Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155840 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2580 Dátum: 2008.12.13 14:14:40 »
szerintem kend át....nem fogja annyira bántani a só...repedésekben kevésbé fér hozzá a lemezhez!! :)

Camry többet nem lát sót, ezért áll szolgálatba Starletke  :yes: ... Ahogy megkapja a rendszámát, Camry kap egy szép új ponyvát, és azalá befekszik  :) ... És csak szép időben jön elő, heti egy megmozgatásra és/vagy hosszabb utakra. Ez lesz a továbbiakban Camry "rossz" sorsa, gürcölt a hétköznapokban már éppen eleget  :wub:

Ezzel együtt, akkor lehet, hogy legalább a tetőnek meg a motortetőnek adok egy waxot (úgyis azokra fog ugye felfeküdni a ponyva).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2581 Dátum: 2008.12.13 14:30:51 »
Pfft, most fejeztem be egy 3-as BMW-vel ami nem is 2 éves... volt egy nagy húzás az egyik autón ami ki kellet polírozni. 1-1.5 holnappal ezelőtt kipolíroztam az egész motorháztető mert teli volt mely karcokkal és egy kicsit matt volt a fényezés egy pár helyen... a wax hiány miatt volt lemattolva. Itt van egy kép róla:


A lényeg az hogy a BMW, Merci, VW-nál 2003 óta (azt hiszem) használják egy elektro-por lakk és az gyémánt kemény... nagyon nehéz polírozni mert ennél keményebb lak az már nem lakk, hanem üveg. Amikor befejeztem a motorházzal az majdnem karc mentes volt (kb 90% tudtam kiszedni) és tényleg meg lehetett borotválkozni benne. Szép volt... volt. Ezt a 1.5 holnap alatt a srác csak az automatamosóba járt és már megint TELI van karcokkal. Nem tudtam fényképezni mert nem volt sok időm de kb így nézet ki (a bal oldali rész):



Na most az egy BMW, gyémánt-kemény fényezéssel, és én biztos vagyok benne hogy nem mosta le az autót több mint 6x ezt a 1.5 holnap alatt (HA minden hét mosta le, de nem hiszem hogy meg tette), lett ennyire karcolt ilyen kevés idő alatt. Most egy Japán autón mint nektek van, a fényezés az vaj puha. Én már elég sokat políroztam le... már nagyon jól ismerem a lakk. Szerinted a gépi mosó milyen gyorsan fog karcolni az autódat? És meddig fog bírni a lakk a darálóban? Tényleg srácok nem azért mondom ezeket mert akarok hogy hozzám jársz, azért mondom mert több kár fogsz okozni az autódnak ha a gépi mosóba viszed. Sőt, ahogy mondtam az előbb és ha van rá igény, meg is tartom egy 'hogyan kell mosni az autó, karc mentesen' tanfolyam... ha van időm is :).

A legfájdalmasabb dolog az egészről (a mai BMW tisztítás) azt hogy az első gépi mosásnál, azok a kefék leszedték a wax ami sok szeretettel kentem rá... a 90,000 Ft-os Swisswax-om. Mind1, nem az én pénzem.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2582 Dátum: 2008.12.13 16:31:14 »
Pfft, most fejeztem be egy 3-as BMW-vel ami nem is 2 éves...

Na most az egy BMW, gyémánt-kemény fényezéssel, és én biztos vagyok benne hogy nem mosta le az autót több mint 6x ezt a 1.5 holnap alatt (HA minden hét mosta le, de nem hiszem hogy meg tette), lett ennyire karcolt ilyen kevés idő alatt. Most egy Japán autón mint nektek van, a fényezés az vaj puha. Én már elég sokat políroztam le... már nagyon jól ismerem a lakk. Szerinted a gépi mosó milyen gyorsan fog karcolni az autódat? És meddig fog bírni a lakk a darálóban? Tényleg srácok nem azért mondom ezeket mert akarok hogy hozzám jársz, azért mondom mert több kár fogsz okozni az autódnak ha a gépi mosóba viszed. Sőt, ahogy mondtam az előbb és ha van rá igény, meg is tartom egy 'hogyan kell mosni az autó, karc mentesen' tanfolyam... ha van időm is :).

A legfájdalmasabb dolog az egészről (a mai BMW tisztítás) azt hogy az első gépi mosásnál, azok a kefék leszedték a wax ami sok szeretettel kentem rá... a 90,000 Ft-os Swisswax-om. Mind1, nem az én pénzem.
Az első kép az úgy néz ki mint amit 3000-es polírpapírral átdörgöltek...víz nélkül!! :)


Kiszerkesztettem a képet... Szerintem így is értelmezhető a hozzászólásod :) MrIP
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.13 17:24:59 írta MrIP »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2583 Dátum: 2008.12.13 20:07:46 »
Nem tudtam fényképezni mert nem volt sok időm de kb így nézet ki (a bal oldali rész):

Na most az egy BMW, gyémánt-kemény fényezéssel, és én biztos vagyok benne hogy nem mosta le az autót több mint 6x ezt a 1.5 holnap alatt (HA minden hét mosta le, de nem hiszem hogy meg tette), lett ennyire karcolt ilyen kevés idő alatt. Most egy Japán autón mint nektek van, a fényezés az vaj puha. Én már elég sokat políroztam le... már nagyon jól ismerem a lakk. Szerinted a gépi mosó milyen gyorsan fog karcolni az autódat? És meddig fog bírni a lakk a darálóban? Tényleg srácok nem azért mondom ezeket mert akarok hogy hozzám jársz, azért mondom mert több kár fogsz okozni az autódnak ha a gépi mosóba viszed. Sőt, ahogy mondtam az előbb és ha van rá igény, meg is tartom egy 'hogyan kell mosni az autó, karc mentesen' tanfolyam... ha van időm is :).

A legfájdalmasabb dolog az egészről (a mai BMW tisztítás) azt hogy az első gépi mosásnál, azok a kefék leszedték a wax ami sok szeretettel kentem rá... a 90,000 Ft-os Swisswax-om. Mind1, nem az én pénzem.

Igen, ez tipikusan a gépi mosó kézjele, a kép bal felén  ::) ... Amúgy a Carina lakkja sem nézett ki csúnyábban tőle.

Swisswax? Mire gondolsz pontosan? Az árból ítélve, esetleg a Swizöl-re? Létezik olyan ember, aki Swizöl-lel waxoltatja az autóját, és utána gépi mosóba viszi  :eek: ?!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2584 Dátum: 2008.12.13 22:10:03 »
Polír és wax szinten amit elérhető áron normál minőségben ajánlani tudok az a 3M....mondjuk most mipa P10 (polír) és P03(wax) -ot használok...(próbaként kaptam)...nem estem hanyatt tőle... autóim idáig 3M-et kaptak...azokkal nem volt gond.....viszont....a nagyon durva karcokra kipróbáltam a tubusos prevent-et...szégyen, nem szégyen....bevállt...olcsó és jó....ilyet is ritkán látni...bár egy hátrány...rohadt nehéz vele dolgozni!! :oops:

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2585 Dátum: 2008.12.13 23:02:24 »
Swisswax? Mire gondolsz pontosan? Az árból ítélve, esetleg a Swizöl-re? Létezik olyan ember, aki Swizöl-lel waxoltatja az autóját, és utána gépi mosóba viszi  :eek: ?!

Swizöl, Swisswax, Swissvax... mind ugyan az a gyártó. Nekem Concorso van és  :yes: van ilyen emberek sajnos...

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2586 Dátum: 2008.12.13 23:12:22 »
Polír és wax szinten amit elérhető áron normál minőségben ajánlani tudok az a 3M....mondjuk most mipa P10 (polír) és P03(wax) -ot használok...(próbaként kaptam)...nem estem hanyatt tőle... autóim idáig 3M-et kaptak...azokkal nem volt gond.....viszont....a nagyon durva karcokra kipróbáltam a tubusos prevent-et...szégyen, nem szégyen....bevállt...olcsó és jó....ilyet is ritkán látni...bár egy hátrány...rohadt nehéz vele dolgozni!! :oops:

Ja a 3M wax az nem rossz... sokkal jobb mint ami lehet kapni az autós boltokba (bár tudok ajánlani jobb :D). Mennyiért veszel a 3M-et és az melyik az?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2587 Dátum: 2008.12.13 23:16:29 »
Swisswax? Mire gondolsz pontosan? Az árból ítélve, esetleg a Swizöl-re? Létezik olyan ember, aki Swizöl-lel waxoltatja az autóját, és utána gépi mosóba viszi  :eek: ?!

Swizöl, Swisswax, Swissvax... mind ugyan az a gyártó. Nekem Concorso van és  :yes: van ilyen emberek sajnos...

Concorso, wazz, az a legdrágább  :eek: - direkt ezt kérte az arc?!?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2588 Dátum: 2008.12.13 23:35:57 »
Concorso, wazz, az a legdrágább  :eek: - direkt ezt kérte az arc?!?

Az egyik legdrágább... a legdrágább az 3.2 millió Ft ba kerül :). Ha nem sajnálja a pénzét...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2589 Dátum: 2008.12.14 00:26:16 »
Concorso, wazz, az a legdrágább  :eek: - direkt ezt kérte az arc?!?

Az egyik legdrágább... a legdrágább az 3.2 millió Ft ba kerül :). Ha nem sajnálja a pénzét...

Mi kerül 3.2 millióba  :ph34r: ? Egy wax  :eek: ? Ez komoly ?!?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2590 Dátum: 2008.12.14 09:45:22 »
Mi kerül 3.2 millióba  :ph34r: ? Egy wax  :eek: ? Ez komoly ?!?

Igen az komoly, az a neve 'Paul Dalton's Crystal Rock'... de van egy másik a Zymöl-től ami $30,000... Solaris :)

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2591 Dátum: 2008.12.15 06:49:07 »
Sziasztok!

OBI-ban akciós a Karcher K2.900M magasnyomású mosó:
http://www.karcher.co.uk/images/manuals/outdoor/k2/K2.900M%20Deluxe.pdf

Többek véleménye szerint nem tesz jót a fényezésnek, ha valaki ilyen mosókkal nyomatja a vizet az autóra. Szerintetek? Azt elismerem, hogy nem 20-30 cm-ről kellene mosni...  :shifty:

Köszi!


Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2592 Dátum: 2008.12.15 09:25:59 »
Sziasztok!

OBI-ban akciós a Karcher K2.900M magasnyomású mosó:
http://www.karcher.co.uk/images/manuals/outdoor/k2/K2.900M%20Deluxe.pdf

Többek véleménye szerint nem tesz jót a fényezésnek, ha valaki ilyen mosókkal nyomatja a vizet az autóra. Szerintetek? Azt elismerem, hogy nem 20-30 cm-ről kellene mosni...  :shifty:

Köszi!

Jó ez a gép. 100 bar nyomás 20-30cm-ről az nem fog bántani az autó, csak ne menjél túl közel a lökhárítóknál és (ha van) kavics felverőedéseknél. Nem tudom ki mondta hogy nem tesz jót, de pont azért (autó mosásra) gyártják ezek a gépek. Mondjuk tök mocskos az autód... egy jó vastag réteg sár van rajta és le akarod mosni. Sima csap víz nyomással meg se mukkant a kosz mert az ott van ragadva a fényezéshez... azt a sok kosz és homokkal fogod le mosni  :no:?? De egy gőzborotva simán le fog szedni a nagyobb kosz és így sokkal könnyebben és biztonságosan le tudsz mosni a kocsid. Van 2 ilyenem, egy Kinzo meg egy Karcher... ha a 100bar-os Kinzo nem teszi meg akkor kihúzom a nagy pisztolyok :) de az ritka amikor kell a nagyobb. Ja és ha meg veszed, dobd ki azt a 'wash brush'... az egy BIG no no! Vagy tarts meg és mosd le a macskát vele, nem az autód.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.15 17:06:34 írta Apollo Auto »

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2593 Dátum: 2008.12.15 18:26:03 »
r-os Kinzo nem teszi meg akkor kihúzom a nagy pisztolyok :) de az ritka amikor kell a nagyobb. Ja és ha meg veszed, dobd ki azt a 'wash brush'... az egy BIG no no! Vagy tarts meg és mosd le a macskát vele, nem az autód.

Vagy azt a kutyát , ami tegnap nálad rámugrott és összesározta a kabátomat a nadrágomat és a pulcsimat is. Kis fiatal  mozgékony kutya egy kis mosás ráfér egy ilyen brush-sal.  :clap:

Az igen... én utálom ezt a kutyát... és tegnap rá ugrált a motorháztetőm  :censored: :censored: :censored:... nem baj, már beszéltem a ház tulajjal és meg mondta hogy oda fog adni a kis hülye valakinek mert csak a baj van vele. De majd le mosóm mielőtt az új gazdája elviszi... muhuhahahaha  :devil:!!!! Még 1x bocsi  :flowers:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2594 Dátum: 2008.12.16 09:08:19 »
Többek véleménye szerint nem tesz jót a fényezésnek, ha valaki ilyen mosókkal nyomatja a vizet az autóra. Szerintetek? Azt elismerem, hogy nem 20-30 cm-ről kellene mosni...  :shifty: Köszi!
A hűtő lamelláiban tényleg kárt tud tenni, ha túl közelről spriccelsz rá.
music