Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1317368 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1395 Dátum: 2009.01.06 23:15:08 »
Csoda hogy az akkukat meg a vezetékeket még nem lopták el.....
Az akkut már nem lopják, mert módosítottak rajta, és semmi másra nem használható, így nem éri meg ellopni. :otlet:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1396 Dátum: 2009.01.07 14:04:21 »
Budapesten a XVIII.ker.ben van átjáró, ahol a lámpa is gondosan villog fehéren, de az úton kívül nem csak a sinek vannak már rég a MÉH telepen, de 15-20cm törzsű fák vannak a sinek helyei között!
Nem a MÁV-nak lenne ez a dolga, hogy az ilyen helyekről leszereljék? Csoda hogy az akkukat meg a vezetékeket még nem lopták el.....

Sajna nem kizárólag a MÁV dolga. Az a baj, hogy három hatóság összehangolt tevékenysége kell. Közútkezelő, NKH, és a Minisztérium.
Önállóan egyik sem döntésképes ebben az ügyben. kellene egy új szabályozás, vagy rugalmasság.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1397 Dátum: 2009.01.07 14:44:28 »
Aham, vagyis mindenki majd a másikra mutogat és nem történik semmi. Így van, egyértelmű szabályozás kell és egy valaminek egy felelőse kell hogy legyen.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1398 Dátum: 2009.01.07 15:02:11 »
Aham, vagyis mindenki majd a másikra mutogat és nem történik semmi. Így van, egyértelmű szabályozás kell és egy valaminek egy felelőse kell hogy legyen.
Alapjában jó lenne a rendszer, mert a közút#vasút a legveszélyesebb találkozási pont mindenütt a világon.
Ismervén a magyar bürokráciát nagyon nehezen indul be a gépezet. Ne felejtsük el, hogy csak a közelmúltban kezdték el a vasutat felszámolni, az átjárók felszámolásában nincsen kialakukult gyakorlat, nincsen kitaposott ösvény. Most próbálgatják. amíg nincsen rá központi akarat, addig ez így lesz.
Súlyosbítja a dolgot, hogy nemcsak egy közútkezelő van, hanem megyei(regionális), és helységi(helyi önkormányzati).

Mégegyszer: ha van(lesz) rá akarat, akkor megindul a folyamat, mint ahogyan a táblákkal is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1399 Dátum: 2009.01.09 09:04:12 »
Budapesten a XVIII.ker.ben van átjáró, ahol a lámpa is gondosan villog fehéren, de az úton kívül nem csak a sinek vannak már rég a MÉH telepen, de 15-20cm törzsű fák vannak a sinek helyei között!
Nem a MÁV-nak lenne ez a dolga, hogy az ilyen helyekről leszereljék? Csoda hogy az akkukat meg a vezetékeket még nem lopták el.....

Ha a hivatalok kimondják, hogy fel lehet számolni a vasuti kereszteződést akkor a MÁV elviszi a cuccait. Addig viszont nyugodj meg karban fogja tartani a fénysorompót, hogy a fehér villoghasson. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1400 Dátum: 2009.01.09 10:05:16 »
hogy a fehér villoghasson. :)
Ami egyébként nem is baj, mert ugye, ha a fehér villog, akkor 30 km/h, ha sötét, akkor meg kell állni a KRESz szerint.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1401 Dátum: 2009.01.09 10:19:48 »
hogy a fehér villoghasson. :)
Ami egyébként nem is baj, mert ugye, ha a fehér villog, akkor 30 km/h, ha sötét, akkor meg kell állni a KRESz szerint.
És akkor dolgozhat a trafi is :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1402 Dátum: 2009.01.09 11:19:22 »
Ezt nem hiszem el :eek:

Srácok!

Gyors rutinkérdés: jobbkezes utcából tolatva érkező járműnek megmarad az elsőbbsége??

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1403 Dátum: 2009.01.09 11:31:30 »
Ezt nem hiszem el :eek:

Srácok!

Gyors rutinkérdés: jobbkezes utcából tolatva érkező járműnek megmarad az elsőbbsége??
Szerintem nem marad meg az elsőbbsége. Csak nem egy koccanás történt????
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1404 Dátum: 2009.01.09 11:52:32 »
Gyors rutinkérdés: jobbkezes utcából tolatva érkező járműnek megmarad az elsőbbsége??
Milyen irányban tolat - menetirányban, vagy visszafelé?  :devil: :devil: :devil:
Szerintem nemhogy elsőbbsége nincsen, de gyanúm , hogy egyáltalán nem is szabályos egy kereszteződésbe visszatolatni segítő nélkül.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.09 11:57:13 írta music »
music     

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1405 Dátum: 2009.01.09 11:56:55 »
Szerintem sem lehet, csak a parkoláshoz szükséges tolatás végezhető.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1406 Dátum: 2009.01.09 11:59:06 »
Megnéztem, elvileg nem tilos kereszteződésbe betolatni, de azt csak a másik veszélyeztetése nélkül teheted meg. Márpedig nem vagy köteles számítani jobbról tolató autóra még jobbkézszabály esetén sem.
music     

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1407 Dátum: 2009.01.09 11:59:46 »
Szerintem sem lehet, csak a parkoláshoz szükséges tolatás végezhető.
Így van, az úttest széléhez, vagy a várakozó helyre történő beálláskor lehet egyedül akadályozni a forgalmat rövid ideig.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1408 Dátum: 2009.01.10 11:12:35 »
Kösz Srácok!

Baj szerencsére nem történt, pont melóhellyel szembe van egy jobbkezes utca, egyik nap mikor mentem, mint egy faltörő kos úgy tolatott ki onnan egy csaj :eek:

A lányt amúgy látásból ismerem, nyomtam a dudát mert azt hittem nekem jön (mivel én álltam, pont beakartam fordulni -balra- melóhelyhez) erre kiszáll hogy mi van.

Mondom neki hogy mi van megőrültél? Erre mondja hogy nyugi van, és amúgy is ez egy jobbkezes utca, mondtam hogy igen csak te tolatva jöttél, mondja az lényegtelen, közbe jött 2-3 ""szakértő"" akik szintén helyeseltek hogy én lettem volna a hibás, akkor kicsit meginogtam :surrender: aztán 1napra rá bejött a csaj és mondta hogy megnézte és biza neki lett volna elsőbbsége, úgyhogy szerencsém volt. :wacko:

De ezek szerint talán mégse, mondjuk ha belémbombáz ez sovány vigasz lett volna :(

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1409 Dátum: 2009.01.10 12:24:08 »
Kösz Srácok!

Baj szerencsére nem történt, pont melóhellyel szembe van egy jobbkezes utca, egyik nap mikor mentem, mint egy faltörő kos úgy tolatott ki onnan egy csaj :eek:

A lányt amúgy látásból ismerem, nyomtam a dudát mert azt hittem nekem jön (mivel én álltam, pont beakartam fordulni -balra- melóhelyhez) erre kiszáll hogy mi van.

Mondom neki hogy mi van megőrültél? Erre mondja hogy nyugi van, és amúgy is ez egy jobbkezes utca, mondtam hogy igen csak te tolatva jöttél, mondja az lényegtelen, közbe jött 2-3 ""szakértő"" akik szintén helyeseltek hogy én lettem volna a hibás, akkor kicsit meginogtam :surrender: aztán 1napra rá bejött a csaj és mondta hogy megnézte és biza neki lett volna elsőbbsége, úgyhogy szerencsém volt. :wacko:

De ezek szerint talán mégse, mondjuk ha belémbombáz ez sovány vigasz lett volna :(
Aham, akkor legközelebb kérdezd meg tőle, hogy egyirányú útkereszteződésben (ami akár be sem látható), jobbra kis ívben lehet tolatni hogy neki van elsőbbsége? Azért ne keverje azzal, aki a saját sávjában előrefelé közlekedik. Kérdezd meg azt is, hogy hol nézte meg, pontosan melyik paragrafusában van benne az 1/1975 KPM-BM rendeletnek?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive