Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1315096 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2640 Dátum: 2011.02.24 08:10:53 »
Srácok!  Azt írta, hogy 8E HUF.   Gondokodjatok már egy cseppet, honnan indul a közigbírság összege? 10E HUF (biztonsági öv)
Amúgy egész baráti az "ára". Én már 5-6 éve is 8 rongyot fizettem Békáson egy rossz helyen való parkolásért... Itt legalább nincs infláció meg béfa, stb. :szemez:
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2641 Dátum: 2011.02.24 10:50:19 »
Az ilyen parkolásoknál lehet még a "nem én vezettem, hozzátartózóra nem teszek vallomást" szövegget alkalmazni, vagy az már itt se működik?
Ez engem is érdekelne. Jelen esetben ez egyébként igaz is lenne, mert valóban, nem az vezette az autót, akinek a neve a forgalmiban szerepel, és akinek a nevére jött a levél.
Ha az ügy sima szabálysértés, és nem az objektív felelősség körébe tartozik, akkor igen, alkalmazhatod ezt a megoldást. Ennek mondjuk már a neked küldött levélből is ki kell derülnie - felszólítottak, hogy határozd meg, ki vezette akkor a járművet?

Nem, ilyen szöveg nincs benne. Csak simán azt írják, hogy 30 napon belül ki kell fizetni.

Hogyan állapítsam meg, hogy ez az ügy most az objektív felelősség körébe tartozik, vagy sem?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2642 Dátum: 2011.02.24 10:52:15 »
Srácok!  Azt írta, hogy 8E HUF.   Gondokodjatok már egy cseppet, honnan indul a közigbírság összege? 10E HUF (biztonsági öv)

(8E HUF a Közterületfelügyelet  kedvelt bírságösszege)

Ha nem fizeti be a (HB) összeget, akkor egy idő múlva megérkezik a szabálysértési idézés a lakhely szerinti önkormányzattól.  Az erre vonatkozó szabályokat meg ugye ismerjük.

Ennek ismérvében kizártnak tartom, hogy közig bírság lenne.  ( arról már nem is beszélek, hogy a közigbírságnál a helyszínen nem hagynak semmi papírt, csak egyszer jön a levélke...)

Milyen szabályokat kell ismernünk? Kicsit ködbe vagyok, légyszi segíts...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2643 Dátum: 2011.02.24 12:10:26 »
Milyen szabályokat kell ismernünk? Kicsit ködbe vagyok, légyszi segíts...
Azt, amit korábban is írtunk: ha az ügy nem az objektív felelősségi körbe tartozik (és az eddigiek alapján biztos nem oda tartozik), akkor ki lehet bújni a fizetés alól azzal, hogy nem te vezetted akkor a kocsit, rokonod vezette, akire nézve nem vagy köteles terhelő vallomást tenni, slussz  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2644 Dátum: 2011.02.24 12:19:52 »
Milyen szabályokat kell ismernünk? Kicsit ködbe vagyok, légyszi segíts...
Azt, amit korábban is írtunk: ha az ügy nem az objektív felelősségi körbe tartozik (és az eddigiek alapján biztos nem oda tartozik), akkor ki lehet bújni a fizetés alól azzal, hogy nem te vezetted akkor a kocsit, rokonod vezette, akire nézve nem vagy köteles terhelő vallomást tenni, slussz  :yes:
Tehát Trotter is erre célzott?

Azt nem tudom megállapítani, hogy ez Objektív felelősség köre vagy sem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2645 Dátum: 2011.02.24 12:55:25 »
Ha az lenne, szerepelne benne, hogy ez közigazgatási bírság; nomeg ekkora összeg esetében -ahogy Trotter írja- nem is lehet az. Ja, és tudtommal a közig bírságról a határozatok mindig a Vas megyei rendőrkapitányságtól jönnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2646 Dátum: 2011.02.24 12:58:41 »
Mi ilyenkor a pontos eljárás? Írok nekik egy válaszlevelet? Milyen szöveggel?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2647 Dátum: 2011.02.24 13:01:21 »
Pontosan kik is küldték neked ezt a levelet? És mi szerepel benne? Csak annyi, hogy fizesd be az összeget, x napon belül? Jogorvoslati lehetőségekre nézve nem szerepel benne semmi? Kéne szerepeljen...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2648 Dátum: 2011.02.24 13:17:25 »
Pontosan kik is küldték neked ezt a levelet? És mi szerepel benne? Csak annyi, hogy fizesd be az összeget, x napon belül? Jogorvoslati lehetőségekre nézve nem szerepel benne semmi? Kéne szerepeljen...
Az Önkormi. Este beszkennelem és kirakom ide, nézzétek meg.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2649 Dátum: 2011.02.24 13:26:15 »
OK... Akkor már okosabbak leszünk  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2650 Dátum: 2011.02.24 13:36:39 »
Mi ilyenkor a pontos eljárás? Írok nekik egy válaszlevelet? Milyen szöveggel?

Nem olvastad el, amit írtam.  A Te általad megtalált cetli - így látatlanban - egy fél A5-ös nagyságú cetli, melyen rajta van a rövid tényállás és a bírság, meg egy csekk.
Ez helyszíni bírság, amit a közterfelügyelő szabott ki a járművezető távollétében.

Befizeted és kész, ezzel elismerve az általad elkövetett szabálysértés tényét.  
Ha nem fizeted be, akkor nem kell semmit sem csinálni, csak megvárni, míg elindul a befizetési határnapot követően a szabálysértési eljárás, melyben vagy kiszabnak egy bírságot határozati formában, amit megfellebezhetsz, vagy beidéznek meghallgatásra, ahol előterjesztheted a szabálysértés kapcsán a mondandódat, vagy ha úgy tetszik védekezésedet.

Ennyi és nem több.  :hug:


Itt tartanám leírni, hogy a helyszíni bírság ellen panasznak helye nincsen, tehát ezt nem lehet megpanaszolni (fellebezni), csak nem befizetni és lásd a fenti metódust.  Lefordítva a be nem fizetés maga a "panasz", ha jól emlékezem, akkor azon a cetlin, amit hátrahagynak ez is rajta van.  A Közterület Felügyelet ugyanis nem szabálysértési hatóság, neki csak a helyszíni bírság kiszabására van törvényes jogosítványa.  A további eljárást az illetőkes rendőrkapitányság Szabálysértési Hatósága, illetve a Bíróság végzi el.

Amúgy az Önkormányzat nem bírságolhat, az nem hatóság, hanem képviseleti szerv, hanem az önkormányzat által működtetett és fenttartott közterületfelügyeletnek van jogköre erre, nomeg az önkormányzat mellett működő Adóhatóságnak, ami nem egyenlő az NAV-val (volt APEH) és ki ne maradjon az Építésügyi Hatóság, ami szintén a Polgármesteri Hivatalban leledzik. De mégegyszer: az nem az Önkormányzat, hanem annak közigazgatási céllal létrehozott szervezete.. :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.24 13:45:16 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2651 Dátum: 2011.02.24 13:50:08 »
Mi ilyenkor a pontos eljárás? Írok nekik egy válaszlevelet? Milyen szöveggel?

Nem olvastad el, amit írtam.  A Te általad megtalált cetli - így látatlanban - egy fél A5-ös nagyságú cetli, melyen rajta van a rövid tényállás és a bírság, meg egy csekk.
Ez helyszíni bírság, amit a közterfelügyelő szabott ki a járművezető távollétében.

Állj! Nem találtam cetlit az autón! Nem volt semmilyen cetli ott. A postán küldtek egy levelet, melyben mellékelték a fotókat (amit korábban csatoltam a hsz.-hoz). A levélben egy felszólító szöveg és egy sárgacsekk, előre kitöltve a 8000 Ft.-al.
Befizeted és kész, ezzel elismerve az általad elkövetett szabálysértés tényét.  
Ha nem fizeted be, akkor nem kell semmit sem csinálni, csak megvárni, míg elindul a befizetési határnapot követően a szabálysértési eljárás, melyben vagy kiszabnak egy bírságot határozati formában, amit megfellebezhetsz, vagy beidéznek meghallgatásra, ahol előterjesztheted a szabálysértés kapcsán a mondandódat, vagy ha úgy tetszik védekezésedet.

Ennyi és nem több.  :hug:


Itt tartanám leírni, hogy a helyszíni bírság ellen panasznak helye nincsen, tehát ezt nem lehet megpanaszolni (fellebezni), csak nem befizetni és lásd a fenti metódust.  Lefordítva a be nem fizetés maga a "panasz", ha jól emlékezem, akkor azon a cetlin, amit hátrahagynak ez is rajta van.  A Közterület Felügyelet ugyanis nem szabálysértési hatóság, neki csak a helyszíni bírság kiszabására van törvényes jogosítványa.  A további eljárást az illetőkes rendőrkapitányság Szabálysértési Hatósága, illetve a Bíróság végzi el.

Amúgy az Önkormányzat nem bírságolhat, az nem hatóság, hanem képviseleti szerv, hanem az önkormányzat által működtetett és fenttartott közterületfelügyeletnek van jogköre erre, nomeg az önkormányzat mellett működő Adóhatóságnak, ami nem egyenlő az NAV-val (volt APEH) és ki ne maradjon az Építésügyi Hatóság, ami szintén a Polgármesteri Hivatalban leledzik. De mégegyszer: az nem az Önkormányzat, hanem annak közigazgatási céllal létrehozott szervezete.. :D

Kösz. Nem leszek képes észben tartani mindezt, sajna... ez nagyon bonyi nekem  :no:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2652 Dátum: 2011.02.24 13:52:50 »
Na úgy is szokták. De a lényegen nem változtat, ha befizeted ist zu Ende, ha nem akkor következik az, amit leírtam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2653 Dátum: 2011.02.24 13:53:51 »
Kösz. Nem leszek képes észben tartani mindezt, sajna... ez nagyon bonyi nekem  :no:

 :sorcerer: Hisz csak egy könyvjelzőt kell idebiggyesztened és elolvashatod, amikor kell!!  :yes: :D

Volt már olyan, hogy Te segítettél nekem, akkor az meg nekem volt túl bonyulult!  Nem lehet mindenhez érteni.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2654 Dátum: 2011.02.24 14:04:00 »
Akkor aszondod ne fizessem be? A zasszony nevén van a kocsi, őt fogják beidézni...