Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1614552 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3045 Dátum: 2008.01.19 17:19:46 »
Idézetet írta: "music"
Köszi, közben megtaláltam a közös képviselõt, és elmondta, hogy õk honnan vették - állítólag ott hajlandók javítani is, nem a csere az elsõ...

Javítással vigyázni, mert lehet, hogy olcsóbb egy új. Mi is vettünk még egyet, nekünk kapu és a garázsajtó is távkapcsolós, 7000 volt hangolással, elemmel.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3046 Dátum: 2008.01.19 19:35:47 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Köszi, közben megtaláltam a közös képviselõt, és elmondta, hogy õk honnan vették - állítólag ott hajlandók javítani is, nem a csere az elsõ...

Javítással vigyázni, mert lehet, hogy olcsóbb egy új. Mi is vettünk még egyet, nekünk kapu és a garázsajtó is távkapcsolós, 7000 volt hangolással, elemmel.

Persze nyilván azt választom, ami az olcsóbb. :kacsint:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3047 Dátum: 2008.01.23 21:13:14 »
:sir:  Sose gondoltam volna, hogy ez a távirányító dolog ilyen bonyolult.
Kiderült, hogy az elromlott jeladó elég régi - kb. 10 éves - ami azért baj, mert azóta megváltozott a szabvány, és nem 300MHz, mint az enyém hanem 433 MHz a jel frekvenciája. Magyarul nem tudnak vele mit kezdeni, mert ehhez már nem kapni semmit. Sebaj, van egy másik, mérjék be azt - gondoltam. Csakhogy az sem szabványos, mert 413 MHz-es jelet ad, (a dõlt betûvel szedett részt nem értem, ezért nem vállalok érte felelõsséget), ráadásul van benne még egy panel, ami fogja a jelet, és emiatt(?) nem tudnak betanítani rá egy olyat, amit forgalmaznak.

A problémát az egyik szomszéd oldotta meg, aki kölcsönadta az övét, mert mostanában nem használja.

Ezt a nem szabványos másikat egyébként megtaláltam a neten, egy rétsági illetõ árulja, állítólag direkt tér el a szabványtól, hogy az õáltala forgalmazott kapukhoz, csak tõle lehessen távirányítót venni.
 :nene:  :nene:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3048 Dátum: 2008.02.16 12:49:02 »
Bocs, egy rettentõ amatõr kérdés.
Hogy lehet a Windows XP-vel különbözõ sugarú, de azonos középpontú (magyarul koncentrikus) köröket alkotni?
Az elõregyártott ábrák közül csak ellipszist találtam, bár volt valami körgyûrûszerûség is fánk fantázianéven, de ott nem tudtam állítani a gyûrû vastagságán...
music     

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3049 Dátum: 2008.02.17 12:04:14 »
Ez mi a fene lehet? A windows kernel része?
Minden indításkor csatlakozni akar.
Engedjem vagy ne?
Látszólag nincs érzékelhetõ különbség akár engedem, akár nem.
De ha valami rendszerfrissítés akkor kéne... :hmm:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3050 Dátum: 2008.02.17 12:40:17 »
Idézetet írta: "Szonár"
Ez mi a fene lehet? A windows kernel része?
Minden indításkor csatlakozni akar.
Engedjem vagy ne?
Látszólag nincs érzékelhetõ különbség akár engedem, akár nem.
De ha valami rendszerfrissítés akkor kéne... :hmm:


Ez nagyon ijesztõen néz ki, én tutira nem engedném :szemforgat: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3051 Dátum: 2008.02.17 12:42:47 »
Gyerekek, "rm" típusú fájlt mivel lehet lejátszani? Sem a Media Player Classic, sem a Windows Media Player, sem a VLC Media Player, sem a Winamp nem tudja lejátszani :roll: ... Ez elvileg egy film...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3052 Dátum: 2008.02.17 13:12:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Gyerekek, "rm" típusú fájlt mivel lehet lejátszani? Sem a Media Player Classic, sem a Windows Media Player, sem a VLC Media Player, sem a Winamp nem tudja lejátszani :roll: ... Ez elvileg egy film...
Real Player
http://www.real.com/

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3053 Dátum: 2008.02.17 13:17:58 »
Tesóm kapott egy IBM netvista 6578-as gépet, azt már kisütöttem, h A40es alaplap van benne és 2x256 mb ramot bír, de arra nem találtam semmit, h kezeli-e a tualatin magos procikat, vmi biosfrissítése volt, amivel fogadja a 1133as procit, meg beszál vmi A, B, meg C procikról, de ezt nem értem, a kérdés röviden, egy 1,2 es tualatinos cerkával elbírna-e? valamint ócsóé van e vkinem PC133as 256-os sd-ramja? és vmi belevaló procija 667esnél nagyobb :rolleyes:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3054 Dátum: 2008.02.17 13:22:06 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Gyerekek, "rm" típusú fájlt mivel lehet lejátszani? Sem a Media Player Classic, sem a Windows Media Player, sem a VLC Media Player, sem a Winamp nem tudja lejátszani :roll: ... Ez elvileg egy film...
Real Player
http://www.real.com/


Szóval fel kell hozzá tenni egy újabb (az én gépemen: ötödik...) médialejátszót? Mekkora gáz ez már :szomoru: ...

Amúgy köszi :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3055 Dátum: 2008.02.17 13:29:05 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Gyerekek, "rm" típusú fájlt mivel lehet lejátszani? Sem a Media Player Classic, sem a Windows Media Player, sem a VLC Media Player, sem a Winamp nem tudja lejátszani :roll: ... Ez elvileg egy film...
Real Player
http://www.real.com/


Szóval fel kell hozzá tenni egy újabb (az én gépemen: ötödik...) médialejátszót? Mekkora gáz ez már :szomoru: ...

Amúgy köszi :)
Igen, az rm rmw fájlokat csak a realplayer játsza le (saját fájljai)
és asszem, hogy a quicktime is saját fájlokkal (mov) dolgozik.

A dolog pikantériája, hogy -ha jól emléxem- a *.mov fájlokból lehet filmet (DVD, VCD) írni, de az rm-bõl nem.
Van ugyan konverter ami bevállalja, gyakorlatilag azonban (nekem) még sohase sikerült.
Vagy eleve abort volt vagy hibásan konvertált és a film közben megakadt a lejátszás.
Ha felrakod állítsd be a lejátszandó fájltipusokat, különben alapból õ akar lenni a default!
Szerk: ja, és minden rendszerindításkor be fog töltõdni a memóriába (hasonlóan a quicktime-hoz).
Ha van regcleanered akkor kiszedheted, de a köv használatkor ismét be fogja írni magát.
(mondjuk részletkérdés, de én pl nem szeretem az "önkényes lakásfoglaló"-kat.)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3056 Dátum: 2008.02.17 14:15:25 »
Idézetet írta: "Szonár"
A dolog pikantériája, hogy -ha jól emléxem- a *.mov fájlokból lehet filmet (DVD, VCD) írni, de az rm-bõl nem.
Van ugyan konverter ami bevállalja, gyakorlatilag azonban (nekem) még sohase sikerült.
Vagy eleve abort volt vagy hibásan konvertált és a film közben megakadt a lejátszás.
Ha felrakod állítsd be a lejátszandó fájltipusokat, különben alapból õ akar lenni a default!
Szerk: ja, és minden rendszerindításkor be fog töltõdni a memóriába (hasonlóan a quicktime-hoz).
Ha van regcleanered akkor kiszedheted, de a köv használatkor ismét be fogja írni magát.
(mondjuk részletkérdés, de én pl nem szeretem az "önkényes lakásfoglaló"-kat.)


Na ja, ez vele jár. Azt beállítottam a telepítéskor, hogy ne társítsa magát alapban semmilyen fájltípushoz. Mindenesetre egy biztos: az rm fájlt szépen lejátssza, úgyhogy még egyszer köszi :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3057 Dátum: 2008.02.17 14:20:46 »
Egy másik kérdés. Valamelyik kedves családtagom sikeresen föltelepítette a csodálatos Google Toolbar-t :turelmetlen: ... Azóta, ha pl. itt egy hsz írásakor balra nézõ szögletes zárójelet "]" akarok írni (ami ugye elég gyakran elõfordul itt a fórumon), akkor a rohadt kurzor automatikusan átugrik a rohadt Google Toolbar Search Boxba :evil: ... HOGYAN lehet ezt megakadályozni :?: Úúúútálom az ilyen automatikus xarságokat, amelyek helyettem akarnak gondolkozni :banging: !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3058 Dátum: 2008.02.17 16:56:16 »
View -> Tolbars -> a Google elõl vedd ki a pipát  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #3059 Dátum: 2008.02.17 19:11:52 »
Karikát senki nem tud csinálni? :szomoru:  :szomoru:  :szomoru:
music