Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155697 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2595 Dátum: 2008.12.17 11:43:50 »
Na visszaolvastam:

A legkényelmesebb az automosó..  :laugh:

De ezt úgy látom hogy el kell felejteni.
Akkor a megoldás: kézi mosás havonta útána szárazra törlés (erre adjatok tippet hogy mivel---szarvasbör?)
Aztán vaxolás.Valaki írja meg a frankó waxot,fényezőt,mert mindenki mást ír.Egyet mondjatok,aki azt kipróbálta,használja és elégedett vele.
köszönöm


Ui:az apróbb karcok eltávolítására van valakinek bevállt csodaszere?
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.17 11:46:06 írta benji »
Yaris Ts 05'

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2596 Dátum: 2008.12.17 11:57:26 »
Na visszaolvastam:

A legkényelmesebb az automosó..  :laugh:

De ezt úgy látom hogy el kell felejteni.
Akkor a megoldás: kézi mosás havonta útána szárazra törlés (erre adjatok tippet hogy mivel---szarvasbör?)
Aztán vaxolás.Valaki írja meg a frankó waxot,fényezőt,mert mindenki mást ír.Egyet mondjatok,aki azt kipróbálta,használja és elégedett vele.
köszönöm


Ui:az apróbb karcok eltávolítására van valakinek bevállt csodaszere?
Hali!!
ami jó és használtam az a 3M..ez elérhető árú,nagyon jó minőségű a políruk is és a waxuk is....!!
Szerintem erre a minőségre senkinek nincs ellenvetése!! :)
Apróbb karcokra a polír...simán elviszi!! :) utána tedd rá a waxot...és tutti lesz!! :)
Most Mipa-t használok...ez se rossz..de nem estem tőle hasra....
Inkább a 3M....
Autó szárazra törlése.....Vileda....igen ez a szarvasbőrszerű....ezt egyszer megveszed.....ha kimosod rendesen használat után évekig jó...de használat előtt mindig vizezd be,csavard ki és úgy töröld....vigyél ki magaddal egy kis vizet,és elemenként vagy sűrűbben érdemes kiöblíteni!! :)
Ja és persze csak tisztára mosott,szárazra törölt autót állj neki polírozni és waxolni!! :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2597 Dátum: 2008.12.17 13:18:11 »
Hali!!
ami jó és használtam az a 3M..ez elérhető árú,nagyon jó minőségű a políruk is és a waxuk is....!!
Szerintem erre a minőségre senkinek nincs ellenvetése!! :)
Apróbb karcokra a polír...simán elviszi!! :) utána tedd rá a waxot...és tutti lesz!! :)
Most Mipa-t használok...ez se rossz..de nem estem tőle hasra....
Inkább a 3M....
Autó szárazra törlése.....Vileda....igen ez a szarvasbőrszerű....ezt egyszer megveszed.....ha kimosod rendesen használat után évekig jó...de használat előtt mindig vizezd be,csavard ki és úgy töröld....vigyél ki magaddal egy kis vizet,és elemenként vagy sűrűbben érdemes kiöblíteni!! :)
Ja és persze csak tisztára mosott,szárazra törölt autót állj neki polírozni és waxolni!! :)

Te, Karesz, honnan veszed a három macis cuccost? Lusta vagyok guglizni, hátha van bejáratott helyed... ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2598 Dátum: 2008.12.17 14:03:20 »
én a googliba sem nagyon találtam csak egyet:

3m imperial 1L Part no.05990 ez lehet?

waxot abszolult nem találtam...
Yaris Ts 05'

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2599 Dátum: 2008.12.17 14:18:11 »
Hali!!
ami jó és használtam az a 3M..ez elérhető árú,nagyon jó minőségű a políruk is és a waxuk is....!!
Szerintem erre a minőségre senkinek nincs ellenvetése!! :)
Apróbb karcokra a polír...simán elviszi!! :) utána tedd rá a waxot...és tutti lesz!! :)
Most Mipa-t használok...ez se rossz..de nem estem tőle hasra....
Inkább a 3M....
Autó szárazra törlése.....Vileda....igen ez a szarvasbőrszerű....ezt egyszer megveszed.....ha kimosod rendesen használat után évekig jó...de használat előtt mindig vizezd be,csavard ki és úgy töröld....vigyél ki magaddal egy kis vizet,és elemenként vagy sűrűbben érdemes kiöblíteni!! :)
Ja és persze csak tisztára mosott,szárazra törölt autót állj neki polírozni és waxolni!! :)

Te, Karesz, honnan veszed a három macis cuccost? Lusta vagyok guglizni, hátha van bejáratott helyed... ::)

Még melóztam (fényezőként) volt főnökömmel hozattam mindig amikor kellett......nem tom honnan....
nekem kiadós volt a literes nagyon!! :)
Most is van egy ismerősöm aki szokott venni magának....megkérdezem honnan rendeli...de ő is autópolírral foglalkozik,szerintem neki is úgy hozzák házhoz...én most mint írtam a Mipa-t használom....
De egy tanács....klikk rá vaterára!! :) azt hiszem ott láttam most 3M-et!! :)
Ha találok akkor linkelem!! :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.17 14:34:39 írta szkaresz28 »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2600 Dátum: 2008.12.17 14:23:24 »

hm...szerintem eléggé meggyőző..ezt most találtam youtube-on...és ezt meg tudom erősíteni....:)
Ha le tudom videokazettáról valahogy számítógépre szedni a régi fehér (1993. 2.2Gl)  camry-mról a videót...akkor felteszem....az csak azzal volt ápolva!!

szkaresz27

  • Vendég

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2602 Dátum: 2008.12.17 14:37:35 »
Na becarás....most jutott eszembe...jó hogy emlegettük a 3M-et...akit az előbb írtam ember,aki polírral (is) foglalkozik...
Van valami nanotechnológiás kezelés...nem vágom a lényegét..na mindegy...de az eredményt láttam....
Volt a palinak 2 camryja....régi kombi.....lekezelte az üveget így...és úgy járt az autóval hogy az egyik ablaktörlőt leszedte hogy lássák hogy lepereg a víz az üvegről.....meg nem áll meg rajt a kosz!! :)
Valakit érdekel írjon privit és dobom az ember számát!! :)
Mondjuk az ő autói mindig le vannak kezelve...de sose láttam retkesen őket!!...
Ezenkívül fóliázással(engedélyes) matricázással.. stb is foglalkozik!!
Itt van tőlem 5km-re az ember Fejérben!!
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.17 14:39:37 írta szkaresz28 »

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2603 Dátum: 2008.12.17 17:49:47 »
Na visszaolvastam:

A legkényelmesebb az automosó..  :laugh:

De ezt úgy látom hogy el kell felejteni.
Akkor a megoldás: kézi mosás havonta útána szárazra törlés (erre adjatok tippet hogy mivel---szarvasbör?)
Aztán vaxolás.Valaki írja meg a frankó waxot,fényezőt,mert mindenki mást ír.Egyet mondjatok,aki azt kipróbálta,használja és elégedett vele.
köszönöm

Ui:az apróbb karcok eltávolítására van valakinek bevállt csodaszere?

A 3M cucc az jó és azok a Vaterás árak nem rossz a piaci árakhoz képes... baromi drágák mert USA-ból jött. Nem azért drágább mert rengeteg pénz volt ide hozni, hanem azért mert USA-ból jött... ennyi. Én tudom mennyiért hozzák be, de eladják 4X több ért mint USA-ban. Az gáz. Más autókozmetika termék forgalmazók adják, mondjuk 4 liter durva polírpasta 18,000-56,400 Ft ért az enyéim pedig 14,930 ért eladom és ugyan az a helyről jöttek. És a drágák nem tudnak csinálni semmit ami az enyém nem tud. Lehet hogy a 3M wax az nem annyira drága de nem jobb mint ezek http://apolloauto.hu/dodo_juice_hu.html.

Én nem ajánlom a szarvasbőr mert az egy 'lapos' felület... vagy inkább nincs hely ahol a kosz, por, stb. tud menni mert a szarvasbőr az ott tartja azok a felületen. Inkább vedd meg magadnak egy nagy puhi-muhi mikrószálas törököző mert annak a kosz a 'bele' megy. Mennyire karcolt az autód? AZért kérdezem mert ha kézzel akarod kipolírozni az nagyon nagy meló... remélem ha kézzel akarod csinálni, nem lesz szükséged a karaid 3-5 nap utána :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2604 Dátum: 2008.12.17 17:56:45 »
Polír 2 embernek 3-4 óra "csak".  :sweatdrop: És tényleg másnap nem kell a karodat használni.  :devil:
         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2605 Dátum: 2008.12.17 18:06:33 »
Polír 2 embernek 3-4 óra "csak".  :sweatdrop: És tényleg másnap nem kell a karodat használni.  :devil:
??????????????????????? nekem soha semmi bajom nem volt.............nem mindegy milyen anyaggal dolgozol....

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2606 Dátum: 2008.12.17 18:14:18 »
Na visszaolvastam:

A legkényelmesebb az automosó..  :laugh:

De ezt úgy látom hogy el kell felejteni.
Akkor a megoldás: kézi mosás havonta útána szárazra törlés (erre adjatok tippet hogy mivel---szarvasbör?)
Aztán vaxolás.Valaki írja meg a frankó waxot,fényezőt,mert mindenki mást ír.Egyet mondjatok,aki azt kipróbálta,használja és elégedett vele.
köszönöm

Ui:az apróbb karcok eltávolítására van valakinek bevállt csodaszere?

A 3M cucc az jó és azok a Vaterás árak nem rossz a piaci árakhoz képes... baromi drágák mert USA-ból jött. Nem azért drágább mert rengeteg pénz volt ide hozni, hanem azért mert USA-ból jött... ennyi. Én tudom mennyiért hozzák be, de eladják 4X több ért mint USA-ban. Az gáz. Más autókozmetika termék forgalmazók adják, mondjuk 4 liter durva polírpasta 18,000-56,400 Ft ért az enyéim pedig 14,930 ért eladom és ugyan az a helyről jöttek. És a drágák nem tudnak csinálni semmit ami az enyém nem tud. Lehet hogy a 3M wax az nem annyira drága de nem jobb mint ezek http://apolloauto.hu/dodo_juice_hu.html.

Én nem ajánlom a szarvasbőr mert az egy 'lapos' felület... vagy inkább nincs hely ahol a kosz, por, stb. tud menni mert a szarvasbőr az ott tartja azok a felületen. Inkább vedd meg magadnak egy nagy puhi-muhi mikrószálas törököző mert annak a kosz a 'bele' megy. Mennyire karcolt az autód? AZért kérdezem mert ha kézzel akarod kipolírozni az nagyon nagy meló... remélem ha kézzel akarod csinálni, nem lesz szükséged a karaid 3-5 nap utána :)
Ezért írtam szarvasbőrre a sok öblítést....akkor nem marad bent kosz!!
Itt elég sokan ismerik,használják a 3M-et és sose hallottam rá panaszt!!
Nekem be jött....Árában teljesen jó...sőőőt.....!!
Kézi polír se agyvérzés ha normális anyaggal dolgozol,kicsit nagyobb szívás mint géppel az biztos!!
Meg azért nem mindegy,hogy elviszi valahová 20 ezer Ft fölött lepolírozzák egyszer az autóját...otthon amit meg megvesz (8-10e Ft maximum) többször lepolírozza.....szerintem sokaknál azért a pénz nagyúr!!
Magyarországon csak úgy tudsz spórolni ha sok mindent magadnak csinálsz......
Aki ismer innen és volt nálam,az tudja hogy bármikor segítek bárkinek lepolírozni,lewaxolni az autóját ha hoz anyagot...persze ha megmutatom hogy kell, és ő is beszáll..:) ...és nem szoktam érte pénzt kérni!! :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.17 18:21:22 írta szkaresz28 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2607 Dátum: 2008.12.17 19:24:16 »
Na becarás....most jutott eszembe...jó hogy emlegettük a 3M-et...akit az előbb írtam ember,aki polírral (is) foglalkozik...
Van valami nanotechnológiás kezelés...nem vágom a lényegét..na mindegy...de az eredményt láttam....
Volt a palinak 2 camryja....régi kombi.....lekezelte az üveget így...és úgy járt az autóval hogy az egyik ablaktörlőt leszedte hogy lássák hogy lepereg a víz az üvegről.....meg nem áll meg rajt a kosz!! :)
Valakit érdekel írjon privit és dobom az ember számát!! :)
Mondjuk az ő autói mindig le vannak kezelve...de sose láttam retkesen őket!!...
Ezenkívül fóliázással(engedélyes) matricázással.. stb is foglalkozik!!
Itt van tőlem 5km-re az ember Fejérben!!

Csak nem a Bujdosó féle cég? :-))))
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2608 Dátum: 2008.12.17 19:29:58 »
Na becarás....most jutott eszembe...jó hogy emlegettük a 3M-et...akit az előbb írtam ember,aki polírral (is) foglalkozik...
Van valami nanotechnológiás kezelés...nem vágom a lényegét..na mindegy...de az eredményt láttam....
Volt a palinak 2 camryja....régi kombi.....lekezelte az üveget így...és úgy járt az autóval hogy az egyik ablaktörlőt leszedte hogy lássák hogy lepereg a víz az üvegről.....meg nem áll meg rajt a kosz!! :)
Valakit érdekel írjon privit és dobom az ember számát!! :)
Mondjuk az ő autói mindig le vannak kezelve...de sose láttam retkesen őket!!...
Ezenkívül fóliázással(engedélyes) matricázással.. stb is foglalkozik!!
Itt van tőlem 5km-re az ember Fejérben!!

Csak nem a Bujdosó féle cég? :-))))
Ballagó Péter az ember neve...elég korrekt..és jó munkát végez...láttam jó pár munkáját!! Pedig elég igényes vagyok az ilyeneknél!!

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2609 Dátum: 2008.12.17 19:51:56 »
Helo!

Ha már szóbajött a 3M -es wax ,akkor légyszíves egy pontos terméknevet írjál ,h tudja mit is kell keresnem!
Szeretem az autóm,és persze szeretem gondozni is! Eddig havonta 1* waxoltam a teknősös kencével ,de azért az csak hobbiszintű kezelőanyag.-vagy nem?
Szívesen kipróbálnék valami komolyabbat,amit Ti ajánlotok ,hogy ne kelljen már végig kisérletezznem az összes terméket!

A választ előre is köszönöm!