Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3370795 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7830 Dátum: 2013.02.23 10:20:27 »
Nem tudom megbízhatóan beállítani az üzemanyag-fogyasztással kapcsolatos "műszerek" adatait. A még megtehető km távolság és a többi.
Ez nekem is probléma, kérdeztem is már korábban. Most a pill. fogyi normális, az etapon elfogyasztott benzin mennyiség is reális, a többi fogyasztással kapcsolatos érték nem valós, vagy nem veszi figyelembe a csak elektromos hajtást. A Coolant Temperature 7E2-vel sem jutottam előrébb.-(
Lassan kénytelen leszek írni a a Priuschaton.

Neked könnyebb a helyzeted, mert Laller68-nak működik, de nekem YHSD-m van, ami kicsit eltérő.
Azért, ha jutsz vmire légyszi írd meg!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7831 Dátum: 2013.02.23 10:31:01 »
Ez nekem is probléma, kérdeztem is már korábban. Most a pill. fogyi normális, az etapon elfogyasztott benzin mennyiség is reális, a többi fogyasztással kapcsolatos érték nem valós, vagy nem veszi figyelembe a csak elektromos hajtást. A Coolant Temperature 7E2-vel sem jutottam előrébb.-(
Lassan kénytelen leszek írni a a Priuschaton.

Neked könnyebb a helyzeted, mert Laller68-nak működik, de nekem YHSD-m van, ami kicsit eltérő.
Azért, ha jutsz vmire légyszi írd meg!
Ezeket lehet állitani? Vagy csak a Priusnál? :hmmmm: Nekem a hátralévő km-t nagyon durván rosszul írja ki: 600- 850km teli tanknál. Minnél kevesebbet tudok rátankolni, annál kisebbet ír ki.Pedig 1000km-t simán lehet vele menni.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7832 Dátum: 2013.02.23 11:31:49 »
Ezeket lehet állitani? Vagy csak a Priusnál?
A Torque-ban van többféle mérési mód választási lehetőség. Nem tudom melyik a típusnak megfelelő.

A Defa kontakt előmelegítő beépítése. Defa 328W vs. Calix 360W, és szerintem a Calix bedugós verziójához képest a vesztesége is nagyobb.
A hűtő melletti átvezetésnél a szigetelés jó ötlet, én is gondoltam rá, de a YHSD-nél nem férek rendesen hozzá. Tavasszal majd újra megnézem, úgyis ellenőrizni akarom, nincs-e véletlenül elmozdulás.
A linkelt beépítéseknél egy kicsit soknak tűnik a lengőkábelezés.

A 60$-os (110V) cekasznál jóval komolyabbak az Európai gyártmányok, ahogy a beépítésük is.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.23 11:37:13 írta Agyarka »

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7833 Dátum: 2013.02.25 11:02:59 »

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7834 Dátum: 2013.02.25 19:04:25 »
Megérkezett az OBD ketyere, egyenlőre windows phone-al használom és nincs annyi lehetőség, mint androidon. HOBD progival tudtam elsőre összepárosítani, semmi prius v ilyesmi, inkább alap dolgokat ír ki: kis akku fesz, benzines fordulat sz, külső-, belső-, motor hőmérséklet, sebesség, lassulás, átl seb, továbbiakban beállítható, de nem jutottam el odáig az üzemanyaggal kapcsolatos dolgok, meg vmi szenzorok is vannak, ill káros anyag kibocsájtás. Priussal kapcsolatos többlet dolgokat még nem tudtam kicsalni belőle, ami meglepett elsőre az a benzin motor fordulatszáma, városban 2000 fölé nem is ment :o.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7835 Dátum: 2013.02.26 01:05:58 »
Ami meglepett elsőre az a benzin motor fordulatszáma, városban 2000 fölé nem is ment :o.
Ha vigyázol a tojásokra a talpad alatt, akkor nem is ;)
Nekem viszont simán felmegy 5000 fölé is, ha tolom neki.
Ami fura volt, hogy van olyan szitu, hogy a fed.comp. 0.0 fogyasztást ír, a képernyőn nem látszik, hogy a motor menne, és mégis 980 körül mozog a ford. szám. Főleg nagyobb tempónál, teljes gázelvételenél, NEM B módban.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7836 Dátum: 2013.02.26 16:17:34 »
Megérkezett az OBD ketyere, egyenlőre windows phone-al használom és nincs annyi lehetőség, mint androidon. HOBD progival tudtam elsőre összepárosítani, semmi prius v ilyesmi, inkább alap dolgokat ír ki: kis akku fesz, benzines fordulat sz, külső-, belső-, motor hőmérséklet, sebesség, lassulás, átl seb, továbbiakban beállítható, de nem jutottam el odáig az üzemanyaggal kapcsolatos dolgok, meg vmi szenzorok is vannak, ill káros anyag kibocsájtás. Priussal kapcsolatos többlet dolgokat még nem tudtam kicsalni belőle, ami meglepett elsőre az a benzin motor fordulatszáma, városban 2000 fölé nem is ment :o.


én is néztem,hogy folyamatos 110km/h-nál sem forog 2000-t...

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7837 Dátum: 2013.02.26 18:46:08 »

én is néztem,hogy folyamatos 110km/h-nál sem forog 2000-t...
Nem semmi ez a moci :) ma már sikerült feltornázni 2200-re a fordulatot :D na jó ez még mindig városban, nagyon nem lépek oda, mert akkor kimegyek a sebességből. (még jó hogy nem megy semmit, meg bömböl, meg minden :devil:)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7838 Dátum: 2013.02.26 21:30:29 »
ma már sikerült feltornázni 2200-re a fordulatot :D na jó ez még mindig városban, nagyon nem lépek oda
Nekem csak egy kis emelkedő kell és máris 2800-lesz.
Amikor melegszik + tölt akkor is 2-e felett van, és az 50kmh ellenére nagyon csúnya 6-8 l-es fogyikat ír ki.
Mostanában akkor van normális 4 alatti fogyija a teljes bemelegedés után, ha "teljesen" fel van töltve (kb. 60% OBD szerint) és ezért nem tölt tovább, valamint a benzinmotort sem kapcsolja le az egyenletes gázpedál állás és a sebesség miatt. Sajnos városba huzamosabb ideig így nem lehet közlekedni, ezért hamarosan elkezdődik a veszteséges merít- tölt libikóka.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7839 Dátum: 2013.02.26 23:37:12 »
Nem semmi ez a moci :) ma már sikerült feltornázni 2200-re a fordulatot :D na jó ez még mindig városban, nagyon nem lépek oda, mert akkor kimegyek a sebességből. (még jó hogy nem megy semmit, meg bömböl, meg minden :devil:)
Szerintem ez inkább a váltó. Ismerős CVT-s Verso-ja se megy 2000 felé amíg nem nyomja neki.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7840 Dátum: 2013.02.28 10:26:30 »
Sziasztok, segítséget kérnék!
Tudtok-e valami profi, priushoz értő autovillamossági szerelőt ajánlani?
A problémám, hogy nem megy a kocsiban a fejegység (2004-es 2-es prius, JBL fejegység). Javíttattam az elejét (műanyag lökhárító, hegesztés elvileg nem volt) és miután elhoztam azt vettem észre, nem lehet bekapcsolni. Biztiket megnéztem, a csatlakozóban kimértem, megkapja a 12V-ot, mégsem lehet bekapcsolni. Ezzel párhuzamosan a rádióval kapcsolatos kezelőszervek sem működnek a kormányon (mondjuk ez nem logikátlan), tehát nem tudok felvenni, letenni hívást, hangerőt állítani rajta, csak a tapis screenen. Az agyvérzés kerülget, félek, hogy (nem tudom hogyan) eldurrantották a fejegységemet :(

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7841 Dátum: 2013.02.28 20:31:41 »
Lassan kéne egy Prius hibák topicot csinálni.
(Anno az Avensis fórumon még tudtam nyitni ilyen topicot, itt már nincs jogosultságom)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7842 Dátum: 2013.02.28 20:57:16 »
Lassan kéne egy Prius hibák topicot csinálni.
(Anno az Avensis fórumon még tudtam nyitni ilyen topicot, itt már nincs jogosultságom)
Jó ötlet .... Gyanítom nem fog kiakadni a szerver tárhely!  :clap:
Üdv!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7843 Dátum: 2013.02.28 23:24:10 »
Sziasztok, segítséget kérnék!
Tudtok-e valami profi, priushoz értő autovillamossági szerelőt ajánlani?
A problémám, hogy nem megy a kocsiban a fejegység (2004-es 2-es prius, JBL fejegység). Javíttattam az elejét (műanyag lökhárító, hegesztés elvileg nem volt) és miután elhoztam azt vettem észre, nem lehet bekapcsolni. Biztiket megnéztem, a csatlakozóban kimértem, megkapja a 12V-ot, mégsem lehet bekapcsolni. Ezzel párhuzamosan a rádióval kapcsolatos kezelőszervek sem működnek a kormányon (mondjuk ez nem logikátlan), tehát nem tudok felvenni, letenni hívást, hangerőt állítani rajta, csak a tapis screenen. Az agyvérzés kerülget, félek, hogy (nem tudom hogyan) eldurrantották a fejegységemet :(

Vidd el márkaszervizbe, és az ott kapott számlát nyújtsd be annak, aki elrontotta...
Xanyi

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7844 Dátum: 2013.03.01 16:30:05 »
Vidd el márkaszervizbe, és az ott kapott számlát nyújtsd be annak, aki elrontotta...
Azt fogja Javító János mondani, hogy nem ő rontotta el...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok