Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2896824 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2355 Dátum: 2008.10.06 23:24:03 »
...a koncentrátum nem nagyságrendekkel drágább, mint a többi, csak sokkal jobb.

Egyetértek, sose felejtem el mikor 3éve a -25fokos teszkó lötyi -7 fokban olyan szép jégkristályokat rajzolt :flowers: aztán azzal a lendülettel be is fagyott :2guns:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2356 Dátum: 2008.10.07 07:41:17 »
Tegnapi napra is jutott bőven... csak egy olajcserét akartam csinálni, kiderült, szét van nyírva a leeresztő csavar, én is adtam neki, így már "körlapfejű" lett hatlapfejű helyett. Sebaj, csináljuk a belső teret... kipucoltam a vezetőoldali befúvót, vele együtt kiszedtem azt a kb 7*10 cm panelt is, amin van; hát mit találok mögötte? Egy gyári "dugót", szép 10 pólusú, abból 7 bekötve, már csak egy kapcsoló hiányzik a végéről! Na de mié lehet?! Ha van valakinek E10 Corollája, amiben elektromos ablakon kívűl van más is, árulja el, legyen szíves, mi van ott?!
Továbbá menet közben vadul jár a központi zár. Riasztót már kikötöttem, az nem zavarhatja (tudniillik nincs távirányítója és rakoncátlankodott); esetleg beázott és rövidzárlatos lett?  :helpsmilie:

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2357 Dátum: 2008.10.07 07:49:54 »
bocs, ha rossz topikban kérdezek, de jövő év elején nyárigumikat cserélnék 1.4 hb corollámra

Fulda Carat Progresso-t néztem ki, árban korrekt. Van valakinek ezzel tapasztalata?
http://gumi1.hu/kepek/fulda/fulda_carat_progresso.1.jpg

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2358 Dátum: 2008.10.07 08:30:19 »
bocs, ha rossz topikban kérdezek, de jövő év elején nyárigumikat cserélnék 1.4 hb corollámra


Szerintem tedd fel a jó topicba  :winkiss:
kisa
born to ride

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2359 Dátum: 2008.10.07 22:58:04 »
helo

a kerdesem az lenne,, hogy az E12 ben a ventilator, es a hofokszabalyzo kapcsolo, (tehat a kozepkonzole) vilagitas kulon biztositekon van e, mert a mienkben sajna nem vilagit ha rakapcsolom a tompitottat, vagy valami mas gubanca lesz (kiegett a led ?? :)))

t

Az ott 2db  miniatűr izzó, amit én 3,5 év (110e km ) alatt 3 alkalommal cseréltem.



koszi fiuk

valoszinu kontaktos lesz, mert a vilagitas felig visszajott (azaz a ket izzobol az egyik vilagit)
ugyhogy valoszinu megmarad a javitasa az audio buheralasig

tanx

t

- A csere egyszerű, a középső tekerőt lehúzva van 1 db csavar, a többi rész kipattan. - Azt a fehér műanyagot is ki kell szedni, amiben az izzók vannak - ez hátrafele pattintható ki.

-először majdnem egy órát molyoltam vele - mert nem vettem ki az izzókat tartó műanyagot, utána már 10 perc alatt meg volt.

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2360 Dátum: 2008.10.08 16:19:04 »
Hi!

Szerintetek van különbség a purolator, fram, amc, filtron és bosch márkák között benzin- és olajszűrőben ? Ha igen, akkor mit, és mit nem érdemes venni?
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.08 17:03:41 írta Gyenega »

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2361 Dátum: 2008.10.11 22:49:26 »
Sziasztok!

Egy olyan kerdesem lenne, hogy corollaban (2.0 D-4D) mekkora teljesitmenyt lehet menet kozben leszedni a szivargyujtorol anelkul hogy az akkut meritenem, tehat amit kepes visszatolteni a generator.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

szullosz

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2362 Dátum: 2008.10.12 00:58:12 »
Tegnapi napra is jutott bőven... csak egy olajcserét akartam csinálni, kiderült, szét van nyírva a leeresztő csavar, én is adtam neki, így már "körlapfejű" lett hatlapfejű helyett. Sebaj, csináljuk a belső teret... kipucoltam a vezetőoldali befúvót, vele együtt kiszedtem azt a kb 7*10 cm panelt is, amin van; hát mit találok mögötte? Egy gyári "dugót", szép 10 pólusú, abból 7 bekötve, már csak egy kapcsoló hiányzik a végéről! Na de mié lehet?! Ha van valakinek E10 Corollája, amiben elektromos ablakon kívűl van más is, árulja el, legyen szíves, mi van ott?!
Továbbá menet közben vadul jár a központi zár. Riasztót már kikötöttem, az nem zavarhatja (tudniillik nincs távirányítója és rakoncátlankodott); esetleg beázott és rövidzárlatos lett?  :helpsmilie:

Helló!

Szerintem az elektromos tükrök kötege lehet az... A gyári központizár nem nagyon szokott meghibásodni, szerintem valami vezetékhiba lehet...

Szabber

szullosz

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2363 Dátum: 2008.10.12 01:14:52 »
Sziasztok!

Egy olyan kerdesem lenne, hogy corollaban (2.0 D-4D) mekkora teljesitmenyt lehet menet kozben leszedni a szivargyujtorol anelkul hogy az akkut meritenem, tehat amit kepes visszatolteni a generator.

A Corollád generátorjának leadott teljesítménye maximálisan kb.1500W... Vegyük figyelembe, P=UxI és a leadott teljesítmény függ a motorfordulatszámától is... A részletekbe most ne mennyünk bele...
Tehát a generátorod képes ~130A tötőáram leadására...
A szivargyújtó áramkörét általában 10A (max.: 120W / 12V) biztosíték védi, így nem tudsz olyan fogyasztót működtetni járó motornál, amit az elektromos hálózat ne tudna kiszolgálni biztonságosan.

Szabber

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2364 Dátum: 2008.10.13 09:04:27 »

Helló!

Szerintem az elektromos tükrök kötege lehet az... A gyári központizár nem nagyon szokott meghibásodni, szerintem valami vezetékhiba lehet...

Szabber
Ma talán elmegyek bontóba (végre...), ott meglátom, milyen a csatlakozója a tükrök kapcsolójának, aztán kiderül, de jó eséllyel az lesz. A vezetékhiba szóba jöhet, amennyit barkácsoltak ezen a szegény autón...  :gun_bandana:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2365 Dátum: 2008.10.13 17:38:05 »
Látott már valaki CorollaE12 HB -ba való gyári csomagtértálcát? Tervezem, hogy veszek egyet. 11ezer Ft az ára, amíg a csomagtertalca.hi méretazonos tálcák meg közel 8000Ft-ba kerülnek, kiszállítva (mert tőlem jó messze van a bolt, ellentétben a Toyota szalonnal) házhoz már 9000Ft. Ezek alapján inkább a gyárit választanám, feltéve, ha nem valami gagyi beszállítótól veszi a Toyota.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2366 Dátum: 2008.10.13 17:40:05 »
Vastag, jó minőségűek a gyári tálcák.
Szerintem.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2367 Dátum: 2008.10.13 18:39:12 »
Vastag, jó minőségűek a gyári tálcák.
Szerintem.

Köszi a választ, akkor szerintem veszek egy gyárit, jobban járok vele.

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2368 Dátum: 2008.10.13 18:54:10 »
Látott már valaki CorollaE12 HB -ba való gyári csomagtértálcát? Tervezem, hogy veszek egyet. 11ezer Ft az ára, amíg a csomagtertalca.hi méretazonos tálcák meg közel 8000Ft-ba kerülnek, kiszállítva (mert tőlem jó messze van a bolt, ellentétben a Toyota szalonnal) házhoz már 9000Ft. Ezek alapján inkább a gyárit választanám, feltéve, ha nem valami gagyi beszállítótól veszi a Toyota.
Hali!
Nekem is gyári van, szerintem nagyon jó anyagból van és a méret is tökéletesen passzol.Érdemes beruházni!
5' - Corolla HB.  1.4 sol

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2369 Dátum: 2008.10.13 20:24:21 »
Látott már valaki CorollaE12 HB -ba való gyári csomagtértálcát?

Szintén a gyárira szavazok! Nekem is az van, néhány milliméteres tűréssel tökéletesen illeszkedik mindenhol! Előnye a magas, kb 2centis perem, tehát a folyékony dolgok ellen is véd ::)
kisa
born to ride