Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1315147 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1665 Dátum: 2009.12.12 19:00:10 »
Több tesztet is láttam-olvastam (német autós műsorok és újság) és ott is a kihangosítón történő beszélgetésnél szinte ugyanolyan rossz eredmény jött ki, mint a kézben tartott telefon esetén. Tehát nem kéz lefoglalása a nagyobb probléma. Persze városi közlekedés és manuális váltó esetén jobban kijön a különbség. Azt is kipróbálták, hogy beszélgetni kellett a jobb 1-gyel, de közel sem volt olyan figyelem elvonás, mint a kihangosított telefonnal.
Ettől függetlenül igenis támogatom a kihangosítót (és örülök, hogy az Avensisben gyárilag benne van, nagyon jó  :yes: ), ezen nem vitatkozom  :surrender:

szkaresz27

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1666 Dátum: 2009.12.12 19:00:38 »
Szoktam menetközben telózni....de én is elítélem.... Pedig én meg a vállam és fülem közé szoktam szorítani a telót,hogy a rendőr ne azt lássa hogy a tenyerem van a fülemnél....így könnyebb kimagyarázni hogy nem telóztam,csak fájt a fülem és odahajtottam a vállamra a fejem emiatt!!  :ph34r:
De tény hogy kevésbé figyelsz a forgalomra,plusz ha megkül.jelzést használó autó jön,azt is kevésbé veszed észre!!

Kihangosító...az annyi mint ha másik emberrel beszélgetnél az autóba!!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1667 Dátum: 2009.12.12 19:22:38 »
Kihangosító...az annyi mint ha másik emberrel beszélgetnél az autóban!!
Pont ezt írtam, hogy a kísérletek szerint nem ugyanaz.

szkaresz27

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1668 Dátum: 2009.12.12 19:39:03 »
Én meg pont Veled egy időben írtam az előző hsz-t nézd meg!! :D  :flowers:
Egyébként én a saját tapasztalatomat írtam...nálam annyi!! :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1669 Dátum: 2009.12.12 20:39:59 »
Ez mind szép és jó, csak a derék németek nem ismerik a magyarokat, és bennük fel sem merülnek olyan szituk, amikor pl. az illető
- sms-ezik;
- telefonszámot keres;
- két telefon van a kezében és az egyikben keres valamit, hogy a másikba bemondhassa/írhassa.
Ezekben az esetekben fel sem nézel az útra, és kihangosítóval jóval nehezebb ilyet művelni.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1670 Dátum: 2009.12.13 14:33:23 »
De a pályán nem kell nagy ész ahhoz, hogy vezess és telózzál egyszerre. Meg ott az esélye is minimális, hogy elkapnak. Gyakorlatilag a város az egyetlen necces hely ebből a szempontból.
:D
Akkor ne járjál az M3-ason Nyíregy felé, mert az ott járőröző vidis kocsi érdekes felvételeket készít, majd kijön az objektív papír némi kp-s bírság befizetését kérve.
És szaporodnak a vidis kocsik országszerte.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1671 Dátum: 2009.12.13 14:37:07 »

És szaporodnak a vidis kocsik országszerte.

Az M5-ön sokáig volt két Astra kamerával a seggében, de egy jóideje nem látom azokat, itt inkább a hídról lövünk funkció van mostanában.   
**********
Moderáltam. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.13 14:40:04 írta Trotter66 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1672 Dátum: 2009.12.13 14:52:43 »
Nini, charity is not welcome... :D
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1673 Dátum: 2009.12.13 14:54:08 »
Nini, charity is not welcome... :D
:yes: :yes: :censored: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1674 Dátum: 2009.12.13 17:12:51 »
Akkor ne járjál az M3-ason Nyíregy felé, mert az ott járőröző vidis kocsi érdekes felvételeket készít, majd kijön az objektív papír némi kp-s bírság befizetését kérve.
Ezzel kapcsolatban azt kérdezném tőled, hogy az tényleg igaz, hogy 15ezer forintba kerül, ha érdekel, hogy hol lőtték a felvételt rólad, és mit követtél el?
Haver kapott Kecskemétről egy objektív felelősséges csekket 45ezerről. Felhívta a Bácskiskunmegyei akárkit, hogy ez most mi. Azt mondta neki, hogy 15ért megmondják, de nincs helye fellebbezésnek, és jobban jár, ha gyorsan befizeti.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1675 Dátum: 2009.12.13 17:26:53 »
Akkor ne járjál az M3-ason Nyíregy felé, mert az ott járőröző vidis kocsi érdekes felvételeket készít, majd kijön az objektív papír némi kp-s bírság befizetését kérve.
Ezzel kapcsolatban azt kérdezném tőled, hogy az tényleg igaz, hogy 15ezer forintba kerül, ha érdekel, hogy hol lőtték a felvételt rólad, és mit követtél el?
Haver kapott Kecskemétről egy objektív felelősséges csekket 45ezerről. Felhívta a Bácskiskunmegyei akárkit, hogy ez most mi. Azt mondta neki, hogy 15ért megmondják, de nincs helye fellebbezésnek, és jobban jár, ha gyorsan befizeti.

ez nem így van. a papíron rajta van, hogy miért szabték ki az obj. bírságot.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1676 Dátum: 2009.12.13 18:42:04 »
ez nem így van. a papíron rajta van, hogy miért szabték ki az obj. bírságot.

Sebesség határ túllépés. De nem volt rajta, hogy 65-el ment 40 helyett, és az sem, hogy hol. Csak gyanítja, hogy Kecskeméten elnézett egy 40-es táblát. Nem szeretnék ilyen csekkel találkozni, hogy megtudjam, mit írnak rá ;)
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1677 Dátum: 2009.12.13 18:45:19 »
ez nem így van. a papíron rajta van, hogy miért szabték ki az obj. bírságot.

Sebesség határ túllépés. De nem volt rajta, hogy 65-el ment 40 helyett, és az sem, hogy hol. Csak gyanítja, hogy Kecskeméten elnézett egy 40-es táblát. Nem szeretnék ilyen csekkel találkozni, hogy megtudjam, mit írnak rá ;)

Akkor az még csak egy tudakozvány, hogy megtudják, hogy ki vezette a kocsit. Ha nem válaszol, akkor kapja meg a közig.bírságot a csekkel az üzembentartó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1678 Dátum: 2009.12.13 18:57:29 »
Sebesség határ túllépés. De nem volt rajta, hogy 65-el ment 40 helyett, és az sem, hogy hol. Csak gyanítja, hogy Kecskeméten elnézett egy 40-es táblát. Nem szeretnék ilyen csekkel találkozni, hogy megtudjam, mit írnak rá ;)
Nálam mindig közölték a szerelmes levélben, hogy hol, mikor mennyivel az annyi helyett  :szemez:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1679 Dátum: 2009.12.14 06:48:46 »
ez nem így van. a papíron rajta van, hogy miért szabték ki az obj. bírságot.

Sebesség határ túllépés. De nem volt rajta, hogy 65-el ment 40 helyett, és az sem, hogy hol. Csak gyanítja, hogy Kecskeméten elnézett egy 40-es táblát. Nem szeretnék ilyen csekkel találkozni, hogy megtudjam, mit írnak rá ;)

Akkor az még csak egy tudakozvány, hogy megtudják, hogy ki vezette a kocsit. Ha nem válaszol, akkor kapja meg a közig.bírságot a csekkel az üzembentartó.
Na, ezt most nem értem. Ez miért érdekli őket? Ha az eset az objektív felelősség körébe tartozik, akkor a közig bírság megfizetésére az üzemben tartó köteles, és irreleváns, hogy ki vezette az autót. Viszont közlik, hogy hol és milyen mértékű sebesség-túllépés alapján szabták ki a bírságot. Nem kötelesek közölni? Én is kaptam ilyen levelet, benne volt fehéren-feketén a helyszín, és a sebesség. Ez mi, hogy nem írják oda? És persze ott volt a levelemhez mellékelve a csekk is. Szóval ez mi, hogy első körben csekk helyett a sofőr személye iránt érdeklődnek?
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.14 06:52:21 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )