Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1628203 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris általában
« Válasz #195 Dátum: 2004.05.21 07:46:14 »
Engem is ver az ideg mert ugyanezt csinálja a motor, és senki sem jött rá eddig,hogy mi is ez!!!!!!!!Nálam is kattog, valamikor alapjáraton is,azt hittem az olajcsere megoldja a gondot,de nem!2000 körüli fordulaton kicsi gázadásnál csinálja,amint jobban odalépsz abbahagyja!
Olyan hangja van,mintha hidrotőkés lenne!
Fogalmam sincs mit csináljak vele... :banging:

-bandi-

  • Vendég
Yaris általában
« Válasz #196 Dátum: 2004.05.21 09:16:56 »
Nekem is van ilyen hang, kicsit engem a dízel-kattogásra-csattogásra emlékeztet. Nekem is most volt olajcsere, szóval az nem "oldja meg" ezt.
Lehet, hogy ilyen a VVT-i?  :wink:

Egyébként nekem olyan gondom van, hogy a kis rádilyóberendezés-készülékem "elfelejti" az időt, ha éjszakára leparkolok (és erre az időre kikapcsolom a motort  :lol: ), meg nem jelzi ki a külső hőmérsékletet (csak néha, ilyenkor mindig -30C-ot mutat).
Nem igazán nagy probléma, nem zavaró (a hőmérséklet pl. egyáltalán nem érdekel), de mégis.
Csökött tapasztalataimmal arra gondolok, hogy van ennek egy külön kis aksija, ami kezdi megadni magát.
Vagy nem?
 :?:

Robetta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Yaris általában
« Válasz #197 Dátum: 2004.05.21 09:58:24 »
Hali!

Az én 1.0-ás Yarisom alapjáraton elég alacsony fordulaton forog és ez okoz némi nemtetszést másokban, mert bizony kicsit hangosabb (ketyeg, mint egy dízel). De ez nem feltétlenül gond. Azt azért még elmondom, hogy alacsony fordulaton van a motor saját frekvenciája, amihez, ha nem egészen passzol az ellenerő (gumibak, lendkerék tömegei stb.), hallatja magát. De magasabb fordulaton ezt abba kell hagynia.
Viszont a német tanárom 1.3-as Yarisa már volt szervízben, mert 2800-3000 fordulat között zajos volt a motor, és kiderült, hogy a szívócsőben égtek el elemek. Ezt gariba cserélték és mondták, hogy ez népbetegség az 1.3-asok körében. Én még nem tapasztaltam hasonlót.

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #198 Dátum: 2004.05.21 14:05:24 »
Idézetet írta: "Robetta"
Hali!

Az én 1.0-ás Yarisom alapjáraton elég alacsony fordulaton forog és ez okoz némi nemtetszést másokban, mert bizony kicsit hangosabb (ketyeg, mint egy dízel). De ez nem feltétlenül gond. Azt azért még elmondom, hogy alacsony fordulaton van a motor saját frekvenciája, amihez, ha nem egészen passzol az ellenerő (gumibak, lendkerék tömegei stb.), hallatja magát. De magasabb fordulaton ezt abba kell hagynia.
Viszont a német tanárom 1.3-as Yarisa már volt szervízben, mert 2800-3000 fordulat között zajos volt a motor, és kiderült, hogy a szívócsőben égtek el elemek. Ezt gariba cserélték és mondták, hogy ez népbetegség az 1.3-asok körében. Én még nem tapasztaltam hasonlót.


Hmmm szal ha ez másnál is van akkor nyilván nem hiba csak alacsony az alapjárat? Remélem jól gondolom. Ezt a szívócsőben égnek el az elemek mit takar? kicsit megvilágosítanád?
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #199 Dátum: 2004.05.21 14:14:25 »
Idézetet írta: "-bandi-"
Nekem is van ilyen hang, kicsit engem a dízel-kattogásra-csattogásra emlékeztet. Nekem is most volt olajcsere, szóval az nem "oldja meg" ezt.
Lehet, hogy ilyen a VVT-i?  :wink:

Egyébként nekem olyan gondom van, hogy a kis rádilyóberendezés-készülékem "elfelejti" az időt, ha éjszakára leparkolok (és erre az időre kikapcsolom a motort  :lol: ), meg nem jelzi ki a külső hőmérsékletet (csak néha, ilyenkor mindig -30C-ot mutat).
Nem igazán nagy probléma, nem zavaró (a hőmérséklet pl. egyáltalán nem érdekel), de mégis.
Csökött tapasztalataimmal arra gondolok, hogy van ennek egy külön kis aksija, ami kezdi megadni magát.
Vagy nem?
 :?:


Szerintem nincs külön aksija, miért lenne... valami más baja lehet ha -30fokokat mutogat a kijelző. Lehet meggajdult picit.
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Csabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Yaris általában
« Válasz #200 Dátum: 2004.05.22 22:15:44 »
Idézetet írta: "S"
Van 2 kérdésem, hallok hangokat (nem a fejemben) és érdekelne hogy ezek normálisak-e az autómnál? Majd a szervizben is rákérdezek, de azért hátha...
Az egyik akkor jön elő amikor már meleg a moci, és üresben forog a motor... valami kattogás szerű a motor ketyegésén kívül, és ez be is hallatszik az utastérbe ha nem megy a rádió, meghallgattam a motortérben is baloldalról a szíjak felöl jön a hang kicsit olyan mintha dízel ketyegés lenne.
A másik hang pedig 1800-2000 fordulatnál gázadásnál jelentkezik kissé reszelősebb lesz itt a motor hangja...
ja és van még egy egyesben indulásnál van egy pár pillanat amikor nagyon mély brummogást hallani (mintha teherautó lenne)
Remélem sikerült átérezhetően leírni a hangokat :P :P
Kissé nehézkes így elmondani.

Még valami az első ajtókon a felső saroknál másnak is eláll az üveg és az ablak közötti gumitömítés? Néztem már másikon is és úgy emléxem annak is ilyen volt de nem értem miért mert csak a kosz és a piszok gyűlik oda

S, gariba cserélik a gumitömítést, nekem már megrendelték, az alkatrész is megjött, de még nem volt időm otthagyni a gépet.
Cs.

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #201 Dátum: 2004.05.23 12:47:24 »
Idézetet írta: "Csabi"

S, gariba cserélik a gumitömítést, nekem már megrendelték, az alkatrész is megjött, de még nem volt időm otthagyni a gépet.
Cs.


Kicsit kezd sok lenni a garanciális javítás az autón pedig ugyebár ez egy toyota vagy mi :?  :shock:
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris általában
« Válasz #202 Dátum: 2004.05.24 08:19:26 »
Hali!

Megfejtettem a ketyegés titkát,legalábbis az én autómon...!1.0!!
A légszűrőház mellett jobb oldalon van felerősítve egy kék kis ***ás!Nálam az kicsit hangosabban adja a jelet és az ketyeg!!Megnyugodtam,hogy nem motorprobléma!!Végülis azóta csinálja mióta a légszűrőház teljesen ki lett iktatva és más helyre kellett a drágát szerelni!Majd kitalálunk valamit!
SzzS

Robetta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Yaris általában
« Válasz #203 Dátum: 2004.05.25 09:42:05 »
S!

A történet úgy kezdődik, hogy a "saugrohr"-ban lévő lamellák égtek el. De ezt jobban el tudják mondani a börsi szervizben, ha beviszed. A tanárom Yarisa is ott gyógyult fel.
Az alacsony alapjárat valóban okoz "rezgéseket", amit -mint már írtam- többen szóvá tettek nekem is.
Ha valamiben még segíthetek, akkor csak szólj, de most elutazom 2 hétre.

Üdv

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris általában
« Válasz #204 Dátum: 2004.05.26 20:01:56 »
Hi!

Csak gondoltam megosztom veletek a tapasztalatomat fogyasztást illetően...
Vasárnap elkezdett villogni, így tankolva lett 5000 Ft-ért. Ma kezdett el újra villogni, és a kettő között 415 km-t mentem cirka 20 liter benzinből ez cirka 4,9 literes átlagfogyi (a computer is kb ennyit írt mindig)! Ebben van két 120 km-es út a többi város...
Nem rossza...  :)
Xanyi
Xanyi

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Yaris általában
« Válasz #205 Dátum: 2004.05.27 07:01:10 »
De irigyellek,ilyet én is akarok :roll:

Hogy a picsába tudtok ennyivel eljárni,én még 6 alá nem nagyon tudtam vinni az enyémet.

Vagy folyamatosan 70-el mentek :?:  :)
arcipán

03' YARIS SOL  50

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #206 Dátum: 2004.05.27 12:08:41 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Ebben van két 120 km-es út a többi város...
Nem rossza...  :)
Xanyi


Már csak arra lennék kiváncsi milyen város... mert ugye Bp. az egy város ahol reggel meg este 2 órát is álldigál az ember a körúton, meg van a többi város ahol ehhez képest elenyészőnek mondható a forgalom.
Nekem most 7-7,5 között van a fogyim tisztán városi közlekedéssel (Bp.)
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris általában
« Válasz #207 Dátum: 2004.05.27 15:08:16 »
Hi!

Természetesen nem Budapest, mert amikor Pesten vagyok a városi fogyasztásom még akár 8 is lehet! De az azért egész más, mert vagy állsz egy dugóban és araszolgatsz, vagy pedig khm... lendületesen autózol  :D
Szombathelyen lakom, a városit itt kell érteni.
Amúgy nem 70el, kint ha spórolossan akarok menni akkor olyan 100 - 105re szoktam ráállni!
De nyugi, én is jöttem már haza Pestről majd 8 literes fogyasztással...  :D
Xanyi
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Yaris általában
« Válasz #208 Dátum: 2004.05.28 20:26:27 »
na az én tapasztalatom Szombathely Egyházasrádóc 80-as temponál    4,9-5,4 között, 100-as temponál cca 6,9-7,3.

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris általában
« Válasz #209 Dátum: 2004.05.28 20:55:21 »
Hali!

Tovább gyűrűzik a gumitömítésekkel való problémám... szerencsére eddig még nem ázik be, de a korábban említett üveg és ajtóél közötti gumi rendellenességen kívül ma felfedeztem egy újabbat!
Hátsó ajtón a letekerhető ablak meg a kis ablak közötti műanyag fedés az egyik oldalon összement értsd felül jó egy centis rés keletkezett.
Kissé érdekesen viselkednek a műanyagok az autón napsütésre úgy tágulnak hogy ihaj  :shock:  pedig még nincs az a gatyaszaggató meleg. Más is tapasztal ilyeneket vagy csak én vagyok ilyen mázlista? egyébként az összes ablak körüli gumi illesztés eléggé hézagosnak tűnik.

Egyébként én is elértem a 2000 km-t de úgy döntöttem hogy olajcseréig nem fogom pörgetni ha csak valami miatt nem létfontosságú.
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3