Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155801 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2685 Dátum: 2009.01.14 22:31:27 »
Tudod, nem rég' feltett ide Jesse egy youtube-os videót arról, hogy szárazjéggel lehetséges kisebb horpadásokat javítani. ...és az az érzésem, hogy az én problémámra a szárazjég megoldást nyújthat. Szóval sürgős, de nem élet/halál kérdés.

Akkor légyszi küldjetek nekem is egy PÜ ezen a kapcsolatban mert nekem is van egy pár 'oops, sorry, túl közel parkoltam hozzád, de mindegy le:censored:om' hibák az én autómon. Ha bízzátok bennem, akkor várjátok meg addig én meg csinálom a saját autómon. Én leszek a laborpatkány :). Szóljátok hogy hol lehet szerezni a dry ice-ot és hamarosan meg csinálom!
Akkor szervezzünk majd egy mikro-talit, és akkor szép sorban mindenkiét megcsináljuk! :clap:
Jesse, egyenlőre várunk labiscsakl-ra, illetve a dry ice-ra. Ha fejlemény van, megkereslek PÜ-ben! :excl:
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2686 Dátum: 2009.01.14 22:35:14 »
Akkor szervezzünk majd egy mikro-talit, és akkor szép sorban mindenkiét megcsináljuk! :clap:
Jesse, egyenlőre várunk labiscsakl-ra, illetve a dry ice-ra. Ha fejlemény van, megkereslek PÜ-ben! :excl:

Na en meg kozben jol elmagyaraztam a szitut priviben Jesse-nek :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2687 Dátum: 2009.01.14 22:36:34 »
Ha jólemléxem, a Lindegáztól hoztuk pár éve ( vagy ott az illatosútról a másiktól) amikor egy rendezvényre kellett némi mennyiség. - jó nagy, és sok hűtődoboz; nagy polisztirolláda amibe beletettük. - a lényeg, hogy kézzel ne nagyon fogdosd! ( ugyan baromi pici a fajhője, de nagyobb mennyiségben okozhat fagyási sérüléseket!!! )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2688 Dátum: 2009.01.14 22:46:45 »
Akkor szervezzünk majd egy mikro-talit, és akkor szép sorban mindenkiét megcsináljuk! :clap:
Jesse, egyenlőre várunk labiscsakl-ra, illetve a dry ice-ra. Ha fejlemény van, megkereslek PÜ-ben! :excl:

Na en meg kozben jol elmagyaraztam a szitut priviben Jesse-nek :)
De a  lényeg kb. ugyanaz, nem? :yes:
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2689 Dátum: 2009.01.14 22:48:17 »
Ha jólemléxem, a Lindegáztól hoztuk pár éve ( vagy ott az illatosútról a másiktól) amikor egy rendezvényre kellett némi mennyiség. - jó nagy, és sok hűtődoboz; nagy polisztirolláda amibe beletettük. - a lényeg, hogy kézzel ne nagyon fogdosd! ( ugyan baromi pici a fajhője, de nagyobb mennyiségben okozhat fagyási sérüléseket!!! )
Nekem/nekünk csak kis darab (kb. egy tégla méretű) kellene, de azért köszi!
hazard

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2690 Dátum: 2009.01.14 22:55:19 »
Ha jólemléxem, a Lindegáztól hoztuk pár éve ( vagy ott az illatosútról a másiktól) amikor egy rendezvényre kellett némi mennyiség. - jó nagy, és sok hűtődoboz; nagy polisztirolláda amibe beletettük. - a lényeg, hogy kézzel ne nagyon fogdosd! ( ugyan baromi pici a fajhője, de nagyobb mennyiségben okozhat fagyási sérüléseket!!! )
Nekem/nekünk csak kis darab (kb. egy tégla méretű) kellene, de azért köszi!

Van egy hordónyi itt az udvaron, de az sima vízjég - viszont a 200l teljesen átfagyott - sok éve nem történt hasonló !
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2691 Dátum: 2009.01.15 08:35:00 »
Nekem/nekünk csak kis darab (kb. egy tégla méretű) kellene, de azért köszi!

Sajna a belinkelt videot mar nem lehet megnezni  :no:
Amit en tudok hozni az kb huvely uj meretu e alaku pasztillak, nem tegla nagysagu!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2692 Dátum: 2009.01.15 08:35:33 »
De a  lényeg kb. ugyanaz, nem? :yes:

Igen  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2693 Dátum: 2009.01.15 09:03:35 »
Sajna a belinkelt videot mar nem lehet megnezni  :no:
Amit en tudok hozni az kb huvely uj meretu e alaku pasztillak, nem tegla nagysagu!

Video itt:

Nem baj, majd egy "flottírzsába" becsomagolunk néhányat, gondolom a hatás ugyanaz. :szemez:
hazard

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2694 Dátum: 2009.01.15 09:32:58 »
Azért megjegyezném, ha az valóban szárazjég, akkor a filmen a műhely levegője 0% páratartamú, mert a szárazjég -70°C hőmérséklete miatt szép fehér lefelészálló ködöt generál!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2695 Dátum: 2009.01.15 11:04:21 »
Elsősorban Jesse-t kérdezem, de bármilyen hozzászólást/javaslatot szívesen veszek:
"Valaki javíttatott már horpadást vaakumos technológiával? Az ünnepek alatt  "szerzett" az autóm a motorháztetőre egy kisméretű, de esztétikai szempontból mégis csúnya horpadást.  :cry:  A horpadás átmérőjének mérete ~1 cm, "mélysége" ~1mm, a festés nem, de a lakkréteg sérült.  :ph34r:
Kapásból 3 céget /Auto Magic - Eger; HorpadásMechanika - Bp; Egyed Sándor - Vecsés/ találtam a neten. Valakinek van vmilyen tapasztalata velük??? Esetleg máshol?"
Köszönöm előre is!

Tudsz küldeni egy fényképet róla? A horpadás javítás már játszottam vele egyszer de nekem nincs ilyen szerszámaim vagy elég tapasztalat sem. De viszont ha ilyen pici a horpadás lehet így is javítani....
Praktikusan a szárazjéggyárból... :D


Bővebben itt.
Szárazjeget honnan lehet a legegyszerűbben beszerezni???


 
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.15 12:52:06 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
FREE DODO JUICE WAX!
« Válasz #2696 Dátum: 2009.01.15 11:30:04 »
Na srácok és csajok :), hamarosan (legalább remélem hamarosan...) jön a jobb idő és ezzel a gondolattal jó kedvem van :D. Szerintem Márciustól (ha jól emlékszem az idő ilyenkor) lehet kihúzni a kocsijuk a kértbe és szépen pucolni. Azoknak aki a saját autójukat szereti lemosni és lewaxolni szeretnék ajándékozni 1 ember egy 30ml-es Dodo Juice Premium Wax-al! Itt lehet olvasni a Dodo Juice-ról de sorry csak English version van most. Röviden, ezek prémium viaszok kézzel gyártott Angliában és a saját véleményem/tapasztalat azt hogy nagyon hasonlóak a Swissvax-hez. A Dodo Juice-nek van egy wax minden autószínre és a carnauba tartalom nagyon magas... 25%-35%... ennél több carnauba, ennél több védelem.

Hogyan nyerhetsz? Egyszerű. A 10-adik ember aki küld nekem egy emailt nyer! Legyen benne a következő infók:

1. Klubtag felhasználóneved
2. Autótípus
3. Autószín
4. Mennyire szereted az autód? :)
5. A teljes neved

Egy kérésem van ezzel a sorsolással, hogy meg kell osztani a véleményed a waxaimról! EZ A SORSOLÁS CSAK AZOKNAK AKI TISZTÍTJÁK A SAJÁT AUTÓJUKAT PLEASE! 1 EMAIL/EMBER!

Üdv:

Jesse
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.15 11:46:07 írta Apollo Auto »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2697 Dátum: 2009.01.15 12:06:37 »
Azért megjegyezném, ha az valóban szárazjég, akkor a filmen a műhely levegője 0% páratartamú, mert a szárazjég -70°C hőmérséklete miatt szép fehér lefelészálló ködöt generál!

"Felszivja" a torolkozo  :tt2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2698 Dátum: 2009.01.15 13:59:49 »
Azért megjegyezném, ha az valóban szárazjég, akkor a filmen a műhely levegője 0% páratartamú, mert a szárazjég -70°C hőmérséklete miatt szép fehér lefelészálló ködöt generál!
Azért egy próbát megér... Úgyis Jesse autója lesz a "laborpatkány"! :tt2:
hazard

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2699 Dátum: 2009.01.15 14:20:46 »
Azért egy próbát megér... Úgyis Jesse autója lesz a "laborpatkány"! :tt2:

:D