Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1154372 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5790 Dátum: 2016.12.21 11:08:12 »
Sziasztok!


Szegeden vagy a környékén tudtok ajánlani jól és lehetőleg nem túl drágán dolgozó autófényezőt? Polírozásra és egy kis festés javításra lenne szükség (újrafényezés vagy javítás néhány cm2-en).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5791 Dátum: 2017.02.08 13:00:30 »
Sziasztok!

Halásztelek és környékén tud valaki egy autó mosó céget ahol igényesen alaposan takarítanak? Belső takarításról lenne szó!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5792 Dátum: 2017.02.08 15:34:28 »
Dunaharasztin, az ALDI-val szemben, korrekt, szép munkát végeznek, de nem olcsón.

http://www.happycarwash.hu/

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5793 Dátum: 2017.02.08 16:23:21 »
Dunaharasztin, az ALDI-val szemben, korrekt, szép munkát végeznek, de nem olcsón.

http://www.happycarwash.hu/

Köszönöm!
Kipróbálom őket.. :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Autó szönyeg
« Válasz #5794 Dátum: 2017.02.28 13:29:32 »
Jobb helyet nem találtam, ezért ide írom. Rendeltem a CarCarpit-tól plüss szőnyeget és még régebben gumi csomagtértálcát.
A csomagtértálca nagyjából OK, de ha a gyári volna, nagyobb pontosságot várnék.
A szövet szönyeg szép, és méretpontos, de nem volt érdemes rögzitési pontot kérni hozzá. Ez azt jelenti, hogy adnak hozzá 2 műanyag karimát, amit neked kéne rárakni. Nekem a gyári rögzítő szem sokkal nagyobb és ovális, nem fér bele. Leszedtem a régi szőnyegről, át lehetne rakni, de nem csúszkál, egyenlőre marad így.
Kértem rá himzést is, de az akkora, mint a képen a CarCarpit felirat, a gyári nagyobb is és szebb is. Amúgy OK.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5795 Dátum: 2017.02.28 13:34:15 »
Arra nagyon figyelj oda hogy a szőnyeg véletlenül se csússzon előre a pedálok alá. Asszony már járt úgy utángyártott szőnyeggel, hogy a kuplung alá becsúszott, ezért nem lehetett teljesen kinyomni a pedált, emiatt meg nem indult többet az autó. A szőnyeg hátrahúzása elhárította a hibát - azon nyomban intézkedtem a szőnyeg lerögzítése iránt.
A Yaris-ban a gyári csomagtértálca gagyi szerintem. A Rezaw Plast fajta szilikon tálca ezerszer jobb nála, igaz az is "csak" 99%-ban pontos (a Verso-ba).
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.28 13:41:00 írta robi (Robi) »

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Autó szönyeg
« Válasz #5796 Dátum: 2017.02.28 14:59:22 »
Jobb helyet nem találtam, ezért ide írom. Rendeltem a CarCarpit-tól plüss szőnyeget és még régebben gumi csomagtértálcát.
A csomagtértálca nagyjából OK, de ha a gyári volna, nagyobb pontosságot várnék.
A szövet szönyeg szép, és méretpontos, de nem volt érdemes rögzitési pontot kérni hozzá. Ez azt jelenti, hogy adnak hozzá 2 műanyag karimát, amit neked kéne rárakni. Nekem a gyári rögzítő szem sokkal nagyobb és ovális, nem fér bele. Leszedtem a régi szőnyegről, át lehetne rakni, de nem csúszkál, egyenlőre marad így.
Kértem rá himzést is, de az akkora, mint a képen a CarCarpit felirat, a gyári nagyobb is és szebb is. Amúgy OK.

Anno csomagtér tálcát vettem tőlük.Ahogy Robi is írta  "Rezaw Plast fajta szilikon tálca ezerszer jobb nála, igaz az is "csak" 99%-ban pontos " . Megerősítve.
Gondolkodtam én is szövetszőnyegen , de letettem róla.Az általad leírtak alapján nem bánom.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5797 Dátum: 2017.02.28 17:08:19 »
Arra nagyon figyelj oda hogy a szőnyeg véletlenül se csússzon előre a pedálok alá. Asszony már járt úgy utángyártott szőnyeggel, hogy a kuplung alá becsúszott, ezért nem lehetett teljesen kinyomni a pedált, emiatt meg nem indult többet az autó. A szőnyeg hátrahúzása elhárította a hibát - azon nyomban intézkedtem a szőnyeg lerögzítése iránt.
A kuplung alá csúszás nálunk nem lesz akadály - nem kell teljesen lenyomni - és elcsúszni se tud - legalább is egyenlőre -, mert olyan az anyaga, hogy odatapad a kárpithoz.
Azért ha valaki tud beváltat, ne tartsa magába - majd a következő autóhoz.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5799 Dátum: 2017.03.02 00:00:08 »
https://www.lidl.hu/hu/Ajanlataink.htm?articleId=3289
téma autómosás!!!

egy ilyesmire gondoltam beruházni.
3fö célja lenne:

-téglák mosása,járda takaritás.
-medence falárol a moszat,retek lekapása.
-játszós motoron (offroad cross paripa) lévő kb 5-20cm vastag sár lecsapása...sajna a hálózati nyomás és slag szükitövel nem mossa le...föleg ha már megszárad,mire hazaérek.

ki mit gondol lidl mosóról??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5800 Dátum: 2017.03.02 09:30:19 »
téma autómosás!!!

egy ilyesmire gondoltam beruházni.
3fö célja lenne:

-téglák mosása,járda takaritás.
-medence falárol a moszat,retek lekapása.
-játszós motoron (offroad cross paripa) lévő kb 5-20cm vastag sár lecsapása...sajna a hálózati nyomás és slag szükitövel nem mossa le...föleg ha már megszárad,mire hazaérek.

ki mit gondol lidl mosóról??

Olcsó belépő szint , full műanyag.
Van/volt egy kärcher k2.00 .Na ez is full plasztik.  Sokat nem bírt , soha többet.
Dobnék rá 10000-t és vennék makita hw102 -t. Alu dugattyús. Hosszabb távon jobban megéri , szerintem.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5801 Dátum: 2017.03.02 14:16:03 »
Olcsó belépő szint , full műanyag.
Van/volt egy kärcher k2.00 .Na ez is full plasztik.  Sokat nem bírt , soha többet.
Dobnék rá 10000-t és vennék makita hw102 -t. Alu dugattyús. Hosszabb távon jobban megéri , szerintem.
makita nekünk is volt. valami rézdugattyus...gari lejárta után pár honappal azis bexart.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5802 Dátum: 2017.03.02 14:39:19 »
skacok, vennék otthonra valami jóféle vaxot, hogy évente egykétszer végigmasszírozzam a kocsikat. szívesen fogadnék tippeket

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5803 Dátum: 2017.03.02 14:44:20 »
skacok, vennék otthonra valami jóféle vaxot, hogy évente egykétszer végigmasszírozzam a kocsikat. szívesen fogadnék tippeket
Sonax Brillant wax