Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1317390 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3810 Dátum: 2012.10.18 16:14:09 »
Legalján a válasz:
Idézetet írta: Misi
Ha a fentiek ellenére mégsem boldogulnál valamivel, akkor keresd meg bármelyik moderátort, segíteni fognak!
Szóval megmondtuk.  :winkiss:
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3811 Dátum: 2012.10.18 16:19:41 »
Szervusz Nagycitrom!

Végig olvastam. Csak a két szín használatára van megkötés. S a többi?   :)
Szia!
Nem írunk színessel. Eddig ezt 2 moderátor is leírta Neked. Ebből mi nem teljesen világos?

üdvözlettel Nagycitrom

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3812 Dátum: 2012.10.18 16:40:23 »
Szervusz Nagycitrom!

Végig olvastam. Csak a két szín használatára van megkötés. S a többi?   :)
A többivel az ovisok írhatnak :tt2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3813 Dátum: 2012.10.18 16:41:25 »
Szóval, az én elgondolásom sem egzakt, de a jogszabály ide vonatkozó passzusai is vitathatók és ehhez nem is kell nagyon egyedi (értsd: nem ritka) eset...  :)
Őszintén, nem tudom: mi a vitatható a jogszabály ide vonatkozó részében? Tökegyszerű. Valahová az út menetirány szerinti jobb oldalára kell érkezned. Abba a sávba, amelyikbe neked tetszik (mondjuk: amelyikbe a továbbhaladás szempontjából célszerű). Slussz  :yes:

Én ezen nem változtatnék. A többit a kanyarodási szabály (hogy ti. a jobbra kanyarodóé az elsőbbség) elrendezi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3814 Dátum: 2012.10.18 16:55:00 »
Szia!
Nem írunk színessel. Eddig ezt 2 moderátor is leírta Neked. Ebből mi nem teljesen világos?

üdvözlettel Nagycitrom

Ez így világos volt, csak abban nem találtam többet amire utaltál.Pont!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3815 Dátum: 2012.10.18 19:42:41 »
Ez így világos volt, csak abban nem találtam többet amire utaltál.Pont!

No, akkor félre nem érthetően: Kérve lett, hogy ne írj színessel, semmilyennel.  Meg volt magyarázva, hogy miért.  Ha nem tartod be az írott és íratlan szabályokat, akkor moderáció jön, ha ennek ellenére még mindig nem tartod be, akkor figyelmeztetés - ideiglenes kitiltás - végleges kitiltás a sorrend.
A további szájkarate értelmetlen és értelmezhetetlen.
Remélem így egyenes és érthető.
További jó fórumozást!

 :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3816 Dátum: 2012.10.18 20:04:11 »
No, akkor félre nem érthetően: Kérve lett, hogy ne írj színessel, semmilyennel.  Meg volt magyarázva, hogy miért.  Ha nem tartod be az írott és íratlan szabályokat, akkor moderáció jön, ha ennek ellenére még mindig nem tartod be, akkor figyelmeztetés - ideiglenes kitiltás - végleges kitiltás a sorrend.
A további szájkarate értelmetlen és értelmezhetetlen.
Remélem így egyenes és érthető.
További jó fórumozást!

 :flowers:

Értem én Mester! Az erő veletek van.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3817 Dátum: 2012.10.18 20:33:51 »
"Többnyire"? Ha-ha-ha. Tudod, ahogy azt már korábban is írtam, veled ellentétben én nem laikusként (!) játszom a szobatudóst, hanem a gyakorlatban oktatom ezeket a dolgokat. Jogi egyetemet végigjárt emberként pedig tudom azt is, hogy a jogértelmezésnek időnként helye van, sőt nélkülözhetetlen.

A tankönyvből (meg a gyakorlatból: "...az egységes, mindenki által elfogadott álláspont") állítottad azt, hogy a párhuzamos közlekedés feltétele az összefüggő járműoszlop, íme az idézet:


A jelenleg érvényes KRESZ-tankönyv szerint viszont (91. oldal):

"A tényleges párhuzamos közlekedés akkor alakul ki, ha -az arra alkalmas úton- a forgalom sűrűsége miatt a forgalmi sávokban összefüggő járműoszlop halad."

Ezzel szemben a Közlekedési Főfelügyelet által 1178/1/2004 iktatószámon jóváhagyott Autóvezetők tankönyve 2. kiadás (szerkesztő: Hack Emil; kézirat lezárva 2012. február) első részében a 69. oldalon  a következő olvasható: "... mert az útburkolati jellel elválasztott azonos irányban haladó sávokban akár egy-egy jármű esetében is párhuzamos közlekedésről beszélünk."
Csak én érzem az ordító ellentmondást a két idézet (mindkettő jogértelmezés) között?

Tudnád idézni, hogy hol érveltem a balról érkező, balra kanyarodó jármű elsőbbsége mellett, az egyenesen haladóval szemben? Ha ezt valóban így tettem, akkor természetesen tévedtem - de azért örömmel elolvasnám újra az ezzel kapcsolatos hozzászólásomat.

Ez ügyben viszont elnézést kérek! Sajnos hibáztam. Neked tulajdonítottam néhány hozzászólást, amit nem Te küldtél be.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3818 Dátum: 2012.10.18 20:57:05 »
Miért nem kezdesz valami lenyűgőző diplomamunkába. Nagyon vágod a forrásmunkák felkutatását :surrender:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3819 Dátum: 2012.10.18 21:25:44 »
Miért nem kezdesz valami lenyűgőző diplomamunkába. Nagyon vágod a forrásmunkák felkutatását :surrender:

Csak ne járjon ugy,mint schmitt paja:-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3820 Dátum: 2012.10.18 21:37:52 »
Remélem legalább akik benne vannak azok élvezik vagy legalább szórakoztatónak tartják ezt a beszélgetést, mert olvasni egyáltalán nem az...  :censored:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3821 Dátum: 2012.10.18 22:34:31 »
Remélem legalább akik benne vannak azok élvezik vagy legalább szórakoztatónak tartják ezt a beszélgetést, mert olvasni egyáltalán nem az...  :censored:
Én rohadtul nem tartom szórakoztatónak. Épp ellenkezőleg. De nem bírom szó nélkül hagyni, mert nem tolerálható, hogy valaki a monitor mögül ilyen arrogáns kritikára formál jogot magának, miközben halvány lila lövése nincs a dolog gyakorlati részéről.

De egyébként teljesen igazad van, ebbe kár belemenni. Csak megállni baromira nehéz, a dolog destruktív és félrevezető jellege miatt - elég csak az autópályán jobbról előzés tiltott mivoltának vitatására gondolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3822 Dátum: 2012.10.18 23:36:05 »
Én rohadtul nem tartom szórakoztatónak. Épp ellenkezőleg. De nem bírom szó nélkül hagyni, mert nem tolerálható, hogy valaki a monitor mögül ilyen arrogáns kritikára formál jogot magának, miközben halvány lila lövése nincs a dolog gyakorlati részéről.

De egyébként teljesen igazad van, ebbe kár belemenni. Csak megállni baromira nehéz, a dolog destruktív és félrevezető jellege miatt - elég csak az autópályán jobbról előzés tiltott mivoltának vitatására gondolni.

Ember! Belegondoltál-e már abba, hogyan tudnád "megelőzni" jobbról azokat, akik - jogkövető magatartást tanúsítva - betartják az autópályára érvényes jobbratartási kötelezettséget? Ha Te is eljutsz a "Sehogy!" válaszig, akkor nem lenne-e hatékonyabb, ha ugyanilyen vehemenciával azokat ostoroznád, akik a belső sávot saját hitbizományuknak tekintik, ezért csak ott tudnak cammogni, ezáltal lehetővé téve azt, hogy jobbról elhaladjanak mellettük?
Esetleg elgondoltál-e azon, hogy ha utolérsz egy ilyen szabályt nem tisztelő (remélem legalább ebben egyetértünk) sofőr által vezetett járművet; amennyiben beállsz mögé, Te magad is elköveted ugyanazt a szabálysértést (azaz Te magad sem tartasz jobbra, márpedig ha nem vagy - úgymond - "előzésben" akkor ez kötelezettség Rád is ugyanúgy vonatkozik)? Vagy inkább mész mellette a külső sávban az általa választott alacsonyabb sebességgel, nehogy "megelőzd"?
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3823 Dátum: 2012.10.18 23:39:56 »
"Sot, en ugy emlekszem egyenes tovabbhaladni is csak a baloldali savbol lehet, amennyiben ketsavos az egyiranyu ut. A jobb oldali savot csak jobbra kanyarodashoz szabad hasznalni."
Én ilyenről nem tudok.
Hmm. Nem tudom honnan szedtem ezt. A KRESZ-ben tenyleg nincs ilyen, pedig most megneztem a 31. § 1/b) -t. Egyenesen tenyleg barmely savbol tovabb lehet haladni, mert erre nincs szabalyozas. Sebaj, epp 12 eve vezetek ugy, hogy mindig balra huzodtam tovabbhaladaskor is. Ezentul ujabb 12 evig direkt jobbra fogok huzodni :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3824 Dátum: 2012.10.19 00:07:46 »
De nem bírom szó nélkül hagyni, mert nem tolerálható, hogy valaki a monitor mögül ilyen arrogáns kritikára formál jogot magának, miközben halvány lila lövése nincs a dolog gyakorlati részéről.

Ha oktató létedre nem ismerted a Közlekedési Főfelügyelet által jóváhagyott tankönyvben található - a párhuzamos közlekedésre vonatkozó - definíciót (márpedig nagyon úgy tűnik, hogy nem ismerted, különben nem ragaszkodtál volna annyira az összefüggő járműoszlophoz), akkor kettőnk közöl talán inkább Te vagy az, akinek lila lövése sincs a dolgokról.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.