Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155683 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2310 Dátum: 2008.07.24 17:54:07 »
A CIF-et nem ajánlanám. Vakítja a lakkot, nem arra való az... Más a szemcseméret, más az összetevő, mint egy finompolírnak. Soxor használva, bizony-bizony károsodik a lakk.
Es mi ajanlott egy lakkon levo karcra? vax?

Polír. Az erősségét a karc mélysége határozza meg. A polírban van csiszolóanyag (több-kevesebb, az erősségétől függően), emellett többnyire (de nem feltétlenül!) wax is. A wax, az csak wax, azaz viasz, ahogy a neve is mondja. Az csak védi a felületet, de nem csiszolja. Persze, ha még újszerű, nem is kell csiszolni. Szal a lakk állapota dönti el, hogy mit használjon az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2311 Dátum: 2008.07.24 18:02:05 »
wax témában még mndig a Turtle a legjobb? most valami angol szutykot vettem, elmegy de nem tökéletes.

Miért, mikor volt a Turtle a legjobb? Szerintem semmikor ;) ... Nem rossz márka, nem mondom, de van jópár másik, ami ugyanolyan jó, vagy akár jobb. Én a Sonaxot preferálom, az jópár ilyen-olyan tesztet megnyert különféle autóslapokban, meg a Stiftung Warentest égisze alatt is.

Amúgy ami talán a legnagyobb név az autóápoló cuccok között, az a Swizöl. De ennek az ára is olyan; nem hétköznapi autókra való.

Swizöl, na ja, nem kicsit drága, az biztos.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2312 Dátum: 2008.07.24 18:11:02 »
Swizöl, na ja, nem kicsit drága, az biztos.

És nem kicsit jó  :yes: ... Pebble Beach-i babérokra és hasonlókra pályázók is ezt használják. Mondjuk ha Rollsom lenne vagy egy sirályszárnyú SL-em, én sem sajnálnám tőle ezt a matériát  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2313 Dátum: 2008.07.25 08:05:47 »
Mondjuk ha sirályszárnyasom lenne, és ilyet szeretnék vásárolni, akkor lehet, hogy felhúznám magam, hogy a listában "Hungaryre" kattintva lengyelül jön be a lap... :ph34r:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2314 Dátum: 2008.07.29 16:26:51 »
Az ember sosem lehet elég óvatos.
Ma beszereltettem egy tolatóradart. Elég jó ára volt a radarnak is, a szerelőnek is, eddig nincs hiba. De az ember képes volt feltenni 4 db FEKETE érzékelőt. Nem is értem. Vissza nem csináltatom, mert az még rosszabb. De ha jól tudom, létezik valami színezőanyag, amivel ezüst színűvé lehet festeni. Két kérdés:
- az van ráírva, hogy festhető érzékelő, hol lehet venni és mit, amivel be tudom festeni ezüstszínűre?
- a rákent anyag befolyásolja az érzékelés( finomságá)t?
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.29 16:30:38 írta music »
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2315 Dátum: 2008.07.29 18:24:56 »
Az ember sosem lehet elég óvatos.
Ma beszereltettem egy tolatóradart. Elég jó ára volt a radarnak is, a szerelőnek is, eddig nincs hiba. De az ember képes volt feltenni 4 db FEKETE érzékelőt. Nem is értem. Vissza nem csináltatom, mert az még rosszabb. De ha jól tudom, létezik valami színezőanyag, amivel ezüst színűvé lehet festeni. Két kérdés:
- az van ráírva, hogy festhető érzékelő, hol lehet venni és mit, amivel be tudom festeni ezüstszínűre?
- a rákent anyag befolyásolja az érzékelés( finomságá)t?


Nem kenni kell hanem fújni. Ki kell szerelni a radarokat, és elvinni egy autófényezőhöz. Pár ezresből megcsinálja neked szakszerűen, olyan vékony rétegben ami nem zavarja az érzékelést.
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2316 Dátum: 2008.07.29 18:25:58 »
Az ember sosem lehet elég óvatos.
Ma beszereltettem egy tolatóradart. Elég jó ára volt a radarnak is, a szerelőnek is, eddig nincs hiba. De az ember képes volt feltenni 4 db FEKETE érzékelőt. Nem is értem. Vissza nem csináltatom, mert az még rosszabb. De ha jól tudom, létezik valami színezőanyag, amivel ezüst színűvé lehet festeni. Két kérdés:
- az van ráírva, hogy festhető érzékelő, hol lehet venni és mit, amivel be tudom festeni ezüstszínűre?
- a rákent anyag befolyásolja az érzékelés( finomságá)t?

Mondjuk ez hogy jön a topic témájához? Sztem az utólagos kütyük topicjában lenne a helye... Amúgy sztem lehet ezüst érzékelőt is venni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2317 Dátum: 2008.07.29 20:40:32 »
Mondjuk ez hogy jön a topic témájához? Sztem az utólagos kütyük topicjában lenne a helye... Amúgy sztem lehet ezüst érzékelőt is venni.
A polírozás apropóján gondoltam. Lehet ezüst érzékelőt is venni, de ez már be van építve...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2318 Dátum: 2008.07.29 22:26:08 »
Az ember sosem lehet elég óvatos.
Ma beszereltettem egy tolatóradart. Elég jó ára volt a radarnak is, a szerelőnek is, eddig nincs hiba. De az ember képes volt feltenni 4 db FEKETE érzékelőt. Nem is értem. Vissza nem csináltatom, mert az még rosszabb. De ha jól tudom, létezik valami színezőanyag, amivel ezüst színűvé lehet festeni. Két kérdés:
- az van ráírva, hogy festhető érzékelő, hol lehet venni és mit, amivel be tudom festeni ezüstszínűre?
- a rákent anyag befolyásolja az érzékelés( finomságá)t?

Mondjuk ez hogy jön a topic témájához? Sztem az utólagos kütyük topicjában lenne a helye... Amúgy sztem lehet ezüst érzékelőt is venni.

A kérdés lényege a festés, nem az érzékelő ;) ... A festéses kérdéseket meg itt szoktuk megjegyezni.

Amúgy szabadjon megjegyeznem, hogy bár én is modi vagyok, úgy látom, kissé túlságosan "kihegyeztük" magunkat az offolás-vadászatra  ::) ... Engem ez kicsit kezd idegesíteni. Az a véleményem erről, hogy nem kell rögtön szóvá tenni, ha valaki a hsz-ában nem szorítkozik szigorúan az adott topik témájára. Beszélgetünk  :) ... Szvsz elég akkor szólni, ha már több hsz-on keresztül full oda nem illő dologról megy a diskurzus.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2319 Dátum: 2008.07.29 22:36:44 »
Szvsz elég akkor szólni, ha már több hsz-on keresztül full oda nem illő dologról megy a diskurzus.[/size]
Mint pl a Yaris fogyasztás topicban a Carina elemzés?!  :tt2: :tt2: :tt2:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2320 Dátum: 2008.07.29 22:41:37 »
Szvsz elég akkor szólni, ha már több hsz-on keresztül full oda nem illő dologról megy a diskurzus.[/size]
Mint pl a Yaris fogyasztás topicban a Carina elemzés?!  :tt2: :tt2: :tt2:

Aha... Összevetve a Yarissal, ugye. Szvsz ha azon agyalok, hogy Yarist vagy Carinát vegyek, akkor mindkét típus topikjaiban van létjogosultsága az erről való írásnak.  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2321 Dátum: 2008.07.29 22:45:39 »
Csak húzlak, de ne  :offtopic: -oljunk...  :ph34r: :laugh:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2322 Dátum: 2008.07.31 08:28:23 »
Nem kenni kell hanem fújni. Ki kell szerelni a radarokat, és elvinni egy autófényezőhöz. Pár ezresből megcsinálja neked szakszerűen, olyan vékony rétegben ami nem zavarja az érzékelést.
Tehát énmagam inkább ne próbálkozzak lefújni?
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2323 Dátum: 2008.07.31 17:38:39 »
Nem kenni kell hanem fújni. Ki kell szerelni a radarokat, és elvinni egy autófényezőhöz. Pár ezresből megcsinálja neked szakszerűen, olyan vékony rétegben ami nem zavarja az érzékelést.
Tehát énmagam inkább ne próbálkozzak lefújni?

Én ezt inkább festőre bíznám.
Xanyi

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2324 Dátum: 2008.07.31 18:14:08 »
Tehát énmagam inkább ne próbálkozzak lefújni?
Én ezt inkább festőre bíznám.
Hat en mondjuk ha mar kiszednem a radarokat es lenne egy gyari spay asszem lefujnam. Nem hiszem, hogy ezzel egy fenyezo tul nagyot tudna buveszkedni..