Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155871 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2445 Dátum: 2008.11.04 15:23:21 »
Szinterezést lehet ugyan festeni, de nem lesz tartós, ugyanis a sima műanyagfelületen nem tapad meg a festék. Ha meg megcsiszolod, akkor nem lesz szép, meg megsértheted a bevonatot.

Tehát a konklúzió: szinterezést nem festünk!  :no:
Vagy szinterezünk, vagy festünk, vagy rozsdásodjon. :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2446 Dátum: 2008.11.04 21:33:45 »
Szinterezést lehet ugyan festeni, de nem lesz tartós, ugyanis a sima műanyagfelületen nem tapad meg a festék. Ha meg megcsiszolod, akkor nem lesz szép, meg megsértheted a bevonatot.

Tehát a konklúzió: szinterezést nem festünk!  :no:
Vagy szinterezünk, vagy festünk, vagy rozsdásodjon. :devil:

Na, ez így egyértelmű volt, kösz, Herr Ritter  :yes:

Akkor forgatókönyv: szemcseszórás - cinksprayvel lefújás - fényező.

Szerencsére csak három felnit kell megcsináltatnom, mert negyediknek ott a pótkerék felnije. Az autón ugyanis jelenleg három gyári + egy valamilyen offautós felni van (talán Opel, ránézésre) - a továbbiakban ez lesz a pót, elvégre legyen már egyforma a négy felni a kocsin  :yes:

Egyébként a plusz négy kerék (amikre a nyári gumik kerülnek majd) sem Toyota - nemtom milyen kocsiról származik, mindenesetre a mérete (4.5x13) és a lyukosztása & középátmérője is stimmel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Motormosás
« Válasz #2447 Dátum: 2008.11.05 15:34:18 »
Sziasztok!

Mi a véleményetek a motormosásról? Mármint az itt-ott igénybevehető szolgáltatásról.
Láttam egy-két motrot, szépen néztek ki utána. Egy E-10 Corolla motorja elviselné? Van benne bármi kockázat? Ez a motor sosem volt így lemosva, az autó 12 éves...

Van kockázat. Beázhat, tönkremehet valami. Nekem tavalyelőtt a Camryn konkrétan a légmennyiség-mérő ment tropára motormosás után. Szóval csak olyankor ajánlom, ha úszik a motor az olajban. Ha csak poros-koszos, akkor szvsz jobb úgy hagyni. Főleg az a nagynyomásos módszer kockázatos, amit sajnos a legtöbb mosóban, kozmetikában ilyen célra használnak. Ellenben ha te magad szép türelmesen lepucolod a motort vmilyen erre alkalmas szerrel (pl. Brigéciol), és utána folyó vízzel óvatosan (!), az elektromos cuccokat kikerülve, leöblíted - abból kevésbé lehet baj.
Mennyire tényező az eladásnál az, hogy a motor csili-vili tiszta legyen? Most nem arra gondolok, hogy itt a fórumozók bármelyike, mint autós affinitással rendelkező ember nem ismerné fel, hogy ez szemfényvesztés (egy 12 éve autónál), de mégis, mondjuk a hasznaltauto.hu-n árulva, majd a potenciális vevő jőve is megnézve - eltántorodna? Vagy inkább kellemesen meglepődne, hogy az eladó erre is vette a fáradságot? Még sosem adtam el autót...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Motormosás
« Válasz #2448 Dátum: 2008.11.05 16:16:31 »
Sziasztok!

Mi a véleményetek a motormosásról? Mármint az itt-ott igénybevehető szolgáltatásról.
Láttam egy-két motrot, szépen néztek ki utána. Egy E-10 Corolla motorja elviselné? Van benne bármi kockázat? Ez a motor sosem volt így lemosva, az autó 12 éves...

Van kockázat. Beázhat, tönkremehet valami. Nekem tavalyelőtt a Camryn konkrétan a légmennyiség-mérő ment tropára motormosás után. Szóval csak olyankor ajánlom, ha úszik a motor az olajban. Ha csak poros-koszos, akkor szvsz jobb úgy hagyni. Főleg az a nagynyomásos módszer kockázatos, amit sajnos a legtöbb mosóban, kozmetikában ilyen célra használnak. Ellenben ha te magad szép türelmesen lepucolod a motort vmilyen erre alkalmas szerrel (pl. Brigéciol), és utána folyó vízzel óvatosan (!), az elektromos cuccokat kikerülve, leöblíted - abból kevésbé lehet baj.
Mennyire tényező az eladásnál az, hogy a motor csili-vili tiszta legyen? Most nem arra gondolok, hogy itt a fórumozók bármelyike, mint autós affinitással rendelkező ember nem ismerné fel, hogy ez szemfényvesztés (egy 12 éve autónál), de mégis, mondjuk a hasznaltauto.hu-n árulva, majd a potenciális vevő jőve is megnézve - eltántorodna? Vagy inkább kellemesen meglepődne, hogy az eladó erre is vette a fáradságot? Még sosem adtam el autót...

Ha csak poros, és nem túl durván, akkor hagyd, ha van olajfolyás, akkor mosd.

Ha nagyon dzsuva, vay kis olajfolyás, akkor mosd, és utána menj 3-4km-t poros földúton :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Motormosás
« Válasz #2449 Dátum: 2008.11.05 19:51:15 »
Ha csak poros, és nem túl durván, akkor hagyd, ha van olajfolyás, akkor mosd.
Ha nagyon dzsuva, vay kis olajfolyás, akkor mosd, és utána menj 3-4km-t poros földúton :D

Némán a neppert! :devil: :devil: :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Motormosás
« Válasz #2450 Dátum: 2008.11.05 20:36:03 »
Ha csak poros, és nem túl durván, akkor hagyd, ha van olajfolyás, akkor mosd.
Ha nagyon dzsuva, vay kis olajfolyás, akkor mosd, és utána menj 3-4km-t poros földúton :D

Némán a neppert! :devil: :devil: :devil:

Az első "nyugati" kocsim, egy 11 éves D Kadett volt, amit 3 év után 14 évesen adtam el, mivel az alváz keresztben ketté volt rohadva. - A vevő egy fiatal fényező srác volt- szerintem azóta is szid - őszintén megmutattam neki, hogy a sárvédőíveket nemrég javítottam, de még nincs fényezve; - szépen megnézte, - közölte, hogy fényező műhelyben dolgozik, úgyis átfújja az egészet, mert le van nagyon mattulva; megrugdosta a küszöböt - szerencsére nem azt, ami rohadt, hanem azt, amit 1 évvel korábban kilakatoltak egy Wartburg behatása nyomán. - Közölte, hogy kicsit sok az ár, engedtem 10e-t elvitte 230-ért ( 200-ért vettem 3 évvel előtte)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2451 Dátum: 2008.11.05 21:06:49 »
én ugy adtam el a full rom ladámat a szakado hóban a népligeti felüljároi alatt h a srác nem is ment vele.  :tt2:
első kocsija volt.  :-*
nekem is. 9év :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2452 Dátum: 2008.11.05 23:36:40 »
én ugy adtam el a full rom ladámat a szakado hóban a népligeti felüljároi alatt h a srác nem is ment vele.  :tt2:
első kocsija volt.  :-*
nekem is. 9év :flowers:


Én úgy vettem meg az első autómat (18 éves Moszkvics 412-est, 16 évesen), hogy azt sem tudtam, mi micsoda a motortérben, és még életemben nem vezettem autót. Apám próbálta ki, aki -mint utólag kiderült- inkább más dolgokban jeleskedik. Amit nem vett(ünk) észre: generátor nem működik, féklámpák nem égnek, tolatólámpák sem, karburátorban az úszó lyukas, gyújtáselosztó lötyög, AC-pumpa szivárog, fék levegős, fékszervó kampec, olaj folyik 200 helyen, kuplung levegős és szivárog, fékmunkahengerek szivárognak, kézifékkar nem akad be, kormánymű holtjátéka kéttenyérnyi, ajtók lógnak, benzinszintmérő döglött, vezetőajtó ablakemelője ohne funktion, kipufogó lyukas, a küszöbök és a hátsó sárvédőívek rozsdából és gittből vannak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2453 Dátum: 2008.11.06 08:48:43 »
nekem 6 év ota kamu müszaki volt rajta..hát volt baja. de ment. sec perc alatt elvitték.  érdekes. a toyotámat sokkal nehezebben birnám eladni vagy egyáltalán nem és ég és föld a két auto
ez van. sokan félnek a régi japán vasaktol.

ja jut eszembe holnap lemosatom a kocsimat. IMO moso 1 ropi és kész
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2454 Dátum: 2008.11.06 09:31:48 »
érdekes. a toyotámat sokkal nehezebben birnám eladni vagy egyáltalán nem és ég és föld a két auto
ez van. sokan félnek a régi japán vasaktol.

Más korszak volt akkor, most már mindenki karcmentes, vezetett szervizkönyves autót akar.
Nekem 4éve az akkor 12éves autómánál hümmögtek meg ment a :no: hogy van rajta 2leajtózás meg egy 15centis karc az oldalán.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Motormosás
« Válasz #2455 Dátum: 2008.11.06 09:55:51 »
Ha csak poros, és nem túl durván, akkor hagyd, ha van olajfolyás, akkor mosd.
Ha nagyon dzsuva, vay kis olajfolyás, akkor mosd, és utána menj 3-4km-t poros földúton :D

Némán a neppert! :devil: :devil: :devil:
:eek: Így lesz  :ph34r:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2456 Dátum: 2008.11.06 09:57:15 »
És akkor rögtön a kérdés: ismertek valahol Pestlőrincen, Kispesten egy normális motormosót?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2457 Dátum: 2008.11.06 20:30:58 »
Te robi! És mit tervezel helyette?
Gabe 254.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2458 Dátum: 2008.11.06 21:44:57 »
Te robi! És mit tervezel helyette?
Egy Mitsu Space Star most kapóra van a környezetemben. Még nincs eldöntve ugyan, de az tény, hogy lépni kell.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2459 Dátum: 2008.11.06 22:22:32 »
És akkor rögtön a kérdés: ismertek valahol Pestlőrincen, Kispesten egy normális motormosót?

XVIII Nefelejts  - Lakatos sarok - bár eléggé cserélődött a társaság, de régebben szépen doolgoztak.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!