Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1626708 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Yaris általában
« Válasz #7875 Dátum: 2014.07.26 12:27:10 »

A felszereltséget.  :)
A gyári start-stop rendszert és a hozzá társított, egyébként alapfelszereltséget.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Yaris általában
« Válasz #7876 Dátum: 2014.07.26 12:34:05 »
Üdv!

Jozef:

Rángatással mi a fejlemény, lemaradtam?

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris általában
« Válasz #7877 Dátum: 2014.07.26 17:24:47 »
szia,
 
rángatásnál a szívósor tömítésnél kapott fals levegőt.

TZoli

  • Vendég
Re:Yaris általában
« Válasz #7878 Dátum: 2014.07.26 17:57:22 »
Ugye-ugye, mondtam én. Örülök, hogy megoldódott :yes:

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris általában
« Válasz #7879 Dátum: 2014.07.26 18:18:25 »
igen köszönöm is a segítségeket. jó nehezen lett meg de meg lett a szerelő is így volt vele :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Yaris általában
« Válasz #7880 Dátum: 2014.07.27 12:10:01 »
szia,
 
rángatásnál a szívósor tömítésnél kapott fals levegőt.

Üdv!

Hála Istennek, hogy meglett és jó a kocsi.
Spray-vel találta meg?

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris általában
« Válasz #7881 Dátum: 2014.07.29 09:04:37 »
Üdv!

Hála Istennek, hogy meglett és jó a kocsi.
Spray-vel találta meg?

igen :)

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Yaris általában
« Válasz #7882 Dátum: 2014.07.30 17:09:36 »
Sziasztok!

Barátnőnek szeretnénk venni egy 2004-nél nem öregebb Y1-est, faceliftest, lehetőleg az 1.3-as automatásat (a rendes automatát). Ebből egy darab van a használtautón, Óbudán a Sakuránál. El is mentem ma megnézni, és háááát.. 1.1M-ért jobbra számítottam. Vagy manapság már nem lehet nem fos állapotban lévő, 10 éves, 1M körüli autót kapni (10 éve még lehetett)? Ismeri esetleg valaki azt a konkrét autót?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.3_sol_automata_hagyomanyos_automata-7984231

Aztán megnéztem még egy 1.0-ás, kézis, szintén 2004-es, állítólag 82e km-es Y1-est is - mely nagyjából ugyanolyan állapotban volt, mint az óbudai - ezért is kérdeztem az előbb, hogy minden hasonló árú autó ilyen?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.0_klima-abssz.konyv82e.km-8107777 Esetleg erről van valakinek infója?

Mindkettőn feltűnt, hogy szét van rohadva a motortér, a motor, kezdve a leömlőktől, de gyakorlatilag a korrózió kiterjed a blokkra is, sőt a váltóra is kicsit. A toronycsavarok is rozsdásak voltak mindkettőn. Ez normális a 10 éves Yarisoknál?

Köszi!

Üdv

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Yaris általában
« Válasz #7883 Dátum: 2014.07.30 19:36:05 »
A felszereltséget.  :)
sokkal többet:
http://www.99-04.azauto.hu/tesztek/yariseco/felszerel.htm

hosszabb váltóáttétel
start-stop rendszer

egyszer nagyon szeretnék kipróbálni egy ECO modellt yarisból.



Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Yaris általában
« Válasz #7884 Dátum: 2014.07.31 14:54:52 »
Szerintetek?
Yaris-t avagy Jazz-t keresünk.
Megakadt a szemem ezen. Kár,hogy nincs "színe" ...csak ez a szürke.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.4_d-4d_max_125.000km_szervizkonyv-8135526

Ha vki tud frankó yaris-t..1,3as, 1,4dízelt,ötajtósat,klímásat,eladót,1 millió körül,ne tartsa magában :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Yaris általában
« Válasz #7885 Dátum: 2014.07.31 21:59:28 »
Nyakó, arra keresed a választ, hogy a szimplán "qrvajó"-t, vág az "eszeveszett jó" válaszd...;)
Szerintem nézegesd őket és azt válaszd a kettő közül, amelyekből JÓT találsz...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7886 Dátum: 2014.07.31 22:38:45 »
Szerintetek?
Yaris-t avagy Jazz-t keresünk.
Megakadt a szemem ezen. Kár,hogy nincs "színe" ...csak ez a szürke.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.4_d-4d_max_125.000km_szervizkonyv-8135526

Ha vki tud frankó yaris-t..1,3as, 1,4dízelt,ötajtósat,klímásat,eladót,1 millió körül,ne tartsa magában :)
Ez nem szimplán szürke azért  :) ... ez a szín élőben egész mutatós. A kocsi amúgy korrektnek tűnik  :yes: !

Ami a Jazz vs. Yaris összevetést illeti... a Jazz igazából fél kategóriával nagyobb. Belül is, kívül is. Kérdés: szükségetek van-e a plusz helyre? Ha nincs, akkor a Yaris formájában is kaptok egy kívülről nagyon pici (és ez pedig nagyon praktikus dolog sokszor), de belül kellően tágas, korrektül variálható kiskocsit. Lehetséges kombinációk: négy felnőtt és kevés csomag, akár sokszáz km-es távokon is tisztességesen elfér; vagy (a két hátsó utas számára kissé kényelmetlenül) négy felnőtt és több csomag; vagy három felnőtt és sok csomag. Vagy két felnőtt és rengeteg csomag  :lol: ... szóval meglepően sok a hely, na. Egyébként pedig, a Yaris egészen "felnőttes" kis kocsi: a hangszigetelése jó, az útfekvése stabil, a rugózása kényelmes - autópályán sem érzed úgy, hogy valami olcsó minimalista kis városi ugrabugrálóban ülnél. Az 1.3-as benzinessel, vagy a dízellel pedig megfelelően haladni is tud már  :yes:

A két motor közötti választásnál vedd figyelembe, hogy ez a kis Toyota dízel nem egy problémás gép; kulturáltan jár, és rettentően takarékos: 5.0 alatti átlag simán lehetséges vele, és nem kell hozzá cammogni. Az 1.3 benzines átlagban másfél-két literrel többet eszik; kihúzatva jobban gyorsul, de kevésbé nyomatékos - magyarul választhatsz, hogy sietsz, vagy spórolsz. A dízel tudja a kettőt egyszerre is  :)

Jazzből ugye nincs dízel. Más kérdés, hogy a benzinese kevesebbet eszik (egy kicsivel), mint a Toyota 1.3-asa. Cserébe maga az autó, adott évjárat esetén, jóval drágább. És nem annyival jobb. A Yaris abszolút skálán is toplistás megbízhatóságát a Jazz nem teljesen éri el; és ha valamiért hozzá kell nyúlni, azért többet fognak kérni, mint a Yaris esetében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Yaris általában
« Válasz #7887 Dátum: 2014.07.31 22:47:19 »
Unokatesómnak van "szimpla" szürke,sima 1.0s. Az a viszonyítási alap. Anyumnak van némi igazsága szín terén,ezt egyszer kiveséztük itt a topikban. Én próbálom erre rábeszélni,mert egészen egybenlévőnek tűnik ez a példány. Hallottam menetközben járni ilyen D-4Dt,közelében sincs az én volt Ave-m járáskultúrában ezekhez. Yaris-ból nagyjából lehet válogatni. A minap megtaláltam az ultimate Yaris-t. 1,4 D4d,öt ajtós,piros,belefér a maximális árban,faceliftes,2003as. Jól van,Mikepércsen van. Mindegy,útba esik 1 hét múlva Erdélybe menet. Höööööö mondom. Erre nincsen benne klíma. Azért az kéne,mégha nem is menne állandóan. De csak néztem...hogy hogy-hogy nincsen benne. De ott vírit a vakkapcsoló. Jazz-ból nagyon szűk a kínálat. De néha jól jönne a tér,igen. Elvileg lesz egy holnap,frissen olaszból,egy olyan kereskedésbe,ahol most 2 Corolla áll,egy Verso,3 Avensis,3 Yaris, 2 Jazz, 3 Scenic....
Nehéz ha nő választ,na....
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Yaris általában
« Válasz #7888 Dátum: 2014.07.31 23:58:51 »
Unokatesómnak van "szimpla" szürke,sima 1.0s. Az a viszonyítási alap. Anyumnak van némi igazsága szín terén,ezt egyszer kiveséztük itt a topikban. Én próbálom erre rábeszélni,mert egészen egybenlévőnek tűnik ez a példány. Hallottam menetközben járni ilyen D-4Dt,közelében sincs az én volt Ave-m járáskultúrában ezekhez. Yaris-ból nagyjából lehet válogatni. A minap megtaláltam az ultimate Yaris-t. 1,4 D4d,öt ajtós,piros,belefér a maximális árban,faceliftes,2003as. Jól van,Mikepércsen van. Mindegy,útba esik 1 hét múlva Erdélybe menet. Höööööö mondom. Erre nincsen benne klíma. Azért az kéne,mégha nem is menne állandóan. De csak néztem...hogy hogy-hogy nincsen benne. De ott vírit a vakkapcsoló. Jazz-ból nagyon szűk a kínálat. De néha jól jönne a tér,igen. Elvileg lesz egy holnap,frissen olaszból,egy olyan kereskedésbe,ahol most 2 Corolla áll,egy Verso,3 Avensis,3 Yaris, 2 Jazz, 3 Scenic....
Nehéz ha nő választ,na....
Klíma nélküli autót (leszámítva a 2-300 ezres árkategóriát) ma már nem szabad venni. Egyrészt a Yaris nagyon erősen felmelegszik az igazi nyári napokon (a műszerfal hatalmas, utastér felé döntött, sötét színű műanyag felülete felforrósodik és ontja magából a hőt); másrészt a kutyának nem kell majd, mikor újra el szeretnétek adni - ez is szempont.

De amúgy 2003-ban azért még nem volt ám olyan fura, hogy egy új kisautót klíma nélkül vett meg valaki - akkortájt a klíma, ebben a kategóriában, még eléggé luxusnak számított.

A Jazz is kiváló autó, nem vitás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris általában
« Válasz #7889 Dátum: 2014.08.02 00:11:43 »
Sziasztok!

Barátnőnek szeretnénk venni egy 2004-nél nem öregebb Y1-est, faceliftest, lehetőleg az 1.3-as automatásat (a rendes automatát). Ebből egy darab van a használtautón, Óbudán a Sakuránál. El is mentem ma megnézni, és háááát.. 1.1M-ért jobbra számítottam. Vagy manapság már nem lehet nem fos állapotban lévő, 10 éves, 1M körüli autót kapni (10 éve még lehetett)? Ismeri esetleg valaki azt a konkrét autót?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.3_sol_automata_hagyomanyos_automata-7984231

Aztán megnéztem még egy 1.0-ás, kézis, szintén 2004-es, állítólag 82e km-es Y1-est is - mely nagyjából ugyanolyan állapotban volt, mint az óbudai - ezért is kérdeztem az előbb, hogy minden hasonló árú autó ilyen?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.0_klima-abssz.konyv82e.km-8107777 Esetleg erről van valakinek infója?

Mindkettőn feltűnt, hogy szét van rohadva a motortér, a motor, kezdve a leömlőktől, de gyakorlatilag a korrózió kiterjed a blokkra is, sőt a váltóra is kicsit. A toronycsavarok is rozsdásak voltak mindkettőn. Ez normális a 10 éves Yarisoknál?

Köszi!

Üdv
Szia Sumi!

A fenti témához csak röviden annyit tudok hozzátenni: tavasszal jómagam 1.3-as Yaris I-es példányokat kerestem, lehetőleg minél fiatalabbat. Nagyon sokat személyesen megnéztem kipróbáltam. Az említett rozsdásodás bizonyos példányokon nekem is feltűnt (2003-2005 körüli autók általában), futómű és kipufogó rendszer környékén látványosan.
Ami összességében szomorú tapasztalat volt, hogy a 2003 utáni példányok esetében nagyobb számban valamiért sokkal rosszabb állapotban voltak, mint a 2003 előttiek. Meglepő módon a váltó volt nagyon sok esetben gatya állapotban (én csak Opel váltónak szoktam nevezni azt az állapotot)
Mivel az idő sürgetett, 1L-es 1999-es példány lett a vége, meglepő módon sokkal kevesebb rozsdafolttal, szépen klattyanó váltóval.