Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786321 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Lacib

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2640 Dátum: 2015.11.06 22:26:45 »
Cirka 175cm alul, a háttámla kicsit emelkedik.

banda

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2641 Dátum: 2015.11.07 08:50:52 »
Cirka 175cm alul, a háttámla kicsit emelkedik.

Köszönöm szépen, akkor lehet benne aludni! :)

Pufee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
    • Kovács Gergely
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2642 Dátum: 2015.11.09 11:01:54 »
Sziasztok!

Van egy 1999-es 1.6-os Avensis LineaSol típusú gyönyörűségem :) és szeretnék hozzá szerezni egy service-manualt. Tudna nekem ebben segíteni valaki?
Illetve keresnék olyan helyet, ahol alkatrészeket tudok szerezni hozzá jó áron vagy az ár sem lényeg annyira, csak megbízható hely legyen. Jelenleg kellene egy bal visszapillantó, egy előtét ellánállás. Az utóbbi cseréje miatt kellene a manual is.

Köszönöm a segítségeteket!
"Jobb elégedetlen emberként élni mint elégedett disznóként!" John Stuart Mill
Toyota Avensis 1.6 Linea Sol

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2643 Dátum: 2015.11.09 15:37:08 »
Én innen töltöttem le szervíz manuált:http://toyota.aitnet.org/Avensis/

Jó szerelést! :flowers:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Pufee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
    • Kovács Gergely
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2644 Dátum: 2015.11.09 15:46:38 »
Én innen töltöttem le szervíz manuált:http://toyota.aitnet.org/Avensis/

Jó szerelést! :flowers:

 :clap: :sorcerer: :yes:

Köszönöm :)
"Jobb elégedetlen emberként élni mint elégedett disznóként!" John Stuart Mill
Toyota Avensis 1.6 Linea Sol

tomszechy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2645 Dátum: 2015.11.09 21:11:40 »
Azt tapasztalom, hogy (el)indulásnál némileg elhalványodik a tompított fénye. Tehát pl piros lámpától való elindulásnál. Mintha ugyanezt látnám erősebb fékezésnél is (kinyomott kuplunggal), bár azt nem mondanám 100%ra a bólintás miatt. Van valakinek ötlete ez mitől lehet? Az akksi 1 éves, meg egyébként simán indul a kocsi hidegebb időben is :S

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2646 Dátum: 2015.11.10 08:30:56 »
Azt tapasztalom, hogy (el)indulásnál némileg elhalványodik a tompított fénye. Tehát pl piros lámpától való elindulásnál. Mintha ugyanezt látnám erősebb fékezésnél is (kinyomott kuplunggal), bár azt nem mondanám 100%ra a bólintás miatt. Van valakinek ötlete ez mitől lehet? Az akksi 1 éves, meg egyébként simán indul a kocsi hidegebb időben is :S

Szia!

Nekem is van hasonló jelenség:
Sötétben jól érzékelhető, ahogy visszaesik a fényerő egy picit, amikor a motor visszaesik alapjárati fordulatra. Amint 850-900 rpm fölé emelem, újra felerősödik. Ha belegondolsz neked is ez áll fent az említett esetekben, alapjáratra esik a fordulat. Ha rámérsz, akkor láthatod, hogy ilyenkor visszaesik a töltőfeszültség az egész elektromos hálózaton. Ezt szerintem a generátor feszszabályzója okozza, a kérdés csak az, hogy ez a haldoklás egyik fázisa, vagy ez többé-kevésbé így normális. Én már 2 éve biztosan tapasztalom a jelenséget, de lehet, hogy előtte is megvolt, csak nem figyeltem fel rá.
Más okokból kifolyólag nemrég volt diódahíd, szénkefék és csapágyak is cserélve a generátoromban, de a feszszabályzóhoz nem kellett nyúlni. Itt-ott nézelődtem már, de valami elképesztően borsos árakat találtam, úgyhogy nem is gondolkozom cserében, amíg nagyobb gond nem lesz.

Üdv:
BF

tomszechy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2647 Dátum: 2015.11.10 09:02:42 »
Mégis mennyi volt az a borsos ár?

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2648 Dátum: 2015.11.10 09:48:14 »
Mégis mennyi volt az a borsos ár?

Nálam is fennáll ez a jelenség, mióta megvan a kocsi ilyen, 2013 februárban vettem.
Konkrét problémám nem volt még ebből, mindig indul a gép, semmi para.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2649 Dátum: 2015.11.10 10:09:53 »
Én tapasztalom ezt T25-nél is,így nem hinném hogy ez hiba.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2650 Dátum: 2015.11.10 10:30:09 »
Mégis mennyi volt az a borsos ár?

Az én esetemben az 1CD-FTV motorhoz tartozó generátorban a 27700-64090 cikkszámú alkatrészről beszélünk.
A google a jó barátom, azért megkérdeztem tőle, hogy mit tud a témában.
A teljesség igénye nélkül ezeket válaszolta:
1., 2., 3.
Nyilván van bontott, de ha mindenkié ezt csinálja, akkor a bontott is ezt fogja. Utángyártott alkatrészt nem találtam még, csak komplett ugy. generátort, ami meg inkább nem kellene.
Az én motoromnál még az is nehezíti az ügyet, hogy 1 napos munka (nekem, akna nélkül) a generátor ki-be művelet, mert ... inkább nem is sorolom, már egyszer leírtam, amikor csapágyaztam generátort.
(Mint utóbb kiderült feleslegesen, mert téli hidegen indításkor hallható ütemesen nyikorgó, nyüszítő hang valószínűleg az utángyártott hosszbordásszíj hangja.)

Egyébként örülök, hogy másoknál is régóta fennáll ez a feszültségingadozási jelenség, eddig sem igazán foglalkoztatott, ezután meg végképp nem fog. Pláne, hogy a benzinesekre akasztott másikfajta generátor is ugyanezt csinálja.

Üdv:
BF
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.10 10:33:31 írta keeper83 »

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2651 Dátum: 2015.11.10 10:57:39 »
Ha már így egymásra talált a csapat egy közös jelenség megtalálásában, nekem is lenne egy kérdésem :)
A fényszóróm spirál alakú rajzolatot szór, ez látszik amikor sötétben egy fal elé állok, vagy felüljáró alatt átmegyek, ilyesmi.
Ez másnak is ilyen, vagy csak az én fényszóróm xar? :)
Amúgy én kicsit gyengének érzem, bemattulva nincs viszont.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2652 Dátum: 2015.11.10 11:37:57 »
Ha már így egymásra talált a csapat egy közös jelenség megtalálásában, nekem is lenne egy kérdésem :)
A fényszóróm spirál alakú rajzolatot szór, ez látszik amikor sötétben egy fal elé állok, vagy felüljáró alatt átmegyek, ilyesmi.
Ez másnak is ilyen, vagy csak az én fényszóróm xar? :)
Amúgy én kicsit gyengének érzem, bemattulva nincs viszont.

Ezt már korábban is felvetetted egyszer, akkor is reagáltam rá, csak sajnos érdemben ez nem segít neked.
Én Depo utángyártott fényszórókkal vettem az autómat. Azok mindenfelé világítottak, de látni nem igazán lehetett velük. Nagy vadászat, várakozás után lett két gyári bontott fényszóróm egy bontódó külföldről behozott autóról. Na, azokkal végre újra látok az úton és a távolsági fényszóró funkciót is visszakaptam, mert az is egy katasztrófa volt a Depo lámpákkal. Egyébként a beszereléskor kiderült, hogy a bontottan vásárolt lámpatestek közül is ugy. volt az egyik, de vmi jó fajta, mert ugyanolyan tiszta és szép a vetítési képe, mint a párjának, amiben ott a TOYOTA felirat. Nekem megért 20.000 Ft-ot, meg pár hónap várakozást, hogy normálisan lássak sötétben is. Megjegyzem, hogy ezt a spirálos dolgot, amit leírsz, én nem tapasztaltam korábban sem, egyszerűen egy összevisszaság volt a vetített kép.
Ha neked gyári a fényszóród, akkor csak az izzóval, vagy az izzó felfogatásával lehet gond, amennyiben a foncsorozás ép, és nincs elmozdulás sem. Itt elég fontos, hogy az izzószál pontosan a gyújtópontban legyen, mert ez nagyban befolyásolja a vetített képet. Én a helyedben vennék egy pár új izzót és megnézném, hogy változik-e vmi. Ha nem segít, akkor következő lépés, hogy egy fal elé állva bekapcsolt világítás mellett feloldanám az izzó rögzítését és finoman mozgatni kezdeném a helyén. (Gondolom, az izzó talpának alakjából neked is egyértelmű, hogy azt csak egyféleképpen lehet helyesen beszerelni.) Szerintem kicsit pontatlan az izzó fészkének kialakítása, azért - kis akarattal - több helytelen állásban is lehet rögzíteni. Esetleg ez is lehet a gond.

Üdv:
BF

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2653 Dátum: 2015.11.10 12:16:49 »
Sziasztok.  Van egy hatalmas gondom.  2002 1.6 vvti kapott egy új nipparts kuplung szettet.  Mikor engedem rá a kuplungot elkezd rázni az egész autó.  Mintha a tárcsa ütne ilyesmire tippelek.  Szerintetek mi lehet??  Rlég ideges vagyok ez miatt.  Köszi a segítséget.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2654 Dátum: 2015.11.10 13:05:06 »

Sziasztok.  Van egy hatalmas gondom.  2002 1.6 vvti kapott egy új nipparts kuplung szettet.  Mikor engedem rá a kuplungot elkezd rázni az egész autó.  Mintha a tárcsa ütne ilyesmire tippelek.  Szerintetek mi lehet??  Rlég ideges vagyok ez miatt.  Köszi a segítséget.
Valszeg a kuplung szerkezet kis rúgói nem egyforma feszítésűek, emiatt rázhat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i