Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155887 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2550 Dátum: 2008.12.08 14:10:58 »
Hát, rossz infot kaptam a 'szakemberektől'... ez van, de most legalább tudjuk mindannyian hogy a semleges a helyes sampon használni :yes:. De miért mondták ezt nekem hogy 0 pH a cucc??
Szimplan nem tudjak az emberek, mit jelent a semleges pH ertek.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2551 Dátum: 2008.12.08 14:39:03 »
na csak kiderült, hogy a savas közeg nem semleges a fényezés számára ;D

Hát, rossz infot kaptam a 'szakemberektől'... ez van, de most legalább tudjuk mindannyian hogy a semleges a helyes sampon használni :yes:. De miért mondták ezt nekem hogy 0 pH a cucc?? Szerinted csak  :censored: ogatnak velem? Lehet hogy az olyas mint mielőtt beszéltem a nyelvet és sok szór küldték engem a rossz irányba vagy rossz buszon haza felé, csak jó szórakozást ért... az már több szór történt velem  :2guns:

...az meg, hogy rossz irányba küldtek, az 1xrűen (1xűen=egyszerűen internetes szleng) baromi szemétség, olcsó játék höjjegyerekeknek.
Hidd el nagyon jó a magyarod, aki így tud írni magyarul, az a beszédben otthon van már.
Egyébként meg vígasztaljon, hogy az én angolom a Te magyarodhoz képest a béka feneke alatt van két méterrel...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2552 Dátum: 2008.12.08 19:42:31 »
a szilikon téma miatt linkelnék valamit...a lényeget kiemeltem.... http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=877.msg226652#msg226652 akit érdekel...:)

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2553 Dátum: 2008.12.08 20:46:11 »
Szimplan nem tudjak az emberek, mit jelent a semleges pH ertek.

Ja most már tudom mit jelent a 'semleges'... neutral, nem nulla.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2554 Dátum: 2008.12.08 21:09:04 »
...az meg, hogy rossz irányba küldtek, az 1xrűen (1xűen=egyszerűen internetes szleng) baromi szemétség, olcsó játék höjjegyerekeknek.
Hidd el nagyon jó a magyarod, aki így tud írni magyarul, az a beszédben otthon van már.
Egyébként meg vígasztaljon, hogy az én angolom a Te magyarodhoz képest a béka feneke alatt van két méterrel...

Most tudok röhögni rajta, de amikor a semmi középen voltam (tudom hogy van egy másik kifejezés ennek de itt nem mondom meg ;) ), még nem volt mobilom, nem voltam a legjózanabb, és meg kellet magyaráznom a taxi dispatcher csajnak hogy hol is voltam hunglishban az egyáltalán nem volt vicces :helpsmilie:. Főleg amikor haza ért a hülye külföldi és a taxis bácsi át  :censored: ot éngem több mint 6 ropiért (6 évvel ezelőtt)... más nap kiderült hogy az előző estei 20 perces taxi kaland az max 4 perc lett volna normális esetben. Hát, ha nem ölik meg az csak meg erősödik. 
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.08 21:31:36 írta Apollo Auto »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2555 Dátum: 2008.12.09 17:00:57 »
A mosásnál nem szabad használni egy szivacs és főleg nem a mosószer. Tudom hogy mindenhol lehet kapni ezek a mosószivacsok de lapos a felület és ott marad a kosz a felületen amikor lemosód az autó... és meg karcolja. Ez a legjobb megoldás (bárányszőr) mert a kosz az bele megy a szőr szálok között és nem marad a felületen.  

Haha  ::) Pont ilyenem van, nemreg vettem. En meg pont attol feltem, hogy mivel megragad a szalak kozott a mocsok, azzal szepen karcolom tovabb a kasztnit. De ezek szerint nem  :clap:

Poén ez a cucc, nem is tudtam, hogy létezik ilyen  :eek: ... Én kefét használok (direkt autómosásra való kefét), mert az világos volt eddig is, hogy a szivacs kevésbé jó ötlet. De akkor majd lehet, hogy beszerzek egy ilyen "kesztyűt"  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2556 Dátum: 2008.12.09 17:05:34 »
Hát, rossz infot kaptam a 'szakemberektől'... ez van, de most legalább tudjuk mindannyian hogy a semleges a helyes sampon használni :yes:. De miért mondták ezt nekem hogy 0 pH a cucc??
Szimplan nem tudjak az emberek, mit jelent a semleges pH ertek.

Gondolom, azt próbálták szakszerűtlenül kifejezni a "nullás pH" kifejezéssel, hogy semleges.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2557 Dátum: 2008.12.09 18:53:46 »
A mosásnál nem szabad használni egy szivacs és főleg nem a mosószer. Tudom hogy mindenhol lehet kapni ezek a mosószivacsok de lapos a felület és ott marad a kosz a felületen amikor lemosód az autó... és meg karcolja. Ez a legjobb megoldás (bárányszőr) mert a kosz az bele megy a szőr szálok között és nem marad a felületen.  

Haha  ::) Pont ilyenem van, nemreg vettem. En meg pont attol feltem, hogy mivel megragad a szalak kozott a mocsok, azzal szepen karcolom tovabb a kasztnit. De ezek szerint nem  :clap:

Poén ez a cucc, nem is tudtam, hogy létezik ilyen  :eek: ... Én kefét használok (direkt autómosásra való kefét), mert az világos volt eddig is, hogy a szivacs kevésbé jó ötlet. De akkor majd lehet, hogy beszerzek egy ilyen "kesztyűt"  :yes:
hol lehet ilyet beszerezni, mert kefe nincs és a fentiek alapján a szivaccsal már felszántottam a lakkot ...  :hammer:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2558 Dátum: 2008.12.09 19:05:30 »
A mosásnál nem szabad használni egy szivacs és főleg nem a mosószer. Tudom hogy mindenhol lehet kapni ezek a mosószivacsok de lapos a felület és ott marad a kosz a felületen amikor lemosód az autó... és meg karcolja. Ez a legjobb megoldás (bárányszőr) mert a kosz az bele megy a szőr szálok között és nem marad a felületen.  

Haha  ::) Pont ilyenem van, nemreg vettem. En meg pont attol feltem, hogy mivel megragad a szalak kozott a mocsok, azzal szepen karcolom tovabb a kasztnit. De ezek szerint nem  :clap:

Poén ez a cucc, nem is tudtam, hogy létezik ilyen  :eek: ... Én kefét használok (direkt autómosásra való kefét), mert az világos volt eddig is, hogy a szivacs kevésbé jó ötlet. De akkor majd lehet, hogy beszerzek egy ilyen "kesztyűt"  :yes:
hol lehet ilyet beszerezni, mert kefe nincs és a fentiek alapján a szivaccsal már felszántottam a lakkot ...  :hammer:
Kefe is karcol....nekem mondjuk rohadtul észrevehető a sötét színen....alaposan be szoktam áztatni az autót...azt sűrűn öblítve szivaccsal szoktam mosni...azt a drágábbik viledával törlés...majd vax!!
Mosó az pedig botrány....annyira meglátszik az autón...pfff...max télen a sós út miatt szoktam bevinni....mondjuk megpróbálom ilyen úton nem nagyon használni az autót...de néha elkerülhetetlen...

Só...-mondjuk nem értem minek....igényesebb országokban már csak érdesítenek,nem sóznak ha jól tudom...-5 fok alatt a só se ér semmit!! Inkább autózok hóban mint ebben a sós latyakban...nem tudom ti hogy vagytok vele??!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2559 Dátum: 2008.12.09 19:34:51 »

Só...-mondjuk nem értem minek....igényesebb országokban már csak érdesítenek,nem sóznak ha jól tudom...-5 fok alatt a só se ér semmit!! Inkább autózok hóban mint ebben a sós latyakban...nem tudom ti hogy vagytok vele??!!

Pont ugyanígy.  : :clap: :clap:
Ez azon a ritka pontok 1ike, melyben egyetértek tutinettel!  ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2560 Dátum: 2008.12.09 20:03:16 »
Kefe is karcol....
:yes: és nem kicsit... van egy kép amit csináltam ezen az oldalon 2 keféről http://apolloauto.hu/faq_hu.html. Az egyik az autómosó kefe a másik az pedig egy seprű... a mosókefe csak egy kicsivel puhább mint ezek.
majd vax!!
Good boy :clap:!
Só...-mondjuk nem értem minek....igényesebb országokban már csak érdesítenek,nem sóznak ha jól tudom...-5 fok alatt a só se ér semmit!! Inkább autózok hóban mint ebben a sós latyakban...nem tudom ti hogy vagytok vele??!!

Én Coloradoból jöttem... ott esik a hó tavasz meg őszen is. Mindig használták egy só/homok keverék ezek után (nem tudom mi ez magyarul).
 Azért kevertek mert mindenki panaszkodott hogy a sok sótól elkezdett rozsdásodni az autójukat meg valami környezeti védelem okok miatt . Igazuk van hogy a sót a rozsdát okozhat, de azt a keverék amit használták valami botrány volt. Akkora kosz csinált mindenhol a városban... nem csak azt ha nem ÖSSZE VISSZA karcolta az autómat! Nyáron vettem egy új, fekete Pontiac Sunfire GT... következő nyáron úgy nézet ki mint ha át vezettem a sivatagba egész télen és ha lemostam homokkal. A másik baj a keverékkel azt hogy össze gyűlik sok telet után az útszélén és nagyon nehéz takarítani. Nem hangzik hogy valami nagy baj de hidd el hogy az elég gáz. Nekem inkább a sót mert mindig le van védve a fényezésem szóval nem félek tőle :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.09 20:21:03 írta Apollo Auto »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2561 Dátum: 2008.12.09 20:26:17 »
hol lehet ilyet beszerezni, mert kefe nincs és a fentiek alapján a szivaccsal már felszántottam a lakkot ...  :hammer:

Itt lent, a Coop famigliaban  :tt2: ~2.5 euro korul volt. Ha mashogy nem talalsz, szolj.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2562 Dátum: 2008.12.09 20:28:09 »
Só...-mondjuk nem értem minek....igényesebb országokban már csak érdesítenek,nem sóznak ha jól tudom...-5 fok alatt a só se ér semmit!! Inkább autózok hóban mint ebben a sós latyakban...nem tudom ti hogy vagytok vele??!!

A hegyekben az olaszok soznak meg nagyon apro murvaszeru izet szornak. Abban sincs sok koszonet, mar felek milyen kavicsfelverodeses lesz az orra tavaszra. Biztos letezik ennel a kavicsnal jobb... na pont azt kene hasznalni  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2563 Dátum: 2008.12.09 20:39:06 »
Só...-mondjuk nem értem minek....igényesebb országokban már csak érdesítenek,nem sóznak ha jól tudom...-5 fok alatt a só se ér semmit!! Inkább autózok hóban mint ebben a sós latyakban...nem tudom ti hogy vagytok vele??!!

A hegyekben az olaszok soznak meg nagyon apro murvaszeru izet szornak. Abban sincs sok koszonet, mar felek milyen kavicsfelverodeses lesz az orra tavaszra. Biztos letezik ennel a kavicsnal jobb... na pont azt kene hasznalni  :yes:
Régi öregemberek nem is voltak olyan hülyék ezek szerint.....járda ha síkos volt...hamu,fűrészpor..azt nem csúszott..:)

leszilaci

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2564 Dátum: 2008.12.09 20:41:50 »
Régi öregemberek nem is voltak olyan hülyék ezek szerint.....járda ha síkos volt...hamu,fűrészpor..azt nem csúszott..:)
hát, ja
csak mostanában távhő, vagy gázfűtés, amikor nincsen salakanyag
 :sorcerer: minden házban legyen cserép- vagy jancsikályha :whistling: