Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155709 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2715 Dátum: 2009.01.15 21:57:10 »
Szerintem nem kell külön kedvezménykártya. A klubtagoknak van klubkártyájuk, azzal tudják igazolni, hogy jogosultak a klubtagkedvezményekre.
Majd ne felejts el küldeni egy bannert (mint ami a jobb felső sarokban is látható a fórumon és a honlapon), meg a linket, ahova mutasson. Küld el Mickeynek ( mickey kukac toyotaclub.hu).

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2716 Dátum: 2009.01.15 22:08:43 »
Szerintem nem kell külön kedvezménykártya. A klubtagoknak van klubkártyájuk, azzal tudják igazolni, hogy jogosultak a klubtagkedvezményekre.
Majd ne felejts el küldeni egy bannert (mint ami a jobb felső sarokban is látható a fórumon és a honlapon), meg a linket, ahova mutasson. Küld el Mickeynek ( mickey kukac toyotaclub.hu).

Ahh, az nem tudtam... akkor nem készítek :) inkább most csinálom a banner!

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: FREE DODO JUICE WAX!
« Válasz #2717 Dátum: 2009.01.15 22:52:26 »
Persze, most mindenki kivár :sleeping: ...azután bezenged, hogy x.y. nyert, akkor megint jól kivár mindenki, és így tovább... :yawn:

Sztem nem minden 10-rol van szo.
A 10-ik. Pont.
Ja...az más! Akkor küldök 1 PÜ-t!
hazard

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2718 Dátum: 2009.01.15 22:55:34 »
e-mailt kell...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2719 Dátum: 2009.01.16 08:40:48 »
Én fagyban nem mosom, inkább legyen koszos. Most, hogy nem fagy, napközben dolgozom, este meg a pályán összekoszolom azonnal. Szinte semmi értelme... :hmmmm:

Remélem hogy le van waxolva :whistling:
Forróviaszolva van. Sose tudom egzaktul, hogy a forró viasz és a wax között mi a küülönbség... :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2720 Dátum: 2009.01.16 11:54:10 »
Forróviaszolva van. Sose tudom egzaktul, hogy a forró viasz és a wax között mi a küülönbség... :hmmmm:

Hónán van ez a forróviasz? Az önkiszolgáló mosóba? A különbség az hogy a forróviasz, ha nincs rajta egy kemény viasz réteg és ha nincsen gyurmázva az autó (inkább ha rajta van kosz), abszolút semmi hatása nincs. 1x azért mert a viasz nem tud rá ragadni(?) az autóra. És amikor leöblíted akkor a viaszt is öblíted le is. A forróviasz, vagy quick detailer (gyors viasz) az nem egy 'védő' wax, hanem egy csilli villi hatása van és az csak hangsúlyozik a wax ami már rajta van. Vannak olyan samponok ami benne van a gyors viasz is... ezt használom én Purple Wax 'n Wax. De csak használom ha már lewaxoltam az autó mert tudom hogy tiszta a fényezés.

A kemény viaszok adják egy védő réteg az autónak. Van szintetikus waxok/sealants (szigetelő) és van természetes carnauba waxox. A szintetikusok általában egy kicsit tartósabb mint a természetesek, de nem olyan szép mint a carnauba waxok. Én szoktam mindkettőt használni... a szintetikus az első réteg aztán egy carnauba. A Tutinet kapott 2 réteg kristály karbon szintetikus és aztán egy réteg Dodo Juice. Very szép lett. A 2 fajta waxok nagyon jók de ahogy mondtam az előbb, ha rajta van kosz (nincsen gyurmázva) akkor az lecsökkenti a wax hatása.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.18 01:16:16 írta Apollo Auto »

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2721 Dátum: 2009.01.16 13:28:27 »
Forróviaszolva van. Sose tudom egzaktul, hogy a forró viasz és a wax között mi a küülönbség... :hmmmm:

Hónán van ez a forróviasz? Az önkiszolgáló mosóba? A különbség az hogy a forróviasz, ha nincs rajta egy kemény viasz réteg és ha nincsen gyurmázva az autó (inkább ha rajta van kosz), abszolút semmi hatása nincs. 1x azért mert a viasz nem tud rá ragadni(?) az autóra. És amikor leöblíted akkor a viaszt is öblíted le is. A forróviasz, vagy quick detailer (gyors viasz) az nem egy 'védő' wax, hanem egy csilli villi hatása van és az csak hangsúlyozik a wax ami már rajta van. Vannak olyan samponok ami benne van a gyors viasz is... ezt használom én Purple Wax 'n Wax. De csak használom a már lewaxoltam az autó mert tudom hogy tiszta a fényezés.

A kemény viaszok adják egy védő réteg az autónak. Van szintetikus waxok/sealants (szigetelő) és van természetes carnauba waxox. A szintetikusok általában egy kicsit tartósabb mint a természetesek, de nem olyan szép mint a carnauba waxok. Én szoktam mindkettőt használni... a szintetikus az első réteg aztán egy carnauba. A Tutinet kapott 2 réteg kristály karbon szintetikus és aztán egy réteg Dodo Juice. Very szép lett. A 2 fajta waxok nagyon jók de ahogy mondtam az előbb, ha rajta van kosz (nincsen gyurmázva) akkor az lecsökkenti a wax hatása.


Így van, én Jesse-hez hordom a cruiser-t  és mindíg elégedetten távozom. Bár a felvitt vax védelme érdekében azóta nem is lett mosva az autócsak természetes öntisztulás folyamata volt:) A jövő héten lesz egy alsó kerékjáratos mosás, ez minden.

Gabe/g15tothg
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2722 Dátum: 2009.01.16 13:32:19 »
A téli ápoláshoz még annyit, hogy megtaláltam amit Jesse javasolt nekem is :

http://www.sonax.hu/index.php?module=termekek&tid=169

Bocsi, ha kicsit off volt.

Gabe
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2723 Dátum: 2009.01.16 17:22:08 »
Forróviaszolva van. Sose tudom egzaktul, hogy a forró viasz és a wax között mi a küülönbség... :hmmmm:

Hónán van ez a forróviasz? Az önkiszolgáló mosóba? A különbség az hogy a forróviasz, ha nincs rajta egy kemény viasz réteg és ha nincsen gyurmázva az autó (inkább ha rajta van kosz), abszolút semmi hatása nincs. 1x azért mert a viasz nem tud rá ragadni(?) az autóra. És amikor leöblíted akkor a viaszt is öblíted le is. A forróviasz, vagy quick detailer (gyors viasz) az nem egy 'védő' wax, hanem egy csilli villi hatása van és az csak hangsúlyozik a wax ami már rajta van. Vannak olyan samponok ami benne van a gyors viasz is... ezt használom én Purple Wax 'n Wax. De csak használom a már lewaxoltam az autó mert tudom hogy tiszta a fényezés.

A kemény viaszok adják egy védő réteg az autónak. Van szintetikus waxok/sealants (szigetelő) és van természetes carnauba waxox. A szintetikusok általában egy kicsit tartósabb mint a természetesek, de nem olyan szép mint a carnauba waxok. Én szoktam mindkettőt használni... a szintetikus az első réteg aztán egy carnauba. A Tutinet kapott 2 réteg kristály karbon szintetikus és aztán egy réteg Dodo Juice. Very szép lett. A 2 fajta waxok nagyon jók de ahogy mondtam az előbb, ha rajta van kosz (nincsen gyurmázva) akkor az lecsökkenti a wax hatása.

Ez a "Hónán" azt akarta jelenteni, hogy honnan?? Gondolom, hogy azt...
Persze, hogy mosóból ered. De most már okosabb vagyok, köszi!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2724 Dátum: 2009.01.17 08:38:45 »
Én fagyban nem mosom, inkább legyen koszos.

Ezzel én is így vagyok. Nekem a kis vizecske ne dolgozzon ott, befolyva mindenhová, ott megfagyva, és ezáltal szétfeszegetve a dolgokat  :nono: ... Mondjuk ha nem csillaggarázsban állnék, nem így járnék el, mert tudom, hogy a sok mocsok, só stb. pusztítja a fényezést  ::) ... de még mindig inkább ez, mint a rozsda munkáját támogatni a fent leírt dolgokkal, belefolyó-belefagyó vízzel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: FREE DODO JUICE WAX!
« Válasz #2725 Dátum: 2009.01.17 23:46:42 »
Na srácok és csajok :), hamarosan (legalább remélem hamarosan...) jön a jobb idő és ezzel a gondolattal jó kedvem van :D. Szerintem Márciustól (ha jól emlékszem az idő ilyenkor) lehet kihúzni a kocsijuk a kértbe és szépen pucolni. Azoknak aki a saját autójukat szereti lemosni és lewaxolni szeretnék ajándékozni 1 ember egy 30ml-es Dodo Juice Premium Wax-al! Itt lehet olvasni a Dodo Juice-ról de sorry csak English version van most. Röviden, ezek prémium viaszok kézzel gyártott Angliában és a saját véleményem/tapasztalat azt hogy nagyon hasonlóak a Swissvax-hez. A Dodo Juice-nek van egy wax minden autószínre és a carnauba tartalom nagyon magas... 25%-35%... ennél több carnauba, ennél több védelem.

Hogyan nyerhetsz? Egyszerű. A 10-adik ember aki küld nekem egy emailt nyer! Legyen benne a következő infók:

1. Klubtag felhasználóneved
2. Autótípus
3. Autószín
4. Mennyire szereted az autód? :)
5. A teljes neved

Egy kérésem van ezzel a sorsolással, hogy meg kell osztani a véleményed a waxaimról! EZ A SORSOLÁS CSAK AZOKNAK AKI TISZTÍTJÁK A SAJÁT AUTÓJUKAT PLEASE! 1 EMAIL/EMBER!

Üdv:

Jesse

Húúúha... emberek, ez nagyon sokáig fog húzódni... szeretnék ajándékozni azt a waxot meg a gyurmát valakinek valamikor 2009-ben, azért úgy döntettem hogy adok mindenkinek (azoknak aki már küldték az emaileket is!) még egy esélyt. Akkor felejtsünk el a 10-adik email dolog, mert tényleg ennek soha nem lesz vége és mindenki fog elfelejteni a kis játékomról. Inkább kezdek egy listát ezen a hozászolásan (nem kell idézni az összes hozzászólás, csak a listát!) hogy kit szeretne nyerni a wax+gyurma. A beiratkozás az vége lesz hétfőn Január 19-en (2009 :D), éjfél. Aztán leírom mindenkinek a nevét egy kis papír cetlin és kihúzom a, mit tom én, pohárból. Ha gondoljátok akkor fel is veszem videón hogy mindenki tud megnézni :). Így korrekt??? Ha igen, a következő hozzászólásomal kezdődik a listát!

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
FREE DODO JUICE WAX JÁTÉK LISTA!
« Válasz #2726 Dátum: 2009.01.17 23:47:19 »
1.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2727 Dátum: 2009.01.18 09:37:58 »
3.
         

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: FREE DODO JUICE WAX JÁTÉK LISTA!
« Válasz #2728 Dátum: 2009.01.18 11:38:39 »
1. tutinet
2. kleingy
3. labiscsakl
4. Trotter
5. Misi
6. k.tsabi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: FREE DODO JUICE WAX JÁTÉK LISTA!
« Válasz #2729 Dátum: 2009.01.18 11:58:36 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )