Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578907 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6720 Dátum: 2011.10.03 16:16:13 »
Idézetet írta: Index
Csökkenti bruttó 5 forinttal a benzin literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt., a gázolaj ára nem változik a héten.
Az emeléssel a benzin átlagára 392 forinta csökken, a gázolajé 387 forint marad. Egy hete a Mol nem változtatott a benzin nagykereskedelmi árán, míg a gázolajét 4 forinttal forinttal, történelmi csúcsra emelte. Az autósok 20-25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak a kutaknál.
Már úgy mexokták hogy emelkedik, így nem sikerült elég alaposan átírni a múlt heti cikket.  [rohog]

Bárcsak minden emelés alkalmával csökkenne... mekkora királyság lenne már...
"a jövedéki adó emelésével a benzinárak 10 éves mélységi rekordba zuhantak, a honvédség búvárai a Duna alján keresik a leesett benzinárakat egyenlőre sikertelenül. forrás: Cimbi"  :D

Vagy:
"Az emelést követően beállt hihetetlen benzinár csökkenés következtében a kutakon feltorlódott készleteket képtelenek kiárulni az olajtársaságok, ezért kénytelenek fizetni az elvitt üzemanyagért, különben a készletek megromlanának és kárbavesznének - áll az "cimbi" közleményében".

 :D

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6721 Dátum: 2011.10.03 17:19:33 »
Kissé utópista vagyol-é ecsém! [rohog]
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6722 Dátum: 2011.10.03 17:37:16 »
BRS Cimbi 4 president :D
Gabe 254.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6723 Dátum: 2011.10.03 17:41:10 »
 :euro:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6724 Dátum: 2011.10.03 18:41:03 »
B+, hol fogok én tankolni, ha az ÖMV kiszáll a magyar bizniszből???   Marad a TSz-kút, mint schwechati forrás....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6725 Dátum: 2011.10.03 19:21:10 »
B+, hol fogok én tankolni, ha az ÖMV kiszáll a magyar bizniszből???   Marad a TSz-kút, mint schwechati forrás....
Ausztriában (mármint én  :D)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6726 Dátum: 2011.10.04 09:27:44 »
Akkor én is gondban leszek, mert nekem ilyenek, mint MOL, Lukoil meg Shell nem játszanak. Akkor mindig Auchan kút vagy nem tudom.
Esetleg reménykedjünk, hogy valami normális cég veszi át az OMV kutatakat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6727 Dátum: 2011.10.04 11:15:23 »
Csak abban bízok, hogy a székház alatt csak megmarad.Persze,ha nemlesz székház,akkor nemlesz kék-zöld kút sem.  :cry:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6728 Dátum: 2011.10.04 12:07:57 »
Ha úgy adják el, mint az Esso-t, akkor nem marad székház sem.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6729 Dátum: 2011.10.04 12:13:25 »
Akkor én is gondban leszek, mert nekem ilyenek, mint MOL, Lukoil meg Shell nem játszanak. Akkor mindig Auchan kút vagy nem tudom.
Esetleg reménykedjünk, hogy valami normális cég veszi át az OMV kutatakat.
MOL-lal, Lukoillal mi a gond? Előbbinél mindig szívesen tankolok, ha tehetem - mégiscsak magyar, ez jó érzés. Utóbbinál meg állítólag időközben már az egyik legjobb minőségű üzemanyagot adják, ráadásul korrekt áron.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6730 Dátum: 2011.10.04 12:55:51 »
MOL-lal, Lukoillal mi a gond? Előbbinél mindig szívesen tankolok, ha tehetem - mégiscsak magyar, ez jó érzés. Utóbbinál meg állítólag időközben már az egyik legjobb minőségű üzemanyagot adják, ráadásul korrekt áron.

MOL? Nagyon ritkán szoktam ott tankolni - jellemzően akkor, ha hosszabb vidéki útra megyünk és arrafele fogy ki az üza -, de nemigazán esik útba és nálunk az a legdrágább,leszámítva az ugyanolyan üzát áruló helyi ÖMV kutat.  Lukoil a környéken egyáltalán nincs.

Ami igazán útba esik,az a madaras teszkó kútja, meg a székházas ÖMV. Lukoilos kút legközelebb az Orczy térnél van, tudtommal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6731 Dátum: 2011.10.04 13:33:27 »
MOlnál szívesen?
Valahogy kapják, de nem tankolok ott... valahogy nem húz feléjük a szívem mióta 400 a benya és tökmindegy ki tehet róla...
Lyukolajjal semmi para nincs, korrekt kis cég... vazze amíg a dciksucker Agip 700ért adja a két helyzetjelző izzót addig Lukikáéknál 50ft...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6732 Dátum: 2011.10.04 13:40:41 »
MOL nem tudom, egyszerűen nem szimpatikus, és Vácon illetve Rétságon elég drágák is, Budapesten nem is szoktam figyelni.
Lukoil: volt velük rossz tapasztalatom (Lukoil és Jet kútnál is, ami ugy egy cég), hogy irreálisan sokat tankolnak, tehát jó okom van azt feltételezni, hogy buherálják a számlálókat, így pedig könnyű olcsó benzint adni. Köszi nem, inkább megfizetem, de nem szeretem, ha átvágnak. (1.0 Suzukiba sikerült többször is 8 liter feletti fogyasztást "elérni", amikor máskor ugyanolyan útvonalon 6 körül kijött, köszi nem...).
Shell egyszerűen nem szimpi, arrogáns, nagyképű banda.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6733 Dátum: 2011.10.04 13:44:34 »
Jah....
shellnél ez a tankoljál prémiumot mert literenéknt csak fél liter a különbség.... anyád....és akkor sem hagyja abba, hogy tankoljak 500ftos benyát.... :censored:

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6734 Dátum: 2011.10.04 14:55:19 »
Alapszabaly, hogy Shell-nel nem tankolunk soha, de soha. A legalja banda, draga is es bunkok. Lukoil a nyero minden szinten, mert a legjobb benzint ok aruljak a legjobb aron. Ha minden egyeb teren is minosegre vagyom, akkor OMV, a tobbi kuthoz csak olyankor megyek, ha utkozben autopalyan vagy ket varos kozott szukseg van ra. Shell-t mindig elkerulom meg akkor is ha kerulombe kerul, bar ez ritkan fordul elo. Erre biztatom a csaladomat is es  minden ismerosomet, jellemzoen nem is jar oda senki se.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/