Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1250289 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5205 Dátum: 2010.05.28 14:38:30 »
Akik lámpánál kéreget, az koldusmaffia tagja mind. Ezért nem adok pénzt soha.
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5206 Dátum: 2010.05.28 14:43:39 »
Ez csak urban legend... valami hülye kitalálta és hihető sztorit írt hozzá majd elterjesztette...sokan meg megeszik.

Én arra gondolok, hogy ha én állnék ott talán én is örülnék egy két krajcárnak....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5207 Dátum: 2010.05.28 14:51:24 »
Hát én azt hallottam és full hihetőnek tartom, hogy a maffia eltünteti a tényleg rászorulókat így vagy úgy és csak a saját embereit hagyja kéregetni. Felosztják a területet, a lámpákat, stb. és senki más nem mehet oda. Igazi kéregetővel - aki örült két szendvicsnek is, nem pénzt vagy cigit kért - csak tömegközlekedésen találkoztam (busz és metró).
         

pzs

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5208 Dátum: 2010.05.28 15:18:22 »
Hát én azt hallottam és full hihetőnek tartom, hogy a maffia eltünteti a tényleg rászorulókat így vagy úgy és csak a saját embereit hagyja kéregetni. Felosztják a területet, a lámpákat, stb. és senki más nem mehet oda. Igazi kéregetővel - aki örült két szendvicsnek is, nem pénzt vagy cigit kért - csak tömegközlekedésen találkoztam (busz és metró).

Ne mondja senki, hogy az emberke aki a Dobrentei teren a lampaknal a lefele jovoket varja minden aldott reggel maffiatag lenne. Annyira jambornak tunik, senkire nem nez csunyan, ujsagokat osztogat es ha valaki ad neki ezert cserebe valamit azt nem gyozi megkoszonni. Persze van egy csomo gazember is. Dolgoztam a Vaci utcaban egy ideig. Minden egyes reggel lattam egy makk egeszseges fiatalembert a kornyekre igyekezni. Amikor odaert valahogy beforditotta a cipoit (a bokaja belso felen volt a cipo talpa) es gyakorlatilag a cipok kulso felen bicegett mankoval a  hona alatt meggornyedve. Teljesen ugy nezett ki mintha valami szuletesi rendellenessege lenne. Az elso par napon amikor meg csak "munka kozben" lattam meg is sajnaltam szegenyt. Termeszetesen minden turista megsajnalta  :hug:. Oszkardijat erdemelne szineszi alakitasaert  :flowers:.

Szerintem sok olyan ember van aki oszinten (szegyenkezve, lehajtott fejjel, mert eppen nem tud adni gyerekenek enni vagy sajat maga ehezik) kereget es termeszetesen egy csomo gazember is van koztuk, de nem hinnem, hogy az eroszakosabb esetleg szemtelen fajta maffianak adna le a penzt. Bar ki tudja... :ph34r:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5209 Dátum: 2010.05.28 16:25:51 »
Én a legtöbbször adok 10-20 forintot...

Én azt hittem többet kell adni, mondjuk egy 100ast :hmmmm:

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5210 Dátum: 2010.05.28 16:34:59 »
Hát én azt hallottam és full hihetőnek tartom, hogy a maffia eltünteti a tényleg rászorulókat így vagy úgy és csak a saját embereit hagyja kéregetni. Felosztják a területet, a lámpákat, stb. és senki más nem mehet oda. Igazi kéregetővel - aki örült két szendvicsnek is, nem pénzt vagy cigit kért - csak tömegközlekedésen találkoztam (busz és metró).

Lehet csak urban legend, mindenesetre elég szép pénz ""lenne"" ebbe ha valaki nagyüzembe végezné... Pár éve láttam egy riportot egy hajléktalan nővel, ő azt mondta: 2ezer tuti megvan egy műszak alatt, ha gyerekkel áll ki akkor 3...

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5211 Dátum: 2010.05.28 16:38:57 »
Oszkardijat erdemelne szineszi alakitasaert  :flowers:.

Minden bizonnyal, pláne hogy sokan az ilyenek miatt nem adnak senkinek se, mert nem tudom hogy: sumák, leadja, vagy csak simán elpiálja, ha valakinek tényleg kajára kell és/vagy ezen múlik az esti vacsora a gyereknek, Isten a tanúm rá hogy én is adnék, de mindenkinek sajnos nem tudok, és kiszűrni se tudom ki a szélhámos.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5212 Dátum: 2010.05.28 17:24:07 »
Én a legtöbbször adok 10-20 forintot...

Én azt hittem többet kell adni, mondjuk egy 100ast :hmmmm:
Pont ezt akartam mondani. 10-20 forintot nem lenne képem adni a koldusnak sem... Ha már adok (egyre ritkábban, hja, öregszem én is és egyre "naivabb" leszek), akkor legalább egy százast adok.

De mikor kiszámítom, hogy mennyi a napi bevételük, ha mondjuk csak minden öt percenként kapnak egy százast, akkor rájövök, hogy valami nagyon nem stimmel ezzel az egésszel  :hmmmm: :nono:

Persze tudom, hogy leadják a pénzt a futtatójuknak. De akkor meg pláne minek? Na mindegy  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5213 Dátum: 2010.05.28 18:04:44 »
Épp most voltam !!gyalog!!! a Rákóczi úton a Bookline-ban. Visszafele leszólított egy hajlékony: "helló szia, nem lenne egy húszasod?" Mondom, hogy sorry, de kártyával fizetek mindíg valamiért. Már fordult is le rólam és a kissé hátrébb jövő fiatal csajszinak szegezte a következő, már ismert kérdést. Figyeltem még, cikázott és tarhált. Nem vettem észre, hogy valaki is adott volna neki bármit is.

Na ezért sem szereték én sétálgatni a városban.  :1eye:

Amúgy enyhén piaszagú volt az egyén és nem enyhén mosdatlannak is tűnt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5214 Dátum: 2010.05.28 19:14:22 »
menjél keresztül a moszkva téren..az ám a fincsi.. ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5215 Dátum: 2010.05.28 21:49:46 »
De mikor kiszámítom, hogy mennyi a napi bevételük, ha mondjuk csak minden öt percenként kapnak egy százast, akkor rájövök, hogy valami nagyon nem stimmel ezzel az egésszel  :hmmmm: :nono:

Sztem már írtam. Ex-melóhelyen mindig én váltottam be egy jokernak az összekéregetett aprót, mert szégyellt azzal menni a közértbe, jellemzően 1500-2000forint volt nála, 2-2,5óránál többet nem szeretett kint állni, mert elfáradt, mindig a közértbe ment kannás/tablettás cuccért, mert a kocsma drága.

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5216 Dátum: 2010.05.29 13:55:29 »
Bocs, hogy közbevágok:
az 54%-os munkaképesség-csökkentnek mije hiányzik?
/Lehet, hogy egy volt osztálytársamat érinti./  :cry:

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5217 Dátum: 2010.05.29 14:15:26 »
Ez a leszázalékolás is érdekes téma... Ott mekkora "hálapénzek" mennek....
Mindenestre sajnálom :no:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5218 Dátum: 2010.05.29 14:24:08 »
Bocs, hogy közbevágok:
az 54%-os munkaképesség-csökkentnek mije hiányzik?
/Lehet, hogy egy volt osztálytársamat érinti./  :cry:
Nem tudom pontosan, de anno mikor talalkoztam par szemre makk egeszseges emberrel, azok mind 80% folott voltak. Ez bo 10 eve volt, lehet azota valtozott.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5219 Dátum: 2010.05.29 14:27:41 »
Vannak sorvadásos - kopásos betegségek, amelyek kívülről elsőre nem látszanak, talán csak annyi, hogy az illető egy kicsit lassabban jár, de aki szenved tőlük, annak borzasztó fájdalmai vannak, ráadásul a helyzete fokról fokra romlik, mert ezek többnyire irreverzibilis betegségek.
music