Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155779 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2295 Dátum: 2008.07.12 00:29:20 »
Megnézheted a fehéret, mennyi feketének látszó pötty van ( és nemcsak a bogarak) - A "hűvöskék" corolla teljesen korrekt volt; azon alig látszott a pötty.
Ezt nem értem. Én a fóliázott vs. fóliázatlan kasznielem közötti - UV-B okozta - színárnyalatbeli különbségről írtam. Erre reagáltál?

Nem, a felverődésnyomok láthatóságáról!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2296 Dátum: 2008.07.12 12:38:17 »
sziasztok, visszaolvastam vagy 50 hozzászólást, kavicsfelverődés ügyben:
- ez a Holts festék ez gondolom nem ugyanaz a minőség/szín, amit a Toyota árul? speciel nekem fehér kéne, nem tudom, hogy érdemes e a Toyotásra beruházni.
- ha már felvitte az ember a kavicsfelverődés helyére, akkor utána, miután megszáradt, akkor mi történjen? mert ez ugye attól még látszik, mit lehet vele csinálni, hogy belesimuljon a fényezésbe?
- mi van a műanyag részekkel? arra is ugyanúgy jó? ott sajnos a kocsi egyik oldalán egy nagyobb részen meghúztam egy baromi magas járdaszegélynél.

más:
Szilágyi urat ajánlom erősen, nagyon szépen megcsinálták az előző autóm, a horpadásokat úgy kiszedik, mintha ott se lettek volna. Műanyagot is úgy forrasztanak és alakítanak, hogy csak na. :yes: Mondjuk tényleg csak akkor érdemes menni, ha nagyobb gáz van.

a kisebb sérüléseket, horzsolásokat, ilyen olyan fényezésen meglátszó dógokat én ciffel szoktam eltüntetni, nagyon szépen helyrehozza. a többit kézi polír, néha felér egy edzéssel ::)
wax témában még mndig a Turtle a legjobb? most valami angol szutykot vettem, elmegy de nem tökéletes.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2297 Dátum: 2008.07.12 12:46:32 »
horzsolásokat, ilyen olyan fényezésen meglátszó dógokat én ciffel szoktam eltüntetni, nagyon szépen helyrehozza

Komolyan????? :eek: :eek:
Puha szivaccsal/ronggyal dorzsolod a karcolt reszen es eltuntetni a karzot? Ez muxik akkor ha csak a lakk van horzsolva? Mert fater autojan lett egy ilyen es nem tudja mitevo legyen. (kb fel meterrol latszik csak, mert csak a lakk serult.... nem is ertem egy 6 eves kocsin miert aggodik ezen).
Szoval ilyen esetben mukodne?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2298 Dátum: 2008.07.12 12:49:10 »
wax témában még mndig a Turtle a legjobb? most valami angol szutykot vettem, elmegy de nem tökéletes.

Én csak a teknősös termékeket (wax, viasz, sampon) használom, illetve színpolírban Simonitz márkájút.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2299 Dátum: 2008.07.12 13:15:34 »
sziasztok, visszaolvastam vagy 50 hozzászólást, kavicsfelverődés ügyben:
- ez a Holts festék ez gondolom nem ugyanaz a minőség/szín, amit a Toyota árul? speciel nekem fehér kéne, nem tudom, hogy érdemes e a Toyotásra beruházni.
- ha már felvitte az ember a kavicsfelverődés helyére, akkor utána, miután megszáradt, akkor mi történjen? mert ez ugye attól még látszik, mit lehet vele csinálni, hogy belesimuljon a fényezésbe?
- mi van a műanyag részekkel? arra is ugyanúgy jó? ott sajnos a kocsi egyik oldalán egy nagyobb részen meghúztam egy baromi magas járdaszegélynél.


A fehérre nem lesz nehéz hibajavítót találnod :) Holtsnál is van többféle fehér, néhányszáz max ezer forint egy tubus, én száradás után átszoktam polírozni, tök szépen belesimul' a fényezésbe, műanyagra is használható, de nekem a Corinál egyel sötétebb árnyalat kellett a műanyag részekre...

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2300 Dátum: 2008.07.12 13:16:40 »
Én csak a teknősös termékeket (wax, viasz, sampon) használom...

Abba én is csak teknőc :punk:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2301 Dátum: 2008.07.12 16:53:42 »
Én csak a teknősös termékeket (wax, viasz, sampon) használom...

Abba én is csak teknőc :punk:
A Sonax termékeket sem kell kidobni, ha valaki azt vette, ugyanaz a minőség mint a teknőcös!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2302 Dátum: 2008.07.14 09:45:34 »
sziasztok, visszaolvastam vagy 50 hozzászólást, kavicsfelverődés ügyben:
- ez a Holts festék ez gondolom nem ugyanaz a minőség/szín, amit a Toyota árul? speciel nekem fehér kéne, nem tudom, hogy érdemes e a Toyotásra beruházni.
- ha már felvitte az ember a kavicsfelverődés helyére, akkor utána, miután megszáradt, akkor mi történjen? mert ez ugye attól még látszik, mit lehet vele csinálni, hogy belesimuljon a fényezésbe?
- mi van a műanyag részekkel? arra is ugyanúgy jó? ott sajnos a kocsi egyik oldalán egy nagyobb részen meghúztam egy baromi magas járdaszegélynél.


A fehérre nem lesz nehéz hibajavítót találnod :) Holtsnál is van többféle fehér, néhányszáz max ezer forint egy tubus, én száradás után átszoktam polírozni, tök szépen belesimul' a fényezésbe, műanyagra is használható, de nekem a Corinál egyel sötétebb árnyalat kellett a műanyag részekre...

a többféle fehérről honnan tudod, hogy melyik jó? ezt honnan lehet eldönteni?

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2303 Dátum: 2008.07.14 09:46:57 »
ja Simonitz, amit vettem, de egy dolog feltűnt a hozzászólásaitokból: a wax meg a polír az nem ugyanaz? ::) Eddig úgy tudtam ez ugyanaz a kettő.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2304 Dátum: 2008.07.14 09:50:28 »
horzsolásokat, ilyen olyan fényezésen meglátszó dógokat én ciffel szoktam eltüntetni, nagyon szépen helyrehozza

Komolyan????? :eek: :eek:
Puha szivaccsal/ronggyal dorzsolod a karcolt reszen es eltuntetni a karzot? Ez muxik akkor ha csak a lakk van horzsolva? Mert fater autojan lett egy ilyen es nem tudja mitevo legyen. (kb fel meterrol latszik csak, mert csak a lakk serult.... nem is ertem egy 6 eves kocsin miert aggodik ezen).
Szoval ilyen esetben mukodne?


oh, yes :clap: veszel egy puha enyhén vizes rongyot (én törölközőket használok), egy pici cif (mikroszemcsés lemon :yes:) és ott el kezded szépen megdörzsölni, majd vizes ronggyal lemosni. ha csak a felület sérült, azt szépen kihozza és nem sérti meg a fényezést.
én pl. az összes bogarat is ezzel szedem le, olyan szépen lebányássza az autóról, hogyazt öröm nézni. ::)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2305 Dátum: 2008.07.14 11:24:07 »
oh, yes :clap: veszel egy puha enyhén vizes rongyot (én törölközőket használok), egy pici cif (mikroszemcsés lemon :yes:) és ott el kezded szépen megdörzsölni, majd vizes ronggyal lemosni. ha csak a felület sérült, azt szépen kihozza és nem sérti meg a fényezést.
én pl. az összes bogarat is ezzel szedem le, olyan szépen lebányássza az autóról, hogyazt öröm nézni. ::)
A CIF-et nem ajánlanám. Vakítja a lakkot, nem arra való az... Más a szemcseméret, más az összetevő, mint egy finompolírnak. Soxor használva, bizony-bizony károsodik a lakk.

Felesleges idézeteket kivettem. Szerkesszetek ti is lécci. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.14 11:36:21 írta kleingy »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2306 Dátum: 2008.07.14 11:31:53 »
A CIF-et nem ajánlanám. Vakítja a lakkot, nem arra való az... Más a szemcseméret, más az összetevő, mint egy finompolírnak. Soxor használva, bizony-bizony károsodik a lakk.
Es mi ajanlott egy lakkon levo karcra? vax?

Felesleges idézeteket kivettem. Szerkesszetek ti is lécci. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.14 11:36:39 írta kleingy »

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2307 Dátum: 2008.07.14 14:40:38 »
oh, yes :clap: veszel egy puha enyhén vizes rongyot (én törölközőket használok), egy pici cif (mikroszemcsés lemon :yes:) és ott el kezded szépen megdörzsölni, majd vizes ronggyal lemosni. ha csak a felület sérült, azt szépen kihozza és nem sérti meg a fényezést.
én pl. az összes bogarat is ezzel szedem le, olyan szépen lebányássza az autóról, hogyazt öröm nézni. ::)
A CIF-et nem ajánlanám. Vakítja a lakkot, nem arra való az... Más a szemcseméret, más az összetevő, mint egy finompolírnak. Soxor használva, bizony-bizony károsodik a lakk.

Felesleges idézeteket kivettem. Szerkesszetek ti is lécci. Kleingy

lehet meg kéne próbálni egy olyan szerrel, ami nem mikroszemcsés. speciel lehet, hogy többedszerri használat után "vakabb" lesz a lakkozás, mégiscsak dörzsanyag van benne, én mindig polírozok utána, egyenlőre 2x cifeztem karcokat és políroztam utána, egyenlőre szemmel nem látszik semmi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2308 Dátum: 2008.07.14 15:38:00 »
Es mi ajanlott egy lakkon levo karcra? vax?

Írtam finompolír. Többfajta szemcseméretű szer van forgalomban, a lakk-karcra is van tudtommal megfelelő szer.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2309 Dátum: 2008.07.24 17:50:03 »
wax témában még mndig a Turtle a legjobb? most valami angol szutykot vettem, elmegy de nem tökéletes.

Miért, mikor volt a Turtle a legjobb? Szerintem semmikor ;) ... Nem rossz márka, nem mondom, de van jópár másik, ami ugyanolyan jó, vagy akár jobb. Én a Sonaxot preferálom, az jópár ilyen-olyan tesztet megnyert különféle autóslapokban, meg a Stiftung Warentest égisze alatt is.

Amúgy ami talán a legnagyobb név az autóápoló cuccok között, az a Swizöl. De ennek az ára is olyan; nem hétköznapi autókra való.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )