Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5020276 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #11865 Dátum: 2012.08.07 09:18:12 »
az autó hiba nélkül teljesítette a távot, pályán 130nál 7 körüli fogyi klimával.
Az korrekt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #11866 Dátum: 2012.08.07 09:22:48 »
sima viz volt nálam de nem mertem belerakni mert a kenés meg stb.
Ideiglenes megoldásként azért nyugodtan bele lehet tölteni a sima vizet  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #11867 Dátum: 2012.08.07 09:39:49 »
Nekem nincs. Minek? Egyrészt több, mint 5 liter a tartály, másrészt bármelyik benzinkútnál kapható. Minek cipeljem?
Mondjuk mert kútnál "kicsit" drágább, mint szupermarketben  :wacko: ... Ettől függetlenül nálam sem szokott lenni - pontosabban: otthon tartom, és rendszeresen ellenőrzöm, utántöltögetem. Pláne mióta oktatok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #11868 Dátum: 2012.08.07 09:47:09 »
És mi van még benne? (ami nem kötelező).
Bikakábel, vontatókötél, szerszámok, WC-papír, víz kézmosáshoz, ablaktisztító spray, papírtörlő. Ezek mellett, a Camryben motorolaj is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #11869 Dátum: 2012.08.07 09:51:34 »
Mondjuk mert kútnál "kicsit" drágább, mint szupermarketben  :wacko: ... Ettől függetlenül nálam sem szokott lenni - pontosabban: otthon tartom, és rendszeresen ellenőrzöm, utántöltögetem. Pláne mióta oktatok.
Igen kicsit drágább, de inkább fizetek pár száz forinttal többet, mint sokezer kilométeren keresztül cipeljem a felesleges súlyt. Ha nagyon elméleti akarok lenni, akkor ki lehet számolni, hogy plusz néhány kg 10 ezer kilométeren keresztül mennyivel növeli a fogyasztást, és nem vagyok benne biztos, hogy a kútnál kifizetett többlet pénz a drágább. Arról nem is beszélve, hogy júliusban még nem fogyott ki a novemberben beletöltött téli folyadék, így a nyárit rátöltöttem. A több, mint 5 literes tartályból soha nem fogy ki. Tavaly egész nyáron nem fogyott el 5 liter, pedig elég sokat mentem akkor is. Ezen felül foglalja a helyet.
Nekem az van az autóba, ami kötelező + vonatatókötél + pár apróság (krokodil szalag ilyenek). Egyébként azért vettem Toyotát, hogy ne kelljen a fél garázst cipelnem  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #11870 Dátum: 2012.08.07 10:04:47 »
Igen kicsit drágább, de inkább fizetek pár száz forinttal többet, mint sokezer kilométeren keresztül cipeljem a felesleges súlyt. Ha nagyon elméleti akarok lenni, akkor ki lehet számolni, hogy plusz néhány kg 10 ezer kilométeren keresztül mennyivel növeli a fogyasztást, és nem vagyok benne biztos, hogy a kútnál kifizetett többlet pénz a drágább.
Plusz 2 kg, mondjuk :) ... És nem a kocsiban kell tartani, hanem otthon. Azért a pénzért, amibe a kúton egy liter kerül, a Lidlben ötöt veszek.

De az 5 literes tartály, téli időszakot leszámítva, marha sokáig elég - ez tény. Föltéve, ha nincs fényszóró-mosód.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #11871 Dátum: 2012.08.07 10:14:24 »
Persze sok van ,mert a Yugok gyártották a Golfot, Caddyt de mást is.
Gyártották őket, de ennek már jó ideje vége, és azoknak az autóknak a jó része nincs már sehol. Inkább arról van szó, hogy megmaradt a kötődés az adott márkákhoz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #11872 Dátum: 2012.08.07 10:25:17 »
balkánon nincs japán autó kultusz.
Romániában dettó... Nem nagyon merik megvenni a japánt, a "drága hozzá az alkatrész" hülyeség miatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #11873 Dátum: 2012.08.07 10:29:14 »
A vezér-cápa...  :wub: :wub:
A típus gyönyörű  :yes: :wub: ... A konkrét példány viszont szvsz meglehetősen drága - ennyiért kifogástalan példányt lehet behozni, és nem az USA-ból, hanem Németországból.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #11874 Dátum: 2012.08.07 11:07:39 »
Plusz 2 kg, mondjuk :) ... És nem a kocsiban kell tartani, hanem otthon. Azért a pénzért, amibe a kúton egy liter kerül, a Lidlben ötöt veszek.

Ezt mondom én is  :cool2: . Csak onnan indult a beszélgetés, hogy ki mit tart az autóban. Az ablakmosónak a garázsban a helye, nem az autóban. Ha pedig útközben elfogy (aminek meglehetősen kicsi a valószínűsége) akkor a kutakon van.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #11875 Dátum: 2012.08.07 12:00:27 »
Plusz 2 kg, mondjuk :) ... És nem a kocsiban kell tartani, hanem otthon. Azért a pénzért, amibe a kúton egy liter kerül, a Lidlben ötöt veszek.

De az 5 literes tartály, téli időszakot leszámítva, marha sokáig elég - ez tény. Föltéve, ha nincs fényszóró-mosód.
Így van. Nekem is otthon van a  polcon 2x2liter, plusz 2 ampulla koncentrátum. Az autóban csak desztillált vizet tartok, felni és ablaktisztítókat, törlőrongyokat és WD40-et, mert AZ KELL!!!  :D
Az ablakmosómat utoljára kb 2010. decemberében tölthettem, de nem emlékszem rá. Ugye, tavaly télen (2011. dec.) írtam, hogy megfagyott az ablakmosóm, mert nem cseréltem ki a nyárit. Amúgy, nem is fagyott meg, mert nem nyári, hanem téli volt benne... most is az van... Az én évi 8000km-hez nemigen kell tölteni...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #11876 Dátum: 2012.08.07 12:01:25 »
Ezt mondom én is  :cool2: . Csak onnan indult a beszélgetés, hogy ki mit tart az autóban. Az ablakmosónak a garázsban a helye, nem az autóban. Ha pedig útközben elfogy (aminek meglehetősen kicsi a valószínűsége) akkor a kutakon van.
Na ja... Mondjuk nálam télen jópárszor előfordult már, hogy elfogyott. A Yaris tartálya kicsi (valami bő 2 liter), a Camryé pedig hiába nagy (5.5 liter), a fényszóró-mosó miatt nagyon gyorsan fogy. Szóval én, a saját használatom mellett, télen mégis látnám értelmét annak, hogy a kocsiban tartsak tartalék ablamosót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Egyéb autók
« Válasz #11877 Dátum: 2012.08.07 12:03:29 »
Az ablakmosómat utoljára kb 2010. decemberében tölthettem, de nem emlékszem rá.
Te jó ég  :sorcerer: :D ... Az igen! Én állandóan használom, városban is... Mondjuk, engem már az is idegesít, ha mondjuk az autó 2 napja lett utoljára lemosva, és már látható a por a szélvédőn. Engem már az is zavar, már ilyenkor is mosom az ablakot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #11878 Dátum: 2012.08.07 12:04:33 »
Ezt mondom én is  :cool2: . Csak onnan indult a beszélgetés, hogy ki mit tart az autóban. Az ablakmosónak a garázsban a helye, nem az autóban. Ha pedig útközben elfogy (aminek meglehetősen kicsi a valószínűsége) akkor a kutakon van.
:) Azért ezt gondold át mégegyszer. Hol fogyna el, ha nem használat közben az úton?  :szemez: És otthon mit érsz vele, ha a kúton úgyis veszel, mert kifogyott és a tartalék otthon van...?  ;)
Először is, tisztában kell lenni vele, hogy mennyi mosó van a tartályban és annak fényében utánatölteni indulás előtt, ha az időjárás miatt látható, hogy használni kell majd út közben. Hosszú út előtt dettó.

Ha a kocsiban tart az ember egy bekevert 2L-est tartaléknak, az egyrészt nem foglal helyet, sem súlya nincs, szóval, mindössze praktikus dolog.  ;) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Egyéb autók
« Válasz #11879 Dátum: 2012.08.07 12:08:51 »
Te jó ég  :sorcerer: :D ... Az igen! Én állandóan használom, városban is... Mondjuk, engem már az is idegesít, ha mondjuk az autó 2 napja lett utoljára lemosva, és már látható a por a szélvédőn. Engem már az is zavar, már ilyenkor is mosom az ablakot.
Tényleg így van.  :) NEkem van egy hülyeségem, hogy mióta kicseréltettem a szélvédőt, igyekszem vigyázni rá, és csak akkor mosom, ha szükséges. Pl. a por miatt nem parázom, kilátok rajta. Vagy, ha esőben összemocskolják a szélvédőt, akkor mosom, de csak úgy, vagy pl. rovarok eltávolítására nem használom, inkább akkor beállok szépen az autómosóba és nagy nyomással lemosom.

Egyébként pont utóbbi megkönnyítésére támogatom és ajánlom nagyon a Rain-X folyadékot, mert amellett, hogy lepergeti a vizet, egyszerűen nem hagyja, hogy a bogarak, rovarok beleégjenek a szélvédőbe, nem kell ezeket kapargatni. Igaz, ahogy írtam is, én hetente egyszer lemosom a kocsit ilyenkor nyáron.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i