Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786318 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2340 Dátum: 2015.03.06 20:33:47 »
Fent van az autón az Osram DRL! Képeket majd csak akkor rakok fel, ha tiszta lesz az autó. [emoji1] Nagyon furcsa volt, hogy nem kell lámpát kapcsolni városon kívül, fényes nappal...
A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2341 Dátum: 2015.03.10 06:29:19 »
Fent van az autón az Osram DRL! Képeket majd csak akkor rakok fel, ha tiszta lesz az autó. [emoji1] Nagyon furcsa volt, hogy nem kell lámpát kapcsolni városon kívül, fényes nappal...
Még piszkos az autó, azonban nem bírtam ki, és nyomtam képet róla. :-)

A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2342 Dátum: 2015.03.10 06:48:28 »
Nagyon jól néz ki! Nekem is volt már egy fellángolásom DRL témában, de egyelőre jegeltem más miatt. Úgy is keszitenél, legyszi, egy közeli képet, hogy nem világít?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2343 Dátum: 2015.03.10 07:17:03 »
Nagyon jól néz ki! Nekem is volt már egy fellángolásom DRL témában, de egyelőre jegeltem más miatt. Úgy is keszitenél, legyszi, egy közeli képet, hogy nem világít?
Persze, azonban azt nem ígérem, hogy ma lesz. Számoltam én is sokat. Mondjuk én nagyon sokat megyek, s ha csak 1dl-el alacsonyabb a fogyasztás, akkor 45000 kili alatt kijön nullára az ára. Ez kb, jelenlegi használat mellett max. 1,5 év. No meg az izzókat is kicseréltem Night Breaker-re, brutális az is.
S gyűjthetek két lámpára. Bal kapott egy követ, s lukas, jobbot meg nem lehet manuálisan állítani.
A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2344 Dátum: 2015.03.10 08:30:59 »
Persze, azonban azt nem ígérem, hogy ma lesz. Számoltam én is sokat. Mondjuk én nagyon sokat megyek, s ha csak 1dl-el alacsonyabb a fogyasztás, akkor 45000 kili alatt kijön nullára az ára. Ez kb, jelenlegi használat mellett max. 1,5 év. No meg az izzókat is kicseréltem Night Breaker-re, brutális az is.
S gyűjthetek két lámpára. Bal kapott egy követ, s lukas, jobbot meg nem lehet manuálisan állítani.

Szia!

A követ egy szélvédőjavító kb. 5 db ezresért befoltozza vmelyik multi parkolójában, nem fog beázni. A manuális állítás nem működése nálam a lámpatest kiszerelése után javítható volt. Az állító részben kívülről van 2 db egymáshoz képes 90 fokkal elforgatott műanyag fogaskerék. Az egyik lepattant a tengelyéről, vissza lehet ragasztani, ékelni, kinek mi van a keze ügyében. Manuálisan úgyis csak egyszer kell beállítani, nem állítgatod naponta.
Gyári bontott lámpát vagy horror pénzért vagy csak hosszú idő után fogsz találni. Én most cseréltem le a két utángyártott Depo márkájú sz.a.r.t két bontott gyárira (az enyém már FL Ave I.). 4 hónapot vártam a lámpákra, de nagyon megérte: nem 20.000 Ft + Áfa volt darabja, mint mondjuk a Japkerben (kevesebb, mint a fele), ég és föld a különbség a Depohoz képest!!! Nem viccelek! Azok beállíthatatlan és összevissza szóródó vetítési képet adtak, semmi közük nem volt a gyári vetítési képhez. Vagy nem láttam 10 m-nél tovább, vagy folyamatosan villogtak a szembe jövők. Ezekkel újra látok rendesen és a fényszórót is visszakaptam, mert a Depóval gyakorlatilag az a funkció nem volt, annyira rossz helyre világítottak :wacko:.  Ja, az egyik Depot nem lehetett belülről állítani, mert nem volt hajlandó megmozdulni, pedig az állítómotor jó volt. Most az is tökéletesen egyformán működik mindkét oldalon. Végül hozzáteszem még, hogy a Depók nagyon újszerűek voltak...
A Toyotás szerelőm is megjegyezte, hogy csoda, hogy vhogy látok az utángyártott lámpákkal, mert ezeknek annyira rossz a hírük vetítési kép ügyileg.

Ez az én tapasztalatom, nem szentírás.

BF

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2345 Dátum: 2015.03.10 09:06:05 »
Okka, megnézetem ezt a foltoztatast. Mondjuk egy üveg darab meg bent van a foncsoron belül...
Másik kérdés, vajon 16-os felniből a 42-és ET számú elfér mindenhol rendesen? Vagy belül lehet valamihez hozzáér? Találtam Pesten egy szép felnit, s egész jó az ára is. Van egy barátom aki rendszeresen jár fent, s vele elhozatnám, ha valóban szép állapotban van a felni. Stilauto a márkája, valakinek valami velemenye, tapasztalata ezzel a felnivel kapcsolatban!?
A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2346 Dátum: 2015.03.10 11:24:16 »
Okka, megnézetem ezt a foltoztatast. Mondjuk egy üveg darab meg bent van a foncsoron belül...
Másik kérdés, vajon 16-os felniből a 42-és ET számú elfér mindenhol rendesen? Vagy belül lehet valamihez hozzáér? Találtam Pesten egy szép felnit, s egész jó az ára is. Van egy barátom aki rendszeresen jár fent, s vele elhozatnám, ha valóban szép állapotban van a felni. Stilauto a márkája, valakinek valami velemenye, tapasztalata ezzel a felnivel kapcsolatban!?

Hát, nézesd meg, de lehet, hogy tényleg túl nagy a sérülés.

Ricardo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2347 Dátum: 2015.03.11 19:40:59 »
Kuplungcserénél érdemes/szokás munkahengereket is cserélni? 300e km van az autóban.

Adamoooo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2348 Dátum: 2015.03.11 20:17:39 »
Sziasztok!

Néhány érdekes, illetve szokatlan dolgot tapasztalok az autón, tudna valaki segíteni hogy mégis mennyire normális jelenségek?

- Indítás után amíg el nem kezd melegedni a motor a műszerfal mögül folyadék áramlást hallok, csordogáló hangot, elég erősen, de egy idő után megszűnik ahogy bemelegszik a motor ( a hűtőfolyadék szint rendben van ha ezzel lehet kapcsolatban)

- Egy másik furcsaság, hogy időnként leginkább sebességtől függően, illetve kormányzás hatására(nagyobb, élesebb kanyarok bevételekor) halk búgás hallatszik, de nem rendszeresen. Ez lehet vajon a kormányszervó? Ebben sebességfüggő szervó van vajon,az tud ilyet? Ahogy megfigyeltem motortól, váltótól, kuplungtól független, csak a kormányzásra tudok gondolni. Egyébként a kormányzásban az említett hangon kívül nincs semmi rendellenesség, nem húz egyik irányba sem, nem ráz, semmi más rendellenesség.

- Egy utolsó apró hiba hogy a rádió cd behúzója nem működik(nem húzza be a lemezt, s így ki se adja) gyújtáskor kerreg párat. Ezt lehet szerelni, vagy csak egy csere a megoldás?

Köszönöm a segítséget előre is. :):)
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.11 20:20:29 írta Adamoooo »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2349 Dátum: 2015.03.11 21:32:30 »
Kuplungcserénél érdemes/szokás munkahengereket is cserélni? 300e km van az autóban.
Aranyszabály, hogy Toyotában ami jó, ahhoz nem nyúlink. Szóval, ha nincs hibája, akkor nem kell cserélni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2350 Dátum: 2015.03.12 08:33:33 »
Sziasztok!

Néhány érdekes, illetve szokatlan dolgot tapasztalok az autón, tudna valaki segíteni hogy mégis mennyire normális jelenségek?

- Indítás után amíg el nem kezd melegedni a motor a műszerfal mögül folyadék áramlást hallok, csordogáló hangot, elég erősen, de egy idő után megszűnik ahogy bemelegszik a motor ( a hűtőfolyadék szint rendben van ha ezzel lehet kapcsolatban)

- Egy másik furcsaság, hogy időnként leginkább sebességtől függően, illetve kormányzás hatására(nagyobb, élesebb kanyarok bevételekor) halk búgás hallatszik, de nem rendszeresen. Ez lehet vajon a kormányszervó? Ebben sebességfüggő szervó van vajon,az tud ilyet? Ahogy megfigyeltem motortól, váltótól, kuplungtól független, csak a kormányzásra tudok gondolni. Egyébként a kormányzásban az említett hangon kívül nincs semmi rendellenesség, nem húz egyik irányba sem, nem ráz, semmi más rendellenesség.

- Egy utolsó apró hiba hogy a rádió cd behúzója nem működik(nem húzza be a lemezt, s így ki se adja) gyújtáskor kerreg párat. Ezt lehet szerelni, vagy csak egy csere a megoldás?

Köszönöm a segítséget előre is. :):)

1. A csordogáló hang: az ablaktörlő műanyag rácsa alatt van egy vízelvezető tálca, melynek két oldali lefolyója el szokott dugulni falevelek, egyéb törmelékek hatására, így kis tavacska lötyög folyamatosan a tálcában. A hiba a bal- és jobboldali lefolyók tisztításával orvosolható. Ügyesebbeknek a műanyag rácsot sem kell leszedni (az meg csak az ablaktörlőkarok levételével távolítható el, szóval kicsit macerás), hanem a rácsok között dróttal megoldják. Nem látom az összefüggést a bemelegedéssel kapcsolatban, de próba, szerencse. Ha nem ez a helyzet akkor passz. (Ha van plusz előmelegítő kazánod, akkor annak a háza táján is szétnéznék.)
2. Kerékcsapágy. Jobbos kanyarban búg -> bal első. Balos kanyarban búg -> jobb első. Felemelteted az autót egy gumisnál, megforgatjátok mind a 4 kereket és ki fog derülni melyik.
3. CD mechanika: minden javítható, csak a megfelelő szerelőt kell megtalálni. :) Szegeden tudnám, hogy hova vigyem. Maga az egység 1 perc alatt kiszerelhető otthon is, 1 db közepes kereszthornyos csavarhúzó kell a művelethez, meg egy kis talpraesettség.

BF

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2351 Dátum: 2015.03.12 08:53:44 »
A CD-kiadó gomb nálam is megvolt, az érintkezője eloxidálódott, megszűnt a kapcsolat. Nekem a fejegységet kellett kiszerelnem, és egy helyi Panasonic szervizben bruttó 3000Ft-ért javították. A fejegység Matsushita-Panasonic, úgyhogy nem volt ismeretlen számukra.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2352 Dátum: 2015.03.12 09:07:32 »
Aranyszabály, hogy Toyotában ami jó, ahhoz nem nyúlink. Szóval, ha nincs hibája, akkor nem kell cserélni.
Csak igen ciki amikor elromlik a kereszteződésben :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2353 Dátum: 2015.03.12 09:09:08 »
Bizonyos bolygóegyüttállásnál lehet az.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2354 Dátum: 2015.03.12 12:41:27 »
Bizonyos bolygóegyüttállásnál lehet az.  ;)
Nekem az Orczy térrel van bajom, eddig kétszer próbált meg megölni a kocsi. Sajnos az összes benzinkút arrafelé van :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer