Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1250290 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3675 Dátum: 2009.10.24 23:16:38 »
törvény által elvileg kötelezően előírt dologgal, hogy az élelmiszereknél a lejárat előtt 2-3 nappal 25, 0-1 nappal pedig 50%-os kedvezményt adnak, és ezt igen feltűnően jelzik is.
Ezt melyik törvény tartalmazza így kategórikusan?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3676 Dátum: 2009.10.24 23:16:45 »
Vannak dolgok, amiket nem érdemes - lásd még: cipőt a cipőboltból - de a dolgok nagy részét igen.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3677 Dátum: 2009.10.24 23:17:22 »
Ezt melyik törvény tartalmazza így kategórikusan?
Fogyasztóvédelmi.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3678 Dátum: 2009.10.24 23:28:07 »
Ezt melyik törvény tartalmazza így kategórikusan?
Fogyasztóvédelmi.
Az nem igazán.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3679 Dátum: 2009.10.24 23:42:20 »
És az Élelmiszertörvény is csak annyit tartalmaz, hogy élelmiszereket csak a fogyaszthatósági időn belül lehet forgalomba hozni. A minőségmegőrzési idő pedig megfelelő vizsgálatok után (egyszer) meghosszabítható.
Az, hogy egyes cégek megteszik azt a szívességet, hogy a lejárathoz közeli élelmiszereiket elkülönítve kínálják és/vagy feltűen megjelölik, csak kedvesség a vásárlók felé.
De hogy példát is mondjak: csirkemáj - ezt akkor az általad említett kategóriák szerint mindig 25%-kal olcsóbban kéne adni? Vagy pl a darálthús. És még hosszasan lehetne folytatni a sort.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3680 Dátum: 2009.10.24 23:42:42 »
Akkor nem tudom, egyszer a Homáron belinkelte valaki.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3681 Dátum: 2009.10.24 23:57:07 »
És az Élelmiszertörvény is csak annyit tartalmaz, hogy élelmiszereket csak a fogyaszthatósági időn belül lehet forgalomba hozni. A minőségmegőrzési idő pedig megfelelő vizsgálatok után (egyszer) meghosszabítható.
Az, hogy egyes cégek megteszik azt a szívességet, hogy a lejárathoz közeli élelmiszereiket elkülönítve kínálják és/vagy feltűen megjelölik, csak kedvesség a vásárlók felé.
De hogy példát is mondjak: csirkemáj - ezt akkor az általad említett kategóriák szerint mindig 25%-kal olcsóbban kéne adni? Vagy pl a darálthús. És még hosszasan lehetne folytatni a sort.
A hosszabbítás is benne volt, erre emlékszem.
A témában igen laikus vagyok, de józan paraszti ésszel azt gondolnám, csirkemáj az más kategória. Nyilván a feldolgozott élelmiszerekre vonatkoztatható, amit írtam, a nyersre nem, már csak azért se, mert ellenőrizhetetlen a kiindulási dátum.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3682 Dátum: 2009.10.25 00:06:22 »
Maradhatunk annyiban, hogy a(z)  (Inter)Spar sokkal szimpatikusabb hely, mint a Tecsó  :yes: ... Valahogy (persze ez már teljesen szubjektív) még a vásárlóközönség is máshogy néz ki a két helyen. A Tecsóban borzasztó pofákat lehet látni szép számmal - az Intersparban csak elvétve. Pedig utóbbi helyen is lehet találni kedvező árú cuccokat bőven - sőt, gyakran olcsóbban kapni meg ugyanazt, mint a Tecsóban. Utóbbiba jó ideje már csak akkor megyek, ha egyéb boltok nyitvatartási idején kívül kell vásárolnom vmit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3683 Dátum: 2009.10.25 00:08:50 »
Főleg pl a kozármislenyi Interspar szimpi...  :yes:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3684 Dátum: 2009.10.25 00:11:39 »
A vásárlóközönség mifelénk kizárólag a helyszíntől függ, nem a bolt nevétől. ("Megfelelő" környéken jobb a közönség, "olyan" kerületekben meg "olyan".)
Kiszolgálással általában egy helyen szokott gondom lenni, a CBA-üzletekben. Ott szerintem előírás, hogy csak prosztók mehetnek kiszolgálónak, mert valami hihetetlenül bunkók tudnak lenni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3685 Dátum: 2009.10.25 00:13:20 »
Főleg pl a kozármislenyi Interspar szimpi...  :yes:
Ott is van Interspar  :sorcerer: :eek: ? ... Még sosem voltam. Az nem csak sima Spar?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3686 Dátum: 2009.10.25 00:15:57 »
A vásárlóközönség mifelénk kizárólag a helyszíntől függ, nem a bolt nevétől. ("Megfelelő" környéken jobb a közönség, "olyan" kerületekben meg "olyan".)
Hááát... Nálunk az egyik Interspar a kertvárosi panelrengeteg közelében van, mégsincs tele ronda népekkel - ellenben a város mindkét Tecsója (a város két végén vannak) igen. Ja, van egy harmadik Tecsó is, de abban még sosem jártam.

A Tecsóban nekem kizárólag az a szimpi, hogy nonstop nyitva van. Ez adott esetben nagyon jól tud jönni... Viszont ha belegondolok (és mondjuk összevetem Ausztriával), alapvetően nem egy vidám dolog, hogy nálunk ezt meg lehet csinálni a munkavállalókkal. De persze ebbe a témába ne menjünk mélyebben bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3687 Dátum: 2009.10.25 00:17:54 »
Asszem inter...Mármint az, ami a mohácsi út mentén, a kereszteződésnél található. Amúgy ha már itt tartunk, tudtátok, hogy a Spar a világ legnagyobb élelmiszer áruházlánca?  :eek:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3688 Dátum: 2009.10.25 00:19:58 »
A vásárlóközönség mifelénk kizárólag a helyszíntől függ, nem a bolt nevétől. ("Megfelelő" környéken jobb a közönség, "olyan" kerületekben meg "olyan".)
Hááát... Nálunk az egyik Interspar a kertvárosi panelrengeteg közelében van, mégsincs tele ronda népekkel - ellenben a város mindkét Tecsója (a város két végén vannak) igen. Ja, van egy harmadik Tecsó is, de abban még sosem jártam.

A Tecsóban nekem kizárólag az a szimpi, hogy nonstop nyitva van. Ez adott esetben nagyon jól tud jönni... Viszont ha belegondolok (és mondjuk összevetem Ausztriával), alapvetően nem egy vidám dolog, hogy nálunk ezt meg lehet csinálni a munkavállalókkal. De persze ebbe a témába ne menjünk mélyebben bele.
Na ja, a pécsi tecsók...Egyik este viszonylag későn végeztem, és már csak az volt nyitva. Csirkehúst akartam venni (többek között, tudom öreg hiba) kikértem, megkaptam, de beleszagolva (elég volt messziről) inkább visszaadtam. ráadásul tényleg olyan arcok voltak :eek: Ez az orfűi elágazáshoz közeli példány volt.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3689 Dátum: 2009.10.25 00:23:59 »
Asszem inter...Mármint az, ami a mohácsi út mentén, a kereszteződésnél található. Amúgy ha már itt tartunk, tudtátok, hogy a Spar a világ legnagyobb élelmiszer áruházlánca?  :eek:
Nem tudtam, azt tippeltem volna, hogy a Walmart  :sorcerer: ... De jó hír, hogy nem a Tecsó  :clap:

Amúgy, igen, arra a Sparra gondolok, amit írsz. De nem tudtam, hogy ez is Interspar.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )