Szerző Téma: Yaris Ts  (Megtekintve 565538 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1410 Dátum: 2008.10.01 08:59:39 »
Na kedves leszilaci! :)

Futottam egy kört a gumisoknál.Lássuk az eredményt:

185/55 r15-ös téligumi:

Olyan ritka mint a fehér holló,ezért az ára is rohadt magas,az olyan minöségünek amiért érdemes pénzt adni!!!

195/50 r15 téligumi:


Felejtsem el -ez volt minden gumiszalonos véleménye -  ha csak nem akarok állandóan csuszkálni vele a hóban - "ezzel a kocsival ekkora gumival télen hóban nem lehet közlekedni..." -

a megoldás - amit mindenhol egybehangzóan ajánlottak - a 185/60 r 15 -ös gumi,aminek darabja kb 12-13eft -közepes minöséből-

Az egyetlen kérdés hogy ez jó-e rá,mármint az autóra a felni ? ERRE: http://www.hasznaltlemezfelni.hu/lemezfelnik/126.html  (ez yaris II-é 15',de az ET (azt hiszem ezt kell nézni) ugyanaz mint a 14'-es yaris I-é)


visszaolvastam,amiből az derült ki számomra,hogy vagy 14es felnit veszek és akkor jo a 60as gumiméret,vagy 15ös felnit,de akkor 55ös gumiméret kell.

Hány mm az a profilmélység ami alatt nem érdemes használtan gumit venni? 5-6?
naaaa, Kedves Benji ;)


nem bizti,h a 195-tel csúszkálni fogsz :D

szerintem ha összehasonlítanánk  185/60r15 és 195/50r15 ugyanolyan márkájú, típusú gumit, akkor a szélesebb, peresebb jobban kanyarodna és az állna meg rövidebb úton.
kivétel lehet mondjuk 20cm-es hóban, fékezéskor, mikoris beleékeli magát a hóba a vékonyabb kerék...ami nálunk ugye elég ritka.
jeges úton megintcsak a szélesebb gumi lehet a jobb,m előbb "talál" száraz területet,mint a keskeny
aki mást mond az hiányzott fizika óráról :)

185/55 található,vásárolható, csak ritka méret, és ezért drága.
195/50 már standardabb, és szerintem nem járnál vele rosszabbul...de a Te pénztárcád :)

ami a szélesebb, 195-ös gumi ellen szól:
-nyomvályúra érzékenyebb, jobban elviszi, kitekeri a kormányt.
-aquaplanningra érzékenyebb, vizes úton hajlamosabb a vízre való felúszásra.
-jobban "ráz", az úthibákat nem nyeli el.
-többet fogyaszt az autó.  :flowers:
-----------------------------
Ts-re, egy 100lóerő feletti autóra 14" kereket nem tennék, ahogyan 185-nél vékonyabb gumit sem (hacsak nem cél az alacsony fogyasztás ;) ).
a yaris2 vasfelnije jó rá.
az általad belinklet cégnél kérdezz rá,h van-e ilyenjük...én nem kaptam náluk 14" yaris1 vasfelnit, elfogyott nekik.
-------------------
185/60r15 gumi ballonosabb, magasabb oldalfalú
nézzük,h mennyivel:
http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

gyári méret 185/55r15, ennek a "diameter"-e, azaz átmérője: 584,5mm
a 185/60r15-nél ez az érték: 603,0mm

azaz 18,5mm-rel magasabban lenne az autód...ez közel 2cm..és nem ültetés, hanem MAGASÍTÁS.

azt szerintem nem kell magyarázni,h minél lejjebb van egy autó súlypontja, azaz minél alacsonyabb, annál jobban lehet kanyarodni, kisebb a légellenállása...
akkor melyikkel fogsz csúszkálni???

nézzük a 195/50r15 átmérőjét: 576mm
hmmmm... a különbség 8,5mm... mégpedig ennyivel kisebb a kerék, ennyivel lejjebb lesz az autó.

ha mégis 14-es kereket vennél, akkor a 185/60r14, átmérője: 577,6mm
-----------------
5mm alatt nem szabad téligumit venni.

elkoptak az ujjaim :surrender:

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1411 Dátum: 2008.10.01 12:47:19 »
Köszönöm a kimerítő választ!
Megrendeltem a 15' felniket csavarral.
Gumiból így a 185/55-ös gyári méret mellett döntöttem.
A valamilyen klebert néztem 14.000Ft/db áron.Aki tud jobb ajánlatot szóljón!Fogalmam sincs melyik a jobb..elvileg ez michelin márka..


Feleslegesen extra hosszú idézetet töröltem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.01 12:54:58 írta kleingy »
Yaris Ts 05'

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris Ts
« Válasz #1412 Dátum: 2008.10.01 13:46:25 »
Köszönöm a kimerítő választ!
Megrendeltem a 15' felniket csavarral.
Gumiból így a 185/55-ös gyári méret mellett döntöttem.
A valamilyen klebert néztem 14.000Ft/db áron.Aki tud jobb ajánlatot szóljón!Fogalmam sincs melyik a jobb..elvileg ez michelin márka..
Itt kérhetsz ajánlatot gumira is és felnire is, Trotter és Taby szívesen segítenek: http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=85

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1413 Dátum: 2008.10.03 11:51:22 »
Sziasztok, tudom, hogy lerágott csont, és már valahol volt róla szó, de nem találom..
Szóval, hogy hány liter váltóolaj kell a yaris Ts-be?
Néztem a kis könyvecskéjét, de ahol írták ott ez a motortípus nem volt feltüntetve, csak az 1.3..
köszi!

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1414 Dátum: 2008.10.08 08:55:42 »
na hova tünt mindenki? :sleeping:
Mindenki csak a gázpedált nyomja?  :hammer:
Yaris Ts 05'

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1415 Dátum: 2008.10.08 13:00:16 »
na hova tünt mindenki? :sleeping:
Mindenki csak a gázpedált nyomja?  :hammer:

Hát igen de nagyon, fel is ment rendesen a fogyasztásom, most 8.5-an áll...

Toyota Yaris T SPORT
153



Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1416 Dátum: 2008.10.08 14:01:36 »
Hát igen de nagyon, fel is ment rendesen a fogyasztásom, most 8.5-an áll...

Ha az megnyugtat, nekem 8,9  ::)
Hétvégén megejtjük a 60ezres nagyszervízt.
Ti fékbetétet mennyinél cseréltetek először?
én most megnéztem, elég jó állapotban vannak a külsők, csak azokat láttam, bár általában a belső mindig jobban kopik, gondolom már voltak cserélve, mielőtt megvettem...

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1417 Dátum: 2008.10.08 19:28:05 »
...bár általában a belső mindig jobban kopik, gondolom már voltak cserélve, mielőtt megvettem...

Ezt anno nekem is mondták, és akkor se értettem miért kéne a belső fékpofának jobban kopnia ???

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris Ts
« Válasz #1418 Dátum: 2008.10.08 19:54:15 »
télen ilyen 9körüli fogyasztással lehet számolni sztem...bár még hol vannak a minuszok...

Yaris Ts 05'

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1419 Dátum: 2008.10.09 09:15:35 »
Ezt anno nekem is mondták, és akkor se értettem miért kéne a belső fékpofának jobban kopnia ???

Az okát én sem tudom, ezt a Toyota Mayernél szerelő haverom mondta, gondolom tapasztalatból tudja, csak látott már pár ilyet :clap:
egyébként tényleg érdekes, hogy miért, mert elvileg a dugattyúk mindkét pofára egyenletes erőt kellene, hogy kifejtsenek...

A fogyasztásra nem csodálkoznék, ha az igazi hideg is megjön, akkor még 10 liter is lehet, persze ez nekem csomó város-dugó, plusz a Jánoshegyet mindennap megmászni vele, és azért ha lehet nem mindig nyugdíjas tempóban, persze nem szeretném sérteni a nyugdíjasokat sem  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.11 17:29:22 írta Gleris »

Peti

  • Vendég
Re: Yaris Ts
« Válasz #1420 Dátum: 2008.10.09 10:33:20 »
Az okát én sem tudom, ezt a Toyota Mayernél szerelő haverom mondta, gondolom tapasztalatból tudja, csak látott már pár ilyet :clap:
egyébként tényleg érdekes, hogy miért, mert elvileg a dugattyúk mindkét pofára egyenletes erőt kellene, hogy kifejtsenek...

Én sk. szoktam cserélni a fékbetéteket, hogy ne menjünk messzire: a Corinál se elől, se hátul nem tapasztaltam ilyen jelenséget, ill. annyi volt hogy elől a jobboldali mindkét pofa jobban megvolt kopva...

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1421 Dátum: 2008.10.09 13:17:18 »
Ha az megnyugtat, nekem 8,9  ::)
Hétvégén megejtjük a 60ezres nagyszervízt.
Ti fékbetétet mennyinél cseréltetek először?
én most megnéztem, elég jó állapotban vannak a külsők, csak azokat láttam, bár általában a belső mindig jobban kopik, gondolom már voltak cserélve, mielőtt megvettem...

És a Mayernél lesz szervizelve az autó? Nekem nemsokára 45-ös szerviz lesz... A fékpofákat én nemrég cseréltem, semmi bajuk sem volt az égvilágon, csak hogy én inkább sportosabb nagyobb fúrt-mart tárcsákat és hozzávaló pofákat tettem fel. A gyáriak tényleg nagyon jó állapotban voltak nálam is...

Tényleg a futómű projekted hogy áll? Voltál már a Katonánál?
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.09 13:20:48 írta ToTo »
Toyota Yaris T SPORT
153



Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1422 Dátum: 2008.10.09 16:20:20 »
És a Mayernél lesz szervizelve az autó? Nekem nemsokára 45-ös szerviz lesz... A fékpofákat én nemrég cseréltem, semmi bajuk sem volt az égvilágon, csak hogy én inkább sportosabb nagyobb fúrt-mart tárcsákat és hozzávaló pofákat tettem fel. A gyáriak tényleg nagyon jó állapotban voltak nálam is...
Tényleg a futómű projekted hogy áll? Voltál már a Katonánál?

Nem, a srácnak van otthon műhelye.
mennyivel nagyobb tárcsákat tettél be? 14-es kerék ráférne még? ::)
Érezhetően jobbak lettek a fékek? gondolom az Envy-től rendelted, húzós volt az ára?
Nem jutottam még el a Katonához, most annyi lesz, hogy egyelőre bepattintjuk a szervízeléssel együtt a rugókat, és meglátom, hogy milyen, aztán ha nem tetszik, akkor lehet tovább menni, de legalább bent lesznek...
Most kipuff project lesz, csak várom zorits visszajelzését a lambdaszondával kapcsolatban.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Yaris Ts
« Válasz #1423 Dátum: 2008.10.09 17:28:35 »

Nem, a srácnak van otthon műhelye.
mennyivel nagyobb tárcsákat tettél be? 14-es kerék ráférne még? ::)
Érezhetően jobbak lettek a fékek? gondolom az Envy-től rendelted, húzós volt az ára?
Nem jutottam még el a Katonához, most annyi lesz, hogy egyelőre bepattintjuk a szervízeléssel együtt a rugókat, és meglátom, hogy milyen, aztán ha nem tetszik, akkor lehet tovább menni, de legalább bent lesznek...
Most kipuff project lesz, csak várom zorits visszajelzését a lambdaszondával kapcsolatban.

A fékek pontos méretét nem tudom, igen az Envy-től rendeltem, csak annyi hogy nagyobb a gyárinál és hogy fúrt-mart sport tárcsák.

Szerintem biztos fogsz továbbmenni a rugók után, ez az érzésem, de végül is te tudod. Beszéltél a Katonával egyáltalán vagy csak tudod, hogy oda fogsz menni hozzá ha kell a későbbiekben? Nekem muszáj volt továbbmennem, a TTE felállás nem elégítette ki a vágyaimat...  ::)

Toyota Yaris T SPORT
153



Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Yaris Ts
« Válasz #1424 Dátum: 2008.10.09 17:56:31 »

Nem, a srácnak van otthon műhelye.
mennyivel nagyobb tárcsákat tettél be? 14-es kerék ráférne még? ::)
Érezhetően jobbak lettek a fékek? gondolom az Envy-től rendelted, húzós volt az ára?
Nem jutottam még el a Katonához, most annyi lesz, hogy egyelőre bepattintjuk a szervízeléssel együtt a rugókat, és meglátom, hogy milyen, aztán ha nem tetszik, akkor lehet tovább menni, de legalább bent lesznek...
Most kipuff project lesz, csak várom zorits visszajelzését a lambdaszondával kapcsolatban.

A fékek pontos méretét nem tudom, igen az Envy-től rendeltem, csak annyi hogy nagyobb a gyárinál és hogy fúrt-mart sport tárcsák.

Szerintem biztos fogsz továbbmenni a rugók után, ez az érzésem, de végül is te tudod. Beszéltél a Katonával egyáltalán vagy csak tudod, hogy oda fogsz menni hozzá ha kell a későbbiekben? Nekem muszáj volt továbbmennem, a TTE felállás nem elégítette ki a vágyaimat...  ::)




Még nem beszéltem vele, meglátjuk milyen lesz simán a rugókkal...
de ha nagyobb a tárcsa, akkor féknyerget is csréltél?