Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1627309 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csallor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Yaris általában
« Válasz #5595 Dátum: 2009.11.28 22:24:21 »
Perzse.. Sajnos manapság már a szervízkönyben sem lehet bízni.. Ma hallottam, hogy 5-10k és névreszóló pecsételt könyvet adnak a francia autókhoz. Gondolom más típushoz is..
Szomorú.. Ezt is vízjeleztetném vagy védetném valahogy. Fontosabb lenne mint a "vigyázat küszöb !" a boltajtókon..

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Yaris általában
« Válasz #5596 Dátum: 2009.11.28 22:41:40 »
Perzse.. Sajnos manapság már a szervízkönyben sem lehet bízni.. Ma hallottam, hogy 5-10k és névreszóló pecsételt könyvet adnak a francia autókhoz. Gondolom más típushoz is..
Szomorú.. Ezt is vízjeleztetném vagy védetném valahogy. Fontosabb lenne mint a "vigyázat küszöb !" a boltajtókon..
A Toyota márkaszervizekben számítógépen is vezetve van a szervizkönyv, bármelyik hivatalos szervizben lekérdezhető.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5597 Dátum: 2009.11.28 22:43:31 »
Perzse.. Sajnos manapság már a szervízkönyben sem lehet bízni.. Ma hallottam, hogy 5-10k és névreszóló pecsételt könyvet adnak a francia autókhoz. Gondolom más típushoz is..
Szomorú.. Ezt is vízjeleztetném vagy védetném valahogy. Fontosabb lenne mint a "vigyázat küszöb !" a boltajtókon..
A Toyota márkaszervizekben számítógépen is vezetve van a szervizkönyv, bármelyik hivatalos szervizben lekérdezhető.
Gondolom hogy más márkáknál is hasonlóan megy, de aki nem ismeri és elfogadja a papírt, akkor tényleg csőbe húzható.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

csallor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Yaris általában
« Válasz #5598 Dátum: 2009.11.29 11:51:00 »
Én sem ismerem a papírt. Ezért is kérdezlek titeket. Ugyanakkor kedves ismerős rendszám alapján leellenőrzi az auto-t a szalonba. De még az is lehet vásárlás előtt kérek egy átvizsgálást.. 

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris általában
« Válasz #5599 Dátum: 2009.11.29 16:20:38 »
A Toyota márkaszervizekben számítógépen is vezetve van a szervizkönyv, bármelyik hivatalos szervizben lekérdezhető.
Ez meg nem tul regi keletu dolog, kb 1 eve van igy.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Yaris általában
« Válasz #5600 Dátum: 2009.12.01 19:19:38 »
A Toyota márkaszervizekben számítógépen is vezetve van a szervizkönyv, bármelyik hivatalos szervizben lekérdezhető.
Ez meg nem tul regi keletu dolog, kb 1 eve van igy.

Nem tudom, de az enyém 3,5 éves, és új korától sz.gépen (a Toy rendszerében) is rögzítve van minden a kocsival kapcsolatban.

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Yaris általában
« Válasz #5601 Dátum: 2009.12.02 00:51:14 »
 :excl: Sziasztok! Meg tudná nekem mondani valaki, hogy az 1,3-as Yaris (2002) hátsó kipufogódobja passzol-e az 1,0-esre!? Mert találtam egy használtat 5e-ért , s nekem csak a műszakira kellene, mert sportdob van fenn, azt meg nem igazán csípik a vizsgán!-a régi a könyök végett szét lett vágva. Kép alapján teljesen úgy néz ki, mint az ezresé.

[a csatolmányt egy admin törölte]
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Yaris általában
« Válasz #5602 Dátum: 2009.12.15 22:04:52 »
Sziasztok, kis családunkban megnőtt a toyoták száma, megérkezett a prius kistestvére egy 2003-as 1.3-as yaris képében, amit mától a feleségem tulajdonol. Az autó gyönyörű állapotban van, mindene megvan, működik, karc mentes, olyan mintha új lenne. Nekem nagyon tetszik, egyetlen hiányérzetem van, nem találom a vonószemet. A pótkerék felett ott a helye a műanyagban. Az emelő, a hajtókarja, a kerékkulcs megvan. Jár egyáltalán a kocsihoz vonószem? 

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5603 Dátum: 2009.12.15 22:59:39 »
Sziasztok, kis családunkban megnőtt a toyoták száma, megérkezett a prius kistestvére egy 2003-as 1.3-as yaris képében, amit mától a feleségem tulajdonol. Az autó gyönyörű állapotban van, mindene megvan, működik, karc mentes, olyan mintha új lenne. Nekem nagyon tetszik, egyetlen hiányérzetem van, nem találom a vonószemet. A pótkerék felett ott a helye a műanyagban. Az emelő, a hajtókarja, a kerékkulcs megvan. Jár egyáltalán a kocsihoz vonószem? 

Igen, annak is ott kellene lennie. Esetleg fel kellene hívnod a volt tulajt nem maradt-e nála. Ha nem, akkor bontóban biztos adnak, végső esetben márkakereskedésben is rendelhető!
Xanyi

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris általában
« Válasz #5604 Dátum: 2009.12.16 12:59:05 »


Tud valaki esetleg egy gyári emelőt a Yarishoz? Az enyém gajra ment teljesen, alig lehet tekerni, pedig már bezsíroztam, wd40-et is fújtam rá, megadta magát.
Toyota Yaris T SPORT
153



pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5605 Dátum: 2009.12.16 13:06:39 »
Tud valaki esetleg egy gyári emelőt a Yarishoz? Az enyém gajra ment teljesen, alig lehet tekerni, pedig már bezsíroztam, wd40-et is fújtam rá, megadta magát.

Ha csak kolcsonbe kell szivesen odaadom...  ;)

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris általában
« Válasz #5606 Dátum: 2009.12.16 13:16:00 »

Csá!

Köszi szépen, de véglegesen kéne, hogy mégis legyen egy a kocsiban!
Toyota Yaris T SPORT
153



Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Yaris általában
« Válasz #5607 Dátum: 2009.12.16 15:26:21 »
Sziasztok, kis családunkban megnőtt a toyoták száma, megérkezett a prius kistestvére egy 2003-as 1.3-as yaris képében, amit mától a feleségem tulajdonol. Az autó gyönyörű állapotban van, mindene megvan, működik, karc mentes, olyan mintha új lenne. Nekem nagyon tetszik, egyetlen hiányérzetem van, nem találom a vonószemet. A pótkerék felett ott a helye a műanyagban. Az emelő, a hajtókarja, a kerékkulcs megvan. Jár egyáltalán a kocsihoz vonószem? 

Igen, annak is ott kellene lennie. Esetleg fel kellene hívnod a volt tulajt nem maradt-e nála. Ha nem, akkor bontóban biztos adnak, végső esetben márkakereskedésben is rendelhető!

Hoppá, megvan a vonószem, csak fekete volt, a sötétben nem látszott a műanyag platniban, mindenesetre köszi.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5608 Dátum: 2009.12.16 18:28:11 »
Az emelőre ugyanazt tudom mondani mint Fulikának. Vagy bontó, vagy a márkakereskedésben rendelhető egy vagyonért  :D
Xanyi

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris általában
« Válasz #5609 Dátum: 2009.12.16 21:10:58 »
Az emelőre ugyanazt tudom mondani mint Fulikának. Vagy bontó, vagy a márkakereskedésben rendelhető egy vagyonért  :D

Köszi!  :sorcerer:

Ha tényleg egy vagyon akkor inkább egy autósboltban veszek egy univerzálisat, gondolom az is ugyan olyan jó...
Toyota Yaris T SPORT
153