Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1317544 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2625 Dátum: 2011.02.23 11:29:25 »
Akkor már értem, hogy miért kaptam két évvel ezelőtt egy 8.000.- HUF-os csekket....  Nem akartam nyüglődni, ezért befizettem.  :hug:  Azóta fizetős parkolóban állok havi 10.000.- HUF-ért.  Valahogy inkább megéri..... :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2626 Dátum: 2011.02.23 11:50:16 »
Valószínűleg nem teljesült az első feltétel, azaz tábla vagy felfestés nem engedte meg, márpedig járdán - akár egy kerékkel is - CSAK akkor lehet megállni.
Egyszerre mind a 4 feltételnek kell teljesülnie? Ez komoly?
Így van, járdán csak az idézett 4 feltétel EGYÜTTES megléte esetén szabad megállni ill. parkolni, ahogy itt is írják:
http://www.kreszforum.hu/csevejde/Megallas_varakozas_parkolas/Felallhatok-e_sajat_hazam_elott_a_kapubejaromban_a_jardara/19/?q_id=19
Világos, köszönöm. Legközelebb nem fogok a járdára állni. Majd indexelve megállok ugyanott a járda mellett - aztán aki tud, kerüljön ki.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2627 Dátum: 2011.02.23 11:52:57 »
Vagy esetleg kell keresni egy szabályos parkolóhelyet  :whistling:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2628 Dátum: 2011.02.23 11:55:47 »
Vagy esetleg kell keresni egy szabályos parkolóhelyet  :whistling:
Ha van.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2629 Dátum: 2011.02.23 12:04:28 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2630 Dátum: 2011.02.23 12:56:49 »
Vagy esetleg kell keresni egy szabályos parkolóhelyet  :whistling:
Ha van.
Mindig van, csak az a kérdés, mennyit kell onnan gyalogolni  :D

Nem Rád vonatkozik! Van az utcánkban egy kisbolt, van mellette 5-6 autónak hely egy parkolóban, a legtávolabbi helyről max 20m-t kell gyalogolni a bejáratig. A bejárat előtt nincs fizikailag gátolva az autók megállása, ezért szinte mindig ott áll 1-2 autó, akadályozva a forgalmat az úton, a parkolóban meg senki  :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2631 Dátum: 2011.02.23 13:34:15 »
Sziasztok.Érdeklődni szeretnék,hogy magyarországon illetve más unios országokban engedélyezett e az utolag beszerelt nappali ledes DRL lámpa használata?Szlovákiában lehet használni,csak gyakran járunk magyaroszágra nehogy meglepetés érjen a rend éber őrei felől.Köszönöm
A DRL önmagában véve biztosan engedélyezett nálunk is. Amennyiben a lámpád megfelel az egyéb feltételeknek is (beszerelés helye, működés módja), akkor aligha lehet belőle gond.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2632 Dátum: 2011.02.23 13:35:55 »
Az ilyen parkolásoknál lehet még a "nem én vezettem, hozzátartózóra nem teszek vallomást" szövegget alkalmazni, vagy az már itt se működik?
Ez engem is érdekelne. Jelen esetben ez egyébként igaz is lenne, mert valóban, nem az vezette az autót, akinek a neve a forgalmiban szerepel, és akinek a nevére jött a levél.
Ha az ügy sima szabálysértés, és nem az objektív felelősség körébe tartozik, akkor igen, alkalmazhatod ezt a megoldást. Ennek mondjuk már a neked küldött levélből is ki kell derülnie - felszólítottak, hogy határozd meg, ki vezette akkor a járművet?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2633 Dátum: 2011.02.23 13:38:19 »
Világos, köszönöm. Legközelebb nem fogok a járdára állni. Majd indexelve megállok ugyanott a járda mellett - aztán aki tud, kerüljön ki.
Nem kell indexelned. Ha az adott helyen nem tiltja tábla az úttesten megállást/várakozást, és az autód és az úttest másik széle között is megmarad az előírt szélességű hely, akkor minden további nélkül állhatsz ott.

Járdán viszont tényleg csak az említett összes feltétel együttes teljesülése esetén szabad megállni/várakozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2634 Dátum: 2011.02.23 14:04:48 »
Az ilyen parkolásoknál lehet még a "nem én vezettem, hozzátartózóra nem teszek vallomást" szövegget alkalmazni, vagy az már itt se működik?
Ez engem is érdekelne. Jelen esetben ez egyébként igaz is lenne, mert valóban, nem az vezette az autót, akinek a neve a forgalmiban szerepel, és akinek a nevére jött a levél.
Ha az ügy sima szabálysértés, és nem az objektív felelősség körébe tartozik, akkor igen, alkalmazhatod ezt a megoldást. Ennek mondjuk már a neked küldött levélből is ki kell derülnie - felszólítottak, hogy határozd meg, ki vezette akkor a járművet?
Szabálysértésnek szabálysértés, de az önkormányzattól vagy a közterületfelügyelettől kapta és nem adatok közléséről szólt.  :hmmmm:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2635 Dátum: 2011.02.23 14:16:39 »
Na, a lényeg, hogy objektív felelősség körébe tartozik-e (közig. bírságot akarnak-e érte kiszabni), vagy sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2636 Dátum: 2011.02.23 15:58:22 »
Szóval ha közig. bírság, akkor bukta, ha szabálysértési eljárás akkor van kibúvó, jól értem?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2637 Dátum: 2011.02.23 16:21:06 »
Mindenképp szabálysértési eljárás keretében zajlanak ezek az ügyek. A nagy kérdés az, hogy az objektív felelősség körébe tartozik-e a konkrét eset. Ha igen, akkor nincs kibúvó, az autó tulaja fizet. Ha nem, akkor ki lehet bújni arra való hivatkozással, hogy családtagod vezette az autót az adott időpontban, rá nézve pedig nem vagy köteles terhelő vallomást tenni. (Pont emiatt vezették be amúgy az objektív felelősséget.) A 8 ezres összegből én arra következtetnék, hogy ez az eset nem az o.f. körébe tartozik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2638 Dátum: 2011.02.23 19:26:36 »
Srácok!  Azt írta, hogy 8E HUF.   Gondokodjatok már egy cseppet, honnan indul a közigbírság összege? 10E HUF (biztonsági öv)

(8E HUF a Közterületfelügyelet  kedvelt bírságösszege)

Ha nem fizeti be a (HB) összeget, akkor egy idő múlva megérkezik a szabálysértési idézés a lakhely szerinti önkormányzattól.  Az erre vonatkozó szabályokat meg ugye ismerjük.

Ennek ismérvében kizártnak tartom, hogy közig bírság lenne.  ( arról már nem is beszélek, hogy a közigbírságnál a helyszínen nem hagynak semmi papírt, csak egyszer jön a levélke...)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2639 Dátum: 2011.02.23 23:20:27 »
Ilyen alapon szinte sehol nem lehetne megállni...
Ez így van, nagyon kevés helyen engedi tábla vagy felfestés a járdán parkolást. És ez rendjén is van, a járda nem parkolásra való.
music