Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883563 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2760 Dátum: 2009.01.29 01:15:34 »
Hát nemtom, sajnos vannak olyan buta emberek akik ezt be is veszik, bár véleményem szerint ez az Ő bajuk.
Én anno volt kollégámnak is mondtam vigyem magával valakit...nemtette.
Megvette a kocsit használtan, rá pár hónapra karambolozott.

Kiderült kocsi csomó hibája, 600e Ft-ja bánta.

Ígyjárás, nem sajnáltam, volt csomó ember aki ért hozzá és elment volna vele (pl. szomszéd lépcsőházban lakik unokatesója, aki történetesen autószerelő).
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2761 Dátum: 2009.01.29 01:38:45 »

Persze, a német arról híres, hogy lecsalja az adót, mint a magyar...

ON

Hát ez elég sértő volt több okból is. A többség nem is csal adót ezt nem szabad általánosítani, azt meg ,hogy ki és kik ill. hol csalnak,,,,, nézz meg egy mostani híradót és megtudod.

A német ugyanazal a képzettséggel és ugyanazzal a munkával eleve a többszörösét keresi a magyarnak és semmivel sem dolgozik jobban de még többet se.
Sőőőt....
Innettől fogva semmi értelme a további hasonlítgatásnak. Jah, és még az adókulcsaik is sokkal kisebbek a magyarnál mindemellett. Minek csalna , mikor bőven marad a fizujából. Így végképp partalan vita.....


Iróniának szántam!!! :excl:

Arra szerettem volna rámutatni, hogy náluk (a németeknél, osztrákoknál,...) nem divat lecsalni az adót. Ergo a 75 LE az nem arról szól, hogy kevesebb nekik a bizti, de 100-at tud, hanem arról, hogy csak 75-öt tud, de megmagyarázzák, de mindegy...

A magyar állampolgárok körében pedig több az adócsaló, mint a tisztességes. Fodrásztól kaptál számlát már?! Vagy a helyi autószerelőtől?! Vagy a maszek fogorvostól?! Nődoki?! Hálapénz?! Sok-sok minimálbérre bejelentett alkalmazott?! És a politikusokat nem is említettem...meg a sok segélyen elő cigányt sem. Tisztelet a kivételnek!!!

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2762 Dátum: 2009.01.29 07:55:33 »



Én Valeo-t használok... a Hiluxra ez az egydarabból levő került
[/quote]

Valeo X.Trm-et használsz? Nekem is aktuális lenne a csere, és ezt néztem ki. Mi a tapasztalatod, jobb mint a hagyományos(gyári)?
RAV4 HYBRID 2020

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2763 Dátum: 2009.01.29 08:52:39 »



Én Valeo-t használok... a Hiluxra ez az egydarabból levő került

Valeo X.Trm-et használsz? Nekem is aktuális lenne a csere, és ezt néztem ki. Mi a tapasztalatod, jobb mint a hagyományos(gyári)?
[/quote]

-Igen azthiszem így hívják, a doboza már nincs meg, úgyhogy nemtudom pontosan. Mindenesetre az eredeti kb 8 hónap alatt ( 20e km) csíkosan törölt, és hiába törölgettem az élét, nem segített, ez most túl van a 30e km-en, és amikor elkezd csíkozni, megtörlöm az élét, és megint jó sokáig. Teljesen egyenletesen töröl, nem emeli el a menetszél ( bár 160 fölött még nem használtam), nem maszatol. -A legjobban azt útálom, amikor törlés után egy nagyonvékony vízréteg ottmarad, amitől éjjel a szembejövők lámpái hatalmas pacákká válnak, és nem lehet semmit sem látni, mire eltűnik a vízréteg, jön a következő törlés.  :wacko:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2764 Dátum: 2009.01.29 16:32:21 »
Beszéltük itt minap, hogy szervíz óta mentem már azért eleget, lassan nézni kellene az olajszintet. Valaki leírná mi a jó módszer?
- Mennyit kell közlekedni a kocsival?
- Ha leállítottam mennyit kell várni az ellenőrzésig?
- Lehet max. szintig tölteni az olajat?

És hasonlók...
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2765 Dátum: 2009.01.29 16:34:05 »
Tök hideg (!) motornál kell nézni, max a maxig legyen töltve, tovább ne.
         

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2766 Dátum: 2009.01.29 16:47:41 »
Beszéltük itt minap, hogy szervíz óta mentem már azért eleget, lassan nézni kellene az olajszintet. Valaki leírná mi a jó módszer?
- Mennyit kell közlekedni a kocsival?
- Ha leállítottam mennyit kell várni az ellenőrzésig?
- Lehet max. szintig tölteni az olajat?

És hasonlók...


Ahogy kleingy is írja: hideg motornál és lehetőleg ne a garázsfeljárón nézd meg, közép és a full között bárhol jó, az se baj ha inkább a maxhoz van közel, de max ig is nyugodtan töltheted.

Ha netán üzemmeleg a motor akkor várj egy jó 15percet az ellenőrzéssel.

Szerk.: De az ilyen utántöltögetős-szintbelövést szerencsésebb hideg motornál csinálni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.29 16:51:03 írta Peti »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2767 Dátum: 2009.01.29 16:49:42 »
Igen, legyen a kocsi vízszintesen. És először nívópálca kihúz, letöröl, visszadug, majd újra kihúz és olajszint leolvas.  ;)
         

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2768 Dátum: 2009.01.29 17:00:40 »
Hát köszi az infókat. Nekem anno azt mondták szervízbe, hogy min. 20 km-t kell menni, utána várni fél órát, miután megálltam vízszintes talajon, s langyos motornál megnézni.

Ezek szerint átb***tak...grrrrgrrr
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2769 Dátum: 2009.01.29 17:04:58 »
Szerintem az, hogy hány km után nézzük meg az olajszintet, az attól függ, előtte mennyire ette az autó, nem?  :eek:
         

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2770 Dátum: 2009.01.29 17:27:42 »
Azt én se nagyon értem: mi az összefüggés a 20km meg az olajszint között, de végül is úgy is ellenőrizhető, csak tényleg várni kell leállítás után...

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2771 Dátum: 2009.01.29 17:29:20 »
Hát a szervíz előtt külföldön voltam ősszel, s pályán mentem olyan 8000 km-t 120-160 km/h közötti sebességgel. A szervízbe asszem Castrol 0w-40es, vagy 5w-40es olajat raktak bele, na azt alighanem a turbó megette. Most nem tapasztaltam ilyet egyenlőre, bár nem is megyek olyan sokat pályán.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2772 Dátum: 2009.01.29 17:31:11 »
20 km kell állítólag mire a motor rendesen bemelegszik. Azt láttam énis, hogy -15 foknál mentem 5-8 km-t, már középen állt a mutató. Az baromság. Alighanem azért mondták, mert akkor lesz a motor üzemmeleg. Az első olajcserekor direkte szóltak, hogy úgy menjek, hogy min. 20 km-t tegyek meg mire odaérek. Ez nem volt gond, mert pestről mentem monorra.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2773 Dátum: 2009.01.29 21:57:55 »
Hát a szervíz előtt külföldön voltam ősszel, s pályán mentem olyan 8000 km-t 120-160 km/h közötti sebességgel. A szervízbe asszem Castrol 0w-40es, vagy 5w-40es olajat raktak bele, na azt alighanem a turbó megette. Most nem tapasztaltam ilyet egyenlőre, bár nem is megyek olyan sokat pályán.

A Castrol 0w40-et a Corollám is elkezdte enni 8-9000km után, pedig csak rövid (20-70km ) autópályás szakaszok voltak, és azért zömmel 140 körüli tempóval.
A 0w-30 ból utána soha nem evett. - úgylátszik ezt a 0w-40 Castrolt a Toyoták nem szeretik.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2774 Dátum: 2009.01.29 22:00:22 »
20 km kell állítólag mire a motor rendesen bemelegszik. Azt láttam énis, hogy -15 foknál mentem 5-8 km-t, már középen állt a mutató. Az baromság. Alighanem azért mondták, mert akkor lesz a motor üzemmeleg. Az első olajcserekor direkte szóltak, hogy úgy menjek, hogy min. 20 km-t tegyek meg mire odaérek. Ez nem volt gond, mert pestről mentem monorra.

Nekem elso szervizen megneztek az olajszintet es kijelentettek, hogy eszi az olajat. Mondtam nekik, hogy en csekkoltam mar es semmi nem fogyott. Mondtam nekik, hogy most alltatok be a kocsival a garazsba, persze, hogy minimumon van a szint. (Valasz: " jah.... az igaz")
Ujkoraban is fel egy 3/4kozott allt a szint ha egy ejszakat all es az elso szerviz elotti reggelen is. :excl:
En amugy mindig utazas utani masnap reggel csekkolom, akkorra mar biztos minden olaj lecsorgott. Jo szivatos amugy megnezni az olajszintet, mert vmiert olyan bena, hogy ha kihuzod, akkor rogton vegig is kened, mivel kihuzas kozben fordul 90 fokot.... A trukk az, hogy ne a nivo erdes oldalan nezd a szintet (min max jel kozott ki van erdesitve), hanem fordits meg es a tuloldalan, ott nem maszatolja el... annyira.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX