Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1627322 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris általában
« Válasz #5835 Dátum: 2010.07.22 11:34:58 »
Holnap egesz nap egy ezres Yaris I-el fogok mozogni Bp-n, majd este haza Hodmezore... Kivancsian varom, ilyen hosszu tesztvezetesen nem voltam meg azzal :)

Szomoruan vettem tudomasul, hogy 34fok volt, majd meg szomorubban, hogy nincs benne klima. A fogyasztasmero 6.3-on allt. Ezt lenullaztam, mert bantotta a szemem :D Ezzel egyutt nullaztam egy uj turat is, majd elindultam intezni a dolgaimat. Csepelen vettem fel a vasat, az europarkhoz kellett mennem, majd XIII. ker kozepe, onnan ki eszak budara, majd vissza csepel, onnan Lurdy-haz, onnan at az oktober 23. utcaba, majd vissza csepel. 84km-t mentem vele bent a varosba, 4.1L-t irt a fed.comp. eredmenykent. Nagyon boldog voltam, elmentem egy kagylos kutra, teleraktam, vettem matricat, megneztem a guminyomast, lemostam az ablakokat, rendszamokat, lampakat.... A kutrol kikanyarodva az elso lampanal jott a droid az ablakmosojaval. Kiszoltam, hogy legyen kedves ne nyuljon hozza, mert "most mostam le". Csak jon. Szoltam hangosabban. Meg mindig jon. A hozza ne nyulj kialtas ellenere csapodott a koszos hab.  Hat ugy ***ta a szelvedot, ahogy (nem)illik, aztan jott tartani a markat. Videki vagyok, nem hulye, ugyhogy mondtam neki, hogy hagyja ra.
Teletankolas utan megint kinullaztam a fedelzetit, majd csepelig eco-ztam egyet :) 3.7 sikerult 12km-en sok lampaval, keves forgalommal.


Estere sajnos rosszul lettem, 38.8-as lazzal nem vallaltam a hazavezetest. A lany meg nem szarozott, 130-150kozt hazajottunk, fogyasztas fel 7-re. Ami amugy szerintem marhajo adat.
Osszessegebe mindig tetszett a Yaris, a belsejet imadom, a muszerfalaablakocskaja nagyon tetszik, vallalhato auto lenne. Anno a csomagtarto hianya miatt esett ki nalam.

Es itt szeretnem udvozolni azt a rengeteg embert(koztuk nagyonsok yarisost), aki furcsan nezett tegnap. Szerintem semmi latnivalo nem volt... Istenem, babakek volt a yaris, es angyalszarnyak vannak benne mindenhol :) nabumm. Eltondzsont meg mar csak azert is felhangositottam :punk:
kisa
born to ride

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Yaris általában
« Válasz #5836 Dátum: 2010.07.25 06:34:04 »
Lehet tudni , hogy yaris első tárcsái kb. mennyi km. futást bírnak?  Gyanítom, hogy nem gyári . Betétet műszaki előtt cseréltek, de nem igazán szeretik egymást. Most azt tapogatom ,hogy eredeti lehet-e a tárcsa (elég jó állapotban van, órában 117e.) , mert akkor hozzá való betéteket könnyen veszek, de ha nem eredetiek , akkor tárcsa+betét fog kellene. :(

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5837 Dátum: 2010.07.25 19:24:44 »
Lehet tudni , hogy yaris első tárcsái kb. mennyi km. futást bírnak?  Gyanítom, hogy nem gyári . Betétet műszaki előtt cseréltek, de nem igazán szeretik egymást. Most azt tapogatom ,hogy eredeti lehet-e a tárcsa (elég jó állapotban van, órában 117e.) , mert akkor hozzá való betéteket könnyen veszek, de ha nem eredetiek , akkor tárcsa+betét fog kellene. :(

Elvileg 117e-nél még gyárinak kell lennie, hacsak nem volt vele egyéb probléma... (pl. rázott).
Xanyi

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Yaris általában
« Válasz #5838 Dátum: 2010.07.26 06:25:44 »
Lehet tudni , hogy yaris első tárcsái kb. mennyi km. futást bírnak?  Gyanítom, hogy nem gyári . Betétet műszaki előtt cseréltek, de nem igazán szeretik egymást. Most azt tapogatom ,hogy eredeti lehet-e a tárcsa (elég jó állapotban van, órában 117e.) , mert akkor hozzá való betéteket könnyen veszek, de ha nem eredetiek , akkor tárcsa+betét fog kellene. :(

Elvileg 117e-nél még gyárinak kell lennie, hacsak nem volt vele egyéb probléma... (pl. rázott).
Na pont ez a bajom, hogy néha ráz. Előző autómnál a nem összeillő tárcsa-betét volt a ludas. Annyira felmelegítette az új ferodó betét a régi tárcsákat, hogy deformálódott. Most a Yarisnál is néha ráz , DE ha erősebben rálépek a fékre , akkor megszűnik a rázás. Nem igazán értem...................

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5839 Dátum: 2010.07.26 17:02:29 »
Lehet tudni , hogy yaris első tárcsái kb. mennyi km. futást bírnak?  Gyanítom, hogy nem gyári . Betétet műszaki előtt cseréltek, de nem igazán szeretik egymást. Most azt tapogatom ,hogy eredeti lehet-e a tárcsa (elég jó állapotban van, órában 117e.) , mert akkor hozzá való betéteket könnyen veszek, de ha nem eredetiek , akkor tárcsa+betét fog kellene. :(

Elvileg 117e-nél még gyárinak kell lennie, hacsak nem volt vele egyéb probléma... (pl. rázott).
Na pont ez a bajom, hogy néha ráz. Előző autómnál a nem összeillő tárcsa-betét volt a ludas. Annyira felmelegítette az új ferodó betét a régi tárcsákat, hogy deformálódott. Most a Yarisnál is néha ráz , DE ha erősebben rálépek a fékre , akkor megszűnik a rázás. Nem igazán értem...................

Ha még nincs alsó határon a méret, akkor meg kell próbálni egy szabályzást...
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Yaris általában
« Válasz #5840 Dátum: 2010.07.28 20:45:56 »
Nekem 111000 km van a fékekben és alig látszik rajta hogy használtam volna.
Szinte még válla sincs. Azt hittem hogy cserélve volt, de nem mert leszedtem hátul a dobot és az is alig kopott.
Megvagyok elégedve vele.

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5841 Dátum: 2010.08.02 13:41:52 »
Ha rajtam múlna, egy autópályás motorleállításért biztos elvenném a jogsit.
Vagy éjszaka lámpa nélkül...
hajrá!

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Yaris általában
« Válasz #5842 Dátum: 2010.08.02 14:00:03 »
Lehet tudni , hogy yaris első tárcsái kb. mennyi km. futást bírnak?  Gyanítom, hogy nem gyári . Betétet műszaki előtt cseréltek, de nem igazán szeretik egymást. Most azt tapogatom ,hogy eredeti lehet-e a tárcsa (elég jó állapotban van, órában 117e.) , mert akkor hozzá való betéteket könnyen veszek, de ha nem eredetiek , akkor tárcsa+betét fog kellene. :(

Elvileg 117e-nél még gyárinak kell lennie, hacsak nem volt vele egyéb probléma... (pl. rázott).
Na pont ez a bajom, hogy néha ráz. Előző autómnál a nem összeillő tárcsa-betét volt a ludas. Annyira felmelegítette az új ferodó betét a régi tárcsákat, hogy deformálódott. Most a Yarisnál is néha ráz , DE ha erősebben rálépek a fékre , akkor megszűnik a rázás. Nem igazán értem...................


Ha még nincs alsó határon a méret, akkor meg kell próbálni egy szabályzást...
A gyári tárcsa elvileg ATE. Nekem 152.000 km van benne és még bírja. Most gondolkodom, hogy kicseréltessem-e elöl, de sajnálom a betéteket, mivel azokat 120.000-nél cserélték le. (a hátsó még bírta volna). Szeretek dinamikusan vezetni, de ésszel. Aki öreguras vezető, annak a tárcsák 200.000-et is simán bírnak.
Ja, elöl-hátul tárcsafékes. A hátsó dobfékesnél mások a viszonyok, más a fékerő.

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Yaris fék
« Válasz #5843 Dátum: 2010.08.05 10:03:11 »
Sziasztok!

A fékekkel kapcsolatban a következő tapasztalataim vannak.Nekem elöl-hátul tárcsafékes.
Az autóban 120e km van.az első betéteknek pár hónapja volt egy kis hangja,ezért terveztem a betétek cseréjét, ami az általatok írtak alapján
nem csoda hogy még teljes mértékben gyári volt. Ha hang nem lett volna időnként akkor a betét is maradt volna.A csere így elöl-hátul megtörtént. Furcsa volt hallani hogy úgy tervezzem hogy kb. 40e bírnak
majd az új betétek(LUCAS), a gyáriak után !!!! Nagyon pozítiv a gyári cucc minősége, igaz jó sorsuk volt, vigyáztam rájuk, de sok típusnál teljesen mindegy a használat
módja, cserélni kell mert elhagyja magát.

Thomas

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5844 Dátum: 2010.08.11 19:48:18 »
Szerintetek mennyiből lehetne megoldani egy (I-es, benzines, facelift előtti) Yaris utólagos klímásítását? Bontott cucc is okés lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5845 Dátum: 2010.08.11 19:52:17 »
E11 klímásítása 100-110 ezer bontott gyári cuccokból, taby asszem 80 körül megoldotta a Carinában.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5846 Dátum: 2010.08.11 20:11:42 »
De ez csak az anyag, ugye? Mennyi lehet a munkadíj? Amúgy ezek eléggé baráti összegek  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5847 Dátum: 2010.08.11 20:12:44 »
Hát elvileg ez munkadíjjal együtt volt. Nemtom, hogy melyik srácnak ki csinálta, milyen haver vagy nem haver.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5848 Dátum: 2010.08.11 21:25:48 »
Kb. 70-150-ig adják a bontók a klímákat. Plusz ugye a munkadíj. Beépítése közel egy egész munkanap...
De japánhoz nagyon ritka. Ha elfogadsz egy tanácsot, vegyél eleve klímásat!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5849 Dátum: 2010.08.11 22:21:31 »
Vennék én, ha akadna olyan, ami normális  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )