Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155902 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2670 Dátum: 2009.01.12 14:38:11 »
csak már a kutya sem foglalkozik vele, pontosan ezért, mert 70-80 km/h alatt xart sem ér. A menetszél nem sodorja le a vízcseppeket. Ha elkezded ablaktörlővel takarítani a szélvédőt, pár csapás és oda a védőfilm.
mivel elsősorban országúton járok, ezért baromira hasznosnak találom. 70 alatt az az előnye, hogy az ablakra eső cseppek nem szétterülnek és így lehetetlenné teszik a kilátást, hanem összeállnak cseppekké, így sokkal kevésbé zavarnak.

Szerintem egyről írtunk, másképpen...
Sztem a xart sem ér, és aközött, amit én leírtam van difi... :whistling:  :flowers:
Opps! Én nem  :no:azt írtam, hogy xart sem ér, hanem 70-80 km/h  :yes: alatt xart sem ér.... Szerintem.  ::)
És ebben valamilyen fokon egyet is értettünk.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2671 Dátum: 2009.01.13 18:49:14 »
Urak...kérdésem lenne megint...SONAX cuccokról ki mit tud?? :D:D köszi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2672 Dátum: 2009.01.13 19:14:03 »
Urak...kérdésem lenne megint...SONAX cuccokról ki mit tud?? :D:D köszi
Én csak jót hallottam ezidáig róla...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2673 Dátum: 2009.01.13 19:42:45 »
Urak...kérdésem lenne megint...SONAX cuccokról ki mit tud?? :D:D köszi

Én a Sonax Premium Carnauba Wax-ot használom néha (az csak egy waxom kb. 27 között) és nagyon jó, főleg a világos színeken. A többi cuccal nem is akarom foglalkozni mert azok nem igazán 'profi szinten' termékek. Tovább, szerintem az ügyfeleim nem fogják komolyan venni a cégem ha azt mondom hogy SONAX-al dolgozom mert a boltokba is lehte azokat kapni. Sokkal jobb cucc a piacon ami majdnem ugyan annyiba kerül. Melyik termékek keresel? Ápolószerek? Polírok? Ha össze jön a dolgok, nagyon hamarosan fogok behozni az Insta Finish termék család. Nagyon jó cuccok Amerikából és nagyon jó árban fogok árulni őket. Már csináltam egy 'ár összehasonlítás' a többi autókozmetika termék fogalmazókkal és több ezer forinttal tudom eladni majdnem minden. Nem azért mert olcsóbb a termékek vagy nem jó a minőségük, hanem azért mert én más hogy képzelem a dolgokat. Nem fogom kérni 3,4,5 szer többet (mint a többi forgalmazók) értük mert USA-ból jött. Sőt, nem is 2x fogom kérni. Ha érdekel, tudok küldeni neked egy pár mintát a sajátomból, csak szóljál hogy mi szükséged! PÜ me plz!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2674 Dátum: 2009.01.13 20:30:41 »
Urak...kérdésem lenne megint...SONAX cuccokról ki mit tud?? :D:D köszi

Én a Sonax Premium Carnauba Wax-ot használom néha (az csak egy waxom kb. 27 között) és nagyon jó, főleg a világos színeken. A többi cuccal nem is akarom foglalkozni mert azok nem igazán 'profi szinten' termékek. Tovább, szerintem az ügyfeleim nem fogják komolyan venni a cégem ha azt mondom hogy SONAX-al dolgozom mert a boltokba is lehte azokat kapni. Sokkal jobb cucc a piacon ami majdnem ugyan annyiba kerül. Melyik termékek keresel? Ápolószerek? Polírok? Ha össze jön a dolgok, nagyon hamarosan fogok behozni az Insta Finish termék család. Nagyon jó cuccok Amerikából és nagyon jó árban fogok árulni őket. Már csináltam egy 'ár összehasonlítás' a többi autókozmetika termék fogalmazókkal és több ezer forinttal tudom eladni majdnem minden. Nem azért mert olcsóbb a termékek vagy nem jó a minőségük, hanem azért mert én más hogy képzelem a dolgokat. Nem fogom kérni 3,4,5 szer többet (mint a többi forgalmazók) értük mert USA-ból jött. Sőt, nem is 2x fogom kérni. Ha érdekel, tudok küldeni neked egy pár mintát a sajátomból, csak szóljál hogy mi szükséged! PÜ me plz!
Köszi szépen a választ..hamarosan megy a privi...igazából belső ápolásokhoz keresünk normális termékeket...külsőre marad a 3M úgy néz ki!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2675 Dátum: 2009.01.14 01:37:16 »
A Rain-x már legalább 10 éve Magyarországon is létezik, csak már a kutya sem foglalkozik vele, pontosan ezért, mert 70-80 km/h alatt xart sem ér. A menetszél nem sodorja le a vízcseppeket. Ha elkezded ablaktörlővel takarítani a szélvédőt, pár csapás és oda a védőfilm.
Azért ezzel vitatkoznék. Én évek óta használom a Rain-X-et, és mivel elsősorban országúton járok, ezért baromira hasznosnak találom. 70 alatt az az előnye, hogy az ablakra eső cseppek nem szétterülnek és így lehetetlenné teszik a kilátást, hanem összeállnak cseppekké, így sokkal kevésbé zavarnak. A törléssel meg nem olyan könnyű leszedni, bár igaz, hogy ugrálósabb lehet tőle maga a törlés. Én általában 3-4 hetente kezelem a szélvédőt, így folyamatosan biztosítom a védelmet. Igaz, a Seaton, mivel ócskább/karcosabb, stb a szélvédője, nem olyan jól érvényesül. Ez az elvéből adódik: ha jól tudom az a lényege, hogy a szélvédőn lévő apró lyukakat, amiben "megakadnak" a vízcseppek, "eltömíti". Stem hasznos cucc, bár egy néhány heti próba után mindenkinek magának kell eldöntenie.
Ami még fontos, az a helyes felvitel. Tiszta szélvédő, abból is csontszáraz. Azt átkenni, majd újabb papírtörlővel úgymond polírozni. Nekem egy flakon, ami cca 1500 pénz, kb 1-2 évig kitart.

Én próbáltam, és rettenetesen zavart, hogy elrontja az ablaktörlő működését  :wacko: ... Városban, kis sebességeknél, főleg sötétben borzasztóan zavaró, hogy törlés után egymilliárd apró vízcseppből álló film marad a letörölt részen, ami olyan szinten szét tudja szórni pl. a közvilágítás és/vagy a szembejövők fényét, hogy alig látsz ki a kocsiból  :ph34r: ... Átkoztam az ismeretlent, aki kitalálta, és alig vártam, hogy lekopjon végre a szélvédőről a cucc  :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2676 Dátum: 2009.01.14 07:30:52 »


Én próbáltam, és rettenetesen zavart, hogy elrontja az ablaktörlő működését  :wacko: ... Városban, kis sebességeknél, főleg sötétben borzasztóan zavaró, hogy törlés után egymilliárd apró vízcseppből álló film marad a letörölt részen, ami olyan szinten szét tudja szórni pl. a közvilágítás és/vagy a szembejövők fényét, hogy alig látsz ki a kocsiból  :ph34r: ... Átkoztam az ismeretlent, aki kitalálta, és alig vártam, hogy lekopjon végre a szélvédőről a cucc  :excl:

Ezzel én is így voltam, sőt mosóban a rászóróst viaszt sem engedem a szélvédőre!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2677 Dátum: 2009.01.14 08:26:05 »
Ezzel én is így voltam, sőt mosóban a rászóróst viaszt sem engedem a szélvédőre!

'Mosóban' mint gépi mosó??

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2678 Dátum: 2009.01.14 09:04:54 »
Ezzel én is így voltam, sőt mosóban a rászóróst viaszt sem engedem a szélvédőre!

'Mosóban' mint gépi mosó??

-csak kézibe járok nagyonrégóta!

-A Hiluxot egyszer mostam otthon, 3 óra volt, feleségen Corollája meg 40 perc - azt még megcsinálom, de a Hiluxal 1500-ért küzdjön, akinek ez a munkája.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2679 Dátum: 2009.01.14 21:24:14 »
Elsősorban Jesse-t kérdezem, de bármilyen hozzászólást/javaslatot szívesen veszek:
"Valaki javíttatott már horpadást vaakumos technológiával? Az ünnepek alatt  "szerzett" az autóm a motorháztetőre egy kisméretű, de esztétikai szempontból mégis csúnya horpadást.  :cry:  A horpadás átmérőjének mérete ~1 cm, "mélysége" ~1mm, a festés nem, de a lakkréteg sérült.  :ph34r:
Kapásból 3 céget /Auto Magic - Eger; HorpadásMechanika - Bp; Egyed Sándor - Vecsés/ találtam a neten. Valakinek van vmilyen tapasztalata velük??? Esetleg máshol?"
Köszönöm előre is!

Tudsz küldeni egy fényképet róla? A horpadás javítás már játszottam vele egyszer de nekem nincs ilyen szerszámaim vagy elég tapasztalat sem. De viszont ha ilyen pici a horpadás lehet így is javítani....

Szárazjeget honnan lehet a legegyszerűbben beszerezni???

hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2680 Dátum: 2009.01.14 21:32:15 »
Szárazjeget honnan lehet a legegyszerűbben beszerezni???

Surgos?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2681 Dátum: 2009.01.14 21:49:08 »
Szárazjeget honnan lehet a legegyszerűbben beszerezni???

Surgos?

Tudod, nem rég' feltett ide Jesse egy youtube-os videót arról, hogy szárazjéggel lehetséges kisebb horpadásokat javítani. ...és az az érzésem, hogy az én problémámra a szárazjég megoldást nyújthat. Szóval sürgős, de nem élet/halál kérdés.
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2682 Dátum: 2009.01.14 21:52:21 »
Tudod, nem rég' feltett ide Jesse egy youtube-os videót arról, hogy szárazjéggel lehetséges kisebb horpadásokat javítani. ...és az az érzésem, hogy az én problémámra a szárazjég megoldást nyújthat. Szóval sürgős, de nem élet/halál kérdés.

PU ment.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2683 Dátum: 2009.01.14 22:17:24 »
hazard

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2684 Dátum: 2009.01.14 22:22:24 »
Tudod, nem rég' feltett ide Jesse egy youtube-os videót arról, hogy szárazjéggel lehetséges kisebb horpadásokat javítani. ...és az az érzésem, hogy az én problémámra a szárazjég megoldást nyújthat. Szóval sürgős, de nem élet/halál kérdés.

Akkor légyszi küldjetek nekem is egy PÜ ezen a kapcsolatban mert nekem is van egy pár 'oops, sorry, túl közel parkoltam hozzád, de mindegy le :censored: om' hibák az én autómon. Ha bízzátok bennem, akkor várjátok meg addig én meg csinálom a saját autómon. Én leszek a laborpatkány :). Szóljátok hogy hol lehet szerezni a dry ice-ot és hamarosan meg csinálom!
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.14 22:30:04 írta Apollo Auto »