Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3370943 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15480 Dátum: 2016.05.18 16:48:05 »
Köszi!
2004-es az autó.
Közben már találtam egy katalógust és elvileg már ezekben is ennyi a hangszóró és tudnia kell az mp3/wma-t.
Úgy néz ki kisebb fordulatot vett az autóvásárlásunk, most már a prius van a középpontban.
A héten viszünk autót állapotfelmérésre.

Facelift előtt nincs mp3 és wma. Venni kell egy Yatour vagy hasonló cuccot, bedugni a CD tár helyére és kész.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15481 Dátum: 2016.05.18 17:56:18 »
Sziasztok,

P2-ben a csomagtartó világítást szeretném LED-esre cserélni a nagyobb fényerő miatt, van olyan LED-es izzó, ami már valakinek bevált, van olyan dolog amire érdemes volna figyelni, vagy nyugodtan lehet rendelni ALi-ról, ebay-ről bármelyiket foglalatot, teljesítményt, méretet figyelembe véve?

Ilyen bizonyosan n incsen!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15482 Dátum: 2016.05.18 18:29:10 »
Facelift előtt nincs mp3 és wma. Venni kell egy Yatour vagy hasonló cuccot, bedugni a CD tár helyére és kész.

Ez hasznos infó volt, köszi!
Nagy a dilemma, két P2-es kocsit nézetünk meg a közeljövőben, az egyik sajnos full "fapad" a másik 2004-es SOL JBL. Hát mondanom sem kell, hogy ég és föld a zene különbsége, viszont az előbbi magánszemély és szimpatikusabb, visszakövethető, rendszeresen karbantartott, de a gond ott kezdődik, hogy tegnap előtt majdnem az egész estét azzal töltöttem, hogy egy nem JBL rendszerrel rendelkező Priusban, hogyan lehetne fejegységet és hangszórókat cserélni, de se beépítő keret nem létezik és semmilyen infó(az egész fórumot elolvastam, de semmi), 1-2 külföldi fórumra felrakott képen láttam, hogy volt aki megcsinálta, de az biztos nem hazánkban volt.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15483 Dátum: 2016.05.18 20:42:45 »
Facelift előtt nincs mp3 és wma. Venni kell egy Yatour vagy hasonló cuccot, bedugni a CD tár helyére és kész.

Kifejtenéd kicsit bővebben? Akkor a cd váltó gyakorlatilag megszűnik? Hol van a csatlakozó, ahová ezt a cuccot rá kell dugni?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15484 Dátum: 2016.05.18 20:47:07 »
KeylessGo
A mostani verzióknál már javítottak a szoftveren, csak azt az ajtót lehet nyitni amelyiknél érzékeli a kulcsot.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15485 Dátum: 2016.05.18 21:00:34 »
Kifejtenéd kicsit bővebben? Akkor a cd váltó gyakorlatilag megszűnik? Hol van a csatlakozó, ahová ezt a cuccot rá kell dugni?

http://www.autodvd.hu/toyota-mp3-illeszto-yatour-big.html?utm_source=arukereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
Rákerestem a nevére én is, így talán érthető.

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15486 Dátum: 2016.05.18 21:38:52 »
Sziasztok!

85e km-nél első féktárcsát és fékbetétet cseréltettem. Elég durván kopott volt... Nem korai ennyi kilométernél? Elvileg az elektromechanikus fékezés miatt többet kellene/kellett volna bírnia.
Ti mikor cseréltetek először?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15487 Dátum: 2016.05.18 21:46:11 »
http://www.autodvd.hu/toyota-mp3-illeszto-yatour-big.html?utm_source=arukereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
Rákerestem a nevére én is, így talán érthető.

Priushoz pont már az újabb csatlakozó kell: klikk.

Hozzáteszem nekem nincs vele tapasztalatom, csak Densionnal, de az a PII-vel nem működik együtt rendesen (ellenberger Avensis-szel igen). Most egy gyári IPod dokkoló van bent a CD tár helyén. Az Audio "menüben" mindegyik CD2-ként jelenik meg. Tehát a beépített hatos CD tár természetesen továbbra is működik.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15488 Dátum: 2016.05.18 22:24:10 »
Ez hasznos infó volt, köszi!
Nagy a dilemma, két P2-es kocsit nézetünk meg a közeljövőben, az egyik sajnos full "fapad" a másik 2004-es SOL JBL. Hát mondanom sem kell, hogy ég és föld a zene különbsége, viszont az előbbi magánszemély és szimpatikusabb, visszakövethető, rendszeresen karbantartott, de a gond ott kezdődik, hogy tegnap előtt majdnem az egész estét azzal töltöttem, hogy egy nem JBL rendszerrel rendelkező Priusban, hogyan lehetne fejegységet és hangszórókat cserélni, de se beépítő keret nem létezik és semmilyen infó(az egész fórumot elolvastam, de semmi), 1-2 külföldi fórumra felrakott képen láttam, hogy volt aki megcsinálta, de az biztos nem hazánkban volt.
Nekem volt 2005-ös JBL-es P2-m, nem tudom a sima hifi milyen, de ettől se várj sokat, mélynyomó sincs, a rádió meg kifejezetten gyatrán szól, CD már tűrhető volt. Szerintem ne gyúrj kimondottan JBL-esre, inkább tolj bele még x Ft-ot normális, utólagos cuccra, ha számít.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15489 Dátum: 2016.05.18 22:29:51 »
Nekem van Yatour egységem (Ebayről), korrektül működik. 15 könyvtárat ismer fel a csatlakoztatott tolltárról.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15490 Dátum: 2016.05.18 22:36:19 »
Nekem volt 2005-ös JBL-es P2-m, nem tudom a sima hifi milyen, de ettől se várj sokat, mélynyomó sincs, a rádió meg kifejezetten gyatrán szól, CD már tűrhető volt. Szerintem ne gyúrj kimondottan JBL-esre, inkább tolj bele még x Ft-ot normális, utólagos cuccra, ha számít.

Volt szerencsém meghallgatni JBL rendszerrel szerelt és "fapadosat" is. Az előbbi nekem megfelel, szerintem ahhoz képest, hogy hány éves a technika elég jól szól, persze egyáltalán nem a zene dönt az autóról, hanem az állapot. A gondom csak az, hogy google segítségével sehol se találok egy beépítőkeretet pl. P2-be, de még infót/képet se, hogy bárki hazánkban megcsináltatta volna. Egy külföldi fórumon láttam annak nyomát, hogy volt aki megcsinálta a gyári fejegység lecserélését 2 DIN-es és 1 DIN-es rádióval is. Biztos lenne olyan hifis cég, aki foglalkozna ezzel gondolom horror áron, csak ez a bajom a nem JBL-es verzióval.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15491 Dátum: 2016.05.18 22:37:31 »

edk: Valószínű ez a variáció lesz nálam is.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15492 Dátum: 2016.05.19 00:32:18 »
Sziasztok!

85e km-nél első féktárcsát és fékbetétet cseréltettem. Elég durván kopott volt... Nem korai ennyi kilométernél? Elvileg az elektromechanikus fékezés miatt többet kellene/kellett volna bírnia.
Ti mikor cseréltetek először?
Az enyémet 120e km-rel adtam el, még a gyári betétekkel, tárcsákkal.
Biztos h csak 85 van a tiédben?

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15493 Dátum: 2016.05.19 08:18:14 »
Az enyémet 120e km-rel adtam el, még a gyári betétekkel, tárcsákkal.
Biztos h csak 85 van a tiédben?

A szerviz információ és az állapot alapján valós a kilométer.
Arra gondolok, hogy azért kopott el ennyire, mert szinte csak városban használta az előző tulaj. Ellentétben velem, én szinte fék nélkül autózom.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15494 Dátum: 2016.05.19 09:47:04 »
A szerviz információ és az állapot alapján valós a kilométer.
Arra gondolok, hogy azért kopott el ennyire, mert szinte csak városban használta az előző tulaj. Ellentétben velem, én szinte fék nélkül autózom.

Ezt akartam pont írni, hogyha állat módon gyorsít-fékez, akkor jobban kopik.