Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578894 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7140 Dátum: 2012.02.04 13:06:09 »
Sajna amúgy mégiscsak sikerült még az este két vállra fektetni a RAV4-et. Valami buta félreértés folytán a kutasnak sikerült több mint 10 liter benzint tölteni a gázolajra. Ilyenkor mi károsodik? Hogy lehet ezen segíteni?
az egész motort tönkre tudja vágni. én a mazda5-be kaptam egyszer otthon egy tele tank benzint. szerencsére kiderült, és a szerelőnk rögtön eltrélerezte és kiszívták belőle. azt mondta, ha beindítom, nagyon nagy baj is lehetett volna belőle.

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7141 Dátum: 2012.02.04 13:38:52 »
Akkor a 10 liter mindenképpen több mint 5% (mégha csak az a 10 l hiányzott volna belőle akkor is)
Kora reggel 50 literhez töltöttünk 2 liter benzint. A szűrőcsere után nem is volt gond azzal az üzemanyaggal.
Az esti eset a több mint 10 liter benzinnel már más kategória.
1.4VVti (2004)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7143 Dátum: 2012.02.05 00:08:33 »
Bizony! Akár 180Ft-ot is spórolhatnak a gázolajjal.  [rohog]
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7144 Dátum: 2012.02.05 12:38:09 »
10-20 liternél okés lenne a dolog. Nade 2.5 liter? Csak azt ne mondd, hogy épp 1000 pénzed volt és nagyon kellett menni még ~44 km-t.
Netán a jattal van összefüggésben?  ;)
Mondjuk, elvittem valakit valahová, kifizette a benzint és azt betankoltam.

Én nem értem, mi olyan meglepő ezen. Én így csinálom, mert így jobban be tudom osztani. Ha sok benzin van a tankban, többet megyek, nem figyelek rá annyira. Ha kevesebb, akkor jobban megtervezem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7145 Dátum: 2012.02.05 12:40:25 »
Amíg tervezhető volt a havi kiadás, addig én is volt, hogy így csináltam. Kerestem 5 krumplit, havi kiadások megvoltak 3krumpliból, így 2krumpli a spórolt pénz. Ekkor ez a 2krumpli motivált, hogy a végén tanlámpa kigyullad és ne tankoljak még picit, meg csak 3000ért tankoljak stb.
De ma már manapság annyira össze vissza kiadásaim vannak, hogy nem tudom megtervezni a havi költségeket... folyik el a pénz. A tankolás meg olyan drága, hogy most már csak azt nézem, hogy minél kevesebbszer kelljen menni, így mindig telitankolom.
Szóval az én esetemben az az érdekes, mikor a pénzem betudtam osztani, akkor odafigyeltem ezekre a tankolásokra, ma, mikor sokkal több a kiadásom, és nem több a bevétel, nem figyelek oda.  :hug:
Én pont emiatt a tervezhetetlenség miatt csinálom így. Mert van még egy x összegem, és nem tudom, milyen kiadásaim lesznek még a hónap végéig.

Meg a már leírt okokból.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7146 Dátum: 2012.02.05 12:42:50 »
az tök mindegy... lényeg a lényeg, mikor jobban ment a szekér, kevés pénzekért tankoltam, most meg telitankot nyomok..  :hug:
Fura. Ha kevesebb a pénz, egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy kiadjak mondjuk 17-18 ezret egy tankolásra. Számomra teljesen más érzés, ha hosszabb idő alatt, 4-5 részletben adom ki ugyanazt az összeget. Úgy több pénz marad a zsebemben, hosszabb ideig. Ott van, ha esetleg kell másra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7147 Dátum: 2012.02.05 12:47:45 »
Nekem régebben volt egy olyan elméletem, hogy az ember kevesebbet megy a kocsijával, ha 1/3-ig van a tank, mintha teli lenne.  :hug:
Ez olyan lélektani dolog. Ma meg csak melózni megyek vele,meg olyan kötelező dolgokra, ami nem opciós. Szóval nincs az, hogy unatkozunk, menjünk el ide meg oda, hisz teli van a tank.  :whistling:
Ez nálam nem elmélet, hanem működő dolog  :) ... Ha van benzin az autóban, akkor keresem az ürügyet, hogy mehessek - mert szeretek menni. Akkor pl. lehet, hogy 3 intéznivalót 3 különböző alkalommal fogok letudni, hogy háromszor autózhassak be emiatt a városba - holott, minimális plusz szervezéssel, egyszerre is meg tudnám őket oldani. De ha tudom, hogy van 6 liter a tankban és utána megint tankolni kell (ami ugye fájdalmas, hisz pénzbe kerül), akkor bizony megoldom őket egyszerre.

Most, mióta oktatok, persze változott a helyzet. De továbbra is csak hó elején teszem tele, egyszer; ami változott, az az, hogy utána nem 3-5-10, hanem 10-15-20 litereket tankolok egyszerre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7148 Dátum: 2012.02.05 12:58:23 »
Ebben a csak néhány litert tankolok a majdnem üres tankba elméletben az is nehezítő körülmény, hogy gyakorlatilag állandóan napirenden kell tartani a tankolás lehetőségét, ami egy ponton túl engem idegesítene. Állandóan számolgatni kéne, hogy mi fér még bele, mikor töltsem meg - oké, hogy Palaczknak sokszor útba esik egy-egy kút, és az áraik sem nagyon különböznek - nekem jobb a békesség, meg hát a pontos fogyit is szeretem tudni, az Avensisnél elég megbízható volt a BC, de a Versoban nem az, a Corsában meg nincs is...
Hát igen... Észben kell tartani. Úgy kb. a hónap közepétől, minden 2.-3. nap tankolok. Yarisnál már nincs gond, mert a fedkomp pontos, még sosem tért el többel a valóstól, mint 1 deci - és ha mégis, azt is felfelé. De a korábbi autóimmal persze kifogytam néha, ez benne van a pakliban. Megjegyzem, mondjuk 10 alkalomról beszélünk, kb. 400 ezer km alatt. Tehát azért elég jól kézben tartható ez a dolog, ha akarja az ember.

A Moszkvicsban pl. még benzinszintmérő sem volt - nem ért semmit, összevissza mutatott minden hülyeséget, így inkább kiiktattam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7149 Dátum: 2012.02.05 13:01:23 »
Mostanában nem volt gázolaj problémátok? Tegnap reggel a -14 fokban főnököm RAV4-esével 50-80-as tempóval tudtuk megtenni a Hajdúnánás-Gyöngyös szakaszt az M3-on. Friss tankolás után. A gyöngyösi Toyotánál üzemanyag szűrőt cseréltek és jelezték, hogy ez nem az első ilyen esetük aznap. Menet közben egy flakon STP adalék illetve a gázolajhoz kevert 4-5 % benzin sem segített semmit. Bár lehet, ennek köszönhető, hogy odáig eljutottunk. Szűrőcsere után, ugyanazzal az üzemanyaggal már semmi gond nem volt.
A RAV4-gyel ez a második ilyen eset volt, miközben a többi céges dízellel, - Skodák, Toyoták, Renaultok is - ugyanazon márkát tankolva semmi gond nem volt.
Benzin a gázolajhoz, CR dízelben? Tönkre akarjátok tenni az üzemanyagrendszert? Drága lesz.

Ezekben a modern, direkt befecskendezéses dízelekben TILOS benzint keverni a gázolajhoz  :excl: Ezt csakis a régi, nem közvetlen befecskendezéses dízeleknél volt szabad.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7150 Dátum: 2012.02.05 15:44:45 »
Ez nálam nem elmélet, hanem működő dolog  :) ... Ha van benzin az autóban, akkor keresem az ürügyet, hogy mehessek - mert szeretek menni. Akkor pl. lehet, hogy 3 intéznivalót 3 különböző alkalommal fogok letudni, hogy háromszor autózhassak be emiatt a városba - holott, minimális plusz szervezéssel, egyszerre is meg tudnám őket oldani. De ha tudom, hogy van 6 liter a tankban és utána megint tankolni kell (ami ugye fájdalmas, hisz pénzbe kerül), akkor bizony megoldom őket egyszerre.

Most, mióta oktatok, persze változott a helyzet. De továbbra is csak hó elején teszem tele, egyszer; ami változott, az az, hogy utána nem 3-5-10, hanem 10-15-20 litereket tankolok egyszerre.

Én sem tankolom tele, mert akkor nem figyelek rá annyira :D többet megyek, jobban nyomom, főleg, hogy telitanknál még a szintjelző lassan megy lefele. Amúgy a teletank pluszsúly is  :hug:
Én csak akkor tankolok tele, ha hosszabb útra megyek. Városi furikázásra sose. Mondjuk, nem is megyek sokat. ha sokat mennék, lehet tele tankolnám.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7151 Dátum: 2012.02.05 15:51:30 »
Ha van benzin az autóban, akkor keresem az ürügyet, hogy mehessek - mert szeretek menni.
Nem, én nem. Mindig tudatosítom magamban, hogy az adott út mennyibe fájt. Amióta a gyerekcuccok miatt relatíve sűrűn vaterázom, már egész jól kialakult a távolság/forint érzetem. Ott ugyanis mindig kiszámolom, mi éri meg jobban: a posta, vagy a személyes átvétel. Így már azzal is kb. tisztában vagyok, hogy ténylegesen mikor éri meg a sarki közért helyett elmenni Auchanba/Tescoba, hogy visszajöjjön az autózásra fordított üzemanyag.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7152 Dátum: 2012.02.06 14:09:43 »
3 forinttal csökken a 95-ös benzin, és 5 forinttal a gázolaj literenkénti ára szerdán.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7153 Dátum: 2012.02.06 16:49:08 »
Benzin a gázolajhoz, CR dízelben? Tönkre akarjátok tenni az üzemanyagrendszert? Drága lesz.

Ezekben a modern, direkt befecskendezéses dízelekben TILOS benzint keverni a gázolajhoz  :excl: Ezt csakis a régi, nem közvetlen befecskendezéses dízeleknél volt szabad.
Dehogy akarjuk.  ::) Én is úgy tudtam, hogy tilos. Ám a tulaj felhívta a szakszervizét, ahol is a műhelyfőnök mondta, hogy max. 5 % mehet bele benzinből.
(De nem segített amúgy semmit. Szűrőcsere segített.)
1.4VVti (2004)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7154 Dátum: 2012.02.06 19:39:37 »
Amúgy a teletank pluszsúly is  :hug:
Na igen  :yes: ... Én biztos vagyok benne, hogy az, hogy kilométerek százezrein (!) át folyamatosan kb. átlagosan 30 kilóval könnyebb az autóm, bizony forintosítva jelentős különbséget tesz ki. Ha ez csak fél decit megfog a fogyasztásban, az, 300 Ft-os benzinárral számolva, 100 ezer km-en mínusz 150 ezer forintot jelent.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )