Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786333 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1230 Dátum: 2014.05.05 14:01:49 »
Valamit nagyon nem jól csinálsz...  ;) Én legutóbb 913km-t mentem egy tank benzinnel. Milyen 600km-ről van nálad szó?  :szemez:

Amúgy, meg, engem nem zavar, Téged igen. Nem vagyunk egyformák, de ennél nagyobb bajunk ne legyen...
Hát nálunk elmegy néha egy fél tank benzin úgy, hogy nem melegszik be a motor. Ezzel a használattal simán hozom a ~8,3-as fogyasztást - ami szerintem még Budapesten sem extrém sok. És ugye 50 liter így nagyjából 600 km-re elég.

Engem se zavar, de azért úgy se kell feltüntetni, hogy ezt hú de jól kitalálták a Toyotánál.
(Sokkal jobban zavar az olaj evése.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.05 14:09:35 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1231 Dátum: 2014.05.05 14:08:58 »
Szerintem egy kicsit túl van lihegve ez a probléma.
Ha nem gond vagy kiszámíthatatlan a kúthálózat, akkor tankolj a sárga lámpa felvillanása után.
Egyet értek, de azért pozitívumnak nem nevezném.
Egyébként meg 'B' napi km számlázót nullázod és tudod, hogy tutira van 100 km-ed (én 150-nel számolom).
Én is így csináltam, aztán egyszer valaki - lehet hogy a gyerek - rányomott a napi nullázására és így megállt az autó alattunk Érd és Sóskút között félúton - gyerekkel felpakolva nem volt akkora poén, azóta ilyet ritkábban játszok.
Abban, hogy a range funkciót elcseszték, nem vitatkozom. Más autókban meg tudják rendesen oldani, akkor ennek itt is jól kellene működnie és ne bő 200 km-re elegendő üzemanyagnál írja ki hogy 0 km.
(Citroën és Volvo autókkal van tapasztalatom, ott kb 20 km pontossággal írja ki a megtehető távot)
Ezzel nem lehet nem egyet érteni.  :hug:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1232 Dátum: 2014.05.05 17:48:26 »
Engem is zavar ez a fajta paráztatás, mert feleslegesen állítja meg az embert a benzinkúton. Volt Hondám, az is ilyen volt, ott ha nullán volt a mutató, akkor még 8-10 liter volt benne, mondjuk abban sárga lámpa nem volt. A Corollánál is nemrég 0 alatt volt kicsivel a mutató és 48 litert tudtam beletankolni több kattanással. Vagyis még egy 100asra való volt benne, ugye ha országúton megy az ember 5-6 literes fogyival, akkor több is..

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1233 Dátum: 2014.05.05 19:33:57 »
Komolyan mondom, nyikhajok vagytok. Adjátok el a Toyotátokat és vegyetek egy eu autót. Azzal megtudjátok, mi a zavaró hiba...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1234 Dátum: 2014.05.05 19:50:10 »
Nem hiszem, hogy erről van szó.
Mostanában többször is vezettem Volvot  és érdekes módon semmilyen műszer, érték nem mutatott túlbiztosított értéket: a sebesség 1-2 km/h különbséggel egyezett a GPS általi értékkel, a range nagyon pontosan mutatta a ténylegesen megtehető km-t, az átlag fogyi mérő meg igazolta a számolt értéket.
Gondolom nem ördöngösség és azt is gondolom, hogy ezt a japán mérnökök is meg tudják csinálni. Csak hát valamiért nem akarják. És páran nem értik, hogy miért  :hmmmm:  Köztük én sem  :surrender:

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1235 Dátum: 2014.05.05 19:55:16 »
Csak érdekességként:Anyám III-as Golfjában egyszer ürítettem ki a tankot,akkor sem szándékosan :no:
Ahogy a mutató egyvonalba ért az üres jelzéssel,megállt az autó.Jó a német precizitás,na de ennyire :wacko:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1236 Dátum: 2014.05.05 20:00:42 »
És nincs egy III-as Golfban szegénység jelző lámpa?  :eek:
Azt hittem ilyen hiányossága csak a Trabantomnak volt  :D

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1237 Dátum: 2014.05.05 20:09:16 »
És nincs egy III-as Golfban szegénység jelző lámpa?  :eek:
Azt hittem ilyen hiányossága csak a Trabantomnak volt  :D

Ott viszont volt benzincsap,amit átraktál tartalékra ;) Kell jobb?  :devil:

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1238 Dátum: 2014.05.05 20:19:49 »
És nincs egy III-as Golfban szegénység jelző lámpa?  :eek:
Azt hittem ilyen hiányossága csak a Trabantomnak volt  :D
Természetesen van.Csak úgy voltam a tankolással:"Ej ráérünk arra még". :whistling:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1239 Dátum: 2014.05.05 20:21:56 »
Természetesen van.Csak úgy voltam a tankolással:"Ej ráérünk arra még". :whistling:
Akkor az mégis csak user hiba volt  ;) ;)

Ott viszont volt benzincsap,amit átraktál tartalékra ;) Kell jobb?  :devil:
Kivéve ha a tankolásnál nem állítod vissza normál állásba, mert akkor van pofára esés  :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1240 Dátum: 2014.05.06 11:38:57 »
Komolyan mondom, nyikhajok vagytok. Adjátok el a Toyotátokat és vegyetek egy eu autót. Azzal megtudjátok, mi a zavaró hiba...
Az hogy zabálja az olajat. Ja bocs, ezt a Toyotám csinálja, sivít fékezésnél - nem , nem a betét -, nem bírja az UV-t. Mert megállni a bátyám 22 eves Kadettja se állt meg, szóval ennél ma már többet kell hozni.
Jó a Toyota, de azért ne csináljunk úgy, mintha hibátlan volna, és az európai gyártok mind csak selejtet gyártanának.
Szerk:
Ja és ugye az üzemanyagmérő az egy műszer. 15%-os hibával. No comment.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.06 11:41:14 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1241 Dátum: 2014.05.06 12:59:35 »
A Te autód ilyen. Az enyém nem produkál ezek közül semmilyen hibát...  :whistling: Még az üa. szint jelzőm is matematikai hibahatáron (kerekítés) belül "téved".
Mondom én: vegyél egy EU-i bármit és majd megtudod, hogy mi a valódi HIBA.  ;)

Épp most hoztam vissza a céges Octaviát (kombi, 1,9 pdtdi 4x4). Feleségem 7 hónapos várandósan nem tud kiszállni belőle, mert alacsony az ülés pozíció, valamint a dereka is megérzett egy 15km-es utat. Az Avensisben múlt hét végén leutaztunk 900km-t oda-vissza 1-1 pihenővel (mert nem volt szüksége többre).
Persze, emellett elfogy 500km-en 1 liter motorolaj. És? Pótlom. Ez legyen a legnagyobb hibája, mert random dolgokat nem produkál...

Az Octavia le volt mosva tegnap délután és garázsban állt. Ma kinyitom az ajtaját, a gumikédereken belül végig vizes volt a kasztni, konkrétan dohos szaga volt az autónak, valahol beázott. 2005-ös az autó. Szerinted az Avensisen van ilyen? Mert nálam nincs, pedig 5 évvel idősebb, mint ez a csodaVW-klón.
És még hosszasan lehetne sorolni, de minek?  :szemez:

Mindezeken túl, hány éves a Te autód? Mihez hasonlítod ezeket a hibákat? Gondolod, hogy egy azonos korú német, francia autó is megáll ennyi hibaforrással? Hát, szédítheti ilyen badarságokkal magát az ember, csak értelme nincs sok. Ezért írtam, hogy le kell cserélni a Toyotát, ha nem jó és venni egy OFF-ot. Kész.  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.06 13:01:17 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1242 Dátum: 2014.05.06 14:30:46 »
Ebből némi elfogultságot érzek.
Ezek szerint a tiedben nincs még tíz liter, amikor a kigyullad lámpa és 0-t mutat visszajelző. (Gondolom a Range is akkor ír csak nullát amikor teljesen kifogyott.)
Nem tudom mennyivel alacsonyabb az Octavia, de apám az Avensis-ből kimászik, nem kiszáll - a Corolla még rosszabb volt. Ezen a téren a Yaris sokkal job volt - cask ugy 1-2 kategóiával az Avnsis alatt.
Használtam EU bármit is. Sose hagyott ott egyik se - pedig céges kulcsos autók voltak. Bátyámnak 6 évig volt H Astrája - a híresen olaj evős, de még így is kevesebb olajat evett, mint az enyém.
Az én Avensis-emen volt beázás - és másnak is állt már a csomagtartóban a víz. De biztos csak a mienk szar és nem vigyázunk rá.

Szóval most az Avensis-t - ami ugye egy kategóriával nagyobb (de legalább egy féllel) - és Toyota, hasonlítod a a VW konszern belépő szintű Octaviájához.

Az én autóm 12 eves. Mihhez hasonlítom? Mondjuk a 22 eves Kadetthez? Az egyszer ázott be, amikor lehúzva maradt az ablak. Nem sípolt soha fékezésnél. Nem ette az olajat 22 évesen se annyira, mint az Avnsis-em.

Le fogom cserélni, amint lessz rá pénzem, mert hát - hogy finoman fogalmazzak - nem a legjobb autó és nem a legjobb Toyota ami valaha a kezem között volt.
Ezzel együtt nem rossz, de ne kezdjük már isteníteni és minden hibáját elnézni csak azért mert Toyota.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.06 14:32:37 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1243 Dátum: 2014.05.06 14:58:32 »
Nem kell isteníteni, de ócsárolni sem csak azért, mert a Tied valami miatt nem jó.  :flowers: Én csak annyit írtam, hogy más típussal több bajod lenne, nem azt, hogy ez a típus hibátlan.

Belépő szintű Octavia?! Tisztában vagy vele, hogy ez a példában említett autó mennyibe került anno? Ha érdekel: 2005 Octavia kombi Elegance 1,9 pdtdi 4x4. Elektromos napfénytetővel esőérzékelővel, miegymással, egyedül DSG és bőr kárpit nincs benne. Ez egy 8,5Milliós autó volt újonnan, nem egészen 10 évvel ezelőtt!!!  :nono: Hol belépő szint ez?  :surrender:

A fed comp-om 913km megtétele után a kúton még 18km megtehető utat jelzett range-ként. A 18km nagyjából 1-1,5 liter benzin, tankolásnál 57 liter felett ment bele. Na, akkor ez most pontatlan, vagy sem? Szerintem bőven belefér a "pontos" jelzőbe.  ;)

Az van szerintem, hogy van egy - vélhetően - használtan vett Avensised, ami ezért, vagy azért - talán leginkább "a Toyota sosem romlik el" beidegződés miatt - produkál néhány kisebb hibát és máris "láááám, a Toyota mégsem olyan jó" lesz a vélemény róla... Ez pedig nem biztos, hogy az autó hibája. Nem mondom, hogy a Tied, lehet, hogy az előző tulajé, de ilyen hibákat én valóban nem tapasztalok. Persze, az olajfogyást lehet ide venni, de arra csak érvényesíteni kellett volna a gyári garit és pont. Nem került volna semmibe...

Amúgy az én autóm is kezd elmúlni szépen lassan: Ma rendeltem meg 3db Hella W3W izzót a műszerfalba, mert a 3-ból kettő elvesztette korábbi erejét. Gagyik voltak...  :lol: Ezek meg kerülnek kődurva 100Ft-ba/db. Hogy ezek mekkora hibák, istenem..!!!  :D :hug:
Dehát, ez van, ha az embernek csak egy 14. éves autóra van pénze, nem?  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1244 Dátum: 2014.05.06 15:10:42 »
Én annyit mondtam, hogy rossz az, hogy 10 liter van még a tankban, mikor már küldd tankolni. Nem többet. Erre jöttél te, hogy ez nem hiba - tudom feature. És különben is.
Az Octávia - a Skoda - a VW konszern legolcsóbb márkája. (Na jó, lehet mostmár a Seat az.)
Ne ehhez hasonlítsd az Avensis-t. Mi a helyzet ha az ülését egy Volvoéhoz hasonlítjuk? A Range pontosságát is lehet, ahogy korábban írta valaki. (Az Opelre nem emlékszem ez mennyire volt pontos, mert sose néztem, de el tudom képzelni, hogy pontosabb.)
Nekem nem let a Toyota mégsem jó, de azért nem is kell az egekbe magasztalni. Van ennél job auto - házon belül is. Egyébként tényleg hasnzáltan vettem és kaptam hozzá az összes szervízről a számlát. Minden szervíz márkaszervíben történt. A márkaszervízben nem akarták garanciálisan cserélni, amikor még először jelezték az olaj evést - ami akkor még nem volt jelentős. Utána pedig túl volt a 7 éven. (A beázás se egyedi probléma.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius