Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1317621 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5055 Dátum: 2014.08.26 08:07:41 »
na emberek, most jól kifogtam.
Ebbe jól belefutottál.  :wacko:
Tény, hogy a kocsi eleje 5m-en belül van, a hátulja talán nem.
Viszont kultúrhelyen ezt úgy oldják meg, hogy eleve olyan felfestés van a burkolaton, hogy nyilvánvalóan látszik, oda nem állhatsz. Persze az nem hoz extra bevételt, így senkinek sem érdeke.

Minap volt a hírekben, hogy egy nem egyértelmű mozgáskorlátozott parkolóhelyen folyamatosan büntették az oda jogosulatlanul parkolókat. Miután bekerült a médiába, érdekes módon lett ember is meg festék is, hogy jól látszódjon: ez mozgáskorlátozott parkolóhely.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5056 Dátum: 2014.08.26 15:13:44 »
Erről a takarás dologról jut eszembe, hogyha azt szabályozza a KRESZ, hogy a zebra előtt 5 méteren belül nem szabad állni, hogy látszódjon az esetlegesen átkelni szándékozó gyalogos, akkor miért szabad zebra előtt a járda szélén élősövényt telepíteni. Konkrétan ezen a helyen (úgy kell nézni, hogy jobb oldalt legyenek a házak), napi rendszerességgel reszketek, nehogy valaki a bokor takarásából lelépjen a zebrára. És hogy a lúd kövér is legyen: a zebra mögötti fehér épület egy iskola...
Tudom, hogy fekvő rendőr van, meg jobbkéz szabály, nem kell kioktatni, mert mint írtam, naponta járok arra. A kérdés, hogy miért takarhat a sövény, és miért nem az autó?
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5057 Dátum: 2014.08.26 17:10:54 »
Ugyanazért, amiért trafóházat, villanyoszlopot, sövényt, fát, stb... lehet telepíteni az utcasarkokra. Még véletlenül se legyen belátható.  :no:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5058 Dátum: 2014.08.26 17:23:51 »
Erről a takarás dologról jut eszembe, hogyha azt szabályozza a KRESZ, hogy a zebra előtt 5 méteren belül nem szabad állni, hogy látszódjon az esetlegesen átkelni szándékozó gyalogos, akkor miért szabad zebra előtt a járda szélén élősövényt telepíteni. Konkrétan ezen a helyen (úgy kell nézni, hogy jobb oldalt legyenek a házak), napi rendszerességgel reszketek, nehogy valaki a bokor takarásából lelépjen a zebrára. És hogy a lúd kövér is legyen: a zebra mögötti fehér épület egy iskola...
Tudom, hogy fekvő rendőr van, meg jobbkéz szabály, nem kell kioktatni, mert mint írtam, naponta járok arra. A kérdés, hogy miért takarhat a sövény, és miért nem az autó?
Igazad van, de a sövények nem az úttesten parkolnak ;)  És különben se fizetnék ki a büntit :wacko:
Nahát ott lakom néhány házzal a suli felett :winkiss: :surrender:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5059 Dátum: 2014.08.28 11:19:05 »
Nahát ott lakom néhány házzal a suli felett :winkiss: :surrender:
Tudom  ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5060 Dátum: 2014.08.28 11:20:06 »
A másik ellentmondás: ha utcasaroktól 5 méteren belül van felfestett parkoló, akkor ott miért szabad parkolni, ha egyszer a KRESZ ezt tiltja?
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5061 Dátum: 2014.08.28 16:33:22 »
Dehogy ellentmondás. Tessék csak utánanézni, hogy erősorrendben hogyan következnek a közúti jelzések, szabályok!  ;)

Egyébként a közútkezelő bizonyos esetekben eltérő módon is szabályozhat, erről bepi mester többet is mesélhetne, ha van erre módja.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5062 Dátum: 2014.08.28 17:07:51 »

Egyébként a közútkezelő bizonyos esetekben eltérő módon is szabályozhat, erről bepi mester többet is mesélhetne, ha van erre módja.
Ennek utána kell kérdezzek a forgalmász kollégáktól, ha érdekel benneteket...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5063 Dátum: 2014.08.28 17:36:20 »
Ennek utána kell kérdezzek a forgalmász kollégáktól, ha érdekel benneteket...

 :yes: :yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5064 Dátum: 2014.08.28 19:05:39 »
Dehogy ellentmondás. Tessék csak utánanézni, hogy erősorrendben hogyan következnek a közúti jelzések, szabályok!  ;)
Tudom, hogy mi az erősorrend, de attól még az ellentmondás, az ellentmondás: egyszer szabad, másszor meg nem, holott ugyanúgy zavarja a láthatóságot.
Ezek a felfestések nálunk amúgy is sikamlós esetek, mert kicsit sokszor elkopnak, és ezt igyekszik mindkét oldal kihasználni...
music     

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5065 Dátum: 2014.09.27 19:40:47 »
Vasúti átjáró, piroslámpa megállok.... pár másodperc múlva valami koppant egy nagyot, de a mögöttem lévő autó messzebb volt, nem jött belém.
Na szerintetek mi volt?

Ahogy fékezett a mögöttem lévő, levált a dísztárcsája és beletrafált a hátsó lökösömbe, jo 10 cm es karcot húzva.
De ha ők nem szállnak ki a dísztárcsáért, nem tudom meg mi volt az.... de így csak kiszálltam, és odasétáltam hozzájuk.
Azt mondják semmi gond, csak a dísztrácsa szállt le.... mondom addig oké... viszont nekem lett egy hosszú karc a lökösön.

Nem szeretnének betétlapozni, hogy legyen?  Adtok egy 10ezrest és el van felejtve.
Szerintem itthon polírral kijön. De azért nem repdestem az örömtől.... nyilván ők sem.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5066 Dátum: 2014.09.27 20:40:18 »
Tudom, hogy mi az erősorrend, de attól még az ellentmondás, az ellentmondás: egyszer szabad, másszor meg nem, holott ugyanúgy zavarja a láthatóságot.
Ezek a felfestések nálunk amúgy is sikamlós esetek, mert kicsit sokszor elkopnak, és ezt igyekszik mindkét oldal kihasználni...
feleségem megírta az esetünket az illetékes kormányhivatalnak, a polgármesternek, a közterületfelügyeletnek. a kerületi kormányhivatal már válaszolt is, továbbítva a levelet a BKK-nak, mert állítólag a felfestések hozzájuk tartoznak...nehéz az élet  :whistling:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5067 Dátum: 2014.09.28 10:51:26 »
A BKK meg továbbirányít a kerületi akárkihez, azok meg tovább máshova, stb, stb.  :hmmmm:  :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5068 Dátum: 2014.09.28 20:51:19 »
mindegy, úgyis le fognak minket mészárolni, nincsenek kétségeim :( de a feleségem szerint a választások előtt minden levelet elolvasnak, úgyhogy egy próbát megért...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5069 Dátum: 2014.09.30 20:02:22 »
Erről jut eszembe, hogy nem annyira régen egy pláza parkolójában beálltam egy helyre. Valamiért gyanús volt, hogy lépcsőházhoz közel van és üres, ezért jól körbenéztem: a hátsó betonperemen vízszintesen lapjára fordított, kb 10x10 cm-es, fehér alapon feketével kerekesszéket ábrázoló piktogram volt egy '1x' kíséretében.
Természetesen elálltam onnan. De azért nem hagyott nyugodni, hogy ez így ebben a formában tényleg rokiparkolót jelöl-e (mind a tábla, mind az elhelyezése), felfestés nem volt a padozaton.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety