Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3370761 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3660 Dátum: 2011.08.07 16:26:14 »
egyébként mennyire életbiztosítás Bosznián át menni horvátokhoz? Milyen állapotok vannak arrafelé?
Nem volt semmi probléma, simán vállalható.
Útközben párszor voltak rendőrök, 1-1 autót kiszedtek - minket egyszer sem. Pár helyen van értelmetlen sebességkorlátozás, de nem vészes; traffit nem láttam.
Az út normál minőségű, kb. olyan mint itthon az egy- és kétszámjegyű főutak.
Sarajevó előtt van egy rövid autópályás szakasz (még) nem fizetős és egy további szakaszt most építenek. Az építés a jelenlegi főút bővítésével történik, e miatt kb. 2 km-en volt terelés és szarabb út.
A határátkelőknél nem volt sem nagyobb sor, sem kekeckedés.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3661 Dátum: 2011.08.07 19:14:53 »
Azért bátrak vagytok!
Én nem mernék arra menni. Bár nekem nyíregyházáról már tök mindegy merre megyek Horvátországba, minden irányba egy vagyon már az útiköltség is, bármivel megyek!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3662 Dátum: 2011.08.07 19:18:59 »
Más:
Nagyon úgy fest, hogy fel kell újítsam a felfújható deréktámasz projectet. Nekem sem túl kényelmes, de a párom szerint kifejezetten kényelmetlen a prius ülése. Na igen, ő mindig csak francia autókat használ.
Arra gondoltam, hogy kibelezek 2 régi vérnyomásmérő párnáját (ha tudok szerezni ilyet) és némi borítással beteszem az ülés váza és a szivacs közé. Felfújható, állítható lesz. Remélem javít majd a helyzeten.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3663 Dátum: 2011.08.07 20:34:21 »
Más:
Nagyon úgy fest, hogy fel kell újítsam a felfújható deréktámasz projectet. Nekem sem túl kényelmes, de a párom szerint kifejezetten kényelmetlen a prius ülése. Na igen, ő mindig csak francia autókat használ.
Arra gondoltam, hogy kibelezek 2 régi vérnyomásmérő párnáját (ha tudok szerezni ilyet) és némi borítással beteszem az ülés váza és a szivacs közé. Felfújható, állítható lesz. Remélem javít majd a helyzeten.

nem lenne egyszerűbb beüzemelni egy kispárnát? :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3664 Dátum: 2011.08.07 20:34:55 »
b.c.: Nagy ötlet!  Kíváncsian várom mi lesz belőle!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3665 Dátum: 2011.08.07 21:26:21 »
Magam is így vagyok vele.
Egyébként a kispárna sem rossz, de nem valami elegáns megoldás

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3666 Dátum: 2011.08.09 10:24:31 »
A hétvégén nekem is volt egy ~800 km-es etapom és megnéztem mit tud a Prius autópályán. GPS szerinti 130-ra belőve (óra szerint 139), tempomattal 5,2-t evett a kocsi. Ennél 15 km/h-val kisebb sebességnél  (azaz óra szerint 125-nél) hasonló körülmények között pedig 5,0-át. Ezek félórás átlagok voltak.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3667 Dátum: 2011.08.09 10:34:14 »
A hétvégén nekem is volt egy ~800 km-es etapom és megnéztem mit tud a Prius autópályán. GPS szerinti 130-ra belőve (óra szerint 139), tempomattal 5,2-t evett a kocsi. Ennél 15 km/h-val kisebb sebességnél  (azaz óra szerint 125-nél) hasonló körülmények között pedig 5,0-át. Ezek félórás átlagok voltak.

Szia!
Múlt héten lenyomtam 1500 km-et, hegyek völgyek között (Alpok) hasonló tapasztalatim vannak, bár tempomattal a kocsi többet fogyasztott, mivel a lejtőn fékezett, és nem engedett nekifutni. Ezért tempomat nélkül, 100 és 160 km/ó között evickéltem. Alagút 100 km/ó megengedett! Az átlagom 5,1 körül alakult.
Voltak szakaszok ahol 5 perc vonatkozásában nem fogyott a nafta.
Érdekes, hogy a GPS nálam is hasonló eltérést mutat, ugyanakkor az utcára kihelyezett mérők szerint az autó pontos sebességet mutat.
Valamelyik, hamis!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3668 Dátum: 2011.08.09 10:38:44 »
Nálam az "útszéli mérők" mindig eltérnek az autó által mutatott sebességtől (lefelé), viszont ha a service menüben ellenőrzöm az autó sebességét és összevetem a GPS által mutatot értékekkel, a kettő általában egybevág.
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3669 Dátum: 2011.08.09 10:41:05 »
Érdekes, hogy a GPS nálam is hasonló eltérést mutat, ugyanakkor az utcára kihelyezett mérők szerint az autó pontos sebességet mutat.
Valamelyik, hamis!
Na ez nagyon nem mind1, mert több helyen is mértek a rend éber őrei én meg simán szaladtam előttük óra szerint 139-cel. Most akkor parázhatok pár hétig?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3670 Dátum: 2011.08.09 10:48:31 »
Valami olyan rémlik, mintha azt olvastam volna korábban, hogy az akkujelző legfelső csíkja full kapacitás esetén sem lesz zöld és eddig ha bezöldült az akku, akkor az tényleg így is volt. Most viszont hétvégén sikerült púposra megtöltenem :)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3671 Dátum: 2011.08.09 11:04:10 »
Probaljatok ki, hogy lenullazzatok a fed.comp. atlagsebessegmerojet, menjetek par km-t szabadon valaszott, de allando sebesseggel, vessetek ossze a satnav. adatat, majd az auto altal mutatott sebesseget, es az auto altal mert atlagot. (a satnav meg az atlagmero ugyanannyit fog mutatni, mikozben ora szerint vegig gyorsabban haladt a kocsi
Ugy van beallitva, hogy hazudjon a usernak egy eleg biztonsagos turest a sebesseghatarokhoz :sorcerer:
kisa
born to ride

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3672 Dátum: 2011.08.09 11:07:17 »
Ezzel csak az a gond hogy a prius - legalábbis a 2-es - fedcompja nem mér átlagsebességet. ;)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3673 Dátum: 2011.08.09 11:23:21 »
 :eek:
Nem gondoltam volna. Akkor nem szoltam :flowers:
kisa
born to ride

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3674 Dátum: 2011.08.10 12:50:05 »
Tudja valaki mekkora a felni középfuratának átmérője a II-es priuson?
A neten nem találtam erre vonatkozó számot. Lassan elkezdek körbenézni acélfelni + téligumi ügyben, mert tél előtt valamikor meg kell ejteni a beszerzést.