Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3749206 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14445 Dátum: 2018.01.25 10:41:52 »
Később küldök videót. Hibakód nincs. Hol találom a szűrőt?
Ja, és 1500 környéki fordulatnál elkezdett rezonálni valahol valami műanyag.

https://www.proxyparts.com/upload/parts/100141/4711299/large/0.jpg


Ilyet keress az akku mögött a tűzfal előtt a turbo cső alatt..

tomasilles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14446 Dátum: 2018.01.26 00:01:16 »
Megtaláltam, nyomogattam, picit talán segített úgyhogy most a szűrőre gyanakszom, holnap cseréljük.
Közben csináltam videót. Várom a tippeket.

https://www.youtube.com/watch?v=artENYJ4CsY
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.26 00:06:51 írta tomasilles »

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14447 Dátum: 2018.01.26 00:11:47 »
A szűrőről a motor oldalára menő gumicsövet is ellenőrizd érdemes a bilincseket kicserélni mert a hidegben megkeményedett gumi nem tud megfelelően tömíteni mert elfáradtak a bilincsek at idő során.
Nekem ez volt a baj egyre gyengébb volt az autó és gyorsításkor leszabályzott .

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14448 Dátum: 2018.01.26 09:35:54 »
Megtaláltam, nyomogattam, picit talán segített úgyhogy most a szűrőre gyanakszom, holnap cseréljük.
Közben csináltam videót. Várom a tippeket.

https://www.youtube.com/watch?v=artENYJ4CsY
korábban nálam is előfordult ilyesmi, egy szűrőcsere után kb 3hónappal jött elő, hogy ha feltolattam egy padkára, vagy ha a kocsi orra lejjebb volt mint a segge, akkor gyakran lefulladt.. megbolygattam a szűrőre menő csöveket, utána meg nem akart elindulni elsőre, ahogy neked sem, csak ha megpumpáltam a szűrőt..

a megoldást a szűrő-nagynyomású pumpa közötti üzemanyagcső cseréje oldotta meg, ahogy dobó-nál is..

https://drive.google.com/file/d/0ByUnG1riHO8acWNkUXBHcnp5dE0/view

jól látszik, hogy elég szépen megette valami a csövet, az is kiderült, hogy mi okozta, a üa.szűrő cserekor a csőrögzítő bilincseket random helyezték el a csöveken, a visszaszerelés után a zsúfoltság miatt az egyik bilincs kidörzsölte ezt a csövet, ahol aztán levegőt tudott szívni, ezért nem volt hibakód sem..

azóta nem volt ilyen gondom, illetve a bilincseket arra kell forgatni, ahol nem tud semmivel érintkezni..  ;)

tomasilles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14449 Dátum: 2018.01.27 13:44:43 »
A szűrőcsere sajnos nemjött össze, 3 napja rendeltük meg de egyelőre semmi.
Átnéztem a csöveket és azt vettem észre hogy az egyik rögzítőcsavar hiányzik.
Befolyásolhat ez bármit is?

« Utoljára szerkesztve: 2018.01.27 13:50:23 írta tomasilles »

cala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14450 Dátum: 2018.01.27 18:57:14 »
Megtaláltam, nyomogattam, picit talán segített úgyhogy most a szűrőre gyanakszom, holnap cseréljük.
Közben csináltam videót. Várom a tippeket.

https://www.youtube.com/watch?v=artENYJ4CsY

Első tipp: https://www.youtube.com/watch?v=J6vLv2vA2dk, az Avensisem nekem is ugyanezt csinálta, ráadásul gázolaj minőség/akksi töltöttség/időjárás/politikai helyzet függvényében vagy produkálta a hibát vagy nem.

Az 1500 körüli mély morgás/rezonancia: a légszűrőház szívócsövének a rezgést gátló szivacs a csatlakozásnál elfárad, szétporlik. Percek alatt megoldható otthoni barkácsmódszerekkel.

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14451 Dátum: 2018.01.29 21:13:05 »
Az alapjárat elmegy ilyenkor, ez normális. Türelem, megtanulja újra! Szóval ez normális így.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

Hello.
Turelmes ember vagyok de lassan egy het eltelt es kozel napi 30 merfoldet autozok es azota sem akarja megtanulni ahogy kirakom uresbe egybol le esik 600 korulre ha megallok par masodperc utan visszaugrik a rendes 800-ra es utana szep lassan elkezd csokkenni lefele a remegos 600-ra.
Soha nem volt alapjarati problema az autoval.
Gyertacsere esedekes plusz a kotelezo olaj es szurok egy-ket heten belul.
Mielott valaki leidiotazna bevallom ferfiasan nemigazan ertek az autokhoz es pontos mukodesi elvukhoz de szivesen tanulok es fogadom a tapasztaltak es hozzaertok tanacsait.
Lehetseges hogy valami gyujtas problemaja van?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14452 Dátum: 2018.01.29 21:45:00 »
Nem aggódnám túl, lefulladni nem fog. Ha már szerelik, akkor pucoltass meg amit csak lehet. Légtömegmérő, pillangószelep, IAC valve(mi a magyar neve? alapjárati szelep, vagy alapjárati motor?). Városi használatban nem volt a kocsi? 2 literes hajlamos kokszosodásra, amit aztán csak kipucolni lehet.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14453 Dátum: 2018.01.30 18:46:39 »
Üdv!

Egyik ismerősnek az 1.8 T25 kombiban megadta magát a balos féltengely. Tud esetleg valaki pillanatnyilag pénztárcabarát megoldást a cserére? Bárdis, egyéb alkatrészes vonalat már próbálták, mindenhol azt mondták, hogy nincs készleten, és nem is tudják mikor lesz.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14454 Dátum: 2018.01.30 18:58:13 »
Üdv!

Egyik ismerősnek az 1.8 T25 kombiban megadta magát a balos féltengely. Tud esetleg valaki pillanatnyilag pénztárcabarát megoldást a cserére? Bárdis, egyéb alkatrészes vonalat már próbálták, mindenhol azt mondták, hogy nincs készleten, és nem is tudják mikor lesz.

http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=f%C3%A9ltengely%20avensis

itt van több lehetőség is, én tavaly az Gödöllőről, SZauto83 (30579egy558) másnapra megkaptam futárral.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Avensis 1.8 / 2007

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14456 Dátum: 2018.01.30 19:48:47 »
Üdv!

Egyik ismerősnek az 1.8 T25 kombiban megadta magát a balos féltengely. Tud esetleg valaki pillanatnyilag pénztárcabarát megoldást a cserére? Bárdis, egyéb alkatrészes vonalat már próbálták, mindenhol azt mondták, hogy nincs készleten, és nem is tudják mikor lesz.
Féltengely gumiharang és szorítóbilincs gyáriból filléres tétel és elvileg a zsírzókészlet is benne van, érdemes ezekből újat, ha már csere lesz. Márkaszervizben beszerzik neked 2-3 nap alatt.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.30 19:56:32 írta Silent »

HegyenVolgyon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14457 Dátum: 2018.01.31 13:16:30 »
Sziasztok!

T22 1.8 VVT-i problémámmal sikerült odáig jutni, hogy felismerték a szervizesek, hogy azért nem megy az autó, mert el van dugulva az alsó katalizátor. Próbaképpen a leömlő utáni flexicsöves szakaszt meglazították, hogy így próbáljam ki, és lássanak csodát, igaz, enyhe trakrorhanggal, de az Ave megtáltosodott...  ::)

Szépen elforog 5000-ig, rugalmas, erős 3000 fölött is,nagyjából most hozza a gyári gyorsulási adatokat is.

A szervizben emiatt felmerült opcióként a katalizátordob kasztrálása, de én nem szeretem az ilyen ördögtől való dolgokat, pláne, hogy ennél a motornál a kat. uán is van még egy kontroll lambdaszonda. Egyedül a pénztárcámnak tetszene...

Gyorsan elmentem kipufogóshoz, aki megerősített a lambdaszondás elképzeléseimben, mondván, hogy ha ott nem lesz katalizátor, akkor folyamatosan hibakódos lesz és a motor is szervizüzemben, elbutulva fog csak üzemelni. Ennek némileg ellentmond, hogy így széthúzott kipuffogórendszerrel sem mutat hibakódot akkusaru levétel után, persze ez nem ugyanaz, mert így még nem tisztítatlan gázt kap a szonda, csak kevesebbet.

Hol lehet az igazság? Érdemes elköltenem a nem kevés pénzt a katalizátoros dobra, vagy a berhelés hasznosabb lenne? Van ilyen tapasztalata itt valakinek esetleg?
Szeretem a gyári megoldásokat, de van az az összeg, amiért a dízel botrányok közepette fel tudnám dolgozni, hogy nincs benne katalizátor.

85000-ért cserélné a kipufogós a flexicsöves résszel együtt.


Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.31 13:23:48 írta HegyenVolgyon »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14458 Dátum: 2018.01.31 13:50:41 »
Itt senki nem fog neked olyat írni, hogy nyírj ki minket füstgázzal. Az általános vélekedés az, hogy ha vége, akkor csere. 85.000-ért ajándék, T25-höz 400.000 a gyári, örülj neki hogy csak ennyi. Legalább a csere után a bontásig már nem lesz vele gond.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #14459 Dátum: 2018.01.31 22:20:04 »
Koszi az infokat mindenkinek. Amit furcsallok, hogy az utangyartottak egyik oldala 20, a masik 26 fogas, a leirasokban pedig mindenki 23-ast ir. Holnap vizualisan is le lesz ellenorizve a torott tengely, mielott feleslegesen megrendelnenk a rosszat.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10