Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1317372 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3405 Dátum: 2012.01.08 19:15:48 »
Nekem elég gyakran nem adják meg a jobbkezet a bicajosok itt a környéken. Minap kora reggel sötétben, lámpa nélkül jött balról a bicajos, uccsó pillanatban vettem észre és szerencsémre ~tízzel gurultam. Francnak sem hiányzik kora reggel egy ilyen galiba.
Másik kedvenc szitu: főút, kereszteződés, utána rögtön gyalogos-átkelőhely. Oldalirányból jön a bringa, fittyet hányva az elsőbbség táblájára, ráhajt a zebrára és ott megy keresztül.
Persze csak akkor számít gyalogosnak, ha leszáll és áttolja, elgázolt bringásról állapítsuk meg hogy rajta ült vagy sem :D
Amúgy teljesen jó dolognak tartanám a biciklit lakott területen, de könyörgöm valami szabály legyen már amit nekik is be kell tartani, illetve ha elcseszik, akkor legyenek felelősségre vonhatóak.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3406 Dátum: 2012.01.08 19:17:28 »
Mik azok a sebességkorlátozások? (Néha én is biciglizek :devil:)
Járdán (ahol az úttesten nem lehet kerékpárral közlekedni): 10 kmh.
Kerékpár- és gyalogúton: 20 kmh.
Kerékpárúton: 30 kmh.
Lakott területen belül: 40 kmh.
Lakott területen kívül, sisak nélkül: 40 kmh.
Lakott területen kívül, sisakban: 50 kmh.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3407 Dátum: 2012.01.08 19:18:22 »
Másik kedvenc szitu: főút, kereszteződés, utána rögtön gyalogos-átkelőhely. Oldalirányból jön a bringa, fittyet hányva az elsőbbség táblájára, ráhajt a zebrára és ott megy keresztül.
Persze csak akkor számít gyalogosnak, ha leszáll és áttolja, elgázolt bringásról állapítsuk meg hogy rajta ült vagy sem :D
Amúgy teljesen jó dolognak tartanám a biciklit lakott területen, de könyörgöm valami szabály legyen már amit nekik is be kell tartani, illetve ha elcseszik, akkor legyenek felelősségre vonhatóak.
Szabály van. Ha elcseszik, felelősségre is vonhatók. Eddig az elmélet...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3408 Dátum: 2012.01.08 19:24:23 »
Szabály van. Ha elcseszik, felelősségre is vonhatók. Eddig az elmélet...
Olyan sok biciglis szervezet van ,amik harcolnak a jogaikért, miért nem nevelik meg saját biciglistáikat.Vigyazhatnának saját presztizsükre! Mert biztos nem a vidéken közértbe bicigliző nénike szabálytalankadik, hanem a városi vagányok. Én már szoltam be motorról biciglisnek miért megy át pirosban a kereszteződésbe, dehát az ritka, hogy mód van rá.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3409 Dátum: 2012.01.08 19:28:38 »
Olyan sok biciglis szervezet van ,amik harcolnak a jogaikért, miért nem nevelik meg saját biciglistáikat.Vigyazhatnának saját presztizsükre! Mert biztos nem a vidéken közértbe bicigliző nénike szabálytalankadik, hanem a városi vagányok. Én már szoltam be motorról biciglisnek miért megy át pirosban a kereszteződésbe, dehát az ritka, hogy mód van rá.
És van hogy nem is a bicikli-autós konfliktusról van, szó, de még a gyalogosokra is veszélyt jelentenek néha, bár tény hogy egy gyalogos nem fog belehalni ha elgázolja egy biciklis.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3410 Dátum: 2012.01.08 20:15:13 »
Olyan sok biciglis szervezet van ,amik harcolnak a jogaikért, miért nem nevelik meg saját biciglistáikat.Vigyazhatnának saját presztizsükre! Mert biztos nem a vidéken közértbe bicigliző nénike szabálytalankadik, hanem a városi vagányok. Én már szoltam be motorról biciglisnek miért megy át pirosban a kereszteződésbe, dehát az ritka, hogy mód van rá.
Direkt írod g-vel :D ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3411 Dátum: 2012.01.08 20:28:49 »
Rendszámot kötelező biztositást, nekik :lol:
...és a gyalogosoknak is  ;) (ja meg az össze-vissza futkosó állatoknak is  :D)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3412 Dátum: 2012.01.08 21:03:12 »
...és a gyalogosoknak is  ;) (ja meg az össze-vissza futkosó állatoknak is  :D)
Nekünk azért legalább tanították oviban meg általánosban, hogy kell átkelni egy úttesten, kvázi kaptunk egy képzést. De sztem legtöbb biciklis nem tudja hogy kéne közlekednie :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3413 Dátum: 2012.01.08 21:03:18 »
...és a gyalogosoknak is  ;) (ja meg az össze-vissza futkosó állatoknak is  :D)
... inkább vegyük le mindjárt az autókról is  ;) :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3414 Dátum: 2012.01.08 21:27:17 »
Nekem elég gyakran nem adják meg a jobbkezet a bicajosok itt a környéken. Minap kora reggel sötétben, lámpa nélkül jött balról a bicajos, uccsó pillanatban vettem észre és szerencsémre ~tízzel gurultam. Francnak sem hiányzik kora reggel egy ilyen galiba.

Kb. egy hónapja én is majd' elcsaptam egyet jobbkezes részen. Szinte mindig lassítok jobbkezes részen akkor is, ha nekem van elsőbbségem (megszoktam már, hogy erre szükség van...) hogy vészfékkel meg tudjak állni, de akkor egyrészt siettem, másrészt a bringás úgy jött, mintha legalábbis a Tour-on kerekezett volna egy időfutamon... Épp hogy nem csaptam el, majdnem elesett és a végén még visszajött magyarázni. Kisebb szópárbaj után végül elnézést kért ("nem tudtam h jobbkéz szabály van...") én meg jeleztem, hogy óvatosan, mert lesz aki nagyobb tempóban jön majd, mint én.

Még azt bírom nagyon, amikor az Üllői és hasonló nagyságú utakon közlekednek (életveszély), de a pénteki esetet már meg sem említem, amikor a háromsávos úton szembe a forgalommal két sáv között (!) jött egy cca. 60 éves kerékpáros. Barátommal csak összenéztük, hogy ennek hová gurulhatott a gyógyszere...

Azért vigyázzunk rájuk.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.08 21:29:52 írta richkan »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3415 Dátum: 2012.01.08 21:35:04 »
Azért vigyázzunk rájuk.
Így van. Ha lezúznék egyet, elég sovány vigasz lenne, hogy ő volt a hibás. OK, nem érezném így magamat felelősnek, de azért ettől még épp elég mocskos érzés lenne, hogy kinyírtam/megnyomorítottam egy embert.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3416 Dátum: 2012.01.08 21:38:49 »
Egyszerű a dolog skacok!!!  :otlet:

Vegyetek egy-egy Air-Soft pisztolyt, azon van sorozatlövő program is. Kellő erővel lövi ki a 0,3mm-es műanyag golyókat ahhoz, hogy csípjen és látványos véraláfutást okozzon.
Na, ilyennel kell leszedegetni az ilyen barmokat, akik csőlátással mennek előre, mint a birkák, meg a tehenek...  :clap: [rohog]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3417 Dátum: 2012.01.08 22:09:58 »
Most így elképzeltem  :hmmmm: ...  :eek: ...  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3418 Dátum: 2012.01.08 22:50:11 »
A legénybúcsúmon ez volt a bátorságpróba, hogy egy lövedéket a tricepszemen, vagy a hátamon fedetlenül vállalok-e.  :lol:
A trickómra kaptam, 2 hétig véraláfutásos volt a helye... de nem fájt, mert addigra már kellő mennyiségű Jéger és pálinka fogyott... de gyorsan észhez térít egy ilyen kis lövedék...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3419 Dátum: 2012.01.09 09:28:59 »
A legénybúcsúmon ez volt a bátorságpróba, hogy egy lövedéket a tricepszemen, vagy a hátamon fedetlenül vállalok-e.  :lol:
A trickómra kaptam, 2 hétig véraláfutásos volt a helye... de nem fájt, mert addigra már kellő mennyiségű Jéger és pálinka fogyott... de gyorsan észhez térít egy ilyen kis lövedék...  :yes:
Air-Soft James Bond kit for Corolla  :cool2:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer