Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786328 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3060 Dátum: 2016.10.25 22:16:59 »
"6.    Ha a minimum alatt van az olajszint, akkor a legközelebbi benzinkúton töltsük fel. "

Jól nézzük meg a benzinkutat, majd az odasiető kutast, hogy amit bele akar önteni, abban valóban az van-e (a flakon nem volt még felbontva, stb, stb), illetve ne távolodjunk el az autótól, mert lehet a kutas bele se tölti majd.

Egyszerűbb bemenni valamilyen szakboltba, vagy akár netről rendelni, szerintem még így is bőven olcsóbb lesz annál, mint amik a benzinkúton ki vannak rakva.

Igy van. ::)
a kúton minden aranyárban van.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3061 Dátum: 2016.10.26 09:03:50 »
"6.    Ha a minimum alatt van az olajszint, akkor a legközelebbi benzinkúton töltsük fel. "

Jól nézzük meg a benzinkutat, majd az odasiető kutast, hogy amit bele akar önteni, abban valóban az van-e (a flakon nem volt még felbontva, stb, stb), illetve ne távolodjunk el az autótól, mert lehet a kutas bele se tölti majd.

Egyszerűbb bemenni valamilyen szakboltba, vagy akár netről rendelni, szerintem még így is bőven olcsóbb lesz annál, mint amik a benzinkúton ki vannak rakva.
Csak én vagyok olyan mániákus, hogy a kocsiban mindig van motorolaj, szervoolaj meg desztvíz? Meg izzókészlet, vontatókötél, poroltó....

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3062 Dátum: 2016.10.26 09:40:02 »
Nem csak te.  :D Nálam motorolaj már nincs mióta nincs olajfogyasztás (az E10-es Corollában mindig volt egy 1L-es flakonnal), de az alábbiak bent vannak (mindkét autóba):
- vontatókötél
- bikázó kábel készlet
- pótizzó készlet
- poroltó készülék
- meleg takaró
- kés, zseblámpa (dinamóval feltekerős)
- extra csavarhúzó készlet
- ablaktörö kiskalapács (volt ilyen all-in-one a Lidl-ben egyszer)
- 5 db. fényvisszaverő mellény
- a kötelező vész-háromszög és az első segély készlet

A Verso-ban még nincs meg a pótizzó szett, mert abba a tompított H11 és a távolsági HB3 ami nem nagyon van pótizzó szettben, ezért manuálisan kell összeválogatnom. Cserében azonban benne van pótkerék is, meg defektjavító szett is. Hosszabb utak alkalmával külön szoktam betenni egy 2L-es flakonban ablakmosó folyadékot is, mert már jártam úgy, hogy olyan szar őszi időben mentünk, hogy egy egész tartálynyi ablakmosó elfogyott még az országhatár előtt a pályán, és nagyon zavaró volt az egyre csak koszosabb, elkenődő trutyi mögül kilátni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.26 09:42:29 írta robi (Robi) »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3063 Dátum: 2016.10.26 10:25:10 »
Kresz-táska, láthatósági mellények (ez első üléstámlák zsebeiben), takaró, szivargyújtóról üzemeltethető kompresszor, 1 üveg ásványvíz, szarvasbőr rongy, nedves törlőkendő (ez elég hasznos, amikor hirtelen kell "kezet mosni"), esernyő, ezek nálam is benne vannak az autóban.
"Elemózsia" gyanánt pedig rágó meg tic-tac.

Xenonból pót izzót nem sok értelme lenne tartani, azt hiszem.
Poroltó még az ex autómban volt, cserélve a szavatossági idejének megfelelően, de szerencsére nem volt rá szükség.

Motorolaj a csipegetés miatt most a garázsban vár bevetésre készen.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3064 Dátum: 2016.10.26 11:35:29 »
Nem csak te.  :D Nálam motorolaj már nincs mióta nincs olajfogyasztás (az E10-es Corollában mindig volt egy 1L-es flakonnal), de az alábbiak bent vannak (mindkét autóba):
- vontatókötél
- bikázó kábel készlet
- pótizzó készlet
- poroltó készülék
- meleg takaró
- kés, zseblámpa (dinamóval feltekerős)
- extra csavarhúzó készlet
- ablaktörö kiskalapács (volt ilyen all-in-one a Lidl-ben egyszer)
- 5 db. fényvisszaverő mellény
- a kötelező vész-háromszög és az első segély készlet

A Verso-ban még nincs meg a pótizzó szett, mert abba a tompított H11 és a távolsági HB3 ami nem nagyon van pótizzó szettben, ezért manuálisan kell összeválogatnom. Cserében azonban benne van pótkerék is, meg defektjavító szett is. Hosszabb utak alkalmával külön szoktam betenni egy 2L-es flakonban ablakmosó folyadékot is, mert már jártam úgy, hogy olyan szar őszi időben mentünk, hogy egy egész tartálynyi ablakmosó elfogyott még az országhatár előtt a pályán, és nagyon zavaró volt az egyre csak koszosabb, elkenődő trutyi mögül kilátni.
Megnyugtató érzés, hogy nem az egyetlen flúgos vagyok itt. :D
Nem akartam paranoidnak tűnni, úgyhogy a takaró, kés, kompresszor, akkutöltő, csavarhúzó, villáskulcs, zseblámpa(szintén dinamósak), karton víz, 3000 kcal kaja, tartalék ruhák listát nem írtam. :D
Az elsősegélyszettet még megpakoltam extra fertőtlenítővel, érszorítókkal, hőtükörfóliával, anatómiai csipesszel, normális kötszerollóval, meg pár aprósággal, hogy tényleg lehessen használni ha kell.
Törlőkendőből tartok még egy 10-es csomagot, mióta volt egy kerékcserém és csuklóig retkes lettem.
Amikor  pár éve karácsonyi rokonlátogatáson  tengelyig elsüllyedtem első kerékkel faluvégen, akkor majdnem vettem egy racsnis kézi csőrlőt is, de azt már túlzásnak éreztem volna, úgyhogy letettem róla. :D


Poroltó még az ex autómban volt, cserélve a szavatossági idejének megfelelően, de szerencsére nem volt rá szükség.
Nem kell azt cserélni. Elviszed a szakosodott céghez, nyomás próbázzák, bevizsgálják és felújítják ha kell, aztán adnak friss matricát. Nagyon ritka eset, hogy cserélni kelljen.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3065 Dátum: 2016.10.26 12:21:29 »
Nálam:

-Eü csomag
-autóápolási szerek
-izzók

A céges OFF autóban van aksitöltő, meg mindenféle mentési eszköz, motorolaj, stb...

(hogy őszinte legyek, én nem fordítok ezekre túl sok figyelmet...)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3066 Dátum: 2016.10.26 12:29:47 »
Szeretek veszélyesen élni!!!  :D

Olaj, víz, rágó, vontató kötél (meg persze a kötelező EÜ doboz, háromszög, mellény)
A takaró, kaja ruha meg minden ilyesmi csak télen, olyan körülmények között)

De van egy csomó bevásárló szatyor, mert az mindig kell, na meg 2 láda, hogy rend legyen a hombár kombiban  :yes:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3067 Dátum: 2016.10.26 12:34:44 »
Megnyugtató érzés, hogy nem az egyetlen flúgos vagyok itt. :D


Ez igen!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3068 Dátum: 2016.10.26 17:35:50 »
Szeretek veszélyesen élni!!!  :D

Olaj, víz, rágó, vontató kötél (meg persze a kötelező EÜ doboz, háromszög, mellény)
A takaró, kaja ruha meg minden ilyesmi csak télen, olyan körülmények között)

De van egy csomó bevásárló szatyor, mert az mindig kell, na meg 2 láda, hogy rend legyen a hombár kombiban  :yes:
csak nem teleltél már hóban az m1en márciusban?? ???[emoji14] [emoji14] [emoji14]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3069 Dátum: 2016.10.26 19:40:04 »
csak nem teleltél már hóban az m1en márciusban?? ???[emoji14] [emoji14] [emoji14]
De  :D
Volt is egy csomagtartónyi kajám, amit előtte vásároltam be a hosszú 7végére, volt takaróm (nem kellett, 22 fok konstansan a kocsiban) és ilyenkor persze nem indul el az ember kicentizett üzemanyag mennyiséggel (kb 52 liter volt a 163 tervezett km-re).
Ja és telefon töltő - ezt eddig senki sem írta, mert gondolom evidens -
A másik, hogy tudni kell elakadni is: pl az egyetlen meki előtt az M1-en (közvilágítás, WC, meleg kaja, meleg tea, KV)   :clap:  :cool2:  :yes:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3070 Dátum: 2016.10.26 19:54:14 »
De  :D
Volt is egy csomagtartónyi kajám, amit előtte vásároltam be a hosszú 7végére, volt takaróm (nem kellett, 22 fok konstansan a kocsiban) és ilyenkor persze nem indul el az ember kicentizett üzemanyag mennyiséggel (kb 52 liter volt a 163 tervezett km-re).
Ja és telefon töltő - ezt eddig senki sem írta, mert gondolom evidens -
A másik, hogy tudni kell elakadni is: pl az egyetlen meki előtt az M1-en (közvilágítás, WC, meleg kaja, meleg tea, KV)   :clap:  :cool2:  :yes:
mázlista...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3071 Dátum: 2016.10.27 10:55:37 »
Valaki nem tudja véletlenül a hosszabb nívópálca cikkszámát? A gyári már nem ér bele az olajba, kéne egy hosszabb...









 :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3072 Dátum: 2016.10.27 11:27:23 »
Naaaaaaaa...!  :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3073 Dátum: 2016.10.27 12:06:38 »
Én simán megtoldottam egy jégkrémes pálcikával.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3074 Dátum: 2016.10.27 14:10:34 »
Valaki nem tudja véletlenül a hosszabb nívópálca cikkszámát? A gyári már nem ér bele az olajba, kéne egy hosszabb... :D
szüleidnél meg a gólyánál reklamálj cimbora!!! [emoji12] [emoji12]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки