Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1317340 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1575 Dátum: 2009.09.18 08:39:10 »
Eredetileg ezt arra találták ki, hogy az autópályán ne száguldozzanak az önjelölt sumákkerek rendszám nélkül.
Más kérdés, hogy az egyszeri népet gombolják majd le és persze nem autópályán...
         

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1576 Dátum: 2009.09.18 09:07:15 »
Eredetileg ezt arra találták ki, hogy az autópályán ne száguldozzanak az önjelölt sumákkerek rendszám nélkül.
Így van, az utóbbi időben eléggé elterjedt ez a szokás, ezt akarják visszaszorítani.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1577 Dátum: 2009.09.18 11:38:00 »
Viszont a rendszámhoz: ha tényleg menet közben esik le és nem találom (vadgázolás, stb), akkor csak tréler?  :ph34r:
Annak a gázolásnak nyilván lesz egyéb nyoma is. Felettébb valószínűtlen, hogy elütsz egy állatot, és az összes látható következménye az, hogy leesik a rendszámtáblád, sehol egy karcolás, horpadás, törés...
music     

szkaresz27

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1578 Dátum: 2009.09.18 20:35:01 »
Ez csak azért lenne kínos, mert arra, amerre leggyakrabban járok meló miatt (55ös út, Szeged-Baja-Pécs viszonylat) ott este elég gyakran vannak vadak, meg rendőrök is. Ez így egy szerencsétlen konstelláció... :wacko:
Mutasd be őket egymásnak...bár állat "állat"!! :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1579 Dátum: 2009.09.19 06:25:18 »
Viszont a rendszámhoz: ha tényleg menet közben esik le és nem találom (vadgázolás, stb), akkor csak tréler?  :ph34r:
Annak a gázolásnak nyilván lesz egyéb nyoma is. Felettébb valószínűtlen, hogy elütsz egy állatot, és az összes látható következménye az, hogy leesik a rendszámtáblád, sehol egy karcolás, horpadás, törés...
Hát, kollégám járt úgy, hogy elkapta a nyuszit, pont a rendszámmal, és csak az esett le...
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1580 Dátum: 2009.09.19 16:35:53 »
Az xar ügy...

De cserébe ritka is :yes:

Meg gondolom csak megállsz ha valamit elütsz, legalább megnézni hogy megvan a rsz :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1581 Dátum: 2009.09.19 20:07:33 »
a módosítás kiveszi a közlekedési szabályok közül a vasúti átjárókban kötelező sebességkorlátozást. A jövőben újra csak "fokozott óvatossággal" kell a vasúti síneken áthajtani, természetesen a fénysorompó jelzéseit figyelembe véve.
Pedig ez egy jó, értelmes, hasznos szabály volt  ::) ... Én tartottam is magam hozzá (OK, országúton nem mindig vettem le a tempót pont 40-re, de 50-60-ra igen), és ezután is tartani fogom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1582 Dátum: 2009.09.19 20:08:56 »
Viszont a rendszámhoz: ha tényleg menet közben esik le és nem találom (vadgázolás, stb), akkor csak tréler?  :ph34r:
Vadgázoláson kívül (amikor is megállhatsz és összeszedheted a rendszámtáblát), még mitől eshet le menet közben  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1583 Dátum: 2009.09.19 20:10:29 »
Vasút előtt én mindig meg is állok és körülnézek rendesen...miután egyszer simán szabadot mutatott a lámpa mi átmentünk (haver vezetett) és rá pár mp-re elrobogott mögöttünk egy szergej....szóval levert utána a halál vize!! :censored:

szkaresz27

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1584 Dátum: 2009.09.19 20:11:07 »
Viszont a rendszámhoz: ha tényleg menet közben esik le és nem találom (vadgázolás, stb), akkor csak tréler?  :ph34r:
Vadgázoláson kívül (amikor is megállhatsz és összeszedheted a rendszámtáblát), még mitől eshet le menet közben  :hmmmm: ?
Biciklis felverődés!! :D [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1585 Dátum: 2009.09.19 20:12:34 »
Meg gondolom csak megállsz ha valamit elütsz, legalább megnézni hogy megvan a rsz :whistling:
Mondjuk (bár most ezzel kicsit ellentmondok az előző hsz-omnak) én nem álltam meg, mikor elcsaptam szegény Bambit  ::) ... Hideg volt, fáradt voltam, rosszkedvű (ezután meg pláne), és egyébként sem akartam látni, hogy mi maradt a csatt után a "másik félből"  :surrender: ... Pedig, most belegondolva, tényleg ott maradhatott volna a rsz, márpedig az nem lett volna éppen szerencsés  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1586 Dátum: 2009.09.19 20:16:07 »
...márpedig az nem lett volna éppen szerencsés  ::)

Az nem :whistling:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1587 Dátum: 2009.09.19 21:43:55 »
Én tartottam is magam hozzá (OK, országúton nem mindig vettem le a tempót pont 40-re, de 50-60-ra igen), és ezután is tartani fogom.
Az már a 30ezres kategória - mi lenne, ha nem tartanád magad hozzá...
Egyébként az átjárókon általában olyan a burkolat minősége, hogy emiatt - tisztelet a kivételnek, most így hirtelenjében egyedül az adonyi átjáró a régi 6-oson jut eszembe, ahol lassítás nélkül át lehetett hajtani - eleve lelassít az ember 50-60-ra.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1588 Dátum: 2009.09.19 22:06:05 »
Szabolcsban és Hajdú-Biharban helyenként még 30-nál is ki akar szakadni a futómű (nem a lakott területen lévő átjárókra gondolok).   :censored:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1589 Dátum: 2009.09.20 09:17:10 »
a módosítás kiveszi a közlekedési szabályok közül a vasúti átjárókban kötelező sebességkorlátozást. A jövőben újra csak "fokozott óvatossággal" kell a vasúti síneken áthajtani, természetesen a fénysorompó jelzéseit figyelembe véve.
Pedig ez egy jó, értelmes, hasznos szabály volt  ::) ... Én tartottam is magam hozzá (OK, országúton nem mindig vettem le a tempót pont 40-re, de 50-60-ra igen), és ezután is tartani fogom.
Nem értek egyet. Főleg lakott területen, rengeteg olyan átjáró van, ahol a háromsávos táblától még nem látod be a legkevésbé sem a vágányt (sokszor az egysávostól se), mert kitakarják épületek. Indokolatlan baromság 30-cal menni (nem is beszélve arról, hogy mi van, ha a háromsávos tábla után, de még a vasút előtt lefordulsz egy mellékutcába).
Ennek az ellentéte, amikor az Alföldön kilométerekre ellátsz, sehol semmi vonathoz hasonló, mégis elvileg 40-nel kell menned.