Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786318 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2100 Dátum: 2015.01.22 15:11:30 »
Nem tudom, csak ezt feltételeztem, ez nem készpénz, amit gondolok. :)

pepe09

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2101 Dátum: 2015.01.22 16:47:55 »
Pedig nem töröltem, működik. Leellenőriztem. A hiba az Ön készülékében van.
A szükséges rész belőle:

Végül ma sikerült letöltenem!
Nagyon köszönöm a hasznos olvasmányt.:)

Ricardo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2102 Dátum: 2015.01.22 20:42:47 »
Sziasztok!
Közel fél éve van meg az autó és összességében nagyon elégedett vagyok vele, pedig szegényke elég leharcolt. Kezdem kiiserni a "nyűgjeit", zajokat is és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
1. A "B" oszlonál a belső borítást, hogy lehet leszedni? Valami zörög ott és kezd nagyon zavarni, illetve az öv is nehezen húzza néha vissza magát.
2. A szellőzésnél ha pl az ablakra és a lábra van állítva, akkor is fúj a középkonzolnál lévő szellőzőkből, de csak hideg levegőt! Az ott lévő kis tekerős dologgal is el van zárva, de még így is jön hideg rendesen. Az oldalt lévő szellőzők rendben vannak. Ilyennel találkozott már valaki?
3. Miután bemelegedett a motor, akkor alapjáraton egy magasabb "visító" hang is hallható. Emelt fordulaton nem hallom. Ez lehet, hogy szimplán valamelyik görgő elöl vagy "típushiba".

A válaszokat előre is köszönöm!


andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2103 Dátum: 2015.01.22 21:19:05 »
Sziasztok!

2. A szellőzésnél ha pl az ablakra és a lábra van állítva, akkor is fúj a középkonzolnál lévő szellőzőkből, de csak hideg levegőt! Az ott lévő kis tekerős dologgal is el van zárva, de még így is jön hideg rendesen. Az oldalt lévő szellőzők rendben vannak. Ilyennel találkozott már valaki?


Ez így működik nekem is.... állítólag, hogy el ne aludjunk kell a friss levegő... :yes:
Van olyanállás, ahol középen is meleg jön... :)
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2104 Dátum: 2015.01.22 21:40:42 »
Ez így működik nekem is.... állítólag, hogy el ne aludjunk kell a friss levegő... :yes:
Van olyanállás, ahol középen is meleg jön... :)
Így van, nálam is ilyen. Ha a testre és a lábra (pontosabban, nem az ablakra) van állítva a levegő iránya, akkor középen is meleget fúj. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2105 Dátum: 2015.01.22 21:45:48 »
A szellőzők közepében egy elforgatható műanyag lap van, ennek a szélén pedig egy vájatban szivacsszerű anyag van, hogy pontosan illeszkedjen a széleken. Na ez hajlamos elporladni, és akkor süvít be a hideg a helyén akár nyitva van a szellőző, akár csukva. A javítás egyszerű. Pótolni kell valami anyaggal, parketta alátét fólia pl. simán megteszi erre a célra, mert könnyen méretre vágható és tartósabb is lehet a szivacsnál (bár az is csak 10+ év után porlad el).

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2106 Dátum: 2015.01.23 08:16:21 »
Sziasztok!
Közel fél éve van meg az autó és összességében nagyon elégedett vagyok vele, pedig szegényke elég leharcolt. Kezdem kiiserni a "nyűgjeit", zajokat is és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
1. A "B" oszlonál a belső borítást, hogy lehet leszedni? Valami zörög ott és kezd nagyon zavarni, illetve az öv is nehezen húzza néha vissza magát.
2. A szellőzésnél ha pl az ablakra és a lábra van állítva, akkor is fúj a középkonzolnál lévő szellőzőkből, de csak hideg levegőt! Az ott lévő kis tekerős dologgal is el van zárva, de még így is jön hideg rendesen. Az oldalt lévő szellőzők rendben vannak. Ilyennel találkozott már valaki?
3. Miután bemelegedett a motor, akkor alapjáraton egy magasabb "visító" hang is hallható. Emelt fordulaton nem hallom. Ez lehet, hogy szimplán valamelyik görgő elöl vagy "típushiba".

A válaszokat előre is köszönöm!

1. kérdésre a válasz itt. (Repair Manual\CHASSIS + BODY\For vehicles from Oct. 1997 to Dec. 2002 production (RM599)\18_BODY.pdf)

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2107 Dátum: 2015.01.23 11:03:27 »
Így van, nálam is ilyen. Ha a testre és a lábra (pontosabban, nem az ablakra) van állítva a levegő iránya, akkor középen is meleget fúj. ;)

Az F Astra is ilyen volt, 92-es volt nekem.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2108 Dátum: 2015.01.23 12:05:15 »
A szellőzők közepében egy elforgatható műanyag lap van, ennek a szélén pedig egy vájatban szivacsszerű anyag van, hogy pontosan illeszkedjen a széleken. Na ez hajlamos elporladni, és akkor süvít be a hideg a helyén akár nyitva van a szellőző, akár csukva. A javítás egyszerű. Pótolni kell valami anyaggal, parketta alátét fólia pl. simán megteszi erre a célra, mert könnyen méretre vágható és tartósabb is lehet a szivacsnál (bár az is csak 10+ év után porlad el).
Jah,nem tudtam mi a franc repked ki belőle egy féléves használat után még a kék Avensis-emben. Hát azok a kis szivacsdarabok voltak,szép barnák :D
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2109 Dátum: 2015.01.23 19:49:57 »
Sziasztok!
Közel fél éve van meg az autó és összességében nagyon elégedett vagyok vele, pedig szegényke elég leharcolt. Kezdem kiiserni a "nyűgjeit", zajokat is és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
1. A "B" oszlonál a belső borítást, hogy lehet leszedni? Valami zörög ott és kezd nagyon zavarni, illetve az öv is nehezen húzza néha vissza magát.
Az oszlop mind a 2 oldalán feszegesd le a kédergumit,és akkor már csak néhány patent fogja.Az övnél javulást hozhat kihúzott állapotában egy alapos mosószeres átsikálás.FONTOS!Kihúzott állapotban hagyd megszáradni! :yes:

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2110 Dátum: 2015.01.24 20:51:00 »
Sziasztok! Tudtok nekem küldeni egy motor manuált? ct220 motorról?

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2111 Dátum: 2015.01.24 21:33:39 »
2.0td avnsisnél 90lovasnál milyen időközönként kell állitani szelephézagot?

Ricardo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2112 Dátum: 2015.01.25 10:21:42 »
Köszönöm mindenkinek a segítséget és a hasznos linket! Ahogy eláll a havazás és kiszedem a kocsit a hó alól, szerintem neki is állok orvosolni a hibákat.  :yes:
A szellőzőt, hogyan tudom szétszedni? Ha erről is van letölthető pdf azt nagyon megköszönném.  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2113 Dátum: 2015.01.25 10:41:32 »
2.0td avnsisnél 90lovasnál milyen időközönként kell állitani szelephézagot?
Nem biztos infó, de nekem úgy rémlik, szelephézagállítás nincs előírva, csak annak ellenőrzése. Ha az ellenőrzés során határértéken kívüliek a hézagok, akkor kell állítani. Az ellenőrzés 2 olajcserénként ajánlott.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2114 Dátum: 2015.01.25 15:15:40 »
Sziasztok! Tudtok nekem küldeni egy motor manuált? ct220 motorról?
CDT220 van, 1CD-FTV. Akkor gondolom az nem jó.
Ha mégis, jelezd privátban.