Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155893 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2265 Dátum: 2008.06.29 20:19:50 »
Lecsutakoltam a nagyvasat, majdnem 3 órámba telt; nejem Corollája megvolt 1 óra alatt egy gyors belső portalanítással együtt.
-A kézimosóban meg csak 20% felárat számolnak rá :) ( nem is szoktam magam mosni, de nem volt kedvem 4 kocsit végigvárni)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2266 Dátum: 2008.07.08 10:01:47 »
Nemtudom melyik topicba kellene irni, de ide fogom  :sweatdrop:

Szoval ma reggel vettem eszre a kocsimon 3 helyen is kavicsfelverodest.  :2guns:
Az egyik lennt van a kodlampa mellett. A muanyagrol lehozta a fenyezest, a fekete kilatszik, de ez nem zavar annyira. Nehezen lathato hely es a muanyag nem fog rozsdalni.

A masik ketto viszont....  :hammer:
Az egyik a motorhazteto elso elenel van. Ez a legmelyebb. Szurke festek latszik alatta, mintha vmi alapozo lenne. De mondom, nagyon mely  :wacko:
A masik is a motorhazteton van, a toyota jel folott a kis dombocskan (felesegem szerint macko orr). Ez alol is vmi fekete ektelenkedik.
Ez utobbi ketto mar zavar.
Mit, hol es ki tud ezzel kezdeni vmit?   :helpsmilie:
Akkor ugrott az 12 eves atrozsdasodas elleni garim? :surrender:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2267 Dátum: 2008.07.08 17:29:57 »
Nemtudom melyik topicba kellene irni, de ide fogom  :sweatdrop:

Szoval ma reggel vettem eszre a kocsimon 3 helyen is kavicsfelverodest.  :2guns:
Az egyik lennt van a kodlampa mellett. A muanyagrol lehozta a fenyezest, a fekete kilatszik, de ez nem zavar annyira. Nehezen lathato hely es a muanyag nem fog rozsdalni.

A masik ketto viszont....  :hammer:
Az egyik a motorhazteto elso elenel van. Ez a legmelyebb. Szurke festek latszik alatta, mintha vmi alapozo lenne. De mondom, nagyon mely  :wacko:
A masik is a motorhazteton van, a toyota jel folott a kis dombocskan (felesegem szerint macko orr). Ez alol is vmi fekete ektelenkedik.
Ez utobbi ketto mar zavar.
Mit, hol es ki tud ezzel kezdeni vmit?   :helpsmilie:
Akkor ugrott az 12 eves atrozsdasodas elleni garim? :surrender:

1-2 év múlva már annyi lesz ezeken a helyeken, hogy megszámolni sem tudod. Van a Yarison is olyan, ami már pár hónapos kora óta ottvan, de nem rohad miatta... Igaz én kocsimosás után mindig lekezelem a frissen jötteket.
A márkaszervízekben tudsz venni kimondottan hibajavító festéket. Szinkód alapján lehet kérni, 2-3 ezer Ft max. Van benne egy kis tubus festék és egy kis tubus lakk. Olyasmi mint a körömlakk.
Ha ügyesen csinálod elég szépen eltüntethetőek.
Xanyi

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2268 Dátum: 2008.07.08 23:40:03 »
Nekem nem sikerült szépen eltüntetni ezeket és én is kaptam gyári festéket ebben a kis tubusban márkaszervizből.

Tudna valaki ajánlani olyan helyet ahol tényleg jól eltüntetik ezeket ???

Érdekelne.

Azota kicsit utana kapartam. Emlekeztem, hogy anno volt egy TC-s cikk. (a TC keresobe ird meg, hogy "horpadas" es kijon a cikk) Ott a www.szilagyikft.hu-nal voltak, arrol irtak. Meg allitolag meg a www.carwellness.hu ahol szep munkat vegeznek.
En max augusztus elejen jutok el addig sajna.  :no:
De te mehetnel hamarabb es irhatnal tapasztalatot meg arat  :tt2: :tt2: :whistling: :devil:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2269 Dátum: 2008.07.09 10:27:39 »
Meg allitolag meg a carwellness ahol szep munkat vegeznek.

Mondjuk 1 munka alapján nem lehet konklúziót venni, de nekem ott elrontották a fényezésem, (a metállal volt valami gikszer) két helyen leverték az ajtó sarkát, a válasz erre az volt, hogy biztos én voltam a biztonsági öv csatjával ??? elfelejtettek egy műanyagrögzítő csavart visszatenni, amit én csavartam otthon a helyére, mert legalább a pohártartóba megtaláltam, +beszívattak mert direkt felhívtam a munkafelvevő figyelmét hogy csak akkor hagyom az autót ha reggel hozom este viszem, mert másképp nem tudom megoldani, erre én hívtam este, zárás előtt őket, és akkor mondták hogy sajnos csak holnap lesz kész, másnap már reggel teflon, hogy estére legyen autó, mert kell! háááát, megpróbáljuk, aztán végül kész lett, éppen zárásra...
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.09 10:30:04 írta Peti »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2270 Dátum: 2008.07.09 10:29:25 »
Meg allitolag meg a carwellness ahol szep munkat vegeznek.

Mondjuk 1 munka alapján nem lehet konklúziót venni, de nekem ott elrontották a fényezésem, (a metállal volt valami gikszer) két helyen leverték az ajtó sarkát, a válasz erre az volt, hogy biztos én voltam a biztonsági öv csatjával ??? elfelejtettek egy műanyagrögzítő csavart visszatenni, amit én csavartam otthon a helyére, mert legalább a pohártartóba megtaláltam, +beszívattak mert direkt felhívtam a munkafelvevő figyelmét hogy csak akkor hagyom az autót ha reggel hozom este viszem, mert másképp nem tudom megoldani, erre én hívtam este, zárás előtt őket, és akkor mondták hogy sajnos csak holnap lesz kész, másnap már reggel teflon, hogy estére legyen autó, mert kell! háááát, megpróbáljuk, aztán végül kész lett, éppen zárásra...


Jaj.. :hammer:
Carwellness kilove  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2271 Dátum: 2008.07.09 17:21:32 »
De mit akartok ezeken szépen megcsináltatni? Elviszed a kocsidat, megcsinálják a 4-5 köfelverődést, elkérnek érte egy valag lóvét, aztán mire hazaérsz vele újra lesz még 2... Ezeket nem lehet elkerülni sajnos.
Amúgy csak úgy tudnák megcsinálni, hogy rászórógitteznek, megcsiszolják, és nem az egész elemet festék, hanem belefújnak. A fényezett elem pedig már sosem lesz olyan mint az új... De Ti tudjátok!
Xanyi

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2272 Dátum: 2008.07.09 19:18:45 »
De mit akartok ezeken szépen megcsináltatni? Elviszed a kocsidat, megcsinálják a 4-5 köfelverődést, elkérnek érte egy valag lóvét, aztán mire hazaérsz vele újra lesz még 2... Ezeket nem lehet elkerülni sajnos.
Amúgy csak úgy tudnák megcsinálni, hogy rászórógitteznek, megcsiszolják, és nem az egész elemet festék, hanem belefújnak. A fényezett elem pedig már sosem lesz olyan mint az új... De Ti tudjátok!

Egyetértek, venni kell ilyen kis Holts hibajavító "körömlakkot", 5-600huf, azt szépen egy-egy pöttyöt rátenni a kőfelverődés(ek)re.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2273 Dátum: 2008.07.09 19:31:00 »
De mit akartok ezeken szépen megcsináltatni? Elviszed a kocsidat, megcsinálják a 4-5 köfelverődést, elkérnek érte egy valag lóvét, aztán mire hazaérsz vele újra lesz még 2... Ezeket nem lehet elkerülni sajnos.
Amúgy csak úgy tudnák megcsinálni, hogy rászórógitteznek, megcsiszolják, és nem az egész elemet festék, hanem belefújnak. A fényezett elem pedig már sosem lesz olyan mint az új... De Ti tudjátok!

Egyetértek, venni kell ilyen kis Holts hibajavító "körömlakkot", 5-600huf, azt szépen egy-egy pöttyöt rátenni a kőfelverődés(ek)re.

Ha jol ertem ez attetszo lakk, semmi szin.
Valszeg ez hagyna a legkevesebb nyomot maga utan...
Milyen hibajavito, es hol lehet kapni (meggugliztam de semmi).


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2274 Dátum: 2008.07.09 19:42:02 »
Ha jol ertem ez attetszo lakk, semmi szin.
Valszeg ez hagyna a legkevesebb nyomot maga utan...
Milyen hibajavito, es hol lehet kapni (meggugliztam de semmi).

Nekem egy beszerzési forrásom van  ITT szoktam vásárolni. Korrekt, megbízható cég, minden igényt ki tudnak elégíteni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2275 Dátum: 2008.07.09 19:48:50 »
Nekem egy beszerzési forrásom van  ITT szoktam vásárolni. Korrekt, megbízható cég, minden igényt ki tudnak elégíteni.

Koszi szepen a cimet, elni fogok veluk.

(A lakkon felul semmit nem varok toluk, asszonypajtars nem orulne :devil: :tt2:
Nah jo, en kerek elnezest.  :1eye:  )


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2276 Dátum: 2008.07.09 19:50:38 »


Ha jol ertem ez attetszo lakk, semmi szin.
Valszeg ez hagyna a legkevesebb nyomot maga utan...


Nem dehogy, több tucat színárnyalatba kapni, a lenti képen láthatod, (a kis piros az :)) Tesó, Ösanba is lehet kapni, bár ott a színvilág elég korlátolt ::)


hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2277 Dátum: 2008.07.10 06:56:53 »
Én nem feltételenül várok a következő autómosásig -> ha észreveszek 1-1 kavicsnyoot igyekszem minél előbb leápolni. A felület megtisztítása után
a) ha "csak" a fényezett felület sérült, akkor nagyon kevés festék a javítóecsettel - éppen csak annyi, hogy  kitöltse a "krátert";
b) ha a kő "átütötte" az alapozót is és látszódik a lemezfelület (ilyen még az Aurisnál nem volt, kopp-kopp), akkor egy nagyon pici (órás)csavarhúzóval, vagy bicskaheggyel megkaparom a sérült részen a lemezfelületet (fontos, hogy nem mélyítem/szélesítem a "sebet", csak az oxidálódott fémfelületet tiszítom meg), addig, amíg teljesen fényes nem lesz, majd a fentiek szerinti javítás a javítófesték ecsetével.
A javítófestéket egy ismerősöm révén OFF Opel-szalonból szereztem, így a színkód nyílván más, de ugyanúgy "fekete - mica". Persze ha pl. jégkék-metal fényezésű autóm lenne, akkor megvettem volna hozzá a gyári Toyota javítót a színkód alapján. A javítócsomagban lévő lakkot még nem használtam, a korábban több negatív tapasztalatom volt vele, ennek ez az oka. Legjellemzőbb "hibája" (vagy hibám), hogy egyrészt sötétebbé teszi a bejavított kis pontnyi felületet, így az árnyalatban elüt a javított elem színétől, másrészt bármennyire igyekeztem keveset használni, mindig "kidudorodott" a javított felület síkjából, száradás után egy érezhető kis "gömb" jelezte a javítás helyét.

ps: amióta (~1,5 hónap) az avatáron látható bőr fent van a kocsin (főleg országúti használat során, de előfordul, hogy a városban is), sem a motorház, sem a szélvédő nem kapott követ, pedig előtte már én is beszedtem 4-5 nyomot. 
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2278 Dátum: 2008.07.10 09:08:50 »
Én nem feltételenül várok a következő autómosásig -> ha észreveszek 1-1 kavicsnyoot igyekszem minél előbb leápolni. A felület megtisztítása után
a) ha "csak" a fényezett felület sérült, akkor nagyon kevés festék a javítóecsettel - éppen csak annyi, hogy  kitöltse a "krátert";
b) ha a kő "átütötte" az alapozót is és látszódik a lemezfelület (ilyen még az Aurisnál nem volt, kopp-kopp), akkor egy nagyon pici (órás)csavarhúzóval, vagy bicskaheggyel megkaparom a sérült részen a lemezfelületet (fontos, hogy nem mélyítem/szélesítem a "sebet", csak az oxidálódott fémfelületet tiszítom meg), addig, amíg teljesen fényes nem lesz, majd a fentiek szerinti javítás a javítófesték ecsetével.
A javítófestéket egy ismerősöm révén OFF Opel-szalonból szereztem, így a színkód nyílván más, de ugyanúgy "fekete - mica". Persze ha pl. jégkék-metal fényezésű autóm lenne, akkor megvettem volna hozzá a gyári Toyota javítót a színkód alapján. A javítócsomagban lévő lakkot még nem használtam, a korábban több negatív tapasztalatom volt vele, ennek ez az oka. Legjellemzőbb "hibája" (vagy hibám), hogy egyrészt sötétebbé teszi a bejavított kis pontnyi felületet, így az árnyalatban elüt a javított elem színétől, másrészt bármennyire igyekeztem keveset használni, mindig "kidudorodott" a javított felület síkjából, száradás után egy érezhető kis "gömb" jelezte a javítás helyét.

ps: amióta (~1,5 hónap) az avatáron látható bőr fent van a kocsin (főleg országúti használat során, de előfordul, hogy a városban is), sem a motorház, sem a szélvédő nem kapott követ, pedig előtte már én is beszedtem 4-5 nyomot. 

Koszi a reszletes leirast. Ez a javito keszlet nem kerul sokba, megprobalom.
Eloszor majd nehezen lathato helyen teszek egy probat.
Az egesz dolog csak azert idegesit, mert pont a pupon (ami szamomra az egyik legkedvesebb resze a kocsinak) ektelenkedik a fekete potty, az 5 honapos kocsin.  :hammer:
Amugy biztos nem torodnek vele.

A masik, hogy a vedoborod pont azt a reszt takarja ki, ahol ket felverodest kaptam.... francba.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2279 Dátum: 2008.07.10 10:27:37 »
Koszi a reszletes leirast. Ez a javito keszlet nem kerul sokba, megprobalom.
Eloszor majd nehezen lathato helyen teszek egy probat.
Az egesz dolog csak azert idegesit, mert pont a pupon (ami szamomra az egyik legkedvesebb resze a kocsinak) ektelenkedik a fekete potty, az 5 honapos kocsin.  :hammer:
Amugy biztos nem torodnek vele.

A lényeg - nem győzöm hangsúlyozni -, hogy nagyon kevés festék legyen a pici javítóecseten! Szinte már "karcoljanak" a szálai, akkor lesz szép a javítás. ...és persze nem árt több, nagyon vékony réteggel dolgozni.
Hajrá!
Apropó "púp" -> ne aggódj miatt  annyira, mert 1. az ezüst színű autó jól, szinte észrevehetetlenül javítható; 2. az az elem műanyag, vagyis rozsdásodni biztosan nem fog.
hazard