Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 333722 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #795 Dátum: 2014.01.24 19:27:44 »
szuper! Végül melyik színt választottátok?
Női szín, parázsvörös  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #796 Dátum: 2014.01.24 20:23:58 »
bő két hét...
Szerintem jó választás. :clap:
Ennél gazdaságosabban üzemeltethető autóval még nem találkoztam. Nálunk 2 gyerekkel néha kompromisszumokat igényel, de 2. autónak használva ez nem lesz probléma.

Kicsit jobban kidolgozott belsővel, több pakolórekesszel, a Jazzhez hasonlóan pakolható hátsó résszel, jobb hangszigeteléssel, peresebb gumikkal, minimálisan fickósabb benzinmotorral pedig senki nem tudna belekötni, de akkor szinte senki nem venné meg a következő Toyotáját, mert észérvekkel nem akarna megválni tőle.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.24 20:36:01 írta Agyarka »

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #797 Dátum: 2014.01.24 21:11:59 »
Női szín, parázsvörös  :)
Gratula! :clap: En is parazsvoroset hajtok, annyira nem noi szin az, nagyon szep eloben, csak mosni kell  ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Yaris HSD
« Válasz #798 Dátum: 2014.01.24 21:46:36 »
Az az egyik legszebb árnyalata a YIII-nak. Itt a városban is van egy ilyen kis hibrid. Olyan csendesen lopakodik lámpatól lámpáig, hogy öröm nézni. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #799 Dátum: 2014.01.25 01:00:28 »
Kicsit jobban kidolgozott belsővel, több pakolórekesszel, a Jazzhez hasonlóan pakolható hátsó résszel, jobb hangszigeteléssel, peresebb gumikkal, minimálisan fickósabb benzinmotorral pedig senki nem tudna belekötni, de akkor szinte senki nem venné meg a következő Toyotáját, mert észérvekkel nem akarna megválni tőle.
Berendeltek a szalonba egy utángyártott, középső, könyöklős tárolórekeszt, ha megérkezik, akkor megnézzük és vagy berakatjuk vagy nem.
Az állóhelyzeti előmelegítőnek is utánakérdeznek, gyári csomagot nem találak a rendszerben.
Ja, a szervizes itt mondta, hogy az ülés ebben nem ragasztott, így ülésfűtés berakható.
Lenne akciós gyári kf felnicsomag, de az pont nem annyira tetszik. Amelyik tesztene, annak darabja 54e  :eek:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #800 Dátum: 2014.01.25 01:16:14 »
Az állóhelyzeti előmelegítőnek is utánakérdeznek, gyári csomagot nem találak a rendszerben.
az ülés ebben nem ragasztott, így ülésfűtés berakható.
A PII szettje csont nélkül berakható, az is Calix. A Toyotánál éppen annyival drágább amennyivel normálisabb a garija.
Az ülésfűtés hiányát nem érzem, de jó tudni.
A könyöklő fent van a toyotatech-en.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #801 Dátum: 2014.01.25 11:35:04 »
A PII szettje csont nélkül berakható, az is Calix. A Toyotánál éppen annyival drágább amennyivel normálisabb a garija.
Az ülésfűtés hiányát nem érzem, de jó tudni.
A könyöklő fent van a toyotatech-en.
Ha normális áron beletennék az állóhelyzeti fűtést, akkor nem kell ülésfűtés.  :)
A könyöklőt képen láttam, de élőben azért más. Kötelezettség nincs, ha nem jön be, akkor marad bemutató darab.

Milyen gumival jött ki gyárilag? Az OE Tyre info szerint Dunlop Sport Fastresponse a standard ebben a méretben ezen a modellen. Viszont a kiállított darabokon Bridgestone Ecopia volt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #802 Dátum: 2014.01.25 13:15:06 »
beletennék az állóhelyzeti fűtést, akkor nem kell ülésfűtés.  :)
Milyen gumival jött ki gyárilag?
Ja, hogy nem a motort, hanem az utasteret akarod előmelegíteni! A YHSD-nél az is fontos, jót tesz az akkunak is. Mostanában elgondolkoztam a motor előmelegítőtől fix táp behúzásán, de annyira ritkán és viszonylag rövid ideig használom, hogy nem éri meg.  Vezérlés szempontjából a Defa rendszere kifinomultabb mint a Calix.
Az Exe Dunloppal volt szerelve.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #803 Dátum: 2014.01.25 13:29:52 »
Ja, hogy nem a motort, hanem az utasteret akarod előmelegíteni!
De, a motort szeretném. Az jobbat tesz az autónak.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #804 Dátum: 2014.01.26 20:44:50 »
De, a motort szeretném. Az jobbat tesz az autónak.  ;)
Az akkunak meg a 20C körüli hőmérséklet lenne ideális, 0C környékén már kifejezetten árt neki a töltés, és csökken a kapacitása, terhelhetősége.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #805 Dátum: 2014.01.31 20:33:12 »
Női szín, parázsvörös  :)

Gratula Whis. Asszonyságnak könnyítsük a dolgát, ha már nehéz a lába és körgallérban jár.  :tt2:
Szilvi 62

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #806 Dátum: 2014.01.31 20:37:57 »
Az az egyik legszebb árnyalata a YIII-nak. Itt a városban is van egy ilyen kis hibrid. Olyan csendesen lopakodik lámpatól lámpáig, hogy öröm nézni. ;)

Nekem is nagyon ajánlgatták a szalonban a parázsvöröset (ha már nő vagyok), de személy szerint nekem nem jön be ez a szín a yarisnál. A kékbe beleszerettem, amikor megláttam, pedig fel sem merült bennem ez a szín a tervezgetésnél.  :D
A kicsi autómat gyalogosgyilkosnak hívom csak. Érdemes lenne kamerázni a gyalogosok fejét, amikor csámpáznak az út közepén, beérem őket, semmi. Aztán finom duda, hogy hallóóóóó itt vagyok, húzzzáááá már arrébb. Ilyenkor hátrafordul és rémület a fejen.  [rohog]
Szilvi 62

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #807 Dátum: 2014.01.31 20:42:21 »
De, a motort szeretném. Az jobbat tesz az autónak.  ;)
Ez a motor előmelegítő engem is érdekelne, ha utána jársz Whis.
Nekem Dunlop gumik voltak a kocsin és téliben is az lett végül.
Kérdeztem az utólagos tempomatot is, 50 ezerből meglenne, kérdés megérné-e nekem. Ha a fogyasztásra nem hat pozitívan, akkor tök felesleges, mert az autót 95%-ban városban használom.
Szilvi 62

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #808 Dátum: 2014.02.03 07:42:24 »
Gratula Whis. Asszonyságnak könnyítsük a dolgát, ha már nehéz a lába és körgallérban jár.  :tt2:
Kíváncsi leszek, mennyiből fog kijönni, 4.5-nek már örülni fogok.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #809 Dátum: 2014.02.03 07:47:04 »
Ez a motor előmelegítő engem is érdekelne, ha utána jársz Whis.
Úgyis megyek be a szalonba, ha megérkezik a középső könyöklős tárolódoboz, akkor megkérdezem a szervizeseket.
Viszonyítási alapnak ott van Agyarka beszerzési forrása meg a Toyota által kiadott 1 munkaóra beszerelés (<60e Huf). Ha ennél sokkal magasabb árat mondanak, akkor majd kitaláljuk, hogyan tovább.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety