Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2897620 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5415 Dátum: 2010.06.17 16:35:37 »
Nem hiszem, hogy nagy újdonság lenne vele. Szimplán fel kell gázzal tölteni. Vidd el egy olyan helyre, ahol a tömegét lemérik, nem kóklerkednek csak...
Köszi Barna, már be is jelentettem jövő hét keddre, egy helyi Bosch szervízállomásra, ahol ugyanolyan metódussal dolgoznak, mint amit te leírtál, ráadásul azt mondták, maximum 10 eFt lesz (vidéki kis falu)!  :clap:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5416 Dátum: 2010.06.17 16:38:30 »
De ebben van UV marker? Mert nekem 10+2 volt azzal...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5417 Dátum: 2010.06.17 16:59:14 »
De ebben van UV marker? Mert nekem 10+2 volt azzal...
Ez az a színes adalék, ami UV lámpánál megmutatja hol van szivárgás? Erről nem beszéltünk, de rá fogok kérdezni! Köszönöm.  :)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5418 Dátum: 2010.06.17 17:02:20 »
Azaz. Ez tuti feláras. Nálam +2e volt.

fonaktamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5419 Dátum: 2010.06.18 12:04:54 »
Szebb napot mindenkinek!

Visszapillantó tükör témában kérdezte vki, h a frontoldali panelt hogyan lehet leszedni/lepattintani.
Pár hete a vezetőoldali tükörlap ki-kimozdult a helyéről (ezeken a príma utakon kirázta a szerkezet az amúgy sem kellőképpen szorító fogásból, ráadásul gépzsírral bekent fül-felülettel találkoztam kivételkor :eek: ) és tegnap megpróbálkoztam egy gyorsjavítással.
Mivel láthatóvá vált a tükör assy belső része, készítettem pár képet róla - hátha segítségül szolgálhat másoknak is.

Az első képen (http://www.kephost.com/images3/svp6rxyuk7umlsgq9pmg.jpg) szerepelnek a tükörlap rögzítési pontjai, kiszereléskor az 1-essel jelölt kampót kell balra mozdítva kiemelni a műanyag nútból, majd a nyelvet (2. - tükör külső részén) elméletileg kissé szorítva tartja egy 3 karmos "rés" (ez az ami full zsíros volt  :hmmmm: ), ezen a felén kifelé húzhatjuk a szorításból. Végül az ajtó felé eső résznél (3. rögzítési pont) lehet kicsit macerás még a folyamat (szsz a tükröt teljesen kifelé irányítottam még a procedúra legelején), itt a lap belső részét befelé tolva lehet kicsivel szabadabban, kevés erőltetéssel leemelni a rögzítésből.

A frontoldali burkolathoz a (http://www.kephost.com/images3/dutspkt16e7hv7u8yp1z.jpg) képen látható csavarral és a (http://www.kephost.com/images3/19fykcc9emu3s58bz1sa.jpg) képen szereplő nyíllal jelölt részeken rögzül a motorszerkezet. A burkolat pedig a felül körrel és alul négyszöggel (van ott több is  ;) ) jelölt pontokon fixálódik (javallt felül kezdeni a bontást).

Jó szórakozást.

ui: a kissé kopott nyelve tisztítás után kapott egy, az egyik oldalán öntapadós felületű vékony filcdarabot - most tart, mint álattt!

2003 Corolla Sedan 1.6 VVT-i

fonaktamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5420 Dátum: 2010.06.18 20:00:40 »
... háát. saját hibájából tanul az ember..amit most vettem észre, h nem véletlenül volt megkenve a fehér műa. nyelv és a rés.. ugyanis amikor a motorral állítod a lapot, abban vezetődik meg.. hülyeség volt befilcezni h szoruljon.. cumi van, most állításkor lepattant a nyel a lapról  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.19 11:58:55 írta kleingy »
2003 Corolla Sedan 1.6 VVT-i

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5421 Dátum: 2010.06.19 11:24:24 »
Helló,

ú nagyon jó fej vagy, hogy így lefotóztad a lépéseket :-) Én nem mertem még neki állni, mert nem akarom eltörni az üveglapot. A leírásod tök érthető, csak sajnos pont az elején akadtam el, hogy a tükörlapot hogyan indítod meg a kiszedéssel? benyúlsz alá és feszíted kifelé? vagy mégis hogy?
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.19 11:58:45 írta kleingy »

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5422 Dátum: 2010.06.22 10:33:32 »
De ebben van UV marker? Mert nekem 10+2 volt azzal...
Nos ma reggel 7 órára vittem az autómat Lippóra (kis falu a közelben), Bosch Car Service, nekik is van ez a Bosch klíma-szervizes gépük. Először amikor a szerelők nekiálltak az autónak, majdnem eljöttem, mert olyan tanácstalannak tűntek... No de aztán hamar rácsatlakoztatták a gépet a rendszerre, és ment minden szépen ahogy leírtad. 360g volt benne a gyári 490+-30 helyett, most kapott 500g-ot olajjal, volt vákuum-olás is. Azt mondták, mivel a gép nem jelzett tömítetlenségi problémát, ezért felesleges UV markert alkalmazni. Véleményük szerint az autómnál új kora óta nem volt klíma szerviz, ami a Toyotákra jellemző. Ellentétben az Opel-el, ahol a H Astrák 2 évesen 200-250g-al jönnek, hogy nem OK a klíma...  :D Ilyenkor mindig örülök, hogy márka-hű maradtam...  :wub:  A számla a következő 2 tételből állt:
- 140g gáz = 2080.- HUF
- munkadíj (1óra) = 3500.- HUF
összesen: 5580.- HUF
Azt gondolom ez így teljesen korrekt.  :)

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5423 Dátum: 2010.06.22 10:39:44 »
De ebben van UV marker? Mert nekem 10+2 volt azzal...
360g volt benne a gyári 490+-30 helyett, most kapott 500g-ot olajjal, volt vákuum-olás is.
- 140g gáz = 2080.- HUF
- munkadíj (1óra) = 3500.- HUF
összesen: 5580.- HUF
Azt gondolom ez így teljesen korrekt.  :)

Szia!
Honnan tudták, hogy mennyi gáz volt benne?
Lefejtették és megmérték?
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5424 Dátum: 2010.06.22 10:59:32 »
A gép méri, amivel feltöltik.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5425 Dátum: 2010.06.22 11:04:13 »


Szia!
Honnan tudták, hogy mennyi gáz volt benne?
Lefejtették és megmérték?
Szia. Igen, ez a bizonyos Bosch gép két csatlakozóval van csatlakoztatva az autó klímarendszerére, kb. 10-15 perc alatt leszívja a teljes gázt - közben mutatja hogy pontosan mennyit, az én esetemben 360g-ot - aztán csinál egy vákuum-olást, nyomáspróbát, és ha nem észlel hibát, visszatölti a megadott gázmennyiséget olajjal együtt.  :yes: A szerelő tulajdonképpen csak asszisztál az egészhez (felrakja és leszedi a csatikat, ha sípol a gép, nyomkodja a gombokat), a melót a gép csinálja automatikusan.  :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5426 Dátum: 2010.06.22 11:34:17 »
És történt-e változás a klímád működésében? - gondolom igen, de ezt eddig nem írtad le.

fonaktamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5427 Dátum: 2010.06.22 12:17:02 »
... a tükörlapot hogyan indítod meg a kiszedéssel? benyúlsz alá és feszíted kifelé? vagy mégis hogy?

másodjára óvatosabban jártam el, mert majdnem elhagytam a tükröt... az, h csak a fehér nyelv rögzít a tükör külső részén - felejtős! Amit nem vettem figyelembe, az az volt, h a motoros álltóegység külső (távolabbi) részére (sárgával jelölt rész a képen) is rá kell pattintani a türköt. Ergo, levétel előtt a tükröt teljesen befelé fordítanám (azért írom feltételes módban, mert az én esetemben ezzel nem kellet bajlódni) és közel a rögzítési ponthoz finoman aláfeszítenék, rápattintásnál viszont kell egy határozott mozdulat.

ui: Szerintem azért győződj meg róla, hogy a Corolláéhoz hasonló szerkezettel van dolgod és a biztonság kedvéért is kukkants be a tükörlap mögé, és keress hasonlóságokat. Ha nem elég meggyőző, akkor talán mások, akik cseréltek már tükörlapot, tudnak még ebben segíteni.
2003 Corolla Sedan 1.6 VVT-i

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5428 Dátum: 2010.06.22 12:48:10 »
És történt-e változás a klímád működésében? - gondolom igen, de ezt eddig nem írtad le.
Azt szokták mondani: "puding próbája az evés", nos az igazi próba akkor lesz ha nem ilyen pocsék esős 14 fok lesz kint, hanem mondjuk 30... :) Az tény hogy érzékelhetően, és mérhetően is hidegebb levegő jön be a fúvókákon, mivel most már a teljes (500g) mennyiségű gáz bent van a rendszerben. Az évek folyamán - állítólag ez természetes - veszít minden rendszer a gáztöltetből, némelyik kevesebbet, valamelyik többet. Egy ilyen komplett szerviz után jól kell működnie a rendszernek. Házilag előtte kimostam a kondenzátort (klímahűtőt), pollenszűrőt cseréltem (7 hónap - 10 ekm után - 1200.- HUF), és csináltam egy belső spray-s takarítást is.  :) Lehet hogy ezek után nem lesz több kánikula???  [rohog]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5429 Dátum: 2010.06.22 12:55:41 »
Lehet hogy ezek után nem lesz több kánikula???  [rohog]
Akkor az is Te miattad lesz  :tt2: