Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3372955 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16605 Dátum: 2016.11.02 08:52:02 »
Azt nem tudom, mennyibe került az akku, de szerintem a kereskedőnek volt elfekvőben. Minden esetre, nagy korrektségre utal, hogy egy másik komplett pakkot kapott, nem pedig 1-2 modul lett kicserélve. 
Biztosan én értem félre a dolgokat.
A cikk szerint:
"Meg is pukkasztotta a nem épp olcsó hibrid akkumulátor két celláját. A gyári javítási mód a teljes akkupakk cseréje, ő is ezt tette, persze az nem titok, hogy a sérült cellákat tartalmazó modul cseréjével és az összes cella töltéskiegyenlítésével vélhetően a sérült pakk is javítható − erre azonban majd legfeljebb egy másik autóhoz fog sor kerülni."
GTK azért volt az autó, mert gyári javítási móddal azaz új akkupakkal (+ apróságok) nem érte meg javítani.
Új akkupakk elfekvőben még márkaszerviznek sincs, egyrészt a hivatalos forrásból származó alkatrész drága, másrészt felesleges lenne raktáron tartani.
Én nem érzem húdenagy korrektségnek, hogy egy autót nem használhatatlan állapotban adnak el, hanem a hibás fődarabot kicserélnek egy másikra. Mivel senki nem ráfizetésből él, ezért nagy valószínűséggel a cseredarab bontott akkupakk, ami akár felújított is lehet. A kiszerelt akkupakk meg cellánként vagy felújítva egy másik autóban kerül hasznosításra.
Azért meg nem érdemel senki külön dicséretet, mert nem csal a km óra állással, inkább a csalókat kellene büntetni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.02 08:58:42 írta Agyarka »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16606 Dátum: 2016.11.02 09:56:15 »
Biztosan én értem félre a dolgokat.
A cikk szerint:
"Meg is pukkasztotta a nem épp olcsó hibrid akkumulátor két celláját. A gyári javítási mód a teljes akkupakk cseréje, ő is ezt tette, persze az nem titok, hogy a sérült cellákat tartalmazó modul cseréjével és az összes cella töltéskiegyenlítésével vélhetően a sérült pakk is javítható − erre azonban majd legfeljebb egy másik autóhoz fog sor kerülni."
GTK azért volt az autó, mert gyári javítási móddal azaz új akkupakkal (+ apróságok) nem érte meg javítani.
Új akkupakk elfekvőben még márkaszerviznek sincs, egyrészt a hivatalos forrásból származó alkatrész drága, másrészt felesleges lenne raktáron tartani.
Én nem érzem húdenagy korrektségnek, hogy egy autót nem használhatatlan állapotban adnak el, hanem a hibás fődarabot kicserélnek egy másikra. Mivel senki nem ráfizetésből él, ezért nagy valószínűséggel a cseredarab bontott akkupakk, ami akár felújított is lehet. A kiszerelt akkupakk meg cellánként vagy felújítva egy másik autóban kerül hasznosításra.
Azért meg nem érdemel senki külön dicséretet, mert nem csal a km óra állással, inkább a csalókat kellene büntetni.
Mondjuk 1 millióért(€3200) vették,+ a fizetendők, 1,2 ért eladták akkor az cellacsere nem lehetett túl drága :hmmmm:
(azért csak nem fizettek rá :whistling: )
Megjegyezendő, hogy azért a sima benzineseknél előfurduló dolgok azért ennél is valószínűek (sőt biztos) ennyi km-nél pl olajevés, felújítás stb. Azt meg mint vevő nem fogod látni ill. mindet kiszűrni,-hiába veszel "állapotot"
Még egy dolog: a Priust legtöbben a városi közlekedésre használják, így a "kevés" km is csalóka lehet, hiszen rövid utakon jobban kopik a legtöbb alkatrész.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.02 09:59:01 írta OldPiet »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16607 Dátum: 2016.11.02 20:12:35 »
Jaja, ez a 413-as ként aposztrofált P2-es.  Láttam, tapogattam a kocsit.  200E km-t letagadhatna. :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16608 Dátum: 2016.11.03 12:39:21 »
Sziasztok. Navi frissítést szeretnék csináltatni, de a Toyota Sakura mondott egy 63000 Ft-os tételt. Tud esetleg valaki valamilyen szakit/ismerőst aki olcsóbban megcsinálná?

Továbbá nincs nyomogomb a a hud-hoz, hogy a navi irányát kijelezze? Ez utólag megoldható egy panelcserével?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16609 Dátum: 2016.11.03 16:15:38 »
Sziasztok. Navi frissítést szeretnék csináltatni, de a Toyota Sakura mondott egy 63000 Ft-os tételt. Tud esetleg valaki valamilyen szakit/ismerőst aki olcsóbban megcsinálná?

Továbbá nincs nyomogomb a a hud-hoz, hogy a navi irányát kijelezze? Ez utólag megoldható egy panelcserével?

Keresd Bicskei kollégát itt, vagy az FB-n.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dextro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16610 Dátum: 2016.11.03 20:13:39 »
P3as Priust szeretnek venni.
Mar volt P2 regebben.
Most egy 2005os Corolla Versom van 1.8 benzin MM-T.
Aki nagyobbra vagyik ez 7 uleses SOL felszereltsegu termeszetesen rafizetessel megveszem. ::)

fikusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16611 Dátum: 2016.11.04 11:32:22 »
Hello!
3-as Priust szeretnek vasarolni, lehetoleg facelifeteset, 4m alatt, jo allapotban, viszonylag keves km-el. Ha ez nem realis, akkor facelift elottit. Tudtok megbizhato kereskedoket ajanlani? Az "Elite Autot" olvastam egy korabbi hozzaszolasban, de a HAHU-n nincs most semmi toluk. Vagy inkabb csak kulfoldon (pl Ausztriaban) erdemes nezelodni?
Udv mindenkinek.

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16612 Dátum: 2016.11.04 12:32:26 »
Kolléga szólt, hogy erősen hiányos jobb oldalon a kilincs, gondolom, próbálkoztak elvinni  :censored:
szögi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16613 Dátum: 2016.11.04 15:06:37 »
Hello!
3-as Priust szeretnek vasarolni, lehetoleg facelifeteset, 4m alatt, jo allapotban, viszonylag keves km-el. Ha ez nem realis, akkor facelift elottit. Tudtok megbizhato kereskedoket ajanlani? Az "Elite Autot" olvastam egy korabbi hozzaszolasban, de a HAHU-n nincs most semmi toluk. Vagy inkabb csak kulfoldon (pl Ausztriaban) erdemes nezelodni?
Udv mindenkinek.
A Ponternot nézd még meg.

Az Elite Autó pedig Juhász Jenő birodalma, keresd az FB-n.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16614 Dátum: 2016.11.04 15:23:54 »
3-as Priust szeretnek vasarolni, lehetoleg facelifeteset, 4m alatt, jo allapotban, viszonylag keves km-el. Ha ez nem realis, akkor facelift elottit. Tudtok megbizhato kereskedoket ajanlani? Az "Elite Autot" olvastam egy korabbi hozzaszolasban, de a HAHU-n nincs most semmi toluk. Vagy inkabb csak kulfoldon (pl Ausztriaban) erdemes nezelodni?

Ha Ausztriában akarsz nézelődni, akkor a gebrauchtwagen.at a helyi HaHu.

Dessloch

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16615 Dátum: 2016.11.04 15:27:10 »
Hello!
3-as Priust szeretnek vasarolni, lehetoleg facelifeteset, 4m alatt, jo allapotban, viszonylag keves km-el. Ha ez nem realis, akkor facelift elottit. Tudtok megbizhato kereskedoket ajanlani? Az "Elite Autot" olvastam egy korabbi hozzaszolasban, de a HAHU-n nincs most semmi toluk. Vagy inkabb csak kulfoldon (pl Ausztriaban) erdemes nezelodni?
Udv mindenkinek.

Őt most vettem a Ponterno-tól, faceliftes P3, 4.1m volt.


Bai79

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16616 Dátum: 2016.11.04 18:11:27 »
Sziasztok tèli gumi esetèn a magnézium gyári felnire a 195/55/r15 kell vagy rámegy más is pl 195/55/r15? Milyen tèligumit  ajánlatok.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16617 Dátum: 2016.11.04 18:18:34 »
rámegy
ugyanazt irtad..
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16618 Dátum: 2016.11.04 18:52:04 »
195/55R16 inkább. 205/55R16 is rámegy.

fikusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16619 Dátum: 2016.11.04 21:46:25 »
Koszonom a Ponterno-s tippet, latom van boven valasztek naluk. A keszlet miatt irtatok/valasztottatok oket elsosorban, vagy volt pozitiv tapasztalat?