Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155681 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2610 Dátum: 2008.12.17 21:00:03 »
Helo!

Ha már szóbajött a 3M -es wax ,akkor légyszíves egy pontos terméknevet írjál ,h tudja mit is kell keresnem!
Szeretem az autóm,és persze szeretem gondozni is! Eddig havonta 1* waxoltam a teknősös kencével ,de azért az csak hobbiszintű kezelőanyag.-vagy nem?
Szívesen kipróbálnék valami komolyabbat,amit Ti ajánlotok ,hogy ne kelljen már végig kisérletezznem az összes terméket!

A választ előre is köszönöm!

Hát én mindig fogom ajánlani a saját waxaim, a Dodo Juice. Nagyon jók, nagyon tartós és nagyon gazdaságos. A Teknős cucc az kb. 1,800 Ft és azt mondják hogy 5-6 waxolásra jó. Az enyém 11,340-12,600 Ft de le tudsz waxolni az autód 30-35 X egy kannával. Úgy néz ki hogy drágább de még is nem drága és a minőség sokkal jobb mint a Teknős vagy 3M... sőt a Swisswax is fél tőle.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2611 Dátum: 2008.12.18 10:24:34 »
Na becarás....most jutott eszembe...jó hogy emlegettük a 3M-et...akit az előbb írtam ember,aki polírral (is) foglalkozik...
Van valami nanotechnológiás kezelés...nem vágom a lényegét..na mindegy...de az eredményt láttam....
Volt a palinak 2 camryja....régi kombi.....lekezelte az üveget így...és úgy járt az autóval hogy az egyik ablaktörlőt leszedte hogy lássák hogy lepereg a víz az üvegről.....meg nem áll meg rajt a kosz!! :)
Valakit érdekel írjon privit és dobom az ember számát!! :)
Mondjuk az ő autói mindig le vannak kezelve...de sose láttam retkesen őket!!...
Ezenkívül fóliázással(engedélyes) matricázással.. stb is foglalkozik!!
Itt van tőlem 5km-re az ember Fejérben!!

Csak nem a Bujdosó féle cég? :-))))
Ballagó Péter az ember neve...elég korrekt..és jó munkát végez...láttam jó pár munkáját!! Pedig elég igényes vagyok az ilyeneknél!!

Bakker, Rá gondoltam, de következetesen elírom a nevét. :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2612 Dátum: 2008.12.18 18:45:10 »
Tehát ha szép autot akarok:

1. kézimosó
2. szárazra törlés -szarvasbörrel vagy viledával
3. polirozás 3M-el
4. waxolás dodo juice-val

aztán  :laugh:

Idézetet javítottam/töröltem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.19 09:56:04 írta kleingy »
Yaris Ts 05'

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2613 Dátum: 2008.12.18 20:09:35 »
Tehát ha szép autot akarok:

1. kézimosó
2. szárazra törlés -szarvasbörrel vagy viledával
3. polirozás 3M-el
4. waxolás dodo juice-val

aztán  :laugh:

 :) így van (a kettesen kívül... azok nem ajánlom de...) van polírozási cuccom is :whistling: csak még nincsenek a honlapomon, de nem vitatkozom a 3M minőséggel
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.18 20:11:51 írta Apollo Auto »

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2614 Dátum: 2008.12.18 20:40:32 »
Apollo!
Én személyszerint a polírt kihagynám,csak waxolni szeretném. A waxok közül( dodo juice) Te melyiket ajánlanád a lakkfekete autómra?

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2615 Dátum: 2008.12.18 20:57:21 »
Apollo!
Én személyszerint a polírt kihagynám,csak waxolni szeretném. A waxok közül( dodo juice) Te melyiket ajánlanád a lakkfekete autómra?
Hidd el,ha teheted keress 3M-et..minden téren nagy,és régi cég...és mindenből tutti minőséget gyárt...én dolgoztam vele sokáig...bevált...és szerintem sokaknak még ez a véleménye innen.....csak max nem akarják írni!!
Nézz körül...az ipar,a háztartás bármely területén találsz 3M-et!!....
De Te tudod....
Referencia pl rengeteg van a neten..csak keresni kell!! :)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2616 Dátum: 2008.12.18 22:16:14 »
:) így van (a kettesen kívül... azok nem ajánlom de...) van polírozási cuccom is :whistling: csak még nincsenek a honlapomon, de nem vitatkozom a 3M minőséggel

Ok.az első 2 megy :D de a 3.és a 4.lépésre vonatkozólag vannak instrukcióitok?
Idézetet javítottam/töröltem. Kleingy

« Utoljára szerkesztve: 2008.12.19 09:56:38 írta kleingy »
Yaris Ts 05'

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2617 Dátum: 2008.12.18 22:41:54 »
Apollo!
Én személyszerint a polírt kihagynám,csak waxolni szeretném. A waxok közül( dodo juice) Te melyiket ajánlanád a lakkfekete autómra?

Sötét színeknek a Blue Velvet (kemény) wax. A Dodo Juice-al lehet építeni wax rétegek... egy réteg az nagyon jó néz ki, de 3 után úgy fog ki nézni az autód mint ha vizes lenne.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2618 Dátum: 2008.12.18 23:02:19 »
Ok.az első 2 megy :D de a 3.és a 4.lépésre vonatkozólag vannak instrukcióitok?

A polírozás mindig géppel csinálom, de ha magadnak akarod csinálni az csak kézzel szabad mert nagyon könnyűen lehet el rontani a fényezés egy plírozó géppel ha nem értesz hozzá. Mielőtt le polírozód tisztának kell lennie a fényezés de csak egy kézi mosás az nem teszi meg. Az egy spéci autó gyurma ami leszedi a beleéget kosz ami rajta van lesz szükséged mert semmi más le fog szedni karcolások nélkül. Ha nem szeded le ezek a polírozás előtt, csak jobban fogod bele dörzsölni a kosz és karcolni is. Itt van egy 3-hetes Town & Country ami le gyurmáztam http://apolloauto.hu/images/tnc_3.jpg Az összes kosz ami rajta volt az ott volt mielőtt jött az autó USA-ból! Az autókereskedőnél lett ilyen koszos! Majd a polírozás után ha tudsz mozdulni a karjaid :) rá kell rakni egy vékony rétek wax egy kis szivaccsal, ott hagyod 10 percig száradni (csak meleg helységben lehet megérlelni a wax), le törölöd egy mikrószálas kendővel és kész.

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2619 Dátum: 2008.12.19 15:12:39 »
Ismét kérdezek!

Mi a különbség a hard és a soft wax -ok között?,miben mutatkozik meg? Illetve a használatuk(felhordás , száradás,törlés) között is van-e eltérés?


Szkaresz28!
Kipróbálnám a 3M -et is csak még mindig nem kaptam infót a pontos terméknévről!

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2620 Dátum: 2008.12.19 17:49:22 »
Ismét kérdezek!

Mi a különbség a hard és a soft wax -ok között?,miben mutatkozik meg? Illetve a használatuk(felhordás , száradás,törlés) között is van-e eltérés?


Ja bocsi elfelejtettem választani azt :flowers: Hát, minden wax az más szóval az nehéz meg mondani mi a különbség miden wax között, de viszont a Dodo-nál a különbség (a saját tapasztalatomban) azt hogy a kemény waxok sokkal vékonyabban lehet fel rakni az autóra így 'nehezebb' rá kenni a hardok mint a softok mert nagyon keveset tudsz rá rakni a szivacsra. De az pedig nem rossz dolog mert egy hard wax flakon az egy kicsit gazdaságosabb mint a soft mert több X tudsz le waxolni az autód vele (attól függően hogy csinálod meg... átlagos használásnál 1 kanna wax az kb 20-25 X hard, és 18-23 X soft) én 30 X+ szoktam kihúzni mindkettőből. A ki nézetnél, nincs túl sok a különbség de viszont a softoknál van egy kis plusz 'lángolás' és a hardoknak van egy 'élesebb' fényezés. A softok egy kicsit könnyebb leszedni mint a hardok de mindkettő elég könnyűen lehet leszedni. Az utolsó különbség azt hogy ha szereted le waxolni az autód puszta kézzel (nagyon jó így... én nem vagyok bolond csak nagyon élvezem így waxolni az autókat http://apolloauto.hu/images/porsche928_15.jpg) csak a softokkal lehet csinálni. Mindkettő nagyon jó (soft and hard) de szerintem a végén, az csak a saját preferencia.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2621 Dátum: 2008.12.19 19:17:14 »
Ismét kérdezek!

Mi a különbség a hard és a soft wax -ok között?,miben mutatkozik meg? Illetve a használatuk(felhordás , száradás,törlés) között is van-e eltérés?


Szkaresz28!
Kipróbálnám a 3M -et is csak még mindig nem kaptam infót a pontos terméknévről!

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/3M-Show-Car-Paste-Wax-10-5-oz-net-wt_W0QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3286Q2em20Q2el1116QQitemZ220293238336QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories
igazából ezek a tégelyesek elég jók...de a másikakat is ajánlom....ami folyékony spray...amit a vizes autóra kell ráfújni és utána leszárítani olyat nem használtam.....
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m38.l1313&_nkw=3M+wax&_sacat=See-All-Categories
itt tudsz válogatni..ha gondolod :) egyébként ez teljesen egyéni hogy ki mit használ,mennyire szeret vele dolgozni...és speciel szívesen elszórakozok vele...ezért szeretem a tégelyeseket....a folyékonyakkal csak átkened gyorsan és kész.....tapasztalatom szerint a tégelyesek tartósabbak az autón...és szebb fényük van!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2622 Dátum: 2008.12.21 22:21:50 »
Többek véleménye szerint nem tesz jót a fényezésnek, ha valaki ilyen mosókkal nyomatja a vizet az autóra. Szerintetek? Azt elismerem, hogy nem 20-30 cm-ről kellene mosni...  :shifty: Köszi!
A hűtő lamelláiban tényleg kárt tud tenni, ha túl közelről spriccelsz rá.

De csak közvetlen közelről. Kívülről (tehát a hűtőrácson át) ezt nem is tudod megoldani. Amihez még nem szabad közel tartani, az elsősorban a gumiabroncsok oldala, másodsorban a különféle műanyag alkatrészek. Maguknak a fényezett felületeknek viszont maximum akkor árt, ha közvetlenül odanyomod hozzájuk a pisztolyt. Szóval ha az ember a használata során kicsit is józanul gondolkodik, akkor nem lesz gond.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2623 Dátum: 2008.12.21 22:33:56 »
Polír 2 embernek 3-4 óra "csak".  :sweatdrop: És tényleg másnap nem kell a karodat használni.  :devil:
??????????????????????? nekem soha semmi bajom nem volt.............nem mindegy milyen anyaggal dolgozol....

Na meg az sem mindegy, hogy mennyire karcos és/vagy lemattult a felület. A Starletet (piros unilakk made in 1983, polírt ebben az évezredben még tutira nem kapott) a múltkor vagy 12 órán (!!!) át políroztam (Sonax Extreme 3), mire úgy-ahogy csillogó lett. OK, az oldalait elég volt egyszer átkenni, de a tető és pláne a motorháztető - brrr  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2624 Dátum: 2009.01.01 19:07:09 »
Sorry a késésért de valaki kérdezte a pontos termékkódokat 3M-be
3M 09374  Perfect-IT-III durva polír (fehér kupakos) 1 l
3M 09375  Perfect-IT féldurva polír (fekete kupakos) 1 l    
3M 09376    Perfect-IT-III magasfényű polír (kék kupakos) 1 l    
3M 09376  Perfect IT WAX (piros kupakos) 1l
Árai olyan 7-8ezer Ft körül van literje...
és mégegyszer BÚÉK mindenkinek!! :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.01 19:08:46 írta szkaresz28 »