Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155776 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2355 Dátum: 2008.08.17 13:46:57 »
Én sosem vittem gépi mosóba de én már a 2. tulaj vagyok az első meg...... :hammer:
Mondja az, aki dörzsiszivaccsal meg súrolószerrel áll neki kocsit mosni... Meg ne sértődj, de a gép mosás legaább kevésbé látványos károsodást okoz a fényezésen, mint amit te kb 3 mp alatt csináltál a szivaccsal és most próbálod épp rendbe hozatni.
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2356 Dátum: 2008.08.17 14:14:16 »
Látom profi vagy de én még csak november óta vezetek Pesten. Hiába van jogsim 92 óta.......
Itt van a srác épp most csinálja a polírt az autómon.
Jesse van Nálad kint személyesen?  ::) ::) ::)

Nagyon el tudja magát adni, az biztos, látom nyert egy jó ügyfelet az okos marketing dumával.  :nuke:

Amúgy tényleg szaxerűen és jó anyagokkal dolgozik, igaz nem olcsó, de nem is baromi drága, főképp némelyik autótisztítónak nevezett műintézménynél.
Azért nem szabad elfelejteni, hogy Ő is a piacról él, gondolom nyomja a szöveget, nyilván meg kell szűrni az infót.

Akkor végül is bejött az ajánlatom, nemde, tutinet?  :1eye:

Én a Dait akarom nála rendbehozatni, leveleztem vele nemrégiben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2357 Dátum: 2008.08.18 19:19:57 »
Csak piros, az a nyereg.... :alien: :alien: :alien:

Már amennyire látszik, az szép!
Mondjuk a kereket ábrázoló fotó, az elég meggyőző! :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2358 Dátum: 2008.08.18 19:43:42 »
Mondjuk a kereket ábrázoló fotó, az elég meggyőző! :clap:

Ja, rálett fújva vagy 1,5 doboz szilikon :tt2:

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2359 Dátum: 2008.08.18 21:06:14 »
Az eredmény magáért beszél, pedig telóval készült képek.
Nagyon szép az autód. Errefelé nem nagyon van hófehér Corolla, így sajnos live még nem láttam, de ez fotón is nagyon meggyőző...
A desing-t gyengíti ködlámpa hiánya, de így is nagyon jó! :winkiss:
...utólga gondolkodtam fehér Aurison is, az sem lett volna csúnya! :1eye:

A képeket kiszedtem, felesleges újra idézni, túl nagyok. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.18 21:08:21 írta kleingy »
hazard

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2360 Dátum: 2008.08.18 23:16:20 »
Te pl. még sose voltál pénteken ?
Peti, OFF-os autóval, biztos tart tőle, hogy egy spontán alakult drag race-ben lehagyja egy dízel Cori...  :tt2: :tt2: :whistling: :whistling:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2361 Dátum: 2008.08.18 23:29:10 »
A szilikon árt a guminak , mindegy mi van a flaska dobozára írva.

Persze, naná  :whistling: ... Ahogy a latin mondaná: bullshit  :innocent: ... Tudod, hány gumit tettem én már tönkre szilikonnal? Rengeteget  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2362 Dátum: 2008.08.19 00:11:29 »
Egy deka szilikon sincs benne. Pont ez a lényege ennek a tisztítószernek. Remélem kspok majd belőle és aki eljön pénteki talira annak az autóján ki is próbáljuk, ha benne van az ilető.
Te pl. még sose voltál pénteken ?

A szilikon árt a guminak , mindegy mi van a flaska dobozára írva.


Nem igaz mert egyszer voltam pénteki mikrotalin :clap: amúgy a szilikon sztem nem árt a guminak, már elég régóta fújkálom gumifelületekre ::) egyik se adta meg magát :)

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2363 Dátum: 2008.08.19 00:12:17 »

Peti, OFF-os autóval, biztos tart tőle, hogy egy spontán alakult drag race-ben lehagyja egy dízel Cori...  :tt2: :tt2: :whistling: :whistling:

 :tt2:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2364 Dátum: 2008.08.19 07:35:24 »
Idézet
Bontóba 10 ezer HUF/ db a ködlámpa ára de nincs hozzá kapcsolókábel és a fekete műanyagbetét. De ezek lehet, hogy önmagukban nem kerülnek sokba és akkor megvehetm a bontós ködlámpákat.

A kocsi lököse alatt ott lógnak felkötözve a ködlámpa vezetékek végei csatlakozokal együttt csak be kell dugni őket, tehát előkábelezett a kocsi.

A kábelezés mellett még kell hozzá kapcsoló, ködlámpatakaró műanyag elem mindkét oldalra, és relé és. Ezek is a Toyota árait ismerve 10-10 ezer Ft körül biztosan megvannak (na jó a relé nem), úgyhogy ezeket is bontóból kellene nézni, mert újonnan nem éri meg, akkor inkább egy komplett szett 80-ért...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2365 Dátum: 2008.08.19 14:43:15 »
A szilikon árt a guminak , mindegy mi van a flaska dobozára írva.

Persze, naná  :whistling: ... Ahogy a latin mondaná: bullshit  :innocent: ... Tudod, hány gumit tettem én már tönkre szilikonnal? Rengeteget  :clap:

Utána kittetted őket napfenynek is ???

Nem. Csak sötétben szoktam autózni ;) ...

'89 óta szilokonozom az összes autónk gumijait (nemcsak az abroncsokat, hanem az ajtótömítéseket is), meg a rám bízott egyebekét is. Vagy marha nagy szerencsém van, vagy nem stimmel, hogy a szilikon (mármint az a szilikon, amit gumira ajánlanak) árt a guminak. El lehet dönteni, én mindenesetre maradok a szilikon mellett, bár azért kíváncsi lennék a szilikon-ellenzők részéről egy szakszerű, pontos magyarázatra arról, hogy tulajdonképpen mire is alapozzák a véleményüket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2366 Dátum: 2008.08.19 14:55:10 »
Nem. Csak sötétben szoktam autózni ;) ...

'89 óta szilokonozom az összes autónk gumijait (nemcsak az abroncsokat, hanem az ajtótömítéseket is), meg a rám bízott egyebekét is. Vagy marha nagy szerencsém van, vagy nem stimmel, hogy a szilikon (mármint az a szilikon, amit gumira ajánlanak) árt a guminak. El lehet dönteni, én mindenesetre maradok a szilikon mellett, bár azért kíváncsi lennék a szilikon-ellenzők részéről egy szakszerű, pontos magyarázatra arról, hogy tulajdonképpen mire is alapozzák a véleményüket.

Ha jol tudom azt szoktak mondani, hogy a szilikonok a gumiban levo lagyitot kioldjak. Ettol hamarabb kemenyedik/oregszik/repedezik a gumi.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.19 14:57:45 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2367 Dátum: 2008.08.19 15:28:14 »
Ha jol tudom azt szoktak mondani, hogy a szilikonok a gumiban levo lagyitot kioldjak. Ettol hamarabb kemenyedik/oregszik/repedezik a gumi.

Vicces, mert a gumiápolásra is javasolt szilikon-termékek leírásában ennek pont az ellenkezője áll.

Mindenesetre én nem tapasztaltam ilyesmit - azt viszont pl. igen, hogy a Camrym 25 éves ajtótömítései, amiket évente kétszer lekezelek szilikonnal, továbbra is szép rugalmasak, nincsenek elöregedve, kirepedezve.

De gumiabroncsaimon sem tapasztaltam ilyesmit - ellenkezőleg, pedig volt, amit hat éven át használtam, és a gumikat évente legalább három-négy alkalommal szoktam szilikonozni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.19 15:29:48 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2368 Dátum: 2008.08.19 15:38:14 »
Olyan jó 1001x-re is elolvasni ugyanazt...  :sweatdrop:
Palaczkot nem lehet a szilikon esetleges káros hatásairól meggyőzni. Amúgy én is évekig fújtam a gumi oldalát echte szilikonnal. Mostanában nem érdekel, két évente úgyis szemétre megy. :2guns: Annyi idő alatt meg az UV nem gyakja le a gummát.

Ez a KGST korban volt nagy divat, amikor egy szett gumi 8-10 évet is kiszolgált. Az akkori KGST gumit valóban szétette a KGST szilikon, ezt saját szememmel láttam, amikor az egyik WB-s user panaszolta, hogy felhólyagosodott, hiába fújta szilikonnal.

Mondhatnak nekem akármit, persze váltotott a szilikongyártás meg a gumiipar is, de én biza nem fújom be szilikonnal, az tuti. Ugyanezen okból nemteszek motorolaj-adalékot sem a kocsiba. Inkább minőségi olajat felezve a gyári csereperiódust (30Ekm)

Uff én beszéltem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2369 Dátum: 2008.08.19 15:50:58 »

Palaczkot nem lehet a szilikon esetleges káros hatásairól meggyőzni.

Nem is akartam  :whistling:
En peldaul meg nem tudom eldonteni, hogy befujjam e majd a nyariakat, ha elteszem Oket telire.  :online2long:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX