Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155908 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2490 Dátum: 2008.12.01 20:06:40 »
Kössz a tanácsokat,ha van még 5lrt szívesen veszem! (esetleg valakinek személyes tapasztalata)

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2491 Dátum: 2008.12.01 20:08:17 »
Csak az üvegen! (szerintem) Esőben nem látok mást ,csak az ezernyi apró foltokat!

Hmm, az egy folyadék szilikon, mint ami szokták használni az autó gumikon, vagy mint a szilikon ami használják a zuhanyzó kabinba??? Ha az elsőről van szól, szerintem bármilyen ablaktisztítóval (citromos) lehet tisztítani, meg sok mikroszálas kendőkkel mert nem akarod vissza kenni a cucc. Majd ha befejezted tisztíts meg az ablak törlő pengék egy kis ecettel meg egy ronggyal.
Ha a másikról van szól, van egy nagyon hasznos, 99 Ft-os penge kaparó(?) ami meg lehet venni Tuskó-ban vagy bármilyen barkácsboltba. Sajnos nem létezik (legalább én nem tudok róla) olyan szilikon oldószer, és hogy ha igen is létezik akkor az tuti nem lesz barátságos a fényezésre. Annyit kell emlékezni amikor leszeded az üvegről hogy tarts meg a penge nem több mint 30 fokon amikor lekaparod mert ennél több, nagyobb az esély hogy megkarcolod az üveget. És csináld csak szép lassan, pici kaparásokkal és nem nagy erővel mert ha így csinálod az nehezebb irányitani a penge; van időd :). Mielőtt meg csinálod rakd rá egy kis vizet ahol dolgozol hogy jobban csúszik a penge. Majd ha befejezted tisztíts meg az ablak törlő pengék egy kis ecettel meg egy ronggyal mert biztos hogy már nagyon piszkosok a hepehupás felület miatt. Meg természetesen a szélvédőt is :D!

Apollo neharagudj,de ezt a 30 fokos részt mégegyszer,mert nem birok elmenni rajta!

Kössz! :-)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2492 Dátum: 2008.12.01 20:10:02 »
Gondolom a kés/üveg szögére gondolt.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2493 Dátum: 2008.12.01 20:15:48 »
Pediglen van oldószere a szilikonnak: tricloretilén-nek hívják. A fényezést sem károsítja, viszont rendkívül szárító hatású, kézzel nem tanácsos sokáig matatni vele. A fényezést tudtommal nem bántja, viszont mindent, ami olajszármazék szinte azonnal old, eltávolít. Annak idején az olajos motorblokkokat mostam le vele. A petró után olajos felület maradt, a tricloretilén után meg fémtiszta... Igazi zsírtalanító. Azt nem tudom, hogy mostanság lehet-e kapni kiskerben....
Izgi cucc :). Nekem is van agy jó pár oldószerek ami egyáltalán nem 'kézkrémek'... csak gumi kesztyűkkel lehet használni. Eddig még nem volt ilyen problémám hogy nem tudtam sima ablaktisztítószerrel tisztítani az ablakok. Szerintem azért mert eddig nem használtam szilikon ápolószerek, de van egy új gumi ápolószerem ami szilikon bázisú ami azt mondják hogy nem bántja a gumik... az is tesztelés alatt.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2494 Dátum: 2008.12.01 20:31:51 »
Apollo neharagudj,de ezt a 30 fokos részt mégegyszer,mert nem birok elmenni rajta!
Kössz! :-)

Ah shit :( OK próbálom újra :). Ha elkezdesz kaparni a kis pengével, tarts meg a penge egy 30 fokos szinten mert ennél magasabb, mint mondjuk 45 fokon, karcolni fogod az üveget. Na tökéletes volt?? :D
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.01 20:37:14 írta Apollo Auto »

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2495 Dátum: 2008.12.01 20:33:02 »
sziasztok elmondaná nekem valaki a technikát 5 mondatban, hogyan tudok egy sérülést helyrehozni? a lényeg: az autó fehér és egy betörés miatt, amikor csav.húzóval bepattintoták az üveget úgy megsértették a fényezést, hogy ilyn szálas hosszirányban kirepedezett, kb. egy 2cm2nyi területen. annakidején mert nem volt rá időm réentem egy fehér fetéket csakhogy ne egye ott a víz a kasznit, na innentől merre tovább?
gondolom csiszolópapír (milyen?) visszacsiszol. aztán kell e felületet festés előtt valamivel kezelni? aztán gondolom a festék és ha rákentem, akkor utána hogyan tovább? milyen eszközzel lehet összeboronálni a régi fényezéssel? tudom, hogy nem lesz tökéletes, nem is ez a cél, hanem hogy a mostani borzadvány eltűnjön az ajtóról.
köszi!

g15tothg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • cruiser:)
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2496 Dátum: 2008.12.01 21:10:38 »
Apollo neharagudj,de ezt a 30 fokos részt mégegyszer,mert nem birok elmenni rajta!
Kössz! :-)

Ah shit :( OK próbálom újra :). Ha elkezdesz kaparni a kis pengével, tarts meg a penge egy 30 fokos szinten mert ennél magasabb, mint mondjuk 45 fokon, karcolni fogod az üveget. Na tökéletes volt?? :D

Hi Jesse!

Üdv itt is, nalam szerencsere nincs gond az üveggel,de egy téli kezelésre viszem az autót ahogy megbeszéltük.

Gabe/g15tothg
Toyota Avensis 1.8 sol vvti sedan 2001.04.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2497 Dátum: 2008.12.01 21:16:45 »
Hi Jesse!
Üdv itt is, nalam szerencsere nincs gond az üveggel,de egy téli kezelésre viszem az autót ahogy megbeszéltük.
Gabe/g15tothg

Hi Gábor! OK várom és nem rég jött az új waxaim Angliából...  :clap: meg lehet nézni a weblapomon

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2498 Dátum: 2008.12.01 21:51:51 »
Pediglen van oldószere a szilikonnak: tricloretilén-nek hívják. A fényezést sem károsítja, viszont rendkívül szárító hatású, kézzel nem tanácsos sokáig matatni vele. A fényezést tudtommal nem bántja, viszont mindent, ami olajszármazék szinte azonnal old, eltávolít. Annak idején az olajos motorblokkokat mostam le vele. A petró után olajos felület maradt, a tricloretilén után meg fémtiszta... Igazi zsírtalanító. Azt nem tudom, hogy mostanság lehet-e kapni kiskerben....

És amit simán "szilikonlemosó"-ként árulnak fényező-ellátó boltokban, az vajon ugyanez a cucc?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2499 Dátum: 2008.12.01 21:55:49 »
Szélvédőről szilikont ,miveltudnám leghatékonyabban eltüntetni?
Mit ajánlotok?
Tudsz küldeni egy képet róla? Rajta van a festéken is vagy csak az üvegen?

Csak az üvegen! (szerintem) Esőben nem látok mást ,csak az ezernyi apró foltokat!

Ez szerintem a mosóban használt folyékony waxtól lehet, ami szárítás előtt kerül rá a kocsira. Nekem is szokott gondom lenni vele utána - de csak egy darabig. Ha neked nem akar lejönni, akkor tényleg érdemes lenne ablakmosóval alaposan "megtámadnod" a szélvédőt - és az ablaktörlők gumipengéit is  :excl: Ha ez sem segít, akkor jöhet a Jesse által említett "nehézfegyverzet"  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2500 Dátum: 2008.12.01 22:00:20 »
sziasztok elmondaná nekem valaki a technikát 5 mondatban, hogyan tudok egy sérülést helyrehozni? a lényeg: az autó fehér és egy betörés miatt, amikor csav.húzóval bepattintoták az üveget úgy megsértették a fényezést, hogy ilyn szálas hosszirányban kirepedezett, kb. egy 2cm2nyi területen. annakidején mert nem volt rá időm réentem egy fehér fetéket csakhogy ne egye ott a víz a kasznit, na innentől merre tovább?
gondolom csiszolópapír (milyen?) visszacsiszol. aztán kell e felületet festés előtt valamivel kezelni? aztán gondolom a festék és ha rákentem, akkor utána hogyan tovább? milyen eszközzel lehet összeboronálni a régi fényezéssel? tudom, hogy nem lesz tökéletes, nem is ez a cél, hanem hogy a mostani borzadvány eltűnjön az ajtóról.
köszi!

Először szintbe kéne csiszolni (a Jesse által említett finom vizes csiszolókkal, több lépésben, egyre finomabb csiszolót használva), utána a sérülésből nagyon óvatosan "kikarcolni" a fehér festéket (pl. valamilyen penge hegyével) annyira, hogy mínuszba kerüljön a környező felülethez képest; aztán a felületet zsírtalanítani, majd nagyon vékony ecsettel, passzoló színű festékkel a sérülést kijavítani, ezt követően az említett vizes smirglikkel ismét szintbe csiszolni, majd fényesre polírozni vmilyen megfelelő pasztával, és végül waxszal lekezelni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2501 Dátum: 2008.12.01 22:02:08 »
Szia Jesse!

Szerinted szabad a gumiabroncsok oldalát szilikon-sprayvel kezelni? Feltéve, ha olyan fajta szilikon-sprayről beszélünk, amelyre rá van írva, hogy gumi ápolására is alkalmas.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2502 Dátum: 2008.12.01 22:57:03 »
Szia Jesse!

Szerinted szabad a gumiabroncsok oldalát szilikon-sprayvel kezelni? Feltéve, ha olyan fajta szilikon-sprayről beszélünk, amelyre rá van írva, hogy gumi ápolására is alkalmas.

Hi Palaczk! 1990 óta, amikor kezdtem a szakmában, mindig fúrták a fejembe hogy a szilikon az rossz a gumikra. Azért mert a gumiban van egy vegyszer ami meg védi az UV ellen. Amikor vezetsz, a bedörzsölés (az aszfalt meg a gumi között) miatt, kijön a külső felületekre azok a vegyszerek hogy meg védi a gumi. Ha rá rakjuk szilikon, az jobban kinyitja a pórusok és a védelem vegyszerek gyorsabban jönnek ki, ezért gyorsabban mennek tönkre mert így a nap gyorsabban tud kiszívni a hidrokarbonok a gumiból. Mint például egy csaj aki minden nap jár a szoliba (pizza sütő :D). Rövid idő után ügy néz ki a bőrre mint a Utah Só sivatag. Ugyan az csinálja a nap a fekete műanyag alkatrészekkel az autójukon... idő után kiszárad és szürke lesz mint az egyszer szőke - most szürke/fehér - szolis csaj.

De azóta rengeteg új termékek jött a piacra és mostanában van szilikon/víz bázisú ápolószerek ami nem bántja meg mert nincs benne 'petrolium dissilates' a Polydimethylsiloxane-ban... most kaptam minták USA-ból és tesztelés alatt vannak. És szerintem a többi szilikon bázisúak mostanában (a profi gyártoktól mint azok aki félődnek termékek csak a profi autókozmetikusoknak) nem bántják mint az előbb. De semmiféleképpen ajánlom használni azok a  :censored: okat ami lehet venni az autósboltokba! Persze hogy rá  van írva hogy 'for tires' de nézd meg egy kicsit közelebb a palackra... Úgy néz ki mint egy megbízható és profi autókozmetika termék gyártó? Nem... főleg amikor babapopsi törlők és gyertya tartók is gyártják. Ha szükséged van jó cucc akkor szóljál és szerzek neked addig nem jön az első rendelésem USA-ból ;).

Pfft, most remélem hogy azt értetted mert az elég nehéz volt nekem írásban :D!
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.02 09:34:19 írta Apollo Auto »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2503 Dátum: 2008.12.01 23:32:25 »
OK Jesse, értettem, köszi  :yes: ! És a glicerin, az ugye megfelelő a gumiápolásra?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2504 Dátum: 2008.12.01 23:45:56 »
OK Jesse, értettem, köszi  :yes: ! És a glicerin, az ugye megfelelő a gumiápolásra?
Hááát, az nem hiszem hogy megbántja de nem a legjobb megoldás mert vízben feloldható a glicerin.