Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1318383 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5655 Dátum: 2015.05.18 01:01:59 »
Két lehetőség van:
1. vagy szándékosan fsz, nehogymár őt megelőzzék, vagy
2. ENNYIRE NEM nézi a visszapillantót.
De, nézi. Rendszeresen találkozom ilyenekkel  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5656 Dátum: 2015.05.18 01:58:19 »
Ilyenkor hasznos az érces sor 6 hang ;)
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5657 Dátum: 2015.05.18 09:35:03 »
Ilyenkor igen, bár megelőztem minden erőlködés nélkül. De amikor reggel a sulinál egy nyúlfarknyi parkolóhely van, akkor meg jól jön a 3,8m-es hossz... ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5658 Dátum: 2015.05.22 00:13:16 »
Feleségemet ma a lélekjelenléte és helyzetfelismerése mentette meg attól, hogy elüsse egy iskolától 15 méterre lévő zebrán egy éppen mobiltelefonáló autós, aki annyira telefonált, hogy az egészből SEMMIT nem vett észre, még csak nem is fékezett.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5659 Dátum: 2015.05.22 00:37:03 »
Feleségemet ma a lélekjelenléte és helyzetfelismerése mentette meg attól, hogy elüsse egy iskolától 15 méterre lévő zebrán egy éppen mobiltelefonáló autós, aki annyira telefonált, hogy az egészből SEMMIT nem vett észre, még csak nem is fékezett.
Rá kell csapni egy nagyot a kocsira, aztán elesni.
Engem egyszer egy biciklis fog "elgázolni" a zebrán :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5660 Dátum: 2015.05.22 06:54:19 »
Hölgyek, urak. Vajon mi a helyzet olyankor, ha útépítés miatt kialakult változó irányú forgalmat jelzőlámpa irányítja, de a keresztező gyalogos forgalmat nem? Tehát én zöldet kapok egy egysávos úton, de jön a gyalogos? Mondjuk megáll a sor, és a szemből jövők elindulnak, de nem férnek el, mert nem láthatják, hogy miért nem jön a nép? Vagy ilyenkor a gyalogosnak akkor kellene mennie, mikor az irányváltás miatt nem jönnek autók?
Gabe 254.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5661 Dátum: 2015.05.22 12:03:32 »
Zebra van ott? Mert akkor szerintem akkor megy amikor szeretne és persze van lehetősége.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5662 Dátum: 2015.05.22 21:26:47 »
Zebra van, mivel a félpályás útzár idejére nem marják fel és veszik le a táblákat. A kérdés inkább az, hogy ezt a helyzetet szabályozza-e a kresz külön? Vagy csak mennek, ahogy addig is?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5663 Dátum: 2015.05.22 21:30:32 »
Hölgyek, urak. Vajon mi a helyzet olyankor, ha útépítés miatt kialakult változó irányú forgalmat jelzőlámpa irányítja, de a keresztező gyalogos forgalmat nem? Tehát én zöldet kapok egy egysávos úton, de jön a gyalogos? Mondjuk megáll a sor, és a szemből jövők elindulnak, de nem férnek el, mert nem láthatják, hogy miért nem jön a nép? Vagy ilyenkor a gyalogosnak akkor kellene mennie, mikor az irányváltás miatt nem jönnek autók?
Nem. A gyalogosnak ilyenkor is elsőbbsége van a "zebrán" - hacsak le nem takarják az gyalogos átkelőhelyet jelző táblákat, és ki nem tesznek a gyalogosoknak egy "gyalogos átkelőhely megszűnt" táblát (Pécsett volt erre példa az utóbbi hónapokban, útépítés miatt). De ha ilyen nincs, akkor ott bizony a gyalogosnak továbbra is elsőbbsége van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5664 Dátum: 2015.05.22 21:31:40 »
Rá kell csapni egy nagyot a kocsira, aztán elesni.
Engem egyszer egy biciklis fog "elgázolni" a zebrán :)

Vagy én a nissan leaffel :D
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5665 Dátum: 2015.05.22 21:34:54 »
Feleségemet ma a lélekjelenléte és helyzetfelismerése mentette meg attól, hogy elüsse egy iskolától 15 méterre lévő zebrán egy éppen mobiltelefonáló autós, aki annyira telefonált, hogy az egészből SEMMIT nem vett észre, még csak nem is fékezett.
music, örülök hogy nem lett baj, de ez sajnos teljesen hétköznapi dolog  :no: ... Naponta 8-10 órát autózva a városban, olyan dolgokat látok, hogy minden nap össze lehetne belőlük rakni egy hajmeresztő videót  :helpsmilie:

Azt meg, hogy emberek miket NEM képesek észrevenni, nem hinnéd el, amíg nem ültél némelyik tanulóvezető mellett  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5666 Dátum: 2015.05.22 21:37:31 »
Vagy én a nissan leaffel :D
Ha egyszer megállnak az autók a zebra előtt, majd köztük te átsuhansz, akkor lehet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5667 Dátum: 2015.05.22 21:41:48 »
Na ha valaki kappát akar próbálni, igyekezzen, mert amióta megvan, minden utamra esik 2-3 helyzet:
Ma pl mikrotalira jöttem: egy kihajtott mellékutcából, aztán szőke néni, igaz hogy zebrán, de akkor nézett csak szét a telefonjából, amikor már előttem volt (ABS tesztelve) aztán taxis előzés után viszasorolást nézte be, utána egy Ignis rájött hogy nem a lekanyarodóba akar menni ... :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5668 Dátum: 2015.05.24 18:00:36 »
Most vettem észre, hogy bő egy éve - tehát már elévülési időn túl, de a posta lassúsága esetleg még beleférhet... - rossz rendszámot írtam sms-ben a mobilparkolásra. (Mellesleg utánanéztem, egy Toyota Hiace-t ajándékoztam meg ezzel, bár nyilván nem tudván róla nem is élt a lehetőséggel .) Akkor nem büntettek meg, pedig több, mint egy órát parkoltam ott, gondolom, most már nem fog jönni semmi.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5669 Dátum: 2015.05.26 18:32:16 »
Feleségemet ma a lélekjelenléte és helyzetfelismerése mentette meg attól, hogy elüsse egy iskolától 15 méterre lévő zebrán egy éppen mobiltelefonáló autós, aki annyira telefonált, hogy az egészből SEMMIT nem vett észre, még csak nem is fékezett.
Sajnos sok szülőt sem érdekli az iskola környéki utak ésszerű használata.
A gyerkőc sulija eléggé kieső helyen van, nincs átmenő forgalom, gyakorlatilag csak azok hajtanak be, akik gyereket hoznak/visznek, itt dolgoznak vagy áruszállítók. Elég szűk mindkét utca az épület két oldalán, az útburkolat is rozoga, kétoldalt autók parkolnak (kiállnak, beállnak) emberek és gyerekek járnak át az úttesten. Ennek ellenére jópár autós úgy tolja neki, mint egy idióta. Néha egy-egy szülő rájuk ordít, de sok foganatja nincs.

A múltkorában viszont meglepődtem a rendőrök leleményességén. Volt az a kampány a gyerekülések ellenőrzésére és valamelyiknek a kerületben volt annyi sütnivalója, hogy a sulinál és az ovinál állomásoztak. Így senkit nem kellett kiinteni a főúton, egyszerűen kémlelték a jövő-menő autókat és csak oda kellett sétálniuk az amúgy is álló autókhoz.  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety