Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1315149 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3075 Dátum: 2011.08.29 14:13:03 »
Amennyiben gyalogos is van mellettem, minek szálljak le?! Az autósnak úgyis meg kell adja a gyalogosnak az elsőbbséget, viszont én a gyalogosnál kb 3x-os sebességgel eltakarodok a zebráról. Hol akadályozlak én ezzel Téged?
Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy este egy mellékutcánál piros lámpánál állva - HA meggyőződtél arról, hogy a többi irányból senki nem jön, - nyugodtan átmehetsz a tilos jelzésen, hiszen ezzel senkit nem zavarsz.
Nem azért kell leszállni, mert akadályozol valakit, hanem mert ez a szabály. Egyébként épp akkor lenne logikus nem leszállni, ha te lennél az egyedüli átkelő a zebrán, mert akkor nem veszélyeztetsz senkit. Engem gyalogosként (különösen ha két picivel vagyok, pláne ha babakocsival) rettentően zavarnak a zebrán tekerő biciklisták. így is sokszor meg kell állnom az út közepén esetenként már villogó zöldnél, vagy pirosnál, mert aki szembejön, nem a lába elé néz, és különben nekem jön. Biciklivel meg akármi történhet, felborulsz rá a gyerekre, a minimum, hogy ott helyben kiheréllek, :nono: aztán maradék életedben nézheted a másik oldalt:  :wheelchair:  
Amikor én zebrán átbiciklizek, akkor azt kizárólag a zebra legszélén teszem, ahol semmilyen gyalogos embert (öreg nénit-bácsit, vagy babakocsit toló music-ot) nem veszélyeztetek. Nem vakegérmódjára teszem, mégcsak nem is a BP-i szokásokból kell kiindulnod... Ez itt vidék, lassabb, valamivel nyugodtabb és türelmesebb az élet. Így nincs okod kiherélni senkit...  :hug:

Tulajdonképpen igen, éjszaka, amikor kutya nincs az utcán, akkor még át is mehetnék a tilos jelzésen, pontosan (de nem teszem, azaz, nem járkálok éjszaka az utcán...).  ;) Persze nem csak azért nem teszem ezt, mert alszok éjszaka, hanem, mert nem nyernék vele időben túl sokat, így minek is kockáztatnék bármit is? Nálunk a leghosszabb piros jelzés kb 35-40mp, azt még sietve is kibírja az ember... nem éri meg kockáztatni...
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.29 14:14:50 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3077 Dátum: 2011.08.31 22:22:54 »
Amit a gyorshajtásról tudni kell

Nem pontosan így van de 99% ban igen.De a kalkulator abszolút nem pontos. Pl ha 90 km er a megengedett és te 110 el mész a kalkulátor szerint helyszínbírságolhatnak pedig nem ez már közik ( persze ha nagyon pontos a km órád) Vagy ha a megengedett 50 km/h és te 67 el mész akkor az még nem közig ( persze ebben az esetben is nagyon pontos akm órád)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3078 Dátum: 2011.09.13 21:04:16 »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3079 Dátum: 2011.09.16 12:24:50 »
Csak érdekességképpen, kódok a jogosítványban.
A kedvencem a 05 08 --> szeszesital-fogyasztás tilalma. Miért egyébként lehet szeszesitalt fogyasztani vezetéshez? Én úgy tudtam, hogy nem...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3080 Dátum: 2011.09.16 12:28:41 »
De másutt az Eu-ban igen és mivel ez EU kompatibilis okmány.... :innocent:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3081 Dátum: 2011.10.06 00:47:37 »
Hogy Kookaburrának is adjak egy kis agyalnivalót: a Lágymányosi hídon Buda felé, de még a pesti hídfőnél jelenleg egyszerre van kirakva egy 70-es és egy 30-as tábla. Mennyivel szabad menni?
a) 30 km/h
b) 50 km/h
c) 70 km/h
d) már nincs is Lágymányosi híd.
 [rohog] [rohog] [rohog]
music     

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3082 Dátum: 2011.10.06 07:47:01 »
Hogy Kookaburrának is adjak egy kis agyalnivalót: a Lágymányosi hídon Buda felé, de még a pesti hídfőnél jelenleg egyszerre van kirakva egy 70-es és egy 30-as tábla. Mennyivel szabad menni?
a) 30 km/h
b) 50 km/h
c) 70 km/h
d) már nincs is Lágymányosi híd.
 [rohog] [rohog] [rohog]
A "d" a helyes válasz :-))
Amúgy a 30-as (és előtte az 50-es) tábla alatt van kiegészítő jelzés is. Igaz, kb. háromcentis betűkkel, így pár méternél távolabbról nem olvasható. Ha jól emlékszem, akkor 20-05h, vagy valami hasonló, szóval éjszaka érvényes csak a korlátozás (olyankor dolgoznak a hídon).

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3083 Dátum: 2011.10.06 10:29:53 »
Attól még a jó édes anyjukat úgy amúgy. 22-03-ig van asszem korlátozás, hacsak ki nem esel a kocsiból, nem is látszik az időpont, mellesleg még este 11-kor is én voltam a leglassabb a magam 60 km/h-s tempójával, közúti veszélyeztetés ott 30-cal menni, ha az ember szabályos akar lenni!
         

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3084 Dátum: 2011.10.06 12:24:48 »
Igen, kéne valami definíció, hogy az a jelzés, ami nem legalább X méretű, az nem létezőnek tekintendő.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3085 Dátum: 2011.10.06 14:07:08 »
A részünkről az országos közutak mellé kihelyezett KRESZ- és egyéb kiegészítő táblák (hivatalosak!) mérete és az azokon olvasható betűk típusa és mérete a hatályos ÚT szabványba vannak foglalva.
Amennyiben az érintett szakasz önkormányzati kezelésbe tartozik, úgy lehet, hogy nem szabványos a kieg.tábla.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3086 Dátum: 2011.10.06 20:44:13 »
Igen, kéne valami definíció, hogy az a jelzés, ami nem legalább X méretű, az nem létezőnek tekintendő.
Elvileg sebbeséghez van kötve a táblák nagysága.Az autopályán a legnagyobbak és így csökken lefelé míg el nem érünk a kérékpárútig ahol már nevetségesen kicsik a jelzőtáblak.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3087 Dátum: 2011.10.06 21:06:02 »
Elvileg sebbeséghez van kötve a táblák nagysága.Az autopályán a legnagyobbak és így csökken lefelé míg el nem érünk a kérékpárútig ahol már nevetségesen kicsik a jelzőtáblak.
És ha a tábla a szabványosnál kisebb, az engem, mint járművezetőt, mentesít a jelzés által adott utasítás betartása alól? Tudtommal nem.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3088 Dátum: 2011.10.06 21:08:43 »
És ha a tábla a szabványosnál kisebb, az engem, mint járművezetőt, mentesít a jelzés által adott utasítás betartása alól? Tudtommal nem.
őő biztos hogy nem.Ezt csak úgy érdekeség kép írtam.  :innocent:

Qizmo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #3089 Dátum: 2011.10.07 08:12:13 »
Elvileg sebbeséghez van kötve a táblák nagysága.Az autopályán a legnagyobbak és így csökken lefelé míg el nem érünk a kérékpárútig ahol már nevetségesen kicsik a jelzőtáblak.

Kivéve ahol a kerékpárútra ugyanakkora táblákat raknak mint az főútra... Néha nagyon zavaró tud lenni, de gondolom éppen az van nekik raktáron.