Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786334 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2625 Dátum: 2015.10.25 08:28:37 »
Nekem szövetszakadás volt a gumiban, akkor rázott a kocsi különböző terhelésnél más-más sebességnél. Pedig nem voltak öreg gumik.

Nekem is az volt a michelin 1éves gumi,vettem rá ujjat de nem lett az igazi az sem.
Már cseréltem kinomban minden szilentet a lengőkarban.
Féltengelyt,féktárcsát.
Most a hátsó lengőkar szilentje ment ki.

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2626 Dátum: 2015.10.29 10:52:27 »
Sziasztok.  Valahol ázik az ave hátulja sajnos.  Meglocsoltam vízzel és a kárpit mögött a hátsó ívnél vannak szellőzők,  ott folyt be a víz baloldalt.  Sziloplaszt és már is rendben volt.  Viszont nagy esőben még mindig ázok valahol.  Tudna valaki tippet mondani merre keressem, vagy ez típushiba??  2002 lépcsőshátú vvti

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2627 Dátum: 2015.10.29 11:28:08 »
Sziasztok.  Valahol ázik az ave hátulja sajnos.  Meglocsoltam vízzel és a kárpit mögött a hátsó ívnél vannak szellőzők,  ott folyt be a víz baloldalt.  Sziloplaszt és már is rendben volt.  Viszont nagy esőben még mindig ázok valahol.  Tudna valaki tippet mondani merre keressem, vagy ez típushiba??  2002 lépcsőshátú vvti
A lökhárító oldala alatti kabinnyomáskiegyenlítőre gondolsz? azt inkább ne "falazd" be sziloval.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

CsaPe80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2628 Dátum: 2015.10.29 16:13:14 »
Sziasztok!Lehet esett már róla szó,de az lenne a kérdésem,hogy 2001-es Avensisben létezik,hogy van visszagurulás gátló,akár minimális módon!??

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2629 Dátum: 2015.10.29 16:35:07 »
A lökhárító oldala alatti kabinnyomáskiegyenlítőre gondolsz? azt inkább ne "falazd" be sziloval.  :surrender:

Igen annak a tömítése alatt ázott és csak annak mentén húztam ki. 

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2630 Dátum: 2015.10.29 16:58:16 »
Srácok, úgy érzem megint be fog szarni a jobbelső fékem.
Elkezdett pályatempónál rázni a fék megint, mindig így kezdődik, aztán viszem szervizbe, felemelik, mindig a jobb első meg van szorulva.
Volt már vagy háromszor felújítva, dugattyúcsere is volt, féknyereg felújítás, legutóbb új tárcsák, pofák, felújítás, új fékcsövek elől. Ez volt 10ezer km-rel ezelőtt.

Mi a frász lehet még amitől ez mindig megszorul és félrekoptatja a tárcsát is meg a pofákat?
Nincs kedvem 10ezrenként az olajjal együtt teljes fékrendszert is cserélni elől.

A szervizes szerint még a féknyeregbe lehet olyat deformáció ami szabad szemmel nem látható.
Mi van még ott? Fékmunkahengert is mondott egy ismerős.

Én rohadtul nem értek hozzá, de az állandó fékjavítástól már égnek áll a hajam.

Ja még valami, állítólag a fékfolyadékban is megjelenik ilyenkor valami szmötyi, viszonylag hamar.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.29 17:02:33 írta ujjobbagya »

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2631 Dátum: 2015.10.29 17:33:44 »
Egy féknek mi lehet a baja?

- szorul a dugattyú (berohadt a dugattyú)... ki kell szabadítani, 1000...2000-es polír papírral fel kell csiszolni a dugattyút is és a féknyereg furatát is...majd új tömítés, porvédő!
- szorul az "úszó" csap... meg kell takarítani... tömítés csere, porvédő csere, szilikon zsírral megkenni!
- lehet a féktárcsának is "ütés" problémája.. pl. a nagy hőterheléstől... >= szabályzás vagy csere.
- aminek nagyon ritkán szokott problémája lenni, az a féknyereg "öntvény test" maga (masszív egy darab)!
- lehet még a gumi fékcső is eltömődve, összeesve.

Úgy értelmeztem, hogy ezeket már mind legalább egyszer javítottátok....
SZERELŐ cserét javaslok!
Precizitás... odafigyelés a kulcs szó!



Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2632 Dátum: 2015.10.29 18:19:05 »
A megszorulás nálam OFF Suzukinál az "úszó" csap szorulás amiatt volt... emiatt az egyik fékpofa JOBBAN kopott, mint a másik...
szóval... precíz türelmes szerelőt kívánok...
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2633 Dátum: 2015.10.29 18:39:23 »
A megszorulás nálam OFF Suzukinál az "úszó" csap szorulás amiatt volt... emiatt az egyik fékpofa JOBBAN kopott, mint a másik...
szóval... precíz türelmes szerelőt kívánok...

Igen ezek elvileg voktak már cserélve, legalábbis már kétszer fizettem feknyereg felújító készletet és szerelést, talán abban ezek benne vannak.
Régi és új tárcsával is előjött már a probléma.
Dugattyú és cső is volt cserélve.

Legutóbb úgy volt már szorulva a dugattyú, hogy időnként nem engedett vissza, autópályán időnként elkzdte rázni a kocsit majd abbahagyta később megint.
Most még csak fékezés közben ráz.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2634 Dátum: 2015.10.29 20:05:39 »
Egy opció,hogy próbálsz venni egy komplett bontott féknyerget és kipróbálod azt.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2635 Dátum: 2015.10.29 20:22:43 »
Egy opció,hogy próbálsz venni egy komplett bontott féknyerget és kipróbálod azt.

Lehet megpróbálok szerezni.
Újat nem lehet ebből venni valahol?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2636 Dátum: 2015.10.29 21:02:30 »
Igen ezek elvileg voktak már cserélve, legalábbis már kétszer fizettem feknyereg felújító készletet és szerelést, talán abban ezek benne vannak.
Régi és új tárcsával is előjött már a probléma.
Dugattyú és cső is volt cserélve.

Legutóbb úgy volt már szorulva a dugattyú, hogy időnként nem engedett vissza, autópályán időnként elkzdte rázni a kocsit majd abbahagyta később megint.
Most még csak fékezés közben ráz.

Persze lehet komplett féknyerget is cserélni....
DE, biztos, hogy nem "KOMPLETTEN" van baja...! CSAK valami szorul... meg kellene takarítani... :otlet:
Persze, ha nem drága a komplett féknyereg...
Van jó szerelőd ? Tuti, hogy pitiáner hiba...
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2637 Dátum: 2015.10.29 21:52:52 »
Minden alkalommal meg van takarítva, fel van újítva, de hiába fél év egy év múlva megint ugyanúgy előjön a probléma.

gyuri-ka1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2638 Dátum: 2015.11.06 09:41:09 »
Ave t22-hez keresek csomagtér rolót, és gumiszőnyeget! Aki tud, segítsen!

banda

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2639 Dátum: 2015.11.06 16:18:10 »
Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy a kombi csomagtere milyen hosszú lehajtott hátsó ülésekkel? Így síkot alkot vagy pedig van benne emelkedés, lejtés, púp?

Köszönöm!